Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

4 - 50%
2 - 25%
1 - 13%
0 - 0%
1 - 12%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 8
 
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 7:20 pm
Ψηφίστε και πέστε πως σας φάνηκε το ανιμε. Εδώ θα γίνονται και οι γενικές συζητήσεις.


Πρώτη φορά έκανα αυτά τα δυο θέματα σε ένα αλλά βαρέθηκα να φτιάχνουμε θέματα που ξεχνούνται.
bond tail έγραψε:
Costascss έγραψε:Το είδα μέχρι το τέλος. Λες για το προτελευταίο επεισόδιο από ότι κατάλαβα, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί λες ότι δεν είναι thriller??


Αμα ειναι κανε ενα post για ολλο το anime για να μην γραψω spoilers αλλα ενα απο τα συμαντικοτερα πραγματα που χαλασαν ολλο το θεμα ειναι η izumi και ο kouichi
Εξήγησε μου τώρα τι εννοείς γιατί με έχει μπερδέψει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Costascss στις Σαβ Σεπ 06, 2014 6:49 pm, 1 φορά
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 7:39 pm
Λοιπον ας ξεκινισουμε απο τα συμαντικα δεν μισο τη σειρα τη θεορω απο μετρια εως καλη οποτε δεν εχει να κανει με hate.Πρωτο και συμαντικο προβλιμα ειναι ο προταγονιστης που σε μια σειρα Mystery thriller ειναι αυτος που κανει τις συμαντικες ερωτισης ο kouichi ηταν  observer απλος δεν ηταν αυτο το συμαντικοτερο προβλημα αλλα ηταν συμαντικο.Επομενο η izumi εκτος το οτι ηταν αχριστει στο να προστατεψει τους συμαθιτες της προσπαθησαν να κανουν το παρελθον της να ειναι πιο τραγικο απο οτι ηταν.Δεν λεω οτι δεν ηταν τραγικο αλλα σε συγκριση με τον momiji(fruits basket) δεν ηταν σχεδον τπτ.Τωρα η misaki ο μονος χαρακτηρας που δεν με ενοχλισαι καθολου γιατι παντα ολλες της/τους Kudere τους κανουν να μην μπορεις να τους μισισεις και ειναι το ιδιο με αυτην.Τωρα γιατι δεν ειναι thriller ναι ειναι Mystery anime σιγουρα αλλα εκτος απο τις σκηνες θανατου που ειναι μονο για shock value ολλες οι αλλες σκηνες σχεδον ταιριαζουν με κομοδα και ειναι σαν να εγραψαν πρωτα τις σκηνες θανατου και μετα τα υπολιπα(για αυτο που ειπα για την κομοδια στο επεισοδιο 6 εκι που χορεαυνε).Γενικα δαν Mystery anime ηταν καλο απλα σαν thriller δεν εκανε καλη δουλια και αν και δεν ειμαι σε θεση να κρινω το higurashi(και αυτο εχει πολλες σκηνες για shock value αλλα εχει σχεση με την παρανια οποτε λογικο) ειναι πολυ καλο σαν Mystery και thriller και λιγο το το shiki αλλα και αυτο το θεορω μετριο προς καλο.Γενικα δεν εχω Hate για το Another απλα δεν πιστευω οτι θα επρεπε να το λεμε thriller απλα ενα καλο Mystery
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 8:27 pm
^
1. Ο Κοΐτσι δεν ήταν παρατηρητής, ερευνούσε. Ρωτούσε για πληροφορίες όλον τον κόσμο (γιαγιά, παππού, πατέρα, θεία, συμμαθητές) και έψαχνε τις πληροφορίες (κασέτα). Όμως δεν έβρισκε πολλά πράγματα γιατί ήταν ένας κλειστός κύκλος: Οι συμμαθητές τους φοβόντουσαν να του μιλήσουν, οι παππούδες δεν ήξεραν πολλά, η θεία είχε πατήσει delete. Αυτό το έχω δει σε πολλά thriller.
2. Η Izumi δεν ήταν άχρηστη στο να προστατεύσει τους συμμαθητές της. Το καθήκον της ήταν να κάνει τους συμμαθητές της να τηρούν τους κανόνες ασφαλείας, όπως αυτοί που είχαν την θέση της πριν από αυτή. Και όπως έχει πει ο βιβλιοθηκάριος Chibiki, ακόμα και να τηρούνται οι κανόνες υπάρχει πιθανότητα να δουλέψουν σωστά 70%.
3. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το πονεμένο παρελθόν της???? Δεν δείχνει το παρελθόν της μέχρι το τελευταίο επεισόδιο, και δεν ήταν πονεμένο καθόλου, απλά το έδειξαν επειδή κατάλαβε ότι δεν είναι ο Koichi ο νεκρός μαθητής αφού το έχει γνωρίσει στο παρελθόν. Δεν έχει πονεμένο παρελθόν ούτε προσπαθούν να πετύχουν κάτι τέτοιο.
4. Momiji ????
5. Είναι thriller και επιμένω σε αυτό. Άνοιξε ένα βράδυ σαββάτου το Mega και δες τα thriller που έχει. Είναι Mystery και thriller μαζί. Τα thriller δεν είναι αυτά που σε αηδιάζουν μόνο. Δες για παράδειγμα τα πρώτα thriller όπως τα Δράκουλα ή Psycho, αλλά επειδή είναι παλιά είναι άλλο θέμα, δεχτώ. Πάντως έχω δει ταινίες όπως τον δρόμο με τις λεύκες και άλλα thrillers (γνωστά-καινούρια) που προτείνουν οι φίλοι μου οι θριλλερακιδες για να τρομάξω και με παίρνει ο ύπνος. Πιο πολύ με τρομάζουν αυτού του είδους τα thrillers (mystery thrillers).
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 9:00 pm
Ο momiji ειναι ενας χαρακτηρας απο το fruits basket με τραγικο παρελθον

Θα ειναι σαν να αλλαζω θεμα αυτο αλλα οταν λες δρακοθλα ενοεις το Nospheratu?Για σαν ταινια μαρεσε αλλα με ενοχλισε που αλλαξαν τοσα απο το βιβλιο του bram stalker.

Ναι ξερω οτι thriller δεν ειναι μονο να σε κανουν να αηιδιαζεις και ημουν βλακας που το υποστιριζα οταν το ειχαμε σιζιτισει μετα απο οταν τελιοσα ολλα τα routes του saya no uta εμαθα τι σημαινει thriller και καταλαβα τι ψυχολογικο τρομο ειχαι το Higurashi και το monster και εβγαλα και ενα μικρο συμπερασμα ολοι φοβουντε οτι δεν γνοριζουν και σε καθε τανια με τερας η ταινια ειναι καλη μεχρι να εμφανιστει το τερας(λογια της saya οχι δικα μου  lol! ) αλλα και παλι δεν μπορεσα να νιοσω φοβο απο το another αν και εχω ακουσει οτι το manga ειναι καλο thriller και θα το διαβασω καπια στιγμη.Αλλα τουλαχιστον δεν εγηνε σαν το Umineco no naku koro ni που το anime adaption ειναι απεσιο και εμετος μπροστα στο visual novel και προσπαθουσε να γηνει thriller με τεραστια αποτιχια που κατελιγε σε κομοδια συνιθος
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 9:15 pm
1. Το κατάλαβα αλλά δεν κατάλαβα που κολλάει. Μάλλον όμως κατάλαβα: Ότι δείχνουν το παρελθόν του πιο τραγικό από ότι είναι?

2. Όχι, υπάρχει η ταινία Νοσφεράτου, που δεν την έχω δει αλλά θέλω γιατί έχω ακούσει ότι είναι πολύ ωραία (το game Nosferatu είναι όλα τα λεφτά, πρέπει τουλάχιστον να δείτε gameplay στο youtube), και είναι η σειρά ταινιών Dracula που έχουν άλλη ιστορία και νομίζω ότι αυτή κατά κάποιο τρόπο ακόλουθη το Hellsing.

3. Συμφωνώ. Απλά αυτό που λέω είναι ότι είναι thriller όχι είναι το καλύτερο thriller που μπορείς να δεις.
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Σεπ 05, 2014 9:38 pm
Οχι ενοουσα οτι εχει πολυ τραγικο παρελθον και την izumi σε ενα Poll της ιαπονιας(oficcial ηταν απο οσο ξερω κανουν καθε χρονο)  ειχαν πει οτι εχει το πιο τραγικο παρελθον

μου δινεις κιαλες πηροφοριες για πιες ταινιες λες πσαχνω ενα καλο adaption του dracula του bram stalker και μπορει να ειναι καλες αφτες

Μαλον αυτο εχει σχεση πιο πολη με γνομη οποτε καλητερα να το αφισουμε αλλα σιγουρα προτινω another μπροστα στο anime του Umineko βασικα κακκος τα συγκρινω το another ειναι πολυ πολυ αντερο κιολας
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Σεπ 06, 2014 3:03 am
1. Απο το Another???? Πολυ παραξενο μου ακουγεται, αφου δεν εχει καθολου λυπητερό παρελθόν. Μήπως εννοούν κάποια izumi από άλλο ανιμε?

2. Από όσο ξέρω δεν υπάρχουν τελείως καλές μεταφορές του συγγράμματος σε ταινία. Αλλά κάποιες από τις ταινίες Δράκουλα είναι ωραίες (κάποιες από τις πιο τελευταίες εκτυλίσσονται χρονικά μετά το βιβλίο). Είναι πολλές, έβγαιναν κάθε λίγο και λιγάκι οπότε κάποιες δεν ήταν και τόσο σωστές (κατά την γνώμη μου) αλλά και πάλι αξίζει να τις δεις για να δεις τον αθάνατο Bela Lugosi.

Σε διάφορα μέρη της Αθήνας μπορεί να δεις ένα γκράφιτι που δείχνει ένα vabire να πίνει το αίμα μιας κοπέλας και από κάτω να γράφει "Bela Lugosi is still Alive". Δεν ξέρω ποιος τα κάνει αλλά υπάρχει ολόκληρος μύθος γύρο από το όνομα του:
Ο Μπελά Λουγκόσι είναι ένας Ούγγρος ηθοποιός του χόλιγουντ που έγινε διάσημος παίζοντας συνέχεια απόκοσμους χαραχτήρες με πιο γνωστό τον Κόμη Δράκουλα. Όταν γέρασε λοιπόν αυτός ο ηθοποιός ξεχάστηκε. Κάποια μέρα γνωρίστηκε και έγινε φίλος με τον χειρότερο σκηνοθέτη του χόλιγουντ (όπως τον βράβευσαν πολύ αργότερα) Ed Wood. Αυτός ο Ed Wood είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία, αν θέλετε να την μάθετε δείτε την ομώνυμη ταινία με τον Johnny Depp του Tim Burton. Τέλος πάντων, τελικά ο Bela πέθανε κάποια στιγμή αλλά πολύ βγήκαν και είπαν ότι μετά από τους ρόλους που έπαιξε "κόλλησε" αθανασία. Προς τεράστια έκπληξη ακόμα και των υποστηριχτών αυτής της θεωρίας μετά από μερικούς μήνες από τον θάνατο του ο Ed Wood ξεκίνησε να γυρίζει μια ταινία με πρωταγωνιστή τον Bela και όταν βγήκε αυτή η ταινία όντως έπαιζε μέσα ο Bela. Έτσι ξανά φούντωσε η θεωρία ότι ο Bela ζει και πίνει αίμα για να μένει αθάνατος. Η ταινία που λέω έχει χαραχτηριστεί ως η χειρότερη ταινία του χόλιγουντ όλων των εποχών και έχει κάνει τις μεγαλύτερες πωλήσεις εισιτηρίων εκείνης της εποχής (δηλαδή είναι μεγάλη επιτυχία). Η ταινία λέγεται "Plan 9 from Outer Space", ίσως την έχετε ακούσει γιατί είναι διάσημη, αξίζει να την δείτε γιατί είναι τόσο χάλια που είναι κωμωδία αντί για thriller Razz Laughing Επίσης αξίζει να την δείτε για να έχετε σημείο σύγκρισης κακών ταινιών. Και κατά ένα παράξενο τρόπο πολλές καλές ταινίες μέχρι τώρα βασίστηκαν πάνω της καθώς βρέθηκαν από αυτήν καινούριες τεχνικές γυρίσματος.
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Σεπ 06, 2014 3:09 pm
εξαιρετικο μεχρι στιγμης!!!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Σεπ 06, 2014 6:37 pm
Μέχρι που έχεις δει?
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Σεπ 06, 2014 6:41 pm
μεχρι το 4..εψαχνα anime να δω και το βρηκα σε μια σελιδα με τανιες κλπ και ειπα να το κοιταξω
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Σεπ 06, 2014 6:48 pm
Τότε πες την γνώμη σου για το καθένα ξεχωριστά και ψήφισε εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
(με λίγα λόγια αν θες)
Neo-RedRanger
Neo-RedRanger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2012
Τόπος : Inside my Deck
https://www.youtube.com/user/TheNeoRedRanger

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Δευ Σεπ 29, 2014 1:16 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Μετά από προτροπές είδα τη σειρά πριν από καιρό και μου φάνηκε πολύ καλή. Υπήρχε έντονο μυστήριο να έχουμε να λέμε. Όσο για το φινάλε δεν το φανταζόμουν με τίποτα Razz
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Δευ Σεπ 29, 2014 2:33 pm
Θα πω εξαιρετικό, το άρχισα απο περιέργεια επειδή άκουσα καλά λόγια και λίγο πολύ κόλλησα με το μυστήριο όσο για το τέλος ποιος να το φανταζόταν ?......
teo1323
teo1323
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 290
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2013

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Παρ Οκτ 03, 2014 1:17 pm
Ήταν από τα πρώτα anime που είχα δει οπότε δεν θυμάμαι λεπτομέρεις.
Λοιπό ξεκίνησε με προοπτικές αλλά κάπου στην μέση τις έχασε...Πήγαιναν διακοπές και ψόφαγε κόσμος και οκ σιγά δεν παίχτηκε και τίποτα.
Το τέλος τραγικό απλά.
Και το opening εκνευριστικά εκνευριστικό.
Αυτά από εμένα από τις πιο κακές σειρές anime που έχω δει και αυτή που με έδωσε κακή εντύπωση για τα thriller/splatter anime
Shazam
Shazam
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2015
Ηλικία : 25

Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά; Empty Απ: Γενική συζήτηση για το Another / Πως σας φάνηκε γενικά η σειρά;

Σαβ Αυγ 01, 2015 10:11 am
Ήταν καλή μπορώ να πω ... το τέλος με άφησε λίγο μαλάκα ... άλλη περιμέναμε άλλη είδαμε αλλά εντάξει ... μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλό σαν Anime
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης