Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζητηση για τη σειρα!

+15
gianniskap
stefos
Mahad7
The Red Mystic Ranger
Gravekeeper
siderislol
fdfbill
teo1323
bond tail
chrys97
falconara90
Green Rider
Zer0
Red Forever
XameR_GT
19 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τρι Μάης 24, 2016 9:19 am
Θα πω απλά ότι είδαμε τον Βάρυς για πρώτη φορά να σαστίζει... αυτό τα λέει όλα
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τρι Μάης 24, 2016 9:47 am
Όντως.. Ο Βαρύς βασιζε την δυναμη του στην γνώση κι ομως βρέθηκε καποια που ξερά πολλα περισσοτερα... 
Εγινε και κατι που πρόβλεψα.. Η Μελ στον Βορρά λεει οτι ο Πρίγκιπας της Προφητείας (Prince that was Promised) ειναι ο Τζον και η Κινβαρα κυρησσει στο Μιριν οτι ειναι η Νταινερυς..
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τρι Μάης 24, 2016 2:45 pm
Καλά τι φάση με τους ακόλουθους του God of the light; Είχαμε την Μελισάντρε, είχε πει ότι είναι ο Στάνις και είχαμε επικεντρωθεί σε αυτό. Τώρα που βλέπει τα ραδίκια ανάποδα είναι ο Τζον και η άλλη με το που σκάει μύτη λέει ότι είναι η Νταινέρυς. Εν τω μεταξύ είναι αρκετά ενδιαφέρον το γεγονός όχι μόνο ότι οι απόψεις τους δεν είναι ίδιες, αλλά και σαν προσωπικότητες μοιάζουν εντελώς αντίθετες. Η Μελισάντρε τώρα πια μοιάζει πιο... καλή, δεν ξέρω πως αλλιώς να τη χαρακτηρίσω, η άλλη βγάζει μια κακία στο βλέμμα της.
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τρι Μάης 24, 2016 3:32 pm
Συμφωνώ μαζι σου. Το βλέμμα της Κινβαρα εχει μια σιγουριά, μια λάμψη, μια αλαζονεία μια κακιά. Αυτο το βλέμμα το ειχε και η Μελ στις πρώτες σεζον...τωρα φαίνεται πιο καλη, πιο ταπεινή..

Εσυ ποιος απο τους 2 νομιζεις οτι ειναι αυτός που ψάχνουν?
Υπαρχει και ενα θεμα οπου μπορεις να το ψάξεις περισσοτερο: https://prig.forumgreek.com/t8957-topic#121576
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τρι Μάης 24, 2016 11:19 pm
Κοίτα, εγώ γενικά είμαι Team Khaleesi, είναι αυτή που θέλω να πάρει τον θρόνο, αλλά συμπαθώ πολύ τον Τζον. Τώρα όμως είμαι σε δίλημμα. Από τη μία τυπικά η Νταινέρυς είναι αυτή που "ξαναγεννήθηκε", όταν βγήκε από τις φλόγες με τους δράκους, ενώ τώρα ο Τζον αναγεννήθηκε με τη βοήθεια της μαγείας.

Είναι αρκετά δύσκολο να διαλέξω πλευρά σε αυτό, αλλά με μια επιφύλαξη θα πω Νταινέρυς, αλλά όχι λόγω προφητείας, απλά εκείνη δείχνει ότι έχει όλες τις προοπτικές.

Εσύ τι πιστεύεις?
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 12:02 am
Και γω team khaleesi ειμαι.. Τον Τζον τον συμπαθω αλλα δεν ειμαι μεγαλος φαν του... Το μονο που με κραταει λιγο πισω ειναι οτι η Ντανυ πληρει απολυτως ολες τις προυποθεσεις αρα ειναι πολυ φανερο να ειναι αυτη..μηπως εχουμε ανατροπη?

Βεβαια υπαρχει και το αλλο, ο δρακος εχει 3 κεφαλια...
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 1:07 am
Τις προϋποθέσεις τις έχει, αλλά πάντα κάτι την κρατάει πισω. Να σου πω την αλήθεια, πάντα είχα στην άκρη του μυαλό μου δύο Underdogs για τον θρόνο. Όχι ότι ίσως τελικά κάτσουν αυτοί, αλλά αν διάλεγα δύο που δεν φαίνεται ότι μπορεί να γίνει, θα έλεγα Τύριον και Littlefinger. Αλλά ο Τύριον για την ώρα είνα με το μέρος της Νταινέρυς και ο Μπέιλις παρά τα όσα πετύχαινε με τα ψέματά του στις προηγούμενες σεζόν, τώρα δείχνει αρκετά powerless. Τι να κάνει αυτός, ένα παιδάκι που βύζαινε μέχρι 10 χρονών και ένας μικρός στρατός?

Σχετικά με τα κεφάλια, ίσως δεν πρέπει να βασιζόμαστε σε προφητείες, η Μελισάντρε αρχικά είχε πει ότι αυτός που θα κυβερνήσει είναι ο Στάνις και ξόφλησε.

Επίσης, τι γνώμη έχεις για τον Μπραν; Νομίζω ότι είναι από τους πιο κομβικούς χαρακτήρες με αυτά που γίνονται σε αυτό τον κύκλο.
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 8:10 am
Εμένα απο την αρχη της σειράς ηταν ενας απο τους αγαπημένους μου χαρακτηρες..τωρα ειναι ο αγαπημενος μου...(μαζι με Ντανυ). Δυστηχως πολλοι τον μίσησαν μετα απο τον θάνατο του Χοντορ...

Ο Μπραν ειναι απο τους πιο σημαντικούς χαρακτηρες σ ολόκληρο το Westeros και το Essos αφου ειναι ο τελευταίος πρασινομάντης μετα τον θάνατο του κοράκιου με τα τρία μάτια... Ενας στους 1000 γεννιέται  αλλόμορφος(warg) και ένας στους 1000 αλλόμορφος γεννιέται πρασινομάντης..

Νομιζω οτι αυτός θα βοηθήσει τον εκλεκτό να νικησει τους Λευκούς Οδοιπόρους
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 9:10 am
Πιστεύεις ότι στο σύμπαν της σειράς έχουν επηρεαστεί γεγονότα από τον Μπραν απο κάποιο άλλο παράλληλο σύμπαν (ή ακομα κι από το ίδιο); Τι εννοώ... Ίσως ο Μπραν είναι αυτός που τρέλανε τον Mad King, ο Μπραν ίσως ήταν οι φωνές που άκουγε το μοιραίο γι αυτόν βράδυ ο Βάρυς κτλ. Έχω διαβάσει αυτό το ενδεχόμενο, αν και δεν το πιστεύω ακόμα, γιατί δεν ξερω αν μπορεί να επηρεάσει το παρελθόν ή κάτι τέτοιο.
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 10:16 am
Εγω δεν το πιστευω.. Ακομα και αν μπορούσε να το κανει εν το βρισκω πολυ λογικό.. Αν όντως οι πράσινο μάντεις μπορούν να το κανουν πιο πιθανόν μου ακούγεται να το εκανε το κοράκι με τα τρία ματια που στο κατω κατω ειναι και 
Σπόιλερ:
Δηλαδή ειναι δυνατόν αφου μπορει να επηρεάσει το παρελθόν να αποτρέψει τα παιδια του δάσους απο το να δημιουργήσουν τους White Walkers?
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 10:19 am
Σωστή σκέψη αυτή, δεν την είχα κάνει. Αλλά τι φάση με το γεγονός ότι φώναξε στον Νεντ και τον άκουσε ή ότι τον άγγιξε ο αρχηγός των Walkers?
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 12:48 pm
Το κοταλι με τα 3 ματια ειπε οτι ακουσε το θρπισμα των φυλλων/τον ανεμο κλπ..
Θυμασαι στην 1η σεζον οταν ο Μπραν ειπε στην Οσα οτι οι Παλιοι Θεοι δεν του απαντουν? Του ειπε οτι απαντουν.. Του ειπε να ακουσει τον αερα το θροισμα των φυλλων..οτι αυτη ειναι η απαντηση τους.. Οπως σου ειπα και πιο πριν οι πρασινομαντεις γινονται μερος των weirwood.. Ισως αυτοι ειναι π απαντουν
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 4:06 pm
Πάντως το σίγουρο είναι από την 6η σεζόν που δεν συμβαδίζουν τα επεισόδια με τα βιβλία η σειρά έχει αποκτήσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Πιο πολλή δράση, κυλάει πιο γρήγορα η υπόθεση!
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Τετ Μάης 25, 2016 9:07 pm
Εχεις διαβασει τα βιβλια? Το λεω γτ στα βιβλια υπαρχουν και πραγματα..τελια που τα εκοψαν στην σειρα.. Για παραδειγμα την συνελευση βασιλεων στα Σιδερενια νησια την κουτσουρεψαν...τον Εουρον.. Την ιστορια στο Ντορν..
Χωρις να θελω να πω οτι δεν εκαναν και καλα πραγματα πχ που εβαλαν την Σανσα να παντρευτει τον Ραμσευ, που ο Τυριον συναντησε την Νταινερυς
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Πεμ Μάης 26, 2016 12:31 pm
Όχι δεν έχω διαβάσει κανένα από τα βιβλία. Ομολογουμένως δε μπορείς σε 10 επεισόδια να αποδώσεις ένα βιβλίο. Είναι κάπως λογικό να υπάρχουν παραλείψεις. Το ίδιο συμβαίνει και σε ταινίες βασισμένες σε βιβλία (βλ. Η Λάμψη του Στίβεν Κινγκ).
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Συζητηση για τη σειρα! - Σελίδα 6 Empty Απ: Συζητηση για τη σειρα!

Πεμ Μάης 26, 2016 3:44 pm
Δεν διαφωνώ με αυτο που λες οτι το βιβλιο δεν μπορει να αποδοθεί ολο σε 10 επεισοδια...κάποιες σκηνές ειναι και αδύνατο να αποδοθούν πχ 
Σπόιλερ:
. Υπαρχουν ομως και κάποιοι αλλοι πολυ σημαντικοί και ενδιαφέρον χαρακτηρες που απο τι φαίνεται(δεν ειμαι 100% σιγουρος) θα κοπούν πχ Young Griff, η Σκληροκαρδη που εδω και 2 σεζον οι φαν λενε οτι θα εμφανιστεί..ο Βικταριον που δυστηχως δεν θα δούμε (αν και αυτο,που εκαναν στην θέση του δεν με χαλα).


Λιγο άσχετο, Πρόσεξες οτι η Ντανυ ειπε στα πρωτα επεισοδια οτι δεν μπορει να κανει παιδια σε κανενα αντρα(ή τουλαχιστον κατι τέτοιο ειπε)
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης