Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Shougeki Gouraigan - Review Empty Shougeki Gouraigan - Review

Πεμ Ιαν 09, 2014 11:17 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σενάριο 7 / 10 : Eνα διαστημόπλοιο ονόματι Bunba το οποίο μεταφέρει κρατουμένους από το στην Χώρα της Εξορίας δέχεται επίθεση από έναν δαίμονα με αποτέλεσμα ο Jin και κάποιοι άλλοι κρατούμενοι να δραπετεύσουν και να πάνε στη γη. Παρότι ο δαίμονας εξολοθρεύεται από τον Gou, o Jin σκοπεύει να καλέσει ένα στρατό από 1000 στρατιώτες σε 100 μέρες και να καταστρέψει τη γη σαν εκδίκηση. Ο Gou πρέπει τώρα να φτιάξει ομάδα και να το αποτρέψει αυτό. Ενώ είχε η σειρά μια υπόθεση και δικαιολογήθηκαν τα πάντα όμορφα και ωραία υπήρχαν και κάποια άκυρα επεισόδια/filler.

Hρωες/Σύμμαχοι 10/10 : Aπίστευτοι όλοι τους, κλαις από τα γέλια με τα καμώματα των 5 εξωγήινων που είχαν πάρει μορφή ανθρώπου. Και η γιαγιά και η Hitumi πάρα πολύ καλές

Κακοί 10/10: H ηθοποιάρα που έκανε τον πιο badass sentai ever τον Black Condor στους Jetman ήταν ο κεντρικός κακός της σειράς. Βέβαια στο τέλος ήρθαν όλα τούμπα και προσωπικά χάρηκα!

Στολές 8/10 : Η βασική μορφή των ηρώων ντάξει πιο πολύ με τέρατα έμοιαζαν να λέμε την αληθεια. Αλλά ντάξει εξωγήινοι ήταν λογικό. Στο τέλος που έγιναν σαν Power Rangers ήταν όλα τα λεφτά!

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Ητάν ωραίο αυτό το σκηνικό στις μάχες στην σκακιέρα. Μου θύμισε το παιχνίδι Fate Extra και αρκετά τις μάχες από final fantasy type-0. Eντυπωσιακότατες οι μάχες αναμφίβολα!


Μουσική 10/10 : Και τα δύο τραγούδια της σειράς μου άρεσαν πάρα πολύ


Εισαγωγή 8/10: Στο πρώτο επεισόδιο ντάξει ήταν ένας καταιγισμός από δεδομένα. Πολύ ενδιαφέρον και σίγουρα δεν περίμενα μετά να γίνει η σειρά έτσι χιουμοριστική με τόσο δυνατό ξεκίνημα.


Φινάλε 10/10: Το τελευταίο επεισόδιο είναι από τα καλύτερα φινάλε που έχω δει ποτέ σε σειρά!

Γενική Βαθμολογία 9,1/10 : Μια απολαυστική σειρά που θα σας κάνει να δακρύσετε από τα γέλια και θα λατρέψετε τους χαρακτήρες της. Εξαιρετική toku κωμωδία με πολύ ωραία υπόθεση. Μακάρι να δούμε και άλλες σεζόν.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Σαβ Μάης 02, 2015 12:09 am, 1 φορά
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Shougeki Gouraigan - Review Empty Απ: Shougeki Gouraigan - Review

Παρ Ιαν 10, 2014 10:43 pm
Σεναριο 6/10 : Δεν θα πω οτι μαρεσαι αλλα για παροδια ηταν αρκετα καλη και ενδιφερουσα το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι δεν εδηξαι το παρελθον της hitomi

Ηρωες 10/10 :Ολοι ειναι εξαιρετικα καλοι στο ρολο τους με την αγαπημενη μου τη hitomi 

κακοι 8/10 :Δεν μαρεσαν και τοσο οι κακοι ο jin δεν ηταν και ο καλητερος αλλα ενδιαφρον

Στολες 10/10:μαρεσαν οι στολες ταιριαχαν στον καθε χαρακτηρα και φενονταν πραγματικα καλες

οπλα 9/10 :οχι οτι καταλαβα που κολουσαν τα οπλα που ειχαν αλλα μονο και μονο για το design τους μαρεσαν

Μουσικη 10/10: το opening ειναι φανταστικο το ακουγα συνεχεια προσοπικα το ending και αυτο παρα πολυ καλο και η ηθοπιος που κανει τη hitomi το τραγουδαει η ιδια

Εισαγωγη 6/10 : Hταν ενταξει για αρχη αλλα δεν μου εξηγησαι και πολλα

Φιναλα 10/10 : Απο τα καλητερα φιναλε που εχω δει απο το κομικο κοματη παντα καναναι σχεδον τα παντα παροδιες και ηταν καταπλικτικο

γενικη βαθμολογια 7.6/10 :Για οπιον θελει να δει μια κομοδια που να κανει παροδιες απο toku σειρες ειναι πολυ καλη σειρα και μονο 13 επεισοδια αξιζουν το χρονο καπιου
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης