Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Εγώ προτιμώ το:

3 - 43%
4 - 57%
 
Σύνολο Ψήφων: 7
 
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Παρ Οκτ 25, 2013 10:47 pm
οποτε το σκορ ειναι 3-3
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Bleach_Group
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 12:55 am
το LoL ΕΙΝΑΙ rpg. για την ακρίβεια strategy rpg. και το Warcraft κάπως έτσι ξεκίνησε. επίσης το LoL έχει κι αυτό τη δική του ιστορία. συγκεκριμένα, κάθε παίχτης που βγαίνει έχει ένα πλήρες και εκτενές βιογραφικό το οποίο αναλύει την ιστορία του. όποιος διαβάσει μερικά θα δει ότι αλληλεπιδρούν με άλλων παιχτών και όλα μαζί συντελούν μια μεγάλη ιστορία.
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 12:59 am
ουτε εγω δεν μπορω να ψυφισω γιατι δεν εχω παιξει wow
djstathis
djstathis
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2013
Ηλικία : 30
Τόπος : Κύπρος

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 1:07 am
falconara90 έγραψε:το LoL ΕΙΝΑΙ rpg. για την ακρίβεια strategy rpg. και το Warcraft κάπως έτσι ξεκίνησε. επίσης το LoL έχει κι αυτό τη δική του ιστορία. συγκεκριμένα, κάθε παίχτης που βγαίνει έχει ένα πλήρες και εκτενές βιογραφικό το οποίο αναλύει την ιστορία του. όποιος διαβάσει μερικά θα δει ότι αλληλεπιδρούν με άλλων παιχτών και όλα μαζί συντελούν μια μεγάλη ιστορία.
σωστά . Γιαυτό και όταν πέζουν αντίπαλοι πέχτες που έχουν μια προιστορία υπάρχουν και κάποια quests
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 1:20 am
falconara90 έγραψε:το LoL ΕΙΝΑΙ rpg. για την ακρίβεια strategy rpg. και το Warcraft κάπως έτσι ξεκίνησε. επίσης το LoL έχει κι αυτό τη δική του ιστορία. συγκεκριμένα, κάθε παίχτης που βγαίνει έχει ένα πλήρες και εκτενές βιογραφικό το οποίο αναλύει την ιστορία του. όποιος διαβάσει μερικά θα δει ότι αλληλεπιδρούν με άλλων παιχτών και όλα μαζί συντελούν μια μεγάλη ιστορία.
Παρα είναι απλουστευμένο rpg για τα γούστα μου. Δλδ οκ. παίρνει ο χαρακτήρας στην μάχη σε ένα παιχνίδι level. Μόλις τελειώσει η παρτίδα τέλος. 

Όπως επίσης με την ίδια λογική τότε και το μάρβελ avengers έχει ιστορία , μιας και ο κάθε χαρακτήρας έχει το δικό του βιογραφικό.

To Warcraft ξεκίνησε σαν Strategy, και κατά την γνώμη μου παραμένει strategy, ακόμα και στο 3. Το ότι παίρνει level ένας ήρωας, δεν μου αρκεί για να χαρακτηρίσω ένα παιχνίδι Rpg. Οι περισσότεροι ίσως. αλλά εγώ όχι. Όταν ακούω rpg . εκτός από έναν χαρακτήρα που παίρνει level, θέλω και roleplay.
djstathis
djstathis
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2013
Ηλικία : 30
Τόπος : Κύπρος

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 1:22 am
just reaper έγραψε:
falconara90 έγραψε:το LoL ΕΙΝΑΙ rpg. για την ακρίβεια strategy rpg. και το Warcraft κάπως έτσι ξεκίνησε. επίσης το LoL έχει κι αυτό τη δική του ιστορία. συγκεκριμένα, κάθε παίχτης που βγαίνει έχει ένα πλήρες και εκτενές βιογραφικό το οποίο αναλύει την ιστορία του. όποιος διαβάσει μερικά θα δει ότι αλληλεπιδρούν με άλλων παιχτών και όλα μαζί συντελούν μια μεγάλη ιστορία.
Παρα είναι απλουστευμένο rpg για τα γούστα μου. Δλδ οκ. παίρνει ο χαρακτήρας στην μάχη σε ένα παιχνίδι level. Μόλις τελειώσει η παρτίδα τέλος. 

Όπως επίσης με την ίδια λογική τότε και το μάρβελ avengers έχει ιστορία , μιας και ο κάθε χαρακτήρας έχει το δικό του βιογραφικό.

To Warcraft ξεκίνησε σαν Strategy, και κατά την γνώμη μου παραμένει strategy, ακόμα και στο 3. Το ότι παίρνει level ένας ήρωας, δεν μου αρκεί για να χαρακτηρίσω ένα παιχνίδι Rpg. Οι περισσότεροι ίσως. αλλά εγώ όχι. Όταν ακούω rpg . εκτός από έναν χαρακτήρα που παίρνει level, θέλω και roleplay.
κατά την γνώμη μου ο κάθε παίχτης στο Lol είναι διαφορετικός και χρειάζεται τον δικό του τρόπο παιξίματος. Δεν είναι τόσο απλό
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 1:27 am
Σίγουρα. Αλλά στο Lol επικεντρώνεσαι απλώς να μάθεις να παίζεις τον ήρωα και τα αντικείμενα που πρέπει να του βάλεις για να είναι δυνατός. Προτιμώ Warcraft , που μαζί με τον ήρωα έχεις να κουμαντάρεις , έναν στρατό , μία βάση και τα οικονομικά σου. Από αυτή την άποψη το LoL είναι πολύ πιο απλό
djstathis
djstathis
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2013
Ηλικία : 30
Τόπος : Κύπρος

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 1:29 am
just reaper έγραψε:Σίγουρα. Αλλά στο Lol επικεντρώνεσαι απλώς να μάθεις να παίζεις τον ήρωα και τα αντικείμενα που πρέπει να του βάλεις για να είναι δυνατός. Προτιμώ Warcraft , που μαζί με τον ήρωα έχεις να κουμαντάρεις , έναν στρατό , μία βάση και τα οικονομικά σου. Από αυτή την άποψη το LoL είναι πολύ πιο απλό
+1
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Bleach_Group
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Σαβ Οκτ 26, 2013 11:55 am
επειδή είναι απλό, δε πέφτει και η αξία του... και το Kingodm Hearts είναι ένα αρκετά απλουστευμένο παιχνίδι (ειδικά άμα το συγκρίνεις με άλλους βαρβάτους τίτλους) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι μαμάτο!!!

τώρα, όσων αφορά για το ποιά παιχνίδια θεωρούνται rpg, τα πράγματα είναι πολύ ρευστά, ειδικά τα τελευταία χρόνια που έχουν βγει ένα σωρό διαφορετικά είδη rpg.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends) - Σελίδα 2 Empty Απ: WoW vs LoL (World of Warcraft vs League of Legends)

Κυρ Οκτ 27, 2013 11:22 pm
Για αυτό και εγώ είπα ότι είναι rpg. Απλως , είναι πολύ απλό για τα γούστα μου. Επίσης το kingdom hearts μπορεί να είναι απλό , αλλά έχει πιο σύνθετη ιστορία. 

Το κακό με αυτή τη ψηφορία είναι ότι συγκρίνουμε για εμένα δύο ανόμια πράματα. συκρίνουμε ένα μόνο multiplayer παιχνίδι, με ένα MMO.

Δυστηχώς ακόμα και multiplaye παιχνίδια , τα οποία τα λιώνω , όπως Warthunder, όταν πρόκειται να συγκριθούν με ένα άλλο, κανονικό παιχνίδι, αναγκαστικά θα χάσουν. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υποβιβάζω το multiplayer παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης