Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Review - Power Rangers Lost Galaxy

+7
MelesPower
Xrysovalantis 2@@
pokemon
power24red
plousmike
XameR_GT
Green Rider
11 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
devilbadis
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2015

Review - Power Rangers Lost Galaxy - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Lost Galaxy

Τρι Ιουλ 31, 2018 7:00 pm
prepei na milas para poly na mhn spamarei kai einai 100 h 200 sxoleia
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Review - Power Rangers Lost Galaxy - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Lost Galaxy

Δευ Δεκ 31, 2018 8:38 pm
Σενάριο 10:Ανεξάρτητη σεζόν από τις προηγούμενες με ολοκαίνουριους ήρωες.Άκρως διαστημική με κυρίως θέμα την αποίκηση σε μακρινούς πλανήτες.Φρέσκια εκκίνηση με έξυπνες αλλαγές.
Ήρωες 9:Ο Leo που ήταν μαχητικός και είχε τον ρολο του outsider.Kai που τηρούσε πάντοτε τους κανόνες.O Damon ήταν ειδικός σε ότι είχε να κάνει με μηχανές.Η Maya με την ιστορία της ουσιαστικά αποτέλεσε βασικό κομμάτι στην δημιουργία της ομάδας.Η Kendrix αξέχαστη εξαιτίας της θυσίας που έκανε.Karone πολύ συμπαθητική σε θέση ήρωα αυτή τη φορά.Τέλος ο Mike όπου πέρασε διάφορες φάσεις,από κόκκινος σχεδόν βρέθηκε μπλεγμένος στην ιστορία του Magna Defender.Όλοι τους ήταν εξαιρετικοί πλην του πράσινου ίσως που δεν κατάφερε να διακριθεί.
Κακοί 9:Αρχικά boss ήταν ο Scorpius που ήταν αρκετά αηδιαστικός θα έλεγα, έπειτα τον διαδέχθηκε η Trakeena και ήταν φοβερή.Πέρασαν ακόμα αρκετοί στρατηγοί όπως οι Furio, Treacheron, Deviot, Villamax και μου άρεσαν όλοι, ο καθένας για το δικό του λόγο.Ο χειρότερος εχθρός ήταν ο Captain Mutiny.Οι Stingwingers δυσκόλεψαν τους Rangers ιδιαίτερα στο τέλος που κουβαλούσαν πάνω τους βόμβες.Οι Psychos αποτέλεσαν ευχάριστη έκπληξη με την επανεμφάνιση τους.
Σύμμαχοι 8:Μόνο ο Alpha υπήρχε ως βοήθεια πάνω στο Astro megaship ενώ Bulk και Phenomenus εμφανίστηκαν ελάχιστα.
Όπλα 10:Φυσικά τα Quasar Sabers που αποτελούσαν πηγή δύναμης, τα Transdaggers, τα Quasar Launchers και τα Lights of Orion που ουσιαστικά ήταν αναβάθμιση.Επίσης Ο Leo είχε το δικό του πολύ ωραίο armor.Είχαν και τα μεταφορικά εννοείται όπως Jet Jammers και Astro Cycles.
Zords 9:Τα πέντε Galactabeasts με την απλή τους μορφή και τη ρομποτική για την ένωση του Megazord.Ακόμα υπήρχαν τα Torozord, Centaurus και Stratoforce.Δεν έχω παράπονο για κανένα, όλα ήταν μια χαρά.
Στολές 10:Από τις καλύτερες.
Opening Theme 8:Σίγουρα όχι top παρόλα αυτά μου άρεσε.
Τέλος 8:Όμορφο θα το χαρακτήριζα.Έκλεισε ευχάριστα όλες τις εκκρεμότητες.Απλά μια συγκεκριμένη επιλογή (επιστροφή) το έκανε κάπως αδύναμο.
Γενική βαθμολογία 8,1:Αυτή η σεζόν ήταν μια ιδιαίτερη περίπτωση, δεν ήταν εντελώς αυτόνομη αλλά ούτε και άμεσα συνδεδεμένη με τις προηγούμενες.Είχε κάποια στοιχεία που την ένωνε με το παρελθόν για αυτό νομίζω ήταν ξεχωριστή.Πιθανώς μπορεί να θεωρηθεί και ευρύτερος επίλογος αφού περιελάμβανε και χαρακτήρες από το παρελθόν.
Geodude
Geodude
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 251
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2020

Review - Power Rangers Lost Galaxy - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Lost Galaxy

Τετ Οκτ 21, 2020 12:40 pm
Σενάριο - πλοκή :9 Επάξια συνέχιση του διαστημικού theme,  άπλετη δράση από το 1ο επεισόδιο κιόλας, σχετικά σύντομη εμφάνιση του extra ranger (με ένα από τα καλύτερα backstory)
Κακοί :8 ωραίο το cast, ωραια και η Drakeena, αλλά άργησε λίγο να ξεχωρίσει, καθώς έπρεπε να φτάσουμε στο 2ο μισό της σεζόν
Rangers κλπ: 10 Με τον Magna Defender να αποτελεί τον αγαπημένο μου ranger, καθώς και τα zords, όπως και τα lights of Orion, να αποτελούν από τα αγαπημένα μου, ε πως να μη βάλω 10; 😁
Theme :10 Το αγαπημένο μου theme από οποιαδήποτε σεζόν. Εξαιρετικό!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης