Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Power Rangers Samurai Empty Review: Power Rangers Samurai

Τετ Δεκ 12, 2012 12:58 pm
Σενάριο 5: Από την πρώτη στιγμή που είχα μάθει το σενάριο των shinkenger πόσο μάλλον όταν τους είδα είπα πως η Saban δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να αντιγράψει κατά γράμμα την πιο παραδοσιακή σεζόν στην ιστορία των Sentai. Δεν με άκουσαν και αντέγραψαν προς το πολύ χειρότερο την υπόθεση η οποία προφανώς και δεν έπειθε. Δεν ένιωθες ποτέ και για κανένα λόγο πως αυτοί είναι και ζουν σαν σαμουράι στην Αμερική. Ελάχιστα επεισόδια είχαν αυθεντικότητα και αυτά κυρίως στη 2η σεζόν. Κατά κύριο λόγο η υπόθεση είναι μετάφραση και προσαρμογή στα αμερικάνικα δεδομένα. Απαράδεκτα πράγματα...
To πιο σπαστικό απ'όλα ήταν τα μεγάλα διαλείμματα που έκανε η σειρά που διέρκησε 2 χρόνια!

Ηρωες 4: Με εξαίρεση τον Αντόνιο που πραγματικά ήταν πολύ κουλ και για μένα καλύτερος από τον Γκέντα όντας και ο μοναδικός από τους rangers που ήταν πραγματικός ηθοποιός όλοι οι άλλοι ήταν κρύοι και γλάστρες. Ο Τζέιντεν αν και αρχικά ήταν καλός στην πορεία έγινε ενοχλητικός όσο δεν πάει λέγοντας πράγματα που δεν σε έπειθαν καθόλου. Η αδερφή του Τζέιντεν δεν ήταν κακή αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτα με την Kaoru. Η Εμιλύ βελτιώθηκε κάπως στη 2η σεζόν αλλά σε γενικά πλαίσια είχαμε μηδενική ανάπτυξη χαρακτήρων.

Κακοί 7: Ο Ντέκερ ήταν φοβερός. Ο γνωστός ηθοποιός από τους Wildforce έπαιξε τον καλύτερο του ρόλο. Οι υπόλοιποι δεν έκαναν κάτι το καινούργιο σε σχέση με τους shinkenger. Ειδικά αν δεν τους έχει και κάποιος θα εκνευρίστηκε με τον ανύπαρκτο Ξάντρεντ. Η Νταιού και ο Οκτορού ήταν και εδώ ωραίοι αν και ειδικά με τους Νταίου/Ντέκερ τα έμπλεξαν κάπως από θέμα ιστορίας.

Ζords 8: Οτι βαθμό έβαλα και στους Shinkenger. Πιστεύω πως οι μάχες ήταν πιο ωραίες εδώ με την προσθήκη του Mega Mode και του Shogun Mode ασχέτως αν δεν μάθαμε ποτέ γιατί χρειάζονταν Mega Mode...

Μουσική 5: Eίναι αλήθεια πως στο πρώτο επεισόδιο πωρώθηκα όταν άκουσα ξανά το go go power rangers. Πίστεψα ωστόσο λανθασμένα πως με την επιστροφή της Saban θα γυρνάγαμε στις παλιές καλές μέρες των mmpr όπου η αυθεντικότητα σε σχέση με τους Sentai είναι κανόνας. Αμ δε...Στην πορεία το να ακούω το τραγούδι με εκνεύριζε όλο και πιο πολύ και το θεωρούσα ιεροσυλία

Οπλά 10: Aντί για 8 που έβαλα στους shinkenger εδώ βάζω παραπάνω γιατί το Shogun Mode ηταν απίστευτα όμορφη προσθήκη

Στολές 10: Μου άρεσαν πολύ και στους shinkenger. πολύ περισσότερο εδώ με τα Mega Mode και Shogun Mode

Εισαγωγή 5: Απαράδεκτο να πρέπει να περιμένουμε 19 επεισόδια για να δούμε γιατί και πως έγιναν Samurai...

Tέλος Σεζόν/Σειράς 10: Oσό άθλια ξεκίνησε η σειρά τόσο απίστευτα όμορφα τελείωσε και είχε και πολύ αυθεντικότητα. Από τα καλύτερα φινάλε που έχουμε δει!

Γενική βαθμολογία 5,4/10: Η Saban επιστρέφει και μας παρουσιάζει την χειρότερη σεζόν όλων των εποχών. Αν είναι να συνεχίσει έτσι τις επόμενες σεζόν πραγματικά καλύτερα να πάει από κει που ήρθε. Χίλιες φορές καλύτερα η Disney που πειραματιζόταν και έκανε τα δικά της με τους sentai εστώ και αποτυχημένα μερικές φορές.
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:36 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Σεναριο 7:θα ειμαι ηλικρινεις δεν με νοιαζει αμα αντεγραψαν τους shinkengers αλλα το οτι δεν το εκαναν καλα η ιστορια ηταν αρκετα καλη αλλα οι αλλαγες που εκαναν ηταν απεσιες
Ηρωες 2:συγνομη αλλα ολοι οι ηθοπιοι ακομα και του antonio ηταν απεσιοι και το παρελθον καθε χαρακτιρα υπερβολικα χαρουμενο
Κακοι 8:ολοι εκτος απο τον xandred ηταν υπερβολικα καλοι ο deker και ο sereitor ηταν οι κακλητεροι με εξερεση
Zords 8:αρκετα καλα και το οτι προσθεσαν καινουριες σκηνες το εκανε καλητερο
Μουσικη 4:δεν ταιριαζαι με το κλιμα τον samurai και το καινουριο opening ηταν μια αντιγραφη του gogo power rangers
Οπλα 9.5:πολυ καλα οπλα και το shogun mode ωραια προσθηκη
Στολες 10:Μαρεσαν και ταιραιζαν σε samurai + το οτι ειχαμαι το shogun και το mega mode το εκανε καλητερο
Εισαγωγη 1:δεν βαζω 0 μονο και μονο επιδει δεν ηταν τελιος αθλια 
Τελος season 9.5:δεν το περιμενα με τοσα που κατεστραψαν οτι αυτο θα το εκαναν καλο αλλα μου ηρθε εκπλιξη
Γενικη βαθμολογια  4.6/10:ok θα ομολογισω ειναι απο τις χειροτερες season που εχω δει οι operation overdrive ειχαν προβλιμα τους κακκου και οι samurai τους χαρακτηρες  αλλιος η season ηταν καλοι
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:39 am
^ ρε φιλε λες αληθειες!
Αυτα ειναι ενα 2αρι στους αταλαντους σε βρισκω πολυ σωστο!!!
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:55 am
για να ειμαι ηλικρινεις αυτη την season ηθελα να την σοσω αλλα με τοσα που της εκαναν δεν μπορεσα να κανω τιποτα και στους χαρακτιρες θα τους εθαβα περισοτερο αλλα τουλαχιστον ολοι ειχαν καπια προσοπικοτιτα εκτος απο το jayden
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:57 am
Μου την εσπαγε που ντυνοντουσαν μες τη μοδα, μαλακι με ζελε, σκουλαρικακι λες και πανε για φαγητο σε ρεστοραν, δεν ειδα να ειναι πιο απλοι, να εχουν φθορες αν και στο 2ο κυκλο κατι πηγαν να κανουν σε αυτο τον τομεα.
Η σειρα ηταν χαμενη ευκαιρια, πολυ παιδικη, ο δασκαλος γλαστρα αλλος απο εκει, μας ειχε και τη βεργουλα λες και παει στα πουρναρια ρε ουστ!
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 11:01 am
Καλα αμα πιασουμαι το δασκαλο τους δεν θα τελιονουμαι οσο αυτο για τα ρουχα το κανουν για να ταυτιστουν τα παιδια πιο πολυ μαζοι τους φυσικα αποτινχανουν και σαυτο
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 6:59 pm
κι εγω ποτε δεν συμπαθησα αυτον τον δασκαλο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 9:35 pm
παιδιά δείτε shinkenger. Θα τους μισήσετε ακόμα περισσότερο αυτούς τους εδώ μετά...
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 9:38 pm
εγω ποτε δεν κρινω rangers γιατι οι sentai ηταν καλητεροι η γιατι κατεστρεψαν τους sentai τα βλεπω ως 2 διαφορετικεσ σειρες και κατα τη γνομη μου δεν ειναι καλη ιδεα να της κρινουμαι
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 9:46 pm
εγω προσπαθω να μην συγκρινω ranger με sentai.Ασε που sentai η μονη ολοκληρη σεζον που εχω δει ειναι οι timeranger οι οποιοι ηταν τοσο εξαιρετικοι οσο ηταν οι time force
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:08 pm
και καλα κανεις κατα τη γνομη μου ειναι σαν να προσπαθεις να συγκινεις δραμα με κομοδια για αυτο καλητερο μην το προσπαθουμαι καν.παρεπικτοντος που την ειδες ολοκλιρει δεν εχουν βγει υποτιτλοι για ολλα τα επεισοδια?????
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Κυρ Οκτ 13, 2013 10:12 pm
ειχα βρει αγγλικους υποτιτλους για ολα τα επεισοδια απο το overime νομιζω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Δευ Οκτ 14, 2013 12:13 am
bond tail έχω δει γύρω στις 30 sentai σειρές ολόκληρες αφού είδα όλες των rangers πρώτα. Οτάν βλέπεις κάποια πράγματα ίδια προς το χειρότερο φυσικά και θα τα συγκρίνεις. Και σε πληροφορώ πως πολλές rangers σεζόν είναι καλύτερες από τις αντίστοιχες των sentai. Δεν είναι όπως τα λες δραμα με κωμωδία. Πολλές sentai σειρές είναι φουλ αστείες π.χ. Go-Onger. Οι RPM πάλι είναι φουλ σοβαροί. Σεζόν που μπορείς να τις συγκρίνεις ότι έχουν πολλές ομοιότητες ως προς την υπόθεση είναι οι gaoranger/wildforce, timeforce/timeranger, samurai/shinkenger. Ολές οι υπόλοιπες έχουν απλά κάποια κοινά. Επίσης σε διαβεβαιώ πως έχω εκτιμήσει πολύ περισσότερο κάπόιες σειρές βλέποντας τις sentai τους. Eιδικά όσες έκανε η Disney (με εξαίρεση τους Overdrive). Οι Rangers με έκαναν να δω και να συνεχίζω να βλέπω sentai εδώ και 5 χρόνια και δεν με βλέπω να σταματάω ποτέ αν δεν τις δω όλες. Η λίστα μου στο tokusatsu watch list τα λέει όλα τι κατάφεραν οι rangers. Το ότι οι samurai ήταν μια μαύρη σελίδα στην ιστορία τους (για μας) δεν πάει να πει τίποτα.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Σαβ Σεπ 06, 2014 5:22 pm
Σενάριο 4: Πες αϊ στα κομμάτια ο πιτσιρικάς που βλέπει rangers τρώει το παραμύθι για σαμουράι στην αμερική,οι υπόλοιποι όμως όχιιιι!Α,και αν δεν έβγαινε η σεζόν στα ελληνικά στο δικό μας νικελόντεον δεν θα την έβλεπα,μου σπαγε τα νεύρα που όποτε τους κάπνιζε έβγαζαν επεισόδιο

Ήρωες 5: Πες ότι σώζει λίγο το background του Jaden(ο οποίος ήταν κι επιεικώς βαρετός και στραβομούτσουνος) και η ανεμελιά του Antonio,οι υπόλοιποι απλά απογοητευτικοί

Κακοί 6: Δεν με ενθουσίασε κανένας εκτός απ τον Deker και την ιστορία του(πόσο πορωτικό να βλέπεις ρέηντζερ να επιστρέφει σαν κακός).Κατά τα άλλα τίποτα το σπουδαίο

Zords 7: Πολύ ωραία όλα τα zords και αρκετά πρωτότυπο το megazord του Αντόνιο(και καλά west,south κι έτσι)

Όπλα 8: Spin Swords και τα μυαλά στα κάγκελα,αν είχαν περισσότερα finishers και παραπάνω συνδυασμούς θα ήταν απλά φοβερά!

Στολές 10: Αρκετά πρωτότυπες,όντως θύμιζαν πολύ σαμουράι κι εντελώς γιαπωνέζικο στυλ το μαύρο μέρος του κράνος που είχε σύμβολα!

Εισαγωγή 4: Δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε στη μέση της σεζόν να δούμε πως συγκροτήθηκαν οι Samurai,απ τις μεγαλύτερες πατατιές της σειράς

Τέλος σεζόν 8: Ωραίο ήταν τουλάχιστον το φινάλε,πολύ ωραία η τελική μάχη αλλά και πάλι δεν συμμάζεψε το χάλι των προηγούμενων επεισοδίων της σειράς!!!


Γενική βαθμολογία 6,5: Και μόνο που την είδα στα ελληνικά με την φωνή της ντόρας σαν ροζ ρέηντζερ μου αρκούσε!Καθόλου καλή σεζόν και σίγουρα δεν κάθομαι να την ξαναδώ για κανέναν λόγο,τρελή βαρεμάρα προκαλούσε!
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Review: Power Rangers Samurai Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Σαβ Σεπ 06, 2014 6:07 pm
αχαχαχ μην ειστε τοσο φαν xD (ουτε εμενα μ αρεσε)
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης