Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Saban vs Disney

+11
kostas-y2k
Xrysovalantis 2@@
rikuo1jko
haikostas
kostikas11
kokkorelos
BnsGoldRanger
plousmike
chrys97
XameR_GT
Green Rider
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Καλύτερες σεζόν των Power Rangers έκανε η εταιρεία...

12 - 63%
2 - 11%
5 - 26%
 
Σύνολο Ψήφων: 19
 
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Saban vs Disney Empty Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 12:30 am
Ποια εταιρεία είχε καλύτερες σεζόν κατά τη γνώμη σας? Εξηγήστε την απάντηση σας με επιχειρήματα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Πεμ Νοε 29, 2012 1:18 am, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 12:47 am
Νομιζω ειχες κανει παρομοιο θεμα καπου καποτε? Razz
Δεν εχω δει ολες τις σεζον ΑΛΛΑ δεν υπαρχει καποια που να μην εχω δει ουτε ενα επεισοδιο αυτης!
Ας παμε μπακαλιστικα!

Saban
mmprs1,2,3(Θρυλικο ξεκινημα, παροτι η 1η σεζον εχει ενα χαλι κολλαζ ιαπωνικου footage οπως και οι σεζον 2,3, δεν παυει να βλεπονται ακομα ευχαριστα!)
zeo(εξαιρετικη και αυτη η σεζον!Μπιλυ καταπληκτικος!Jason ως χρυσος ακομα το θυμαμαι!)
turbo(θυμαμαι ελαχιστα αλλα δεν μου αρεσει καθολου σαν σεζον)
in space(πολυ ψαγμενη σεζον με πολυ mature υφος, διαμαντι απο τα λιγα)
lost galaxy(σαν αντιγραφη των in space αλλα ιστορικα στεκοταν μονη της.Την ειχα δει μικρος ολη, και ειχα γραψει και επεισοδια!Μου αρεσε!)
lightspeed rescue(Την ειχα πρωτοδει απο βιντεοπαιχνιδι μεχρι που την εβαλε ο αντ1, μου αρεσε και μου αρεσει αλλα συμφωνω οτι δεν ξεχωριζει ως "απο τις καλυτερες της σαμπαν"!)
time force(πανεξυπνο σεναριο αλλα δεν ειναι και παρθενα εμπνευση[timerangers],εξαιρετικο καστ, καταπληκτικη σεζον υψηλου επιπεδου)
wild force(ανιερο καστ πλην κοουλ για μενα.Αξιζε αυτος, ο Ζενακου και ο Μαστερ Ορκ!)
samurai(Μπλιαχ, ειδα καπου τη μιση πρωτη σεζον, δεν τρελαθηκα αλλα δεν ηταν και για πεταμα εντελως!Στον πατο με τουρμπο!)
super samurai(δεν εχω ιδεα αλλα λιγο πολυ μια απο τα ιδια θα ειναι!)

Disney
nija storm(εξαιρετικη σεζον, ειχε πολυ φαν και την εβλεπες ευχαριστα!)
dino thunder(Ο τομμυ ξαναρχεται!Λογος να την δει καποιος αλλα θεωρω και χωρις αυτον η σεζον θα βλεποταν το ιδιο ευχαριστα!)
spd(ειδα τα πρωτα 5-6 επεισοδια αλλα με τη σχολη εχασα επαφη με τη σειρα.Ως εκει που ειδα μοιαζει πολλα υποσχομενη!)
mystic force(την ειδα στο σταρ!Σποραδικα επεισοδια!Δεν τρελαθηκα!)
operation over drive(Μου αρεσε η αρχη αλλα οχι το τελος!)
jungle fury(το καστ μου μοιαζει απαισιο, οπως και οι στολες!)
rpm(εχω ακουσει τα καλυτερα απο εσας, ανυπομονω να τη δω!)

Τελικη ετυμηγορια!
Θα ψηφησω Σαμπαν, θεωρω εχει πιο πολλες καλες σεζον αλλα αν ειχες ψηφο "τις θεωρω ισαξιες" θα επελεγα αυτο!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 1:17 am
^Kαι γω το ίδιο νομίζω πως είχα κάνει θέμα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά Razz


Saban
mmprs 1,2,3(Αυτούς έβλεπα μικρός και σταμάτησα στα μέσα της 3ης σεζόν και από αυτούς έγινα φαν)
zeo(Η καλύτερη σεζόν για μένα, αποκορύφωμα για Ροκυ και Ανταμ)
turbo(Χάλια αν και θα ήθελα να την ξαναδώ μήπως την αδίκησα την 1η φορά)
in space(ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ και τελείως διαφορετική από τους Μegaranger που επίσης λατρεύω!)
lost galaxy(Τέλειο που άλλαξαν τόσο την ιστορία των gingaman και τους έκαναν και αυτούς διαστημικούς. Φοβερή σεζόν και αυτή!)
lightspeed rescue(Πέρα του Τitanium Ranger απίστευτη αδιάφορη και βαρετή)
time force(Φανταστικό σενάριο, εξαιρετικό καστ. Τελεια από κάθε άποψη)
samurai(To μόνο που άξιζε ήταν ο Αντόνιο. Κατά τ'άλλα ότι χειρότερο έχουμε δει)
super samurai(Βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση από την 1η σεζόν. Από χάλια έγινε μέτρια)
megaforce (Σίγουρα πολύ καλύτερη από τους Goseiger, εξαιρετική πάλι όχι. Πολύ καλό ζέσταμα για τους Super Megaforce)
Super Megaforce (Το πρώτο μισό ήταν πολύ καλό. Ωραίος ο 6ος που βάλανε. Για να δούμε τι θα δούμε με το 2ο μισό)

Disney
wild force(Ατυχείς κάποιες επιλογές "ηθοποιών". Πολύ χειρότερη από τους Gaoranger που αντέγραψαν. Θετικά τα δικά τους που πρόσθεσαν. Μέτρια σε γενικές γραμμές)
ninja storm(Φοβερή σειρά με τρελό χιούμορ. Την είδα πραγματικά σε 2 μέρες από την πώρωση!)
dino thunder(Την περίμενα πολύ καλύτερη είναι αλήθεια. Δεν άξιζε τόσους επαίνους. Καλή σε γενικές γραμμές αλλά όχι και σούπερ όπως έλεγαν πολλοί)
spd(Κορυφαία σειρά. Η καλύτερη της disney για μένα με το καλύτερο καστ όλων των σεζόν μην πω. Ακόμα πιο απίστευτο το πόσο διαφορετική ήταν από τους φοβερούς και τρομερούς dekaranger)
mystic force(Oσό περνάει ο καιρός την εκτιμώ όλο και περισσότερο. Από τις αδικημένες σεζόν. Μπράβο στην disney που την έκανε τόσο διαφορετική από το διαμάντι τους magiranger. Αν είχε και περισσότερα επεισόδια να υπήρχε ισάξια ανάπτυξη χαρακτήρων καλά θα ήταν)
operation over drive(Οσό σκέφτομαι πόσο φοβερή σειρά ήταν οι boukenger νευριάζω με τις αηδίες που έκαναν σε αυτή τη σειρά. Η χειρότερη της disney χαλαρά)
jungle fury(Πάρα πολύ ωραία σειρά που δεν τη βαριέμαι όσες φορές και να την δω. Αρκετά διαφορετική από το αριστούργημα των Gekiranger με εξαιρετικές αποκλειστικές προσθήκες. Ο Dai Shi  από τους κορυφαίους κακούς που έχουμε δει. Ηθοποιάρα!)
rpm(Terminator meets Mad Max και καμία σχέση με την παιδική χαρά των go-onger... Τι άλλο να πούμε!)


Τελικη ετυμηγορια!

Saban μέτριες προς χάλια σειρες 4/13 = 30% (turbo,LR,samurai,super samurai) 
Disney μέτριες προς χάλια σειρες 2/8 = 25% (WF,OO)


Επειδή και γω βλέπω να γέρνω προς το ισάξια θα βάλω την επιλογή στο poll


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Τετ Αυγ 27, 2014 4:36 pm, 1 φορά
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 2:16 pm
Green Rider έγραψε:Disney
wild force(Ατυχείς κάποιες επιλογές "ηθοποιών". Πολύ χειρότερη από τους Gaoranger που αντέγραψαν. Θετικά τα δικά τους που πρόσθεσαν. Μέτρια σε γενικές γραμμές)

Η σεζον "wild force" ειναι της saban
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 2:58 pm
^Και όμως δεν είναι. Η Disney ειχε αγοράσει τους Power Rangers και κάποιοι από την saban δούλευαν στη σειρά μέχρι τα μέσα. Μετά τους σούταραν όλους...Εφόσον έκαναν αυτοί κουμάντα και αυτοί έβαζαν τα λεφτά, η σεζόν είναι της Disney
Ορίστε δες το και εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Πεμ Νοε 29, 2012 2:59 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 2:59 pm
Nαι jim,ασχετα αν στα χαρτια περασα το franchise στην disney οταν γινοταν η wild force.Στην αμερικη γυριστηκε η σεζον απο την παραγωγη της σαμπαν, αρα ειναι σαμπαν σεζον.Ψηφησα και τις δυο και γω πλεον.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Νοε 29, 2012 5:28 pm
XameR_GT έγραψε:Nαι jim,ασχετα αν στα χαρτια περασα το franchise στην disney οταν γινοταν η wild force.Στην αμερικη γυριστηκε η σεζον απο την παραγωγη της σαμπαν, αρα ειναι σαμπαν σεζον.

Συμφωνω.Αργοτερα θα γραψω κι εγω την αποψη μου για ποια εταιρια ειναι η καλυτερη
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Κυρ Δεκ 02, 2012 9:14 am
Saban
MMPR 1,2,3(Η αρχή της πώρωσης για όλους όσους ξεκίνησαν να βλέπουν από την αρχή τους Power Rangers και η έναρξη γενικά στους Power Rangers)

ΖΕΟ(Ενώ Ροκυ και Ανταμ ανέβηκαν επίπεδα κατά πολύ σε σχέση με την προηγούμενη σεζόν, οι εχθροί εδώ ήταν οι χειρότεροι όλων των σεζόν)

Τurbo(Απίστευτα βαρετή σεζόν χωρίς να έχει να προσφέρει τίποτα στο κοινό)

Ιn Space(Πολύ καλή σεζόν με αρκετές αλλαγές και ωραίους χαρακτήρες. Ειδικά ο Andros είναι από τους πιο ωραίους κόκκινους)

Lost Galaxy(Άσχημο copy από τους In Space για μένα, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, βέβαια υπάρχουν και χειρότερα!!!)

Lightspeed Rescue(Παντελώς αδιάφορη σεζόν. Η αμέσως χειρότερη μετά από τους turbo. Δεν μου άρεσε κανένας χαρακτήρας και με εξαίρεση το στόρυ του Titanium όλη η υπόλοιπη σεζόν ήταν για κλάματα)

Time Force(Ωραίοι χαρακτήρες, πολύ καλή ανάπτυξη σεναρίου, ειλικρινά δεν το περίμενα από αυτή τη σεζόν μιας και άκουσα για ταξίδι στο χρόνο και ψιλοξενέρωσα αλλά τελικά είναι από τις καλύτερες σεζόν της Saban)

Samurai(Με χάλασε απίστευτα ο Αντώνιο, οι άλλοι πάνε κι έρχονται, μέτριο σεναριακά)

super samurai(Δεν την έχω δει ακόμα αλλά με χαροποίησε που είδα ορισμένες σκηνές πολύ διαφορετικές από τους shinkenger)

Disney
Wild Force(Μέτριο σενάριο, λίγο ξενέρα με το παιδί της ζούγκλας, αλλά είχαμε Forever Red και Team-up με Time Force οπότε ανέβασαν πάρα πολύ για μένα την σεζόν)

Ninja Storm(Πάρα πολύ ωραία σειρά, αρκετά διαφορετική από αυτά που είχαμε συνηθίσει, με πάρα πολύ καλό σενάριο και ωραίους χαρακτήρες)

Dino Thunder(Και μόνο η επιστροφή του Tommy ήταν ένα ωραίο συμβάν στην σεζόν αυτή. Οι χαρακτήρες γενικά μου άρεσαν παρόλο που είδαμε ένα μεγάλο κενό με τον Tommy να είναι μόνο Morphed. Μέτριο προς καλό το σενάριο.)

SPD(Έχω φτάσει κάπου στη μέση της σεζόν και μου φαίνεται πάρα πολύ καλή ήδη. Ωραίοι χαρακτήρες, ωραίο σενάριο.)

Mystic Force(Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Μια καλή σεζόν. Ωραίο σενάριο, πολύ ωραίοι χαρακτήρες με εξαίρεση των παππούδων που την είδαν ranger για ακόμη μια φορά!!!)

Operation Overdrive(Δεν έχω δει Boukenger αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο θάψιμο για αυτή τη σεζόν. Μια χαρά μου φάνηκε. Έχω δει πολύ χειρότερες! Όμορφο σενάριο, καλοί χαρακτήρες...γιατί τόσος ντόρος? Δεν είναι και τοπ, αλλά βλέπεται χαλαρά. Ειδικά άμα είσαι φαν του Indiana Jones!!)

Jungle Fury(Παίζει να είναι και η αγαπημένη μου από την Disney! Πάρα πολύ καλή σεζόν, την ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει, και χαλαρά την ξαναβλέπω ακόμα και τώρα που δεν έχω πολύ καιρό που την είδα. Ωραίο σενάριο, ωραίοι ήρωες, ωραίοι κακοί, ωραία ζορντς και μουσική που τα σπάει! τί άλλο να ζητήσει κανείς!?)

RPM(Μια πολύ διαφορετική σεζόν από όσες είχα δει. Τώρα μου μοιάζει λίγο με τους SPD αλλά και πάλι είχε κάτι το διαφορετικό. Πολύ ωραίο σενάριο, πολύ καλοί χαρακτήρες. Από τις πιο καλές σεζόν πιστεύω.)


Και οι δύο είχαν και καλές και κακές σεζόν. Για μένα ίσως η Disney είχε τις λιγότερο κακές...αλλά δεν μπορώ να εξαιρέσω αυτές της Saban. Τώρα που αλλάξατε το poll θα βάλω και τις δύο. Πριν θα έβαζα την Disney πάντως.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Κυρ Δεκ 02, 2012 2:08 pm
SABAN

MMPR S1,S2,S3 - POLU KALO SENARIO APO TOUS AUTOUS RANGERS ARXISAN OLA!!!

ZEO - ee kala h agapimenh mou season, oti kai na po einai liyo ta spaei !!

TURBO - parolo pou den akouw thetika sxolia gia tin season emena mou arese poly (sas exw kai mia ekpli3h gia authn tin season Wink )

IN SPACE - h deuterh agapimenh mou season katapliktikh seira!!!

LOST GALAXY - den mou arese kai toso auto me ta zwa kai o allos me mia vivlo thimame, o monos pou mou arese einai o kai.

LIGHTSPEED RESQUE - DEN!!! me en9ousiase auth i season, mono o titanium marese aa kai epeiseis den mou aresan ka9olou ma ka9olou oi stoles!

TIME FORCE - marese para polly i season poly teleia! eidika oi xaraktires katapliktikh, trip fash prasino malli lol!

SAMURAI & SUPER SAMURAI - kaloutsikes! o protos kuklos mou arese apo ton deutero den exw dei oute ena episodio.

DISNEY

WILD FORCE - den mou arese katholou scratch poly zougla . mono to teleuteo episodio marese. (alla otan ta evaze stis 6:00 to proi 3upnousa na tous dw Razz )

NINJA STORM - kalh season mou arese kai to senario me ton prasino! tin eida oloklirh apo to tote ALTER.

DINO THUNDER - exw dei liya episodio apo tin season alla mou fenete para poly kalh. kai loyo tommy an k mou fanike megalos gia ranger ksana.

SPD - apo tis agapimenes mou season trith agapimenh mou kata seira mpravo stin disney!!!

MYSTIC FORCE - an den htan autoi i geroi pou ginan kai ranger sto telos kalh tha htan ! wstoso mou arese to senario.

OPERATION OVERDRIVE - kaloutsikh , den mou arese k polly an e3ereseis to once a ranger!

JUNGLE FURY - eida liya episodia apo auta pou sas anebazw etci kai etci mou fenete h seira, einai kapos paidikh poly mazh me tous mystic force.

RPM - me diafora megalh i pio orimh season olo ton epoxon mou arese para polly an e3ereseis tous duo kinezous kanan san vlakes! kai ton floro ton prasino !! eleos san odontoglifida einai mou egine k ranger pou ton vrikane.

kai oi duo eixan kai tis kales tous kai tis kakes tous season .. alla protimo tin SABAN! i disney tous ekane poly paidikous tous ranger me e3eresei apo kapoies season.
avatar
kokkorelos
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Πεμ Δεκ 13, 2012 5:37 pm
κ οι 2
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Παρ Αυγ 23, 2013 7:07 pm
Και οι 2 είχαν πολυ ωραίες σεζόν αλλα πιο πολυ μου άρεσαν της saban
kostikas11
kostikas11
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Δευ Μάης 05, 2014 12:16 am
Και οι 2 ηταν πολυ καλες , αλλα ψηφιζω Disney , οχι μονο επειδη μου αρεσουν και αλλες σειρες της Disney , αλλα επειδη πιστευω οτι ειναι κατα πολυ ανωτερη απο την Saban.
avatar
haikostas
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 06/09/2010

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Σαβ Ιουν 21, 2014 3:13 am
Προτιμω old time classic Saban
rikuo1jko
rikuo1jko
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 207
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2014
Ηλικία : 29
Τόπος : νικαια

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Τετ Αυγ 27, 2014 3:31 pm
saban βεβαια! δεν συκγρινεται με την disney... παλι καλα που οι ranger ανοικουν σε εκεινον για ακομη μια φορα
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Saban vs Disney Empty Απ: Saban vs Disney

Δευ Δεκ 29, 2014 8:15 pm
Η Saban έκανε καλύτερη δουλειά από την Disney αλλά και κάποιες σεζόν της Disney ήταν πολύ καλές.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης