Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιουλ 01, 2012 3:49 pm
Παιδια επειδη θα ξαναδω την ταινια μεσα σε αυτες τις μερες και επειδη δεν υπαρχει αλλο παρομοιο θεμα οπως ειδα,ειπα να το φτιαξω.Πειτε ο καθενας την γνωμη του και μετα θα πω την δικια μου μολις δω την ταινια.Αν θελετε βαλτε και βαθμολογια και πειτε την γνωμη και τις εντυπωσεις σας απο την ταινια των τουρμπο!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ο Larigot,ενας παντοδυναμος μαγος απο ενα μακρινο πλανητη καταφερνει να ξεφυγει απο τα νυχια της κακιας Divatox(που ειναι και ο νεος εχθρος)και κατευθυνεται προς τη Γη,οπου ελπίζει να βρει τους φιλους του Zordon και Alpha και να εμποδισει την Divatox να παρει το κλειδι του για το νησι του Muranthias.Η Divatox θελει να ελευθερωσει τον Maligore και να κυβερνησει στον γαλαξια.Εν τω μεταξυ ο Rocky,ο Tommy και ο Adam προπονούνται στις πολεμικές τέχνες για να νικησουν ενα τουρνουα για να κρατησουν το Angel Grove Youth Center απο το να κλεισει.Αλλα ο Rocky γινεται ανυπομονος και κνει μια κακια κινηση,που τον κανει να πεσει και να πληγωσει την πλάτη του ασχημα.Ο Justin(ενα παιδι φιλος των rangers) πηγαινει να επισκεφθει τον Ροκυ στο νοσοκομειο.Ωστοσο,οι Ρειντζερς ερχονται για να επισκεφθούν τον Ροκυ στο νοσοκομειο και επικοινωνουν με τον Zordon.Τηλεμεταφερονται αποκαλυπτοντας την ταυτοτητα τους στον Justin,ο οποιος κρυβοταν κατω απο το κρεβατι.Ο Ζορτον στελνει τον Τομμυ και την Κατ στην Αφρικη για να φερουν τον Larigot.Tην ιδια ωρα οι Divatox καταφερνει να φυλακισει τον Bulk και Skull,αλλα και τον Jayson και την Κιμπερλυ.Οι rangers βρισκουν τον Larigot ο οποιος γιατρευει την Κατ η οποια ειχε χτυπησει και τον παιρνουν στον command center για να αναρωσει.Καθως αναρωνει,παιρνει ενα τηλεπαθητικο μηνυμα απο την Divatox μεσω της γυναικας του(η οποια μαζι με το παιδι της εχουν φυλακιστει απο την Divatox.Η Divatox ζηταει τον Larigot σε ανταλλαγμα με τον Jason και την Κιμπερλυ.Ομως ξεγελα τους rangers και αντι να παρουν τον jason και την Κιμπερλυ δεν παιρνουν τιποτα,αλλα χανουν και τον Larigot.Ο Ζορτον και ο Αλφα δινουν στους rangers νεες Turbo δυναμεις, νεα Turbo Ζορτς και ενα πλοιο για να ταξιδεψουν στο νησι.Ο Justin παιρνει την θεση του Rocky την ομαδα και γινεται ranger.Στο τελος οι rangers κατφερνουν να νικησουν Maligore(ο οποιος ελευθερωθηκε) και να παρουν πισω τον Bulk και Skull,αλλα και τον Jayson και την Κιμπερλυ και τον Larigot και την οικογενεια του.Ο Jason βοηθαει στον τουρνουα και καταφερνουν να σωσουν το youth center!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chrys στις Κυρ Ιουλ 01, 2012 6:28 pm, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιουλ 01, 2012 3:59 pm
Βρήκα αρκετά κουλά στην ταινία αυτά->[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Μου την έδωσε που ήταν τηλεταινία και όχι του holywood. Ακόμα περισσότερο ξενέρωσα που έγινε ταινία γι'αυτή την άθλια σεζόν και όχι για τους zeo που για μένα είναι η κορυφαία. Και φυσικά το ότι τον Ρόκυ τον αντικατέστησε ένα παιδάκι. Χάρηκα μόνο που είδα ξανά τον Τζέισον και την Κίμπερλυ. Η ταινία βλέπεται ΟΚ αλλά την θεωρώ χάλια γιατί turbo = ξενέρωμα, τέλος
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! 1_zpsbe8574b7
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! 3_zps4d69e2b4
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Bleach_Group
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Arrow_zpsdc214876
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Untitled-1_zps651efb21
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Wd_zps213b4510
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Flostgalaxy_zps7a6d690b
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Naruto2_zpsdde1594d
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Got_zpsb88bd570
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιουλ 01, 2012 4:22 pm
εμένα η ταινία μου άρεσε πολύ. η σεζόν είναι άθλια, αλλά τι να κάνουμε. τη ταινία μπορείς να τη θεωρήσεις το επεισόδιο 0. πάντως μου κακοφάνηκε που δεν μεταμορφώθηκαν έστω μια φορά σε Zeo πρωτού γίνουν Turbo.
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιουλ 01, 2012 6:29 pm
Προστεθηκε ενα review απο μενα για την ταινια στο πρωτο ποστ.Συγνωμη που εγραψα πολλα.
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιουλ 01, 2012 6:46 pm
Και τωρα η γνωμη μου για την ταινια.Μια πολυ καλη ταινια που μπορω να πω μου αρεσε περισσοτερο απο την πρωτη.Λιγο κουφο που την θεση του Ροκυ την πηρε ο justin,δηλαδη ενα παιδι.Θα μπορουσαν ανετα να βαλουν τον Ζακ ασπουμε.Μου αρεσε που ειδα ξανα τον Jayson και την Κιμπερλυ.Θα ηθελα να μεταμορφωθουν μια φορα σε Ζεο παντως εστω χωρις τον Ροκυ.Τουλαχιστον η Κατ προσπαθησε να μεταμορφωθει πεφτοντας απο τον γκρεμο,σχεδον ειδαμε και την στολη αλλα μολις επεσε στο νερο δεν πετυχε(μαλλον βραχυκυκλωμα).Παραξενευτηκα που τα turbo zords επιπλεουν στο νερο.Επισης νομιζω τον justin τον εβαλαν για να προσεγγισουν μικρα παιδια να δουν power rangers.Πραγμα το οποιο δεν εγινε γιατι ο Justin ακομα και οταν ημουν μικρος δεν μου αρεσε.Επισης εγω προσωπικα πιστευω οτι ο Jayson ειναι το προσωπο με το οποιο η Κιμ κερατωσε τον Τομμυ.Αλλα ο Jayson ειχε και σχεση με την ξανθια στους Ζεο.Αρα ο Jayson κερατωσε την Κιμ.Μπορει και η Κιμ να κερατωσε τον Jayson Razz .Επισης βρηκα ολους τους rangers ανανεωμενους εμφανισιακα.Η Tanya δεν μου αρεσε οπως παντα.Οι αλλοι μια χαρα ηταν.Για τους κακους δεν μπορω να πω κατι γιατι μονο την ταινια και 4 επεισοδια εχω δει.Οι νεες στολες μου αρεσαν και τα ζορτς αλλα οχι το turbo megazord.Αλλα μπορω να πω καμια σχεση με τους Ζεο.Οπλα δεν ειδα κατι σπουδαιο.Λιγο παιδικη η ταινια αλλα πολυ καλη.Για να συνοψισουμε ειναι μια πολυ καλη ταινια που την εχω δει απειρες φορες.Μου αρεσε παλια μου αρεσει και τωρα.Οσες φορες και αν την δω δεν την χορταινω.Για βαθμολογια βαζω 9,5 απο τα 10. Very Happy
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Δευ Ιουλ 02, 2012 12:29 am
καλή ταινία και σίγουρα απαραίτητα πριν το ξεκίνημα των turbo.
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Δευ Ιουλ 02, 2012 12:32 am
Πρεπει σιγουρα να την δεις για να καταλαβεις την αλλαγη απο Ζεο σε τουρμπο.
CMPunk
CMPunk
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 647
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013
Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Τρι Νοε 26, 2013 1:30 am
Περιεργως την ειδα σημερα πρωτη φορα & δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα.Ειχα να δω turbo απο τοτε που εδειχνε ο ant1 & ειχα ξεχσει τον justin.Ετσι ξενερωσα οταν αντικατεστησε τον adam ενα παιδακι.Ωραια η ιδεα να εμφανιστουν στην ταινια η kimberly & ο jason αλλα δεν αξιοποιηθηκαν σωστα.Θα πρωτιμουσα να ειχαν ενα πιο ενεργο ρολο,να γινοταν & αυτοι rangers(ο jason να γεινοταν ο phantom ranger).Παντως δεν νομιζω η kim & ο jason να ηταν μαζι.Απλα επρεπε καπως να τους εμφανισουν & τους 2 μαζι γιαυτο δημιουργηθηκε αυτη η αποψη.Ο μαγος lerigot μου θυμιζε star wars.Ο maligore δεν ειναι ο αρχικακος απο τους in space?Πως νικηθηκε τοσο ευκολα...Επισης τι ακυρο τελος ηταν αυτο...νικησαν το τερας,κερδισαν τους αγωνες &...τελος.
Γενικα η ταινια ηταν ψιλο αρπαχτη.Την καναν για να απαντηθουν ολα τα ερωτηματα που δημιουργηθηκαν στη αρχη της σεζον.Κριμα παντως που & οι 2 ταινιες που φτιαχτηκαν δεν μπορουν να συγκριθουν με τις τηλεοπτικες σειρες(η turbo ισως μπορει γιατι & ταινια & σειρα ηταν χαλια).
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Τρι Νοε 26, 2013 2:06 pm
να προσθεσω ψηφοφορια?
CMPunk
CMPunk
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 647
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013
Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Τρι Νοε 26, 2013 2:07 pm
Ναι βαλε.
avatar
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιαν 12, 2014 1:12 am
μου άρεσε και μένα αρκετά η ταινία τουρμπο...περισσότερο απο τις υπολοιπες μπορω να πω
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Ιαν 12, 2014 3:23 am
falconara90 έγραψε:εμένα η ταινία μου άρεσε πολύ. η σεζόν είναι άθλια, αλλά τι να κάνουμε. τη ταινία μπορείς να τη θεωρήσεις το επεισόδιο 0. πάντως μου κακοφάνηκε που δεν μεταμορφώθηκαν έστω μια φορά σε Zeo πρωτού γίνουν Turbo.
συμφωνω απολυτος ..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BnsGoldRanger στις Σαβ Οκτ 10, 2015 3:04 am, 1 φορά
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Τετ Μαρ 11, 2015 2:30 pm
Σχετικά καλή αλλά των Mighty Morphin ήταν πολύ καλύτερη!!!
giannhsgr
giannhsgr
Power Ranger
Power Ranger
Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Dino_zpstnzklt4o
Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : αγρινιο

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Τετ Σεπ 23, 2015 1:23 pm
ενταξει θα ελεγα μετρια η ταινια δεν μου αρεσε και πολυ..θα προτιμουσα την προτη ποιο καλυτερα θα ελεγα
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο! Empty Απ: Πειτε την γνωμη σας για την ταινια των τουρμπο!

Κυρ Σεπ 11, 2016 10:55 am
Είναι η πρώτη φορά που βλέπω τη συγκεκριμένη ταινία.Αρχικά το γενικό σενάριο μου άρεσε.Το σχέδιο της Villain είχε λογική και εξελισσόταν ομαλά.Στα θετικά εννοείται ήταν η Divatox εξαιτίας της έντασης και της τρέλας που είχε ως χαρακτήρας.Επίσης πέταξαν έξυπνα μέσα στο story τους Jason,Kim,Bulk και Skull.Η επιλογή τους να αντικαταστήσουν τον Rocky με τον Justin ήταν πραγματικά απαίσια.(Αν και για τον Rocky καλύτερα που δεν έπαιξε στους Turbo).Είναι ξεκάθαρο λοιπόν πως ένα παιδί δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά ενός Power Ranger για 1000 λόγους που δεν χρειάζεται να αναφέρω τώρα.Όσον αφορά το acting πιστεύω οτι ήταν από όλους καλό ακόμα και από τον μικρό.Ευτυχώς που δεν έγινε άσκοπη χρήση cgi γιατί είμαι σίγουρος πως τα αποτελέσματα θα ήταν τραγικά.Οι αλλαγές στον Alpha και στο Power Chamber δεν δικαιολογήθηκαν πουθενά.Τέλος η μάχη που ολοκλήρωσε την ιστορία ήταν μια χαρά.Αν κρίνουμε την ταινία αποκλειστικά ως εισαγωγή στους Turbo θεωρώ οτι αξίζει να την δει κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης