Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

+17
Tittos
Deadman Brand
Xrysovalantis 2@@
Nikolas 200
johnny_salonica
pasxalis
chrys97
CMPunk
stefos
chrys
tommy oliver green
MCygo13
plousmike
menes
moumia
XameR_GT
Green Rider
21 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Πεμ Ιουλ 29, 2010 1:59 pm
Σενάριο 10: Τι να πρωτοθυμιθεί κανείς. Την καταστροφή των Dinosaurs, την εισαγωγή του Λορντ Ζεντ, τις νέες δυνάμεις, ο Τομμυ σαν άσπρος ranger, οι νέοι Ranger
Ηρωες 9: Ολοί από την πρώτη σεζόν βελτιώθηκαν. Οι νέοι Ροκυ, Ανταμ, Αίσα ήταν φοβεροί στη μάχη αν και περίμενα περισσότερα, ειδικά από τον Ρόκυ σαν χαρακτήρα. Μπαλκ και Σκαλ στα καλύτερα τους και κλασσικά Ζόρντον, Αλφα φοβεροί.
Κακοί 10: Λορντ Ζεντ, ο καλύτερος κακός όλων των εποχών τι άλλο να πω!
Ζords 10: Τigerzord και Red Dragon Thunderzord όλα τα λεφτά.
Οπλά 10: Οτι υπήρχε από την 1η σεζόν συν το θεικό Samba του άσπρου
Στολές 10: Οι θεικές της πρώτης σεζόν συν του άσπρου. Κρίμα πάντως που στο Power Transfer δεν άλλαξαν στολές όλες με τις Dairanger.
Εισαγωγή 10: Στα πρώτα επεισόδια νόμιζες ότι ήρθε το τέλος. Ισώς η κορυφαία έναρξη
Moυσική 10: To καλύτερο opening theme που έχει γραφτεί ποτέ για αμερικάνικη σειρά επιστρέφει και φανταστικό soundtrack γενικότερα από το συγκρότημα Aaron Waters με νέα τραγούδια όπως το "White Ranger Tiger Power" να δίνουν ρέστα!
Tέλος Σεζόν/Σειράς 8: Για άλλη μια φορά δεν έχουμε ένα τέλος της προκοπής για τη σεζόν, απλά ένα ακόμη επεισόδιο. Αλλά υγεία, πάλι στην 3η σεζόν έγινε χαμός στην αρχή!
Γενική βαθμολογία 9,7/10: Εξαιρετική συνέχεια της 1ης σεζόν. Προσωπικά η αγαπημένη μου των mmpr και των rangers γενικότερα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Σαβ Αυγ 04, 2012 7:04 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τετ Σεπ 22, 2010 11:07 pm
Ιστορια:Η ιστορια τις δευτερης σεζον ξεκινα δυναμικα με την καταστροφη των ζορντς των ρειντζερς εκτος του τομυ.Εφτυχως ο ζοντον ειχε ασο στο μανικι του και εδωσε νεα ζορντς στους power rangers.Ο τομυ απο πρασινος εγινε λευκος ρειντζερ δινοντας μια φρεσκαδα στην σεζον αυτη.Την εμφανισει τους κανουν και τρεις νεοι ρειντζερ ο ροκι,η αισα και ο ανταμ οπου αντικαταστουν τους τζεισον,τρινι και ζακ.Την εμφανιση του κανει ο νεος κακος ζεντ που προκαλει αρκετα προβληματα στους ρειντζερς.->9
Στολες:Οι ιδιες με την προηγουμενη σεζον αλλα αυτο δεν ενοχλει,ο μονος που αλλαξε στολη ηταν ο τομυ και ετσι εγινε ο αρχηγος των παουερ ρειντζερς και προφανως ο τζεισον δεν το αντεξε και την εκανε Razz
->9
Ηρωες:Οι χαρακτηρες εξακολουθουν να ειναι ενδιαφεροντες και διασκεδαστικοι μεχρις οτου ερχονται οι νεοι ρειντζερς,ο κοκκινος ρειντζερ υπο τον ροκι χανει το κυρος που ειχε με τον τζεισον,η αισα αδιαφορει και ο ανταμ απλα συμπαθητικος->8
Κακοι:Ενας και αξιζει για δεκα ο λορδος ζεντ ειναι εξαιρετικος κακος τελος
->9
Οπλα:Τα ιδια με την προηγουμενη φορα->7
Ζορντς:Σιγουρα τα νεα ζορντς ειναι πιο ωραια με τον tigerzord προσωπικα αγαπημενο μου->9
Εισαγωγη:Καλη χωρις να εντυπωσιαζει το τραγουδι ειναι το ιδιο->8
Τελος σεζον:Πουντο;Οπως και στην προηγουμενη δεν τελειωνει με κατι που θα μας κρατησει σε αγωνια για την αλλη σεζον->7
Γενικα:->8 Ειναι σχεδον το ιδιο καλη με την προηγουμενη σεζον,μην τη χασετε!
moumia
moumia
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2010
Τόπος : Στον κοσμο των power rangers!!!

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Οκτ 09, 2010 6:11 pm
Συμφωνω με ολα οσα ειπες και ιδιως με το τελος
οι βλακες δε μπορουσαν να το τελειωσουν καπως διαφορετικα για εμενα εκει ηταν ενα μειον.
menes
menes
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2011
Ηλικία : 31
Τόπος : θεσσαλονικη

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Πεμ Ιουλ 14, 2011 10:53 pm
k go sumfono nomizo oti xreiazotan ena telos pou tha mas kratouse se peisoterh agonia gia th nea season
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 5:54 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Τέλος και στην 2η σεζόν! (ΤΑ ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΜΙΛΑΜΕ!!) Αναμένω εν αγωνία την 3η. Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε πολύ καλύτερη από την προηγούμενη λόγω του ότι δεν είχε πολλά βαρετά και χωρίς λόγο ύπαρξης επεισόδια, όπως είχε η πρώτη. Πολλές αλλαγές...τρομακτικές τολμώ να πω. Πάμε και στην βαθμολογία...


Σενάριο (10): Πολλές ανατροπές, νέοι κακοί (Lord Zedd RULES!!!!), νέοι rangers, νέα zords, αγάπες, έρωτες, λογοδοσίματα, αρραβώνες, γάμοι, χωρισμοί, κηδείες...(πλάκα κάνω)...αλλά γενικά πολλές αλλαγές.

Ηρωες (9): Η Aisha κέρδισε επάξια πιστεύω την θέση της, ο Adam με εξαίρεση κάποια τελευταία επεισόδια δεν φάνηκε καθόλου, αλλά μου άρεσε σε αυτά που τον είδα σε ενεργό δράση. Ο Tommy φοβερός σαν White Ranger αν και να την πω την αμαρτία μου, μου άρεσε πιο πολύ σαν Green...H Kim τα ίδια, ο Billy τα ίδια (μα καλά πόσες γκόμενες έχει βγάλει αυτό το παιδί!!?) και φτάνουμε στον....Rocky....Τίποτα...απολύτως τίποτα...γλάστρα, πορτατίφ, δεν ξέρω κι εγώ πως να τον χαρακτηρίσω... Τι ήταν, τι δεν ήταν το ίδιο μου έκανε...Μακράν κατώτερος από Jayson. Κρίμα, γιατί σε θέμα πολεμικών τεχνών, το κατέχει, ίσως και καλύτερα από τον Jayson...αλλά σαν ρόλος...μηδέν...

Κακοί (10): Απίστευτος ο Lord Zedd. Και σαν κακός, και στις κωμικές σκηνές. Μπράβο! Τέλειος! Άψογος! Τα τέρατα αρκετά βελτιωμένα και όχι τόσο ανιαρά όσο τα προηγούμενα...αλλά το βασικό πιστεύω ήταν η όλη σχεδίαση που έπεφτε για την καταστροφή των Rangers.

Ζords (8 ): Δεν μου άρεσαν...καταρχήν είχαν αυτό το σπαστικό του στυλ Triceratops,blue,thunder,unicorn,eimai apesio,zord power! Τί τα θες και τα αναφέρεις τα προηγούμενα? Δεν μπορεί να πει απλά unicorn power? Επίσης ο σχεδιασμός ήταν άθλιος για μένα. Τα πρώτα ήταν πανέμορφα...αυτά ήταν λες και βγήκαν από την Lego. Άσε που ατομικά δεν κάνανε τίποτα... δεν μπορούσες να δεις άλλο zord να παλεύει πέραν από τον red dragon και τον Tigerzord.

Οπλά (10): O Saba μου φάνηκε κάπως...θα τον προτιμούσα να μη μιλούσε...Το κανόνι μου άρεσε, ήταν ωραία προσθήκη, τα άλλα ίδια

Στολές (9): Τα ίδια με την πρώτη σεζόν με εξαίρεση του άσπρου που κι αυτήν θα την προτιμούσα να ήταν στο ίδιο στυλ με τις άλλες...πιο πολύ για παίκτης ράγκμπι μου έκανε παρά για Ranger.

Εισαγωγή (10): Θεϊκή εισαγωγή! Απίστευτη. Την λάτρεψα! Η απόλυτη εισαγωγή για την έναρξη μιας σεζόν!

Tέλος Σεζόν/Σειράς (6): Εντάξει, είναι απίστευτο...πάλι δεν ήξεραν ότι θα έχει συνέχεια η σειρά? και να μην ήξεραν, είναι τέλος αυτό για σεζόν? Πέταξαν ένα επεισοδιάκι λες και δεν είχαν τίποτα καλύτερο για να λήξουν μια σεζόν. Πραγματικά απογοητεύτηκα από το τέλος. Όσο καλή ήταν η αρχή, τόσο μάπα ήταν το τέλος. Γιατί?

Γενική βαθμολογία: (9)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:11 pm
Καλύτερα και από μένα τα είπες μπράβο. Ξέρεις τι ΣΠΑΕΙ σε αυτή τη σεζόν περισσότερο και από την 1η? Το soundtrack στις μάχες cheers
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:13 pm
ναι ναι, θα συμφωνήσω! ήδη κατέβασα το soundtrack! το αγαπημένο κομμάτι είναι το combat!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:32 pm
Το έχω αυθεντικό το cd cheers
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:38 pm
τα σπαει ρε φίλε! πολύ ωραία κομμάτια γενικά! Rockιές στο έπακρο!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:40 pm
που να δεις οι zeo τι γαμάτο soundtrack έχουν cheers
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 7:58 pm
To mono pou me xalase se auth kai sthn prwth sezon einai to telos.Kata t alla skizei!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Τρι Δεκ 13, 2011 9:07 pm
Ωραιο review Μιχαλη Smile
avatar
tommy oliver green
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2011

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Δεκ 17, 2011 5:15 pm
πολυ ωραια σεζον και πιστευω ο λογος που πουλησε περισσοτερο απο την πρωτη ειναι οτι τα περισσοτερα γυρισματα των morphed rangers δεν ηταν κλεμενα αποτη γιαπωνεζικη σειρα αποδειξη οτι ολευκος dairanger παρεβρισκοταν με τους zyuranger σε μαχη ενα απο τα αρνητικα που δεν αξιζει και τοσο να δωσει κανεις σημασια ειναι οτι το κιτρινο thunderzord δεν εμοιαζε με γρυπα οπως αποκαλειται ως griffin thunderzord καμια απολυτως σχεση πιο πολυ μιαζει σαν δρακος με ροδες!!! geek λολ! εντελως
avatar
tommy oliver green
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2011

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Δεκ 17, 2011 5:17 pm
οσον αφορα την μαχη των ζορντς το καθενα ξεχωριστα μονο σε ενα επεισοδιο δειξαν τα skills τους το οποιο ειναι αντιστιχο του 1ου επεισοδιου στη γιαπvnezikh dairanger version τιποτα περισσοτερο
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιουν 18, 2012 11:31 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Σενάριο 9:Aνατροπές με την εμφανιση νεου κακου(Λορτ Ζετ).Εχουμε νεους rangers, νέα zords αλλά γενικά πολλές αλλαγές.Αν δεν ηταν "The Muntiny" και "White Light" τα αλλα ηταν παλιοσιδερα(εκτος μερικες εξαιρεσεις αλλα δεν θυμαμαι τιτλους).Το πιο αθλιο για μενα ηταν το "Storybook Rangers"

Ηρωες 9: Μου άρεσαν οι Τομμυ, Κιμπερλυ,Αισα. Ο Ρόκυ ηταν καλος και δυνατος.Αλλα δεν μου αρεσε.Ο Ανταμ φανηκε μονο στην Αρχη.Τομμυ ολα τα λεφτα αυτο το παιδι εχει και ωραιο γκομενακι.Κιμπερλυ κριμας το κοριτσι και την ομορφια της αρεσει ο Τομμυ.Aisha παρολο που δεν μου αρεσε πρι να δω την σεζον και προτιμουσαν την Τρινι,νομιζω ηταν αξια ranger.Μπιλυ και αυτος πολλα γκομενακια και εφευρεσεις.Τρινι δεν φανηκε σε αυτη την σεζον το ιδιο και ο Jayson και ο Ζακ. Ζόρντον, Αλφα, Μπαλκ και Σκαλ απιθανοι.

Κακοί 10: Λορντ Ζεντ και στο τελος μαζι με την Ριτα. Απιστετοι για εχθροι.Τα τερατα που εφτιαχναν τα ειχαμε ξαναδει τα περισσοτερα. Δεν ειδαμε την Σκορπινα.

Ζords 8:Ολα τα λεφτά αλλα δεν μου αρεσαν τα ονοματα.Στην αρχη χασαμε τα ζορτς.Αγαπημενο μου ο Red Dragon Thunderzord.

Οπλά 8: Οτι υπήρχε από την 1η σεζόν αλλα και το θεικό Samba του Τομμυ.Αλλα δεν μου αρεσαν ισως να επρεπε να βρουν στην μεση της σεζον καινουργια οπλα γιατι δεν μπορεις συνεχεια να βλεπεις τα ιδια και τα ιδια.

Στολές 8: ΟιΘεικές της πρώτης σεζόν αλλα και η καινουργια του άσπρου ranger.Νομιζω επρεπε να αλλαξουν στολες. Και πολλη καιρο κρατησαν. Δεν πιστυω οτι θα αντεξω να τις δω για ακομη μια σεζον.

Εισαγωγή 10:Τα πρώτα επεισόδια θεικα και απιστευτα.Εχουμε και καινουργια ζορτς.Εχουμε την παρουσιαση του Λορτ Ζετ.Ολα τα λεφτα. Αξεχαστα επεισοδια.Απο τα πρωτα επεισοδια πιστευα οτι θα εβλεπα καταπληκτικη σεζον αλλα εκανα λαθος.

Tέλος Σεζόν/Σειράς 10:Μου αρεσε το τελος.Απο τα λιγα επεισοδια που μου αρεσαν σε αυτη την σεζον ηταν τα 3 τελευταια.(Αξεχαστα τα Wild West Rangers και το Blue Ranger Gone Bad)

Μουσική 10:Και δω 10 βαζω.Τα λογια ειναι περιττα

Γενική βαθμολογία 9,111


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chrys στις Σαβ Αυγ 04, 2012 8:15 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης