Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Sonic Adventure 2 Battle Review

Κυρ Απρ 01, 2012 1:31 am
Sonic Adventure 2 Battle

Κονσόλα : Nintendo Gamecube,SEGA Dreamcast

Εκδότης : SEGA

Κατασκευαστής : Sonic Team [SEGA]


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Υπόθεση : 10 / 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ο αγαπητός μας μπλέ σκατζόχοιρος που πιάνει ταχύτητες mach-2,Sonic,μια μέρα κατηγορείτε και πιάνεται ως ένοχος για εγκλήματα κατά της πόλης,του στρατού και συμμαχία με τον Καθηγητή Eggman Robotnik.Μέσα στην παρέξηγηση όμως ο Sonic αντί να υπακούσει τον στρατό κάνει αυτό που ξέρει να κάνει καλύτερα : να αρχίσει να τρέχει.Και θα συνεχίσει να τρέχει,χωρίς να σταματά,άσχετο με το ποιός είναι σωστός και ποιός είναι λάθος,θα συνεχίσει να πολέμα μιας και οι φωνές μέσα του του λένε να συνεχίσει να τρέχει και να πολεμά,για αυτό που πιστεύει ότι είναι δίκαιο.Και ο Sonic,ΠΑΝΤΑ είναι στην μεριά του δικαίου...άρα κάτι τρέχει με τον Robotnick.

3 μέρες πριν...

Ο Robotnik σκάει μύτη σε ένα εργοστάσιο του στρατού για να βρεί ένα Chaos Emerald...και τα κατφέρνει με φανταστικά αποτελέσματα...ίσως και παραπάνω απ’ότι περίμενε...όχι μόνο βρίσκει ένα σμαράγδι του χάους,αλλά και έναν σκατζόχοιρο σαν τον Sonic,αλλά πολύ πιο σκοτεινό,κακό,γρήγορο και δολοφονικό από τον προηγούμενο,με το όνομα Shadow...και το χειρότερο;Όχι μόνο βοηθά τον Robotnik και γίνεται συνεργάτης του,όχι μόνο ξέρει Chaos Control και με ένα σμαράγδι κάνει τέτοια κόλπα που κανείς ήρωας ούτε κακός δεν ήξερε προηγουμένως,αλλά είναι αυτός η αιτία που ο Sonic κατηγορείτε!Και όχι μόνο...ο Shadow ξέρει πολύ περισσότερα απ’ότι θα έπρεπε...και έχει και την δική του ατζέντα!

Δείτε την ιστορία μέσα από τα μάτια των καλών αλλά και των κακών και δείτε και μια τελευταία ιστορία που θα τινάξει τα μυαλά στον αέρα,με μια από τις πιο απίστευτες ανατροπές στην πλοκή του παιχνιδιού και εν δυνάμει στα παιχνίδια της σειράς καθώς και μια ιστορία αντάξιας του τίτλου υψηλής δράσης και ακόμα υψηλότερης ταχύτητος!

Gameplay : 10 / 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το παιχνίδι βασικά χωρίζεται σε τρείς τύπους,που συχνά θα αρχίσουν και θα εμφανίζονται συχνά από’δώ και πέρα στα παιχνίδια της σειράς : Ταχύτητα,μάχη και ψάξιμο.

Η ταχύτητα βασικά είναι αυτό που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε,ο σκατζοχοιρός μας να τρέχει σε ηλιθιωδώς απίστευτες ταχύτητες σε στάδια με υπερβολικά τρελές πλατφόρμες χωρίς να σταματά,αλλά αυτή την φορά σε τρισδιάστατο περιβάλλον με πλήρη έλεγχο.Όπως και με τα παλιά παιχνίδια,ο Sonic δεν χρειάζεται απλά να τρέχει,αλλά τα στάδια και οι πίστες είναι τόσο μεγάλες και καλοσχεδιασμένες που ο παίχτης μπορεί να βρεί όχι έναν,αλλά γύρω στους 4 τρόπους να τερματίσει την πίστα,ανάλογα τον βαθμό που θέλει και ανάλογα πως θέλει να παίξει,γρήγορα ή να συνδυάσει την ταχύτητα με το φοβερό στύλ του παιχνιδιού.

Η μάχη είναι πρακτικά ένας χαρακτήρας με ρομπότ που προχωρά μέσα στις πίστες και εξοντώνει πολλούς εχθρούς.

Τέλος το ψάξιμο είναι το ψάξιμο για τα κομμάτια του Master Emerald.

Οι χαρακτήρες αναβαθμίζονται από εργαλία σκορπισμένα στις διάφορες πίστες και αρκετές φορές αυτά βοηθάν τον παίχτη να βρεί μυστικά και μονοπάτια σε παλιότερες πίστες,αν ο παίχτης έχει μάτι να το δεί.

Ο παίχτης μπορεί να παίξει και με την παρέα του Sonic[Sonic,Tails,Knuckles] αλλά και με τους αντίζηλους του παιχνιδιού[Shadow,Robotnik,Rouge] αντίστοιχα.

Επίσης έχει Chao Garden που μπορείς να μεγαλώσεις το Chao σου με διάφορα παιχνίδια εκεί πέρα και με διάφορους κρυστάλους που αποκτάς απο εχθρούς στην ιστορία.Πολύ ευχάριστο και χαλαρωτικό...και ιδιαίτερα γλυκό.

Τέλος υπάρχει και το multiplayer που είναι αρκετά καλό,αλλά φαίνεται ότι δεν είναι το κύριο μέρος του παιχνιδιού.Υπάρχουν και αποστολές που αυτές είναι που έχουν το περισσότερο ενδιαφέρον και ξεκλειδώνονται όσο προχωρά ο παίχτης στην ιστορία.

Γρήγορο,φοβερό,μέ υπέροχες προκλήσεις και ωραίους τρόπους παιχνιδιού και μια πολύ δίκαιη και ακριβής μεταφορά της ταχύτητας του Sonic και στον τρισδιάστατο κόσμο,το παιχνίδι ποτέ δεν απογοητεύει και όπως και με τα Devil May Cry,αν ο παίχτης κάτσει και το μάθει,θα δει μια πολύ διαφορετική και πιο υπέροχη,μακράν όμως,πλευρά του παιχνιδιού που δεν θα τον αφήνει η συνείδησή του να το βάλει κάτω και να το αφήσει.

Ήχος : 10 / 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Οι Crash 40 και αρκετοί συνεργάτες τραγουδιστές συνθέτουν όλο το μουσικό σκορ του παιχνίδιου,κάνοντας το άνετα,όχι μόνο ένα από τα Sonic classics,όχι μόνο από τα SEGA Classics,αλλά από τα πιο κλασσικά soundtrack όλων των εποχών.ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!Απλά και μόνο τα τραγούδια των crash40 να ακούστε,τέλειωσε.Ο τίτλος αρχής;Το κύριο θέμα;Άμεσα κλασσικά!Χωρίς συζήτηση.Το παιχνίδι σχεδόν δεν θα είχε την ίδια βαρύτητα χωρίς αυτό το μουσικό κομμάτι.

Παλιοί και νέοι ηθοποιοί της σειράς έρχονται σε αυτόν τον τίτλο και είτε αγγλικά είτε ιαπωνικά,οι ηθοποιοί από παντού είναι εξαίσιοι.Όμως,αυτό που πρέπει να πεί κανείς,είναι ότι όπως ο Reuben Langdon είναι ο Dante από το Devil May Cry,έτσι και ο Jason Anthony Griffith είναι ο Sonic και ο Shadow στην σειρά,ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!

Γραφικά : 8 / 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αρκετά καλά για Gamecube,αλλά αυτούς τους παραπανήσιους 2 βαθμούς για να φτάσει το Soul Calibur 2,απλά δεν τους έχει.Αλλά και πάλι έχει,άριστα σχεδιασμένους χαρακτήρες,υπέροχες πίστες,σε σχεδιασμό και παιχνίδι,φοβερές και γρήγορες σκηνές δράσης και υπέροχα χρώματα.Το καλύτερο;Το τελευταίο επίπεδο...απλά δείτε το και θα καταλάβετε.Κοιτάξτε προς τα κάτω και θα καταλάβετε.

Τελική βαθμολογία : 38 / 40 ~ 9.5 / 10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τελευταία λόγια :

+Άψογη μεταφορά του Sonic από τον δυσδιάστατο στον τρισδιάστατο κόσμο
+Πολλαπλές ιστορίες με αρκετό βάθος και συνοχή
+Τρείς διαφορετικοί τύποι παιχνιδιών με 6 διαφορετικούς χαρακτήρες
+Καταπληκτική αίσθηση ταχύτητας και ακριβής,αποκριτικός χειρισμός
+Απίστευτο και κλασσικό soundtrack
+Πολλαπλοί δρόμοι για το τέλος αρκετών σταδίων με έξυπνους τρόπους
+Πολλά διαφορετικά modes με πολλαπλούς στόχους για ποικιλία
-Μερικά ασήμαντα glitch-άκια


Το τέλειο τρισδιάστατο παιχνίδι Sonic που υπήρξε,υπάρχει και θα υπάρχει.Κάτι που περιμένουν οι φάν να δούν από το πανάθλιο Sonic 3D του SEGA Mega Drive II,πραγματοποιήτε εδώ και με τον πιο άριστο τρόπο.Τα όνειρα γίνονται πραγματικότητα και το παιχνίδι ξεπερνά κάθε προσδοκία σε όλους τους τομείς.ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ!

Αν βάλτε ένα χειρότερο Chao Garden,λίγο λιγότερες προκλήσεις,πιο αργές cutscenes,έναν χρυσό Super Shadow αντί για ασημένιο Super Shadow,χειρότερες σκηνές και χειρότερες οπτικές γωνίες σε αυτές,τότε έχετε την έκδοση του Dreamcast.Γενικώς οι αλαγές δεν είναι τόσες πολές και τόσο εμφανείς όσο παριουσιάζονται παραπάνω,αλλά υπάρχουν.Η μόνη έκδοση που έχει πολλά glitch είναι η αμερικάνικη.Η ιαπωνική και η ευρωπαϊκή δεν υποφέρουν καθόλου.[Με εξαίρεση πάντα τον ασημένιο Super Shadow.]











Έχει επεξεργασθεί από τον/την Red Forever στις Τρι Δεκ 03, 2013 3:48 am, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Κυρ Απρ 01, 2012 12:08 pm
Εχω ακουσε οτι το 2 ειναι καλυτερο στο gamecube.Το εχω στο dc θα το κατεβασω και στο gc.Να σου εξομολογηθω οτι τα απαιχνιδια sonic μετα απο λιγο τα βαριεμαι Razz
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Κυρ Απρ 01, 2012 12:48 pm
για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω ποτέ δεν μπόρεσα να παίξω 2η φορά ένα sonic. Το έβαζα, έπαιζα για λίγο, και μετά δεν το ξανάβαζα. πολύ βαρετό παιχνίδι για τα γούστα μου. και αρκετά δύσκολο για μένα, εφόσον δεν τα παίζω συχνά.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Κυρ Απρ 01, 2012 12:55 pm
oτι ειπε ο Μιχαλης.Μονο με το sonic advance 3 ειχα κολλημα και με το sonic chaos στο game gear.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Κυρ Απρ 01, 2012 1:02 pm
Από την στιγμή που δεν θα κατεβάσεις την αμερικάνική έκδοση μια χαρά θα είσαι.Και οι δύο εκδόσεις πολύ καλές είναι.

Τώρα για τα παιχνίδια,γούστα είναι αυτά,αλλά προσωπικά,σχεδόν ποτέ δεν βαρίεμαι μια καλή περιπέτεια του Sonic γιατί ξέρω ότι δεν θα απογοητευτώ από αυτά που το χαρακτηρίζουν : από καλά σκηνικά,φοβερή ταχύτητα χωρίς σταματημό και υπέροχη πλατφόρμα.
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Δευ Νοε 04, 2013 4:10 pm
Τελιο review Το μονο sonic που δεν εχω παιξει μαζι με το 2006 μακαρι το pc μου να αντεχαι το emulator του gamecube αλλα λαγγαρει
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Δευ Νοε 04, 2013 6:45 pm
και γω μόνο τα 1,2 είχα τερματίσει στο κινητό παλιότερα. Τα άλλα και γω βαριέμαι να τα παίξω μέχρι τέλος. Το Sonic 3D Blast αν είναι αυτό που νομίζω έπαιζα πολύ παλιά στο pc αλλά και αυτό το παράτησα. To Shadow the Hedgehog μου το πήρε η αδερφή μου δώρο στο xbox φέτος το πάσχα αλλά το έχω παίξει ελάχιστα. Τώρα που έχω και xbox 360 καλορίζικα. Χαλαρά θα μπορούσα να παίξω όλα τα παλιά σε mega drive, master system, gba κτπλ πάντως που τα έχω με emulators στο psp ή στο DS ότι έχει βγει αμά θέλω. Δεν μπορώ να κολλήσω όπως με τα mario πάντως με τίποτα
A ναι έχω και αυτό αυθεντικό στο ds
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Δευ Νοε 04, 2013 6:48 pm
θα σου πτοτινα το sonic adventure 1 μαζι με το sonic colours ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου sonic που εχοθν βγει ποτε
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Δευ Νοε 04, 2013 6:55 pm
δεν έχω ούτε dreamcast ούτε wii δυστυχώς
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Sonic Adventure 2 Battle Review Empty Απ: Sonic Adventure 2 Battle Review

Δευ Νοε 04, 2013 6:57 pm
Emulator για dreamcast δεν θελει πολλα οποται μπορεις να παιξεις επισης το adventure εχει βγει και σε xbox 360  σε hd
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης