Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιουν 01, 2012 10:11 am
με έχει φάει η περιέργεια να δω τη σειρά για 3 λόγους

1. λόγω Kickhopper, γιατί σαν Go-On Gold ο ηθοποιός τα έσπασε
2. επειδή η σειρά έχει τόσους πολλούς riders
3. επειδή ο Σόλωνας τη θάβει. Ειδικά αυτό με αφήνει έκπληκτο όταν στο rangercrew όλοι έχουν εντελώς αντίθετη άποψη. Με έχει φάει η περιέργεια να δω ποιος έχει δίκιο

Red Forever έγραψε:

Είναι αλήθεια ότι η περίοδος των Heisei ήταν μια αρκετά δύσκολη περίοδος για τους Riders,όπως και η περίοδος Showa ήταν για τους Sentai.Η ντροπή των Kamen Rider,καλύτερα να μην υπήρχε αυτή η σειρά.Ή αν υπάρξει δυτική εκδοχή,ας βασιστεί στην ταινία τουλάχιστον που τα σπάει.

Με λίγα λόγια : το Twillight των Kamen Rider.ΑΠΟΦΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ!
΄

Γιατί λες ότι ήταν δύσκολη περίοδος? Για μένα η μια σειρά είναι καλύτερη από την άλλη. Εχώ πάθει πλάκα προσωπικά. Και έχω επίσης εντελώς αντίθετη άποψη και για τους sentai. Μακάρι να είχαν τους κακούς των showa οι heisei sentai. Επίσης εξακολουθώ να μην θέλω με τίποτα να δω showa riders. Βαριέμαι αφόρητα στην ιδέα ότι θα έχουν άθλιες στολές και ελάχιστο ρεπερτόριο finishers όταν οι heisei έχουν φοβερές στολές και άπειρους τρόπους να σκοτώσουν ένα τέρας μην κάνοντας σε να βαρεθείς ποτέ. Για την υπόθεση θεοποιείς τόσο τους Showa? Είναι τόσο πιο ενδιαφέροντες? Πολύ χλωμό μου ακούγεται. Αν κάνω σοβαρό λάθος σε αυτό κάνε με να αλλάξω γνώμη γιατί δεν ψήνομαι καθόλου για την ώρα να τους δω

Και για το twilight προσωπικά αυτό μου ακούγεται σαν καλό που λες, ναι είμαι φαν Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Παρ Ιουν 01, 2012 10:18 am, 1 φορά
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιουν 01, 2012 1:09 pm
Green Ranger έγραψε:με έχει φάει η περιέργεια να δω τη σειρά για 3 λόγους

1. λόγω Kickhopper, γιατί σαν Go-On Gold ο ηθοποιός τα έσπασε
2. επειδή η σειρά έχει τόσους πολλούς riders
3. επειδή ο Σόλωνας τη θάβει. Ειδικά αυτό με αφήνει έκπληκτο όταν στο rangercrew όλοι έχουν εντελώς αντίθετη άποψη. Με έχει φάει η περιέργεια να δω ποιος έχει δίκιο

Red Forever έγραψε:

Είναι αλήθεια ότι η περίοδος των Heisei ήταν μια αρκετά δύσκολη περίοδος για τους Riders,όπως και η περίοδος Showa ήταν για τους Sentai.Η ντροπή των Kamen Rider,καλύτερα να μην υπήρχε αυτή η σειρά.Ή αν υπάρξει δυτική εκδοχή,ας βασιστεί στην ταινία τουλάχιστον που τα σπάει.

Με λίγα λόγια : το Twillight των Kamen Rider.ΑΠΟΦΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ!

Γιατί λες ότι ήταν δύσκολη περίοδος? Για μένα η μια σειρά είναι καλύτερη από την άλλη. Εχώ πάθει πλάκα προσωπικά. Και έχω επίσης εντελώς αντίθετη άποψη και για τους sentai. Μακάρι να είχαν τους κακούς των showa οι heisei sentai. Επίσης εξακολουθώ να μην θέλω με τίποτα να δω showa riders. Βαριέμαι αφόρητα στην ιδέα ότι θα έχουν άθλιες στολές και ελάχιστο ρεπερτόριο finishers όταν οι heisei έχουν φοβερές στολές και άπειρους τρόπους να σκοτώσουν ένα τέρας μην κάνοντας σε να βαρεθείς ποτέ. Για την υπόθεση θεοποιείς τόσο τους Showa? Είναι τόσο πιο ενδιαφέροντες? Πολύ χλωμό μου ακούγεται. Αν κάνω σοβαρό λάθος σε αυτό κάνε με να αλλάξω γνώμη γιατί δεν ψήνομαι καθόλου για την ώρα να τους δω

Και για το twilight προσωπικά αυτό μου ακούγεται σαν καλό που λες, ναι είμαι φαν Razz

1.Ο Tokunori Hideyama,είναι αλήθεια τα σπάει παντού όπου και να είναι,ιδίως στα τόκου που τα λατεύει. cheers
2.Ε,αρκετές έχουν πολλούς.Όσο προχωρά και κανείςσ τους Showa βλέπει ολόκληρα arks με τους παλιούς να είναι μαζί με τον ή τους καινούργιους Rider...να μην κοιτάτε που δεν έγινε στον Black.
3.Δεν την θάβω μόνο εγώ.Οι παλιοί Rider φαν που μεγάλωσαν με τους κλασσικούς,οι retro lovers και ακόμα και αυτοί που είδαν μόνο τους Heisei ΤΟΝ ΜΙΣΟΥΝ!Ακόμα και οι Ιάπωνες!Τώρα στο Rangerscrew,τι παίζει;Εκφράζουν την αποψή τους ή εκφράζουν κάτι αντικειμενικό;Γιατί το έχω πει,αυτά τα δύο απέχουν πολύ...απόσταση Γης-Ηλίου το ελάχιστο.

Η Heisei ήταν δύσκολη περίοδος γιατι οι Riders κόντευαν να ξεχαστούν πριν ο Ishinomori Shotaro και στην συνέχεια ο Naruhisa Arakawa με το Kamen Rider Kuuga ανέστησαν τους Kamen Rider και μετά το κράτησε στον αέρα ο Toshiki Inoue με το Kamen Rider Agito και Ryuki[τα σκάτωσε λίγο στο τέλος,αλλά έχουμε την ταινία,οπότε ψιλο συγχωρείτε Rolling Eyes ],ε ήταν δύσκολη.Ιδίως από τον Ryuki που πέταξαν τα πάντα από το παράθυρο,όλη την ουσία των Rider[που ο Inoue πονηρά έκρυψε μέσα στον Shinji...που όλοι τον απεχθάνονται τον κακομοίρη Shocked Sad ] και από το Faiz και μετά η σειρά πήρε κατρακύλα.

Το Hibiki συγχωρείτε,γιατί το μόνο του λάθος,ήταν ότι ήταν Kamen Rider[με την κλασσική έννοια,αλλά ήταν υπέροχο τόκου] και επειδή δεν πούλαγαν τα παιχνίδια,του αλλάξαν τα φώτα και έγινε μια αηδία. Suspect pale Τώρα το Kabuto...ω,ρε κλάμα...ENTER PRODUCER SHIRAKURA AKA THE BIGGEST A-HOLE in all of history...ο άντρας που ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ τους Riders και περιόρισε τους Gokaiger και έβαλε τάπα στις ιδέες που είχε ο Arakawa για τους Gokaiger. Evil or Very Mad Ο τυπάς κατάστρεψε τα πάντα με το Kabuto.Μιλάμε,αν κανείς απεχθανόταν τον Tsukada επειδή ήταν παραγωγός του Dekade,ας ετοιαμστεί να αφρίσει με τον Shirakura! Evil or Very Mad

Για να συνοψίσω το χάλι του Kabuto,θα πώ το εξής : όταν ακούω Kamen Rider και πάω να δώ Kamen Rider...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΓΑΜΗΜΕΝΟ KAMEN RIDER! Evil or Very Mad Δεν περιμένω να δώ,ούτε Twiliight,ούτε Dawson's Creek ούτε καλιστεία αντρών με φόντο τις μάχες του Kamen Rider αλλά με budget cuts. Evil or Very Mad Το Kabuto ήταν να είναι η σειρά που θα γίρταζε τα 35 χρόνια του Kamen Rider,του ήρωα της Ιαπωνίας,ενός άντρα που θυσίασε το δικαίωμα του για αγάπη,ελευθερία και χαρά,μόνο και μόνο για να μην το χάσει ο υπόλοιπος και παρέμεινε σκλάβος του καθηκοντός μέχρι να εξαλείψει το κακό που άκουγε στο όνομα Shocker...κάτι που κράτησε 20 και κάτι χρόνια,μέχρι τον Black RX.Και ακόμα και τότε,από την στιγμή που η Shocker υπάρχει,θα σπάσει τα σύνορα του χωροχρόνου και θα πάει να βοηθήσει τους νέους Rider όπως έγινε στην ταινία του Decade All Riders.

Αντιθέτως το Kabuto... Evil or Very Mad Δες την ταινία αν σε ενδιαφέρει που τουλάχιστον ο Inoue είναι με τον Tsukada ως παραγωγό και κάτι κάνουν και το φιάχνουν αρκετά.Τώρα για τους Showa,ok,καταλαβαίνω ότι τότε το spandex ήταν μίξη αφρολέξ ακι αλουμινόχαρτου,αλλά έτσι ήταν η τεχνολογία τότε,αν σου άρεσαν οι Maskman και οι Go Ranger,θα σου αρέσουν και οι παλιοί θα δείς.Όσο για ρεπερτόριο ελάχιστων Finisher...ένοχοι,μόνο ο 2[επειδή ο 1 είχε τεχνικές ενωά αυτός την δύναμη],o Riderman[ήταν άνθρωπος όχι cyborg...δεν μετράει,ε; Razz ],ο ZX[ε,άμα έχει μόνο ένα επεισόδιο ο κακομοίρης,τι περιμένετε;Θαύματα;] και ο Black,επειδή ο Ishinomori ήθελε να δώσει περισσότερη έμφαση στην φοβερή ηθοποιά των Kurata Tetsuo και Okamoto Jiro και στα ακροβατικά τους και δικαίως,μόνο ο Fujioka Hiroshi έκανε τέτοια κουλά και εντός και εκτός στολής του Kamen Rider. cheers Απλά σκέψου : ο Kamen Rider έχει τουλάχιστον 23 τεχνικές,που έχουν μέσα πέραν των κλασσικών Rider Kick,Punch και Chop και τεχνικές που δεν υπάρχουν σήμερα όπως το Tailspin Shoot,το Head Crusher,Piledriver και το Rider Break[που χρησιμοποιεί την μοτοσυκλέτα του],ο V3 έχει 26 μυστικές τεχνικές πέραν από τις βασικές του,ο Χ 20,o Amazon γύρω στις 18,ο Stronger 26,ο Sky Rider έχει 98!!!! Shocked τεχνικές,ο Super-1 πέραν από τις 10-20 τεχνικές του έχει μια ολόκληρη πολεμική τεχνικής που αποτελείτε από τουλάχιστον 200 κινήσεις!Λίγες τεχνικές,μάλλον αλλού κοιτάς Τζίμ.Όταν ο Kabuto έχει μόνο 5 Finishers,δηλαδή μόνο 5 τεχνικές,ο Gattack 3 και οι υπόλοιποι μόνο 1,μάλλον κάποιος άλλος έχει ελλήψεις.

Τώρα για υπόθεση,αν έχεις δει Kuuga και Agito,βάλε αυτό και βάλτο στην εποχή Showa,αλλά με αφηγητή από πάνω και έχεις τους Showa Rider,αυτό! cheers Τώρα για τους Sentai,ήταν εποχή πειραματισμού,ο Kazuo Niibori έσωζε την κατάσταση στις μάχες ως Red,αλλά γενικώς,οι μάχες δεν τα πήγαιναν τόσο καλά,οι υποθέσεις είχαν λακούβες[όχι plot holes,λακούβες στην ιστορία του τέστην,απότομες αλλαγές pacing,μέτρια αφήγηση,plot elements που τα παρατούσαν στην μέση],παρ’ότι ήταν καλές και οι κακοί ήταν εντάξει,αλλά πολύ bland....πολύ μονοδιάστατοι ρε παιδί μου.Οκ,μέγιστη κακία,αλλά μόνο αυτό;Υπήρχαν και κάποιοι εκπληκτικοί,όπως στους Jetman,Maskman και στους Go Ranger η Cross Empire,αλλά μέχρι εκεί...οκ,θα μετρούσαν και των Liveman αν δεν είχαμε ρέψει στο μελόδραμα.

Τέλος για το Twillight :

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOXXXXXXXXXXXXXXXXXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

MHN KANEIΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ,επ’ούδενει λόγω!Το Twillight είναι ένα απόστημα,συγγραφικά και κινηματογραφικά που βγάζει την ανθρώπινη βλάκεια στην επιφάνεια.Μα το θέο,ακόμα και "Ο Αγών μου" είναι καλύτερο ανάγνωσμα από το Twillight...οπότε καταλαβαίνεις πόσο χάλια είναι. affraid Αυτή η βλαμμένη η Meiyer[και προσβάλω τους βλαμμένους και τι βλαμμένες με αυτό που είπα Neutral ]ξαναφέρνει και θεοποιεί ένα πρότυπο που εκατομύρια άνθρωποι ανα τους αιώνες έφτυσαν αίμα,σκοτώθηκαν και βιάστηκαν ψυχολογικά για να εξαληφθεί και να είμαστε όλοι οκ ως κοινωνιά τώρα πια...τουλάχιστον στις χώρες πρώτου κόσμου.Και πέραν αυτού,χλευάζει την κουλτούρα τρόμου που γαλουχούνε γενιές και γενιές για διασκέδαση με μύθους και βιβλία φαντασίας με βαμπίρ που όταν βγαίνουν στον ήλιο,λάμπουν...ΛΑΜΠΟΥΝ! Shocked ΜΕ GLITTER! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Τώρα που το ξανασκέφτομαι,δες το Kabuto.Αν είναι αυτό που θα σε σώσει από το Twillight,δες το!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιουν 01, 2012 6:26 pm
βασικά θα τα δω όλα μετά από όσα είπες Razz
Το twilight μου αρέσει για τον λόγο που το μισούν όλοι, ότι είναι είναι μια άλλη φρέσκια εκτός των καθιερωμένων για τους βρυκόλακες οπτική γωνία των πραγμάτων και επειδή μου αρέσει η πρωταγωνίστρια σαν γκόμενα lol!
Ντάξει αμά λες πως οι showa riders έχουν τόσο γαμάτη υπόθεση όσο οι kuuga,agito που είναι αριστουργήματα πάω πάσο. Αλλά 2/10 στην υποθεση του Kabuto? Δεν το χωρά ο νους μου Razz
Δεν έχω βάλει ποτέ κάτω από 5 σε review Razz
Δεν στέκει γιατί πραγματικά θα την παράταγα την οποιαδήποτε σειρά αν ήταν τόσο άθλια.
Οσό για τους sentai αυτές που είπες ήταν αριστουργήματα πράγματι αλλά είχαν όντως fail τέλη, αν και σε καμία περίπτωση δεν φτάνουν τα επίπεδα της κουλαμάρας στο τέλος των Dairanger Razz
Τόσο μάπα οι άλλοι showa riders? Οπώς και να'χει θέλω να δω fiveman,flashman,turboranger,bioman οπωσδήποτε στο προσεχές διάστημα
Σαν γενικό συμπέρασμα δικό μου είναι ότι ίσως και να έχεις δίκιο με τον Kabuto γιατί σκέφτηκα πόσο εκνευρισμένος είμαι ως τώρα με τους Go-Busters. ΟΚ να αλλάζουν κάποια πράγματα σαν πείραμα αλλά να ισοπεδώνονται όλα ναι είναι τραγικό. Θα δω τα πάντα όλα κλασσικά για να έχω δική μου τεκμηριωμένη άποψη όπως πάντα. Αλλά είναι αλήθεια πως ότι μου έχεις πει ως τώρα είχες δίκιο π.χ. Kuuga,Agito,W
Αλλά θέλω να τον δω και τον kabuto Razz
Πάντα αν κάποιοι έκραζαν κάτι ήθελα να το δω μετά Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιουν 01, 2012 10:20 pm
^ΟΟΟΟΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!Ωπά,μισό...άλλο νέα,φράσκια ματία στο καθιερωμένο[οκ,σε κάποιους μπορεί αν αρέσει το γκλίττερ στα βαμπίρ] και άλλο το "φέρνω πίσω τα ιδανικά των προπαπούδων μας από την κατοχή των Τούρκων" όσων αφορά υπόθεση και χαρακτήρες.Εκεί είναι να βγάζεις αφορύς με την λογή της Meiyer.Όσο για την Μπέλα,εννοείς την ηθοποιό που την παίζει πάντα,έτσι;

E,το Kabuto είναι σαν τον Decade,απλά όλο το μέρος του Kabuto είναι σαν τον Decade μετά τον Nega World...δηλαδή ΄χαλι μαύρο και άραχλο.

Καλά,οι Dai το ήθελε και λίγο ο πισινός τους με την μυθολογία που μπλέξαν μέσα λίγο οι σκηνοθετογράφοι και παραγωγοί,αλλά ήταν κάπως αναμενώμενο για όσους ήξεραν από μυθολογία ότι θα γυρίσει και θα τους δαγκώσει η κουλαμάρα που μαζεύτηκε.Γενικώς,το αναμέναμε,απλά πιθανώς όχι απαραίτητα στο τέλος της σειράς.

Τώρα οι άλλοι Showa,ναι μέσ’το fail.Κάθε ένας και από διαφορετικές μερίες.Τώρα οι Turboranger είναι Heisei και είναι και καλοί. Wink Bioman σηκώνω τα χέρια,εκεί είναι άγνωστο πεδίο για μένα,αλλά αν κρίνω από την ομάδα που το ανέλαβε,δεν θα με παραξενεύσει αν δεν είναι καλό.

Το Kabuto είναι όπως το λες,τα ισοπεδώνει όλα...ακόμα και αυτά που ήταν να υπάρξουν.

Πάντως αν είναι να δείς και τον Kabuto δες την σειρά πρώτα και μετά την ταινία.Υπάρχει λόγος που το λέω,για να καταλάβεις κάτι ιδιαίτερο στο τέλος,γιατί σε πολλούς γλιστράει και λένε άλλα ντι άλλων.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιουν 01, 2012 10:54 pm
τις ταινίες τις βλέπω πάντα μετά τη σειρά ή εκεί που τοποθετούνται. Δεν ξέρω εμένα ο Decade μου άρεσε τρελά από την αρχή ως το τέλος. Μακάρι να είχε 1000 επεισόδια, να πήγαινε σε όλους τους κόσμους που υπάρχουν από όλα τα σύμπαντα μέχρι και dc/marvel Razz
Ναι αυτή που κάνει την Bella λέω, ειδικά στην πρώτη ταινία την ερωτεύτηκα I love you
Και για να μην νομίζεις λατρεύω κάθε τι με βρυκόλακες. Ηταν ενδιαφέρον αυτό που έκανε το Twilight. Μου άρεσε το ρομαντικό στοιχείο της ταινίας. Το είδα σαν μια νέα εκδοχή του Ρωμέου και της Ιουλιέτας προσωπικά και μου άρεσε αυτό το ότι η Bella αντιπροσωπεύει (με το δικό μου μάτι) όλους τους ανθρώπους που νιώθουν πως δεν ανήκουν σε αυτό τον κόσμο που ζούμε. Οσό για το ότι οι βρικόλακες ζούσαν τη μέρα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα, σαν κάτι εναλλακτικό. Φυσικά και δεν πάει με τον θρύλο αλλά προσωπικά αδιαφορώ. Η ταινία μου άρεσε πολύ σαν υπόθεση και αυτό μετράει. Αυτό που δεν άντεξα να δω και διέγραψα με την μία ήταν την παρωδία του Vampires Suck Mad
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Τετ Ιαν 09, 2013 2:29 pm
Εφτασέ η ώρα της κρίσης!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σενάριο 8 / 10 : 7 χρόνια πριν από τα γεγονότα της σειράς ένας μετεωρίτης χτύπησε την πόλη της Σιμπούγια. Από τον μετεωρίτη βγήκαν εξωγήινοι οι οποίοι έχουν την δυνατότα να μιμούνται τους ανθρώπους και αφού τους σκοτώσουν να τους κλέβουν και τις αναμνήσεις. Μια εταιρεία ονόματι Ζεκτ πολεμάει τους εξωγήινους με τα Rider Systems. Στην πορεία μαθαίνουμε πολύ περισσότερα για το πως τα απέκτησαν αυτά με συνεχείς ανατροπές. Σε γενικά πλαίσια πάρα πολύ καλογραμμένο σενάριο που χτίζεται όμορφα πάνω στους άψογα αναπτυγμένους χαρακτήρες.

Hρωές/Σύμμαχοι 10/10 : Πραγματικά ένας και ένας όλοι τους. Αξιομνημόνευτοι χαρακτήρες που έχουν κάτι να πουν και δεν τους ξεχνάς ποτέ. Τους λάτρεψα όλους!

Κακοί 8/10: Μέχρι το φινάλε το ποιος είναι ο κακός και ποιος όχι αιωρείται. Πραγματικά σοκαριστικό ποια ήταν τελικά η αλήθεια. Πολύ καλύτερη εκτέλεση των Undead που είδαμε στον Blade!


Στολές 10/10 : Aπό τις ωραιότερες που έχουμε δει. Φοβερή ιδέα και τα uncast forms!

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Clock Up, clock over! Βullet Time κανείς? Επός πραγματικά και γενικώς όλοι οι riders τα έσπασαν στη μάχη. Ειδικά φυσικά ο Kabuto αργότερα που απέκτησε νέες δυνάμεις!


Μουσική 10/10 : Πολύ ωραίο και μοντέρνο το τραγούδι της σειράς. Ακόμα καλύτερο live. Τα cd της σειράς είχαν και άλλες τραγουδάρες όπως τα "Lord of Speed" & "Full Force" που πραγματικά σε πώρωναν στις μάχες!


Εισαγωγή 8/10: Στην αρχή ήμουν πολύ επιφυλακτικός από όσα άσχημα είχα ακούσει από τον Σόλωνα και μου την έσπαγε ο πρωταγωνιστής. Στην πορεία είδα ωστόσο πως δεν συμφωνώ καθόλου και κόλλησα άσχημα. Από την άλλη την έναρξη την κατανοείς πολύ αργότερα στη σειρά. Για άλλη μια φορά τίποτα που βλέπουμε δεν είναι τυχαίο. Μου έχει τύχει σε πολλές toku σειρές αυτό


Φινάλε 8/10: Ητάν εξαιρετικά τα 2 τελευταία επεισόδια και μου άρεσε πολύ το φινάλε που δόθηκε στη σειρά. Το προτιμώ από αυτό που είδαμε στην ταινία. Με στεναχώρησε αυτό που συνέβη σε κάποιο χαρακτήρα ωστόσο. Μπορούσαν να το αποφύγουν αυτό που συνεβη


Γενική Βαθμολογία 9/10 : Πάρα πολύ ωραία σειρά και αυτή. Πάει ένα βήμα παραπέρα από Faiz & Blade κάνοντας σωστά όλα τα στραβά που είχαν αυτές οι 2 σειρές. Ομορφό σενάριο με αξέχαστους χαρακτήρες. Την λάτρεψα cheers


XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Τετ Ιαν 09, 2013 8:04 pm
Έχει γέλιο πως πάντα ο Σόλων έχει εκδιαμέτρου αντίθετες απόψεις lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 12:02 am
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μίσος γι'αυτή τη σειρά. Ο Βlade & o Faiz ήταν πολύ χειρότερες...Μια χαρά ήταν αυτή η σειρά
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 12:36 am
^Για τον Blade...θα ψιλοδιαφων’ησω,γιατί έγινε μπούρδα στο τέλος,αλλά και πάλι δεν είναι παρά μια μετριότητα.Η ταινία,το Missing Ace,από την άλλη,θεωρείτε ότι καλύτερο έχει βγεί σε ταινία με Rider μιας και δείχνει,όσον αφορά τους Heisei,πως αυτού του είδους οι ήρωες μπορούν να αντιμετωπίσουν την ζωή και τα προβλήματα ή τις προκλήσεις της μετά την μάχη τους εναντίον του κακού,κάτι πο είχαμε δεί μόνο στον Black RX,με τον Kotaro και τους άλλους να πιάνουν μια λογική δουλεία,όσοι δεν είχαν,και να τους λείπει λίγο η δράση,κάτι που οι τρείς τελευταίοι rider ξαναφέρνουν κάπως στην μόδα.

Το 555 από την άλλη....σειρά,ταινία και νουβέλα είναι για τα μοάζα των μπάζων,το μόνο που αξίζει είναι ο Kusaka γιατί είναι φοβερός κακός / "αντι-ήρωας" και έχει σχετικά καλές στολές και δημιουργικές δυναμείς,που δυστυχώς μόνο το S.I.C. ανέφερε. Evil or Very Mad

Τώρα...για τις απόψεις μας.... Razz ...τι να πώ.Να γράψω για τον 555 και τον Hibiki και βλέπουμε.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 12:43 am
Μα δεν διαφωνούμε για Faiz & Blade. Αυτό με παραξένεψε εδώ με τον Kabuto Razz
Του blade πράγματι ήταν ταινιάρα. Toν Kusaka τον μισώ θανάσιμα. Ο πιο αντιπαθητικός rider ever Razz
Πρώτη φορά ήθελα να μπω στην τηλεόραση και να δείρω κάποιον ο ίδιος με αυτά που έκανε lol!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 1:40 am
Το λέω,το τελευταίο,λόγω του ότι ο Δημήτρης είπε ότι συήθως έχω διαφορετικές απόψεις και να δώ αν συμφωνούμε για τους δύο.Ο Kusaka ακριβώς για αυτό τον λατρεύουν όλοι.Εϊναι ο απόλυτος μπάσταρδος,ο πιο απαίσιος άνθρωπος,αλλά αν καλοσκεφτείς τι θέλει να κάνει και γιατί είναι στο στρατοπεδό που είναι[εκμετάλευση των καλών και εξοντωσή τους με συμπτωματικό τρόπο για να κερδίσει την γκόμενα και να σκοτώνει κακούς αντί να σνιφαρεί κράκ] τον κάνει τόσο αγαπητό κακό στο κοινό.Ειλικρινά,ο λόγος που οι κακοί Rider πιάσαν είναι λόγω του Kusaka,ο τύπος έχει μέρα αφιερωμένει σε αυτόν. Shocked !!!!


RANT:
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 2:34 pm
Δεν μου έμεινε άντερο εμένα με τον Τσουρούγκι. Λάτρεψα που στην αρχή ήταν badass και την είχε δει θεός. Ειδικά στον δρόμο που τράκαραν τα αμάξια ήταν απίστευτη σκηνή lol!
Μετά που έγινε κωμικός επίσης δεν με χάλασε. Από τους κορυφαίους χαρακτήρες ever lol!
Συμφωνώ με αυτό που λες για τον Δημήτρη. Δεν συμφωνούμε μόνο για Go-Onger και Kabuto. Σε όλα τα άλλα τα ίδια λέμε.
Ντάξει τον Dark Kabuto μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν καλύτερα αλλά και πάλι το πως τον έφτιαξαν ήταν καταπληκτική σεναριακή ιδέα.
Οι Κickhopper/Punchopper ήταν psycho τελείως και είχε γέλιο που έδερναν τους πάντες έτσι για να περνάει η ώρα, επειδή απλά μπορούν lol!
Τον The Bee λίγο ξεφτίλησαν. Καλύτερα να ήταν ένας σε όλη τη σειρά.
Ο Drake μου άρεσε. Ητάν κάτι το καινούργιο
Τέλος για τον Tendou μου άρεσαν αυτά που έλεγε η γιαγιά και το πήρα χιουμοριστικά το θέμα με την συμπεριφορά του. lol!
Ναι μεν ώρες ώρες ήταν για μπουνιές αλλά ήταν δικαίως τόσο ψώνιο. Σε ότι έκανε ήταν πράγματι τέλειος. Δεν ήταν μόνο λόγια όπως κάποιοι άλλοι χαρακτήρες σε άλλες σειρές. Και πάνω απ'όλα δεν ήταν ο ανύπαρκτος Blade. Είναι χαρακτήρας που σου μένει. Με τα καλά του και τα στραβά του.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Πεμ Ιαν 10, 2013 10:38 pm
Μα τον θεό,ο Drake.Θα μπορούσα να κάτσω να δώ ολόκληρες σειρές αφιερωμένες στον Drake.Ήταν κυριολεκτικά αυτός που έβγαζε το πιο τρελό γέλιο για μένα :



Ο KickHopper έφαγε χοντρή υποβάθμιση,δυστυχώς.Το concept το λάτρεψα,αλλά με το που ήρθε ο Kageyama ως PunchHopper,τον κάναν εντελώς του περιθωρίου.Να σκεφτείς οτι δεν χρησιμοποιεί ποτέ ξανά την φοβερή δολοφονική συνεχόμενη χοροπηδηχτή κλωστιά του και συνέχεια σπαμμάρει το Rider Kick για το συνδυάσει με το Rider Punch του άλλου του βλάκα.

....Όντως,μόνο σε αυτά τα δύο δεν συμφωνούμε μέχρι τώρα.

Το The Bee Zecter πρέπει να έχει ADHD και μάλιστα πολύ σοβαρή περίπτωση,για να αλλάζει χρήστη κάθε τρείς και λίγο. lol!

Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kabuto Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Kabuto Review

Παρ Ιαν 11, 2013 12:50 pm
Aυτό που δεν κατάλαβα ήταν που βρήκαν τα rider systems οι kickhopper/punchopper
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης