Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Shinkenger vs Go-onger

0 - 0%
2 - 67%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 33%
 
Σύνολο Ψήφων: 3
 
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Πεμ Ιαν 12, 2012 2:04 pm
Προσωπικά, και μόνο με την εμφάνιση των Γκο-΄οντζα ήταν άθλια. Για να μην αναφέρω τη διάσταση των σαμουράι, τη διάσταση του Άι-Βασίλη κ.λ.π. Απαίσια πραγματικά. Μα χίλιες φορές καλύτερη από την αντίστοιχη των Σαμουράι... Και ο τίτλος της ταινίας; Τι ήταν πάλι αυτό; Μπουμ-μπουμ-μπανγκ; Τι άλλο θα δούμε...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Πεμ Ιαν 12, 2012 2:09 pm
κατάλαβα. Ούτε σένα σου αρέσουν οι Go-Onger χωρίς καν να έχεις δει τη σεζόν. Πάντως αυτές οι διαστάσεις υπήρχαν στους Go-Onger δεν πρωτοεμφανίστηκαν σε αυτή τη ταινία
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Πεμ Ιαν 12, 2012 2:43 pm
Εγώ την βρήκα,αρκετά καλή,με χειρότερο σημείο την εμφάνιση των Goseiger[γ... με αυτά τα commercial appearances...βέβαια τότε ήταν που άρχισε και το Dice-Oh οπότε,μην χάσει η Bandai-Namco],με κύριο και καλύτερο την μάχη Τακέρου-Σόσκε.Απίστευτη κλασσικίλα σε στυλ Ισινομόρι - Γκό Ναγκάι και βλέπουμε,επιτέλους κάτι που δεν είναι τόσο συχνό όχι,μόνο στα τόκο,αλλά και γενικότερα χωρίς να είναι εντελώς άδικο και μονόπλευρο,συνήθως από τον φοβερό,πανέμορφο,σοβαρό επαγγελματία που είναι καθαρά πραγματιστής και όλα τα fangirls λιώνουν για αυτόν σε αντίθεση με τον ‘πρωτάρη‘,θερμόαιμο τύπο που παλεύει μόνο ‘δίκαια‘ και με δικό του στύλ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!Τους είδαμε σε μια δίκαιη μάχη...άσχετα αν έγινε για να ξεγελάσει τους κακούς.Razz

Το μόνο παράπονο που είχα;Είναι ότι ο Σόκε,άνετα θα μπορούσε ανα πάσα στιγμή να βγάλει το Road Saber και να πολεμήσει κυριολεκτικά σε ίσο έδαφος με τον Τακέρου ή ακόμα και να έβγαζε και το Road Saber και το Mantan Gun Rod Mode για dual style.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Πεμ Ιαν 12, 2012 3:14 pm
Δημήτρη δεν μπορώ να κρίνω για τους Γκο-΄οντζα, μιλάω για το πώς τους έβαλαν να εμφανιστούν εδώ. Ο Σόλωνας για να λέει ότι είναι πολύ καλοί κάτι θα ξέρει έχοντας μεγάλη εμπειρία από τα τόσα κινούμενα σχέδια. Πάντως ναι, κι εμένα μου άρεσε ο Σόσκου εδώ στην ταινία. Εντάξει, η μάχη μεταξύ αυτού και του Τακέρου ήταν πολύ έξυπνη, σε έκανε στην αρχή να νομίζεις ότι ο Σόκου δεν ξέρει τι του γίνεται μα μετά φανερώθηκε πως ήταν στημένο! Όσο για τους Γκοσέτζα, όντως, δεν το συμπάθησα κι εγώ αυτό το σημείο. Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Παρ Ιαν 13, 2012 1:42 pm, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Πεμ Ιαν 12, 2012 3:29 pm
μα δεν είπα ποτέ πως δεν είναι καλοί αντίθετα έσυ το είπες Razz .
Ειδικά ο Σούσκε ήταν με διαφορά ο καλύτερος των Go-Onger και ανυπομονώ να ξαναδώ τους go-on wings. Αν μου λες ότι ανακάτεψαν και την άλλη διάσταση των samurai προβλέπω να έχει πολύ ενδιαφέρον η ταινία και άφθονο γέλιο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Παρ Ιαν 13, 2012 1:12 pm
gantonis έγραψε:Ο Σόλωνας για να λέει ότι είναι πολύ καλοί κάτι θα ξέρει έχοντας μεγάλη εμπειρία από τα τόσα κινούμενα σχέδια.
Αυτό που λες τώρα με θίγει προσωπικά. Σαν να λες πως ότι λέμε οι υπόλοιποι είναι μλκς...μην ξεχνάς πως έχω δει πολλές περισσότερες sentai σειρές από τον καθένα εδώ μέσα, όπως και ο Σόλωνας έχει δει περισσότερες Kamen Rider. Το ίδιο αντικειμενική άποψη μπορείς να έχεις αν έχεις δει 4-5 sentai και το ίδιο αν έχεις δει 15? Δεν νομίζω. Παρομοίως και γω μην έχοντας δει τόσους riders μπορεί να υπερεκτιμήσω μια σειρά του Kamen Rider που στα μάτια του Σόλωνα που έχει δει τόσες να είναι μέτρια
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Παρ Ιαν 13, 2012 1:56 pm
Ωχ, συγνώμη, δεν το εννούσα έτσι και προπαντός δεν αποσκοπούσα σε αυτό! Rolling Eyes

Οι Go-onger δε μου άρεσαν με τον τρόπο που εμφανίστηκαν στην ταινία,
δηλαδή να παγιδευτούν μαζί με τους Shinkenger σε άλλες διαστάσεις. Το
σενάριο με λίγα λόγια δε μου άρεσε καθόλου, ούτε οι ίδιοι οι χαρακτήρες
των Shinkenger έτσι όπως παρουσιάζονταν (να τους βλέπεις τώρα να ντύνονται Άι-Βασίληδες, να τους κυνηγούν σαμουράι κ.λ.π.)! Προσωπικά δε γέλασα στην
ταινία, ή επειδή δεν ξέρω τους χαρακτήρες των Go-onger ή επειδή τα τυχόν
λογοπαίγνια κ.λ.π. δε μου έγιναν κατανοητά. Και να πεις ότι ήταν οι μάχες το ευχάριστο κομμάτι, αν και γενικά δε συμπαθώ τις μάχες, δε μπορείς να το πεις. Το μόνα που θυμάμαι είναι που ο Τακέρου έπεσε στη θάλασσα και πως μετά μονοχάχησε με τον Σόσκε. Αλλά και αυτά δεν είχαν κάτι ιδιαίτερο. Σου είπα, δε γνωρίζω πώς αντιμετωπίσαν τους χαρακτήρες στη σεζόν, αλλά από αυτά που διάβασα από τις κριτικές και τα σχόλιά σας ξέφυγαν από το καθιερωμένο στυλ στους σεντάι και αυτό τους έκανε διαφορετικούς και είναι που δε σου άρεσε. Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Παρ Ιαν 13, 2012 2:30 pm
Συγγνώμη αν το πήρα στραβά και γω τότε Razz
Αν δεις τους Go-Ongers πιστεύω θα εκτιμήσεις καλύτερα την ταινία (την οποία δεν έχω δει και γω ακόμα) και θα σου φανούν πιο normal όλα αυτά τα παλαβά των Go-Ongers. Είχες πει κάτι παλιότερα ότι ταξιδεύουν σε διαστάσεις όπως ο Decade και όντως έτσι είναι. Σε αυτή τη σειρά υπάρχουν πολλές διαφορετικές διαστάσεις αλλά η μόνη φορά που τους είδαμε να το κάνουν ηθελημένα ήταν στο τέλος της σειράς όταν πήγαν στον Gunman World (ναι είδαμε συνέχεια στους Go-Onger από αυτό, απίστευτο!). Ολές τις άλλες εξαιτίας των Gaiarc βρέθηκαν στο κόσμο των Samurai, του Αι Βασίλη, των σπουπιδιών κτλπ. Πραγματικά είναι από τις λίγες ταινίες που αν δεν έχεις δει και τις 2 σειρές δεν μπορείς να εκτιμήσεις αντικειμενικά καθώς σου φαίνονται όλα αυτά κουλά και γελοία. Βέβαια και να την δεις την σειρά των Go-Onger δεν παίρνω όρκο πως θα αλλάξεις γνώμη... Razz
Είναι καθαρά θέμα γούστου. Οπως και οι carranger είναι και αυτοί τρελοκομεία στα πάντα Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger Empty Απ: Samurai Sentai Shinkenger vs Engine Sentai Go-onger

Δευ Ιαν 16, 2012 1:38 pm
Λοιπόν την είδα και ψηφίζω πολύ καλή γιατί...

- συνέχισε από κει που τελειώσαν οι Go-Onger
- παρουσιάσε όλους σχεδόν τους κόσμους των Go-Onger
- σε αντίθεση με την ταινία των PRS όλοι οι go-onger εμφανίστηκαν στην ταινία morphed και unmporphed
- σε αντίθεση με την ταινία των PRS ένωσαν όλα τα mecha μαζί (εκεί καν δεν τα χρησιμοποίησαν...)
- Εμφανίστηκαν και οι Goseiger στην ταινία!

δεν ψηφίζω εξαιρετική γιατί κάποιοι από τους Go-Ongers δεν με πωρώνουν σαν χαρακτήρες και δεν μου έκανε αίσθηση που τους ξαναείδα και πάνω απ'όλα για κάποιον που δεν έχει δει Go-Ongers θα πει τι παλαβή ταινία είναι αυτή και δεν θα του αρέσει καθόλου, δεν θα μπορεί να καταλάβει τι γίνεται

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν με αυτό το teamup. Εκανάν ότι μπορούσε να γίνει, πολλά μπράβο σε αυτό
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης