Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

+12
johnny_salonica
chrys97
Blue Ranger
BnsGoldRanger
Green Rider
gantonis
Red Forever
falconara90
antonito91
XameR_GT
plousmike
lapo
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Πεμ Ιαν 26, 2012 9:03 pm
τα χριστουγεννα πηρα λεφτα απο συγγενεις. αφου αυτοι με δινουν μεχρι να βρω δουλεια
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Παρ Ιαν 27, 2012 1:01 am
Kακως τα χαλας στα site.
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Παρ Ιαν 27, 2012 1:53 am
δεν τα χαλαω στα σαιτ μια φορα ειπα να πληρωσω και εγω εδωσα για 2μηνη 20 ευρω στο Megaupload και ειδες τι εγινε.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 12:58 pm
έχει κανείς τίποτα από liveman 45,48,49? έχω σε torrent to 45 αλλά δεν μου κατεβάζει πια εδώ και μία μέρα...Επίσης κάνα link για torrent του Dragon Knight?
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 1:04 pm
δες το Krdl.info τα εχει ολα
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 1:20 pm
έχω κοιτάξει, δεν τα έχει αυτά.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 2:16 pm
liveman 45 υπάρχει εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 2:21 pm
αυτό έχω κι εγώ, αλλά έχει κολλήσει εδώ και μια μέρα στο 58%...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 3:43 pm
υπομονή. Το guis τα ανεβάζει πάλι και φτιάχνει και tracker Wink
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 3:46 pm
Eβαλά τον φίλο μου τον Gokaigold να φτιάξει φρέσκο θέμα στο rangercrew με τα ενεργά links/torrents των Super Sentai εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γραφτείτε και ζητήστε ότι θέλετε εκεί μέσα Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Σαβ Ιαν 28, 2012 3:52 pm, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 3:47 pm
α ναι ξέχασα και αυτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 4:10 pm
Το GaoSoulForever ανακοίνωσε πως θα τα ανεβάσουν όλα τα δικά τους σε torrents,το GUIS επίσης,το Over-Time και το TV-Nihon το έκανε ανέκαθεν. Ποιος έμεινε? Εμείς!
Με λίγα λόγια ποιος χέστηκε για το DDL?

Δείτε τι είπε ο υπεύθυνος του GUIS

We did a lot of thinking about how to continue our fansubs with all the DDL services being gone.
First we thought of making a private tracker with other groups, but no-one really seemed interested.
So we decided to continue only with torrents, through nyaa torrent.
All the releases going through torrent would mean we would have to buy a seedbox again. So we did.
Starting tomorrow we will re-upload what we have to the seedbox and start torrenting.
Our seedbox alone can't do this. so this would mean it is up to you guys to help seeding .
The seedbox is a little less than 20Eur a month. So if anyone would want to help out with donations, it would be a great help.
Also we don't mind sharing the seedbox for other groups' releases if they are willing to chip in. So please contact us if you are interested.


The seedbox is active.
We are adding all our torrents now. You might notice some torrents being seeded already.
There are a few releases we don't have lying around on our HDDs, so if one of you has them... please help us out :-)
We will put up a list with torrents later on today.

Some people were talking about this.

Megaupload is gone forever, and there is a chance that other websites are about to follow. If this happens torrents or xdcc are the way to go. To be safe this should be a private tracker.
Such private trackers are not cheap.
Would it be possible to create a private tracker for tokusatsu fansub groups, not only english groups, and share the costs?

I might be counting my chickens before they hatch. But if this is going to continue, a private tracker might be the way out.

Something like toku-sanctuary back in the days?

I hope that this message will bring fansubbers together.

we are thinking of doing the same in my forum for the greek dubbed episodes of power rangers

Ryan. If we are to do this, there will be no discrimitation towards groups and languages.
So any language is fine.
and as much as I hate PR, it is toku.

Mου είχε μιλήσει στο rangecrew και μου είχε πει πως δεν έχει πρόβλημα να βάζουμε και τα δικά μας μεταγγλωτισμένα ή με ελληνικούς υπότιτλους επεισόδια εκεί!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 4:18 pm
Ολα των liveman θα ανέβουν σε torrents σύντομα. Ειδού

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 5:52 pm
προς Plousmike τα επεισοδια των Liveman Που θες τα εχω στο pc moy. Θες να τα βαλω καπου να τα κατεβασεις;
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 6:28 pm
45 το κατάφερα, 48,49 μου έμειναν. αν και όποτε μπορέσεις, θα σου είμαι υπόχρεος φίλε μου, γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά ακόμα.
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai - Σελίδα 3 Empty Απ: Ενημέρωση για το τι επεισόδια βγήκαν από Super Sentai

Σαβ Ιαν 28, 2012 6:33 pm
αν ειναι θα το βαλω στο filesonic στον χωρο που εχω σαν μελος θα σου δωσω τον κωδικο μου για να τακατεβασεις απο κει. αυριο θα το κανω γιατι σε λιγο θα βγω
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης