Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Fairy Tail

+12
bond tail
MixalisSSJ
teo1323
kokkorelos
stefos
Costascss
Green Rider
plousmike
Red Forever
don mpertas
XameR_GT
lelouch
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 3:12 pm
Green Rider έγραψε:Δεν έχω δει αυτά τα μεγάλα shounen προσωπικά αλλά αν κρίνω από το dragonball και τη sailor moon που είναι τα μόνα μεγάλα που έχω δει και τα λάτρεψα, καταλαβαίνω απόλυτα γιατί τόσο fanboism υπάρχει για τα μεγάλα anime. Δένεσαι μαζί τους με τόσα επεισόδια. Τα μικρά ή σου αρέσουν ή όχι. Στα μεγάλα πάλι όπως είναι λογικό υπάρχουν τόνοι filler επεισόδια που πολλές φορές είναι και πατάτες. Λογικό και αυτό. Θα ήθελα πολύ να δω τα bleach, one piece, fairytail, naruto αλλά δεν έχω χρόνο ούτε όρεξη να κάτσω να δω τόσες χιλιάδες επεισόδια τώρα. Προτιμώ να δω κάποια μικρότερα πρώτα και βλέπουμε.
Κοίτα, ξέρεις πολύ καλά ότι η όρεξη θα σου έρθει μετά από το δεύτερο επεισόδιο από αυτές τις σειρές. Όσο για την ώρα θα θέλεις να φας ώρες από τον ύπνο σου ή από τις δουλειές σου για να τα δεις (αυτό είναι κακό).
Όσο για το fairy tail ξεκινάει ωραίο αλλά χαλάει πολύ γρήγορα επειδή χρησιμοποιεί σε υπερβολή την Αμερικάνικη ταχτική που είναι "Να δίνομε στον θεατή το ίδιο και ίδιο ανακυκλωμένο θέαμα" (ότι κάνουν και με τα games).
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 4:15 pm
βασικά δεν έχεις και άδικο. Και το DB Kai και το Deathnote τα έλιωσα σε χρόνο μηδέν. Το Brootherhood ακόμα δεν μου έχει κάνει το ίδιο και αυτό γιατί μου φαίνεται αλλόκοτο για την ώρα
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 5:22 pm
Αλλοκοτο το FMA και βγαζει νοημα το DBZ? μα πος πος?
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 6:01 pm
γιατι οχι ? Razz
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 7:43 pm
siderislol έγραψε:γιατι οχι ? Razz

Γιατι ας ειμαστε ηλικρινης το τελευταιο πραγμα που εχει το DBZ ειναι πλοκη ολοι το βλεπουν για τις μαχες και τη δραση ενο το FMA εχει πολυπλοκους χαρακτηρες πλοκη που σε κανει να κατσεις να σκεφτεις την πλοκη και δεν στα λεει ολλα μεχρι το πολυ τελος οποτε σε αφηνει να μεντεψεις και το κεντρικο του μηνιμα ειναι να μην προσπαθεις να τα βαλεις με δυναμης που ποτε δεν θα μπορουσε ενας ανθρωπος να το καταλαβει(εχει πολλα ακομα αλλα πιστεψεμε θα παρει πολυ χρονο αν τα αναφερω ολλα) ενο το dragon ball δεν περναει σχεδον κανενα μινημα και η πλοκη του απο το Z και μετα πεφτει σε πατα πολυ χαμηλο σημειο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 9:13 pm
Mια χαρά πλοκή έχει το Dragonball, δεν καταλαβαίνω τι λες. Εχώ δει και όλα τα επεισόδια του 1ου κύκλου μικρός και θυμάμαι ακόμα μετά από 20 χρόνια τι έγινε. Το FMA μου φαίνεται αλλόκοτο γιατί για την ώρα δεν καταλαβαίνω γιατί το λατρεύει τόσο ο κόσμος για να θεωρείται το καλύτερο anime. Το 4ο επεισόδιο ήταν τρελό ξενέρωμα. Γενικά δεν με ευχαριστεί ως τώρα αυτό που βλέπω με τόσα δυσάρεστα γεγονότα. Αλλιώς το περίμενα. Ελπίζω να αλλάξω γνώμη παρακάτω
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 10:25 pm
ενταξει το dragonball ειναι κατι σαν "αγαπημενη αναμνηση" και δεν το συγκρινω με αλλα anime γιατι οντως ειναι πιο απλο
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Κυρ Σεπ 07, 2014 11:34 pm
Green Rider έγραψε:Mια χαρά πλοκή έχει το Dragonball, δεν καταλαβαίνω τι λες. Εχώ δει και όλα τα επεισόδια του 1ου κύκλου μικρός και θυμάμαι ακόμα μετά από 20 χρόνια τι έγινε. Το FMA μου φαίνεται αλλόκοτο γιατί για την ώρα δεν καταλαβαίνω γιατί το λατρεύει τόσο ο κόσμος για να θεωρείται το καλύτερο anime. Το 4ο επεισόδιο ήταν τρελό ξενέρωμα. Γενικά δεν με ευχαριστεί ως τώρα αυτό που βλέπω με τόσα δυσάρεστα γεγονότα. Αλλιώς το περίμενα. Ελπίζω να αλλάξω γνώμη παρακάτω

Μα η πλοκη του dragon ball ειναι πιο τριπια απο ελβετικο τυρι εχει παρα πολλα plot holes
θα σου δοσω μερικα παραδιγματα

1)Ο frieza υποτιθετε οτι ηταν ο αρχοντας του γαλαξια και οτιδιποτε υπαρχει και κανενας δεν ειναι ανοτερος του και μετα γνοριζουμε τον πατερα που μπορει να ειναι πιο αδηναμος απο αυτον αλλα θα επρεπε να ειναι σε ανοτερη θεση απο τον frieza οποτε αμα ο frieza ειναι ο αρχοντας του συμπαντος ο πατερας τοθ τι ειναι?

2)Ο Δρακος μπορει να φερει πισο στον κοσμο πλανιτες να σε κανει αθανατο αλλα δεν μπορει να φερει πισο 2 φορες καπιον η να πραγματοπιησει 2 φορες την ιδια ευχη(που το εχει κανει πολες φορες αυτο) αλλα δεν μπορει να διοξει τους κακκου επιδι ειναι αδηναμος το θεικο ον που μπορει να κανει καθε ευχη πραγματικοτιτα δεν μπορει να διοξει τους κακους(μαλον θα θελει να παιθενουν οι ανθρωποι που και που γιατι βαργετε να μην κανι τπτ και γιαυτο τους αφηνει να πεθανοθν)

3)Ενα τεραστιο θεμα οταν ο goku πηγε να φυγει απο τον namel πριν πεθανει ειδε το spaceship του frieza να παιφτει στη lava και να εξαφανιζετε αλλα οταν ηρθε ο trunks εδειξε οτι μπηκε στο σκαφος και προλαβε ενα απο τα spaceship που εxoυν oi sayians δηλαδη το ιδιο γεγονος 2 φορες αλλα διαφορετικ.

4)Στην αρχη οταν ερχετε ο raditz και λεει στον goku οτι ο πλανητης vegeta καταστραφικε πριν 4 χρονια και τον εδιοξαν οταν ηταν μωρο απο εκι. οκ το δεχομε αλλα μετα ερχετε το special του bardock και λεει οτι στελνουν τον Goku λιγες ωρες πριν καταστραφει ο πλανητης vegeta οκ το δεχομε αλλα αμα παρουμε οτι ο goku ειναι 23 περιπου οταν φτανει ο raditz οποτε μεγαλο Plot hole

5)5 λεπτα στο dragon ball ειναι πανο απο 6 ωρες ακομα και σε fast forward να το βαλουμε δεν θα προλαβενανε να πουν τοσα να παλεψουν τοση ωρα ακομα και το να φορτισει ο frieza επρεπε να παρει περιπου 1 επεισοδιο δλδ λογικο ειναι αυτο? και μην ακουσω δεν εχει σχεση με την πταγματικοτιτα οποτε δεν πιραζει πιραζει οταν λεει 5 λεπτα και ειναι 6 ωρες +


Εχω κιαλλα αμα θες αυτα δεν ηταν τπτ
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 08, 2014 12:46 am
siderislol έγραψε:ενταξει το dragonball ειναι κατι σαν "αγαπημενη αναμνηση" και δεν το συγκρινω με αλλα anime γιατι οντως ειναι πιο απλο
Μην ξεχνάς πως είσαι 17 και γω 30. Το dragonball ήταν το πρώτο shonen anime που παίχτηκε στην Ελλάδα και το είδα από πρώτο χέρι σε ηλικία 8-9 χρονών. Οπώς και η sailor moon τότε ήταν επανάσταση. Ουτέ καν ήξερε κανείς τότε ότι αυτά είναι anime, ούτε καν ήξερε κανείς πως οι power rangers είναι σειρά φτιαγμένη από σκηνές super sentai + γυρίσματα καινούργια. Ναι δεν έχω δει τα naruto, one piece, bleach (μόνο μερικά επεισόδια σε αυτό), fairy tail για να συγκρίνω. Πάντως το ότι 22 χρόνια μετά βλέποντας το DB Κai και τη Sailor Moon Crystal έχω να πω πως παραμένουν επίκαιρα και πωρωτικά. Νιώθω την ίδια ευχαρίστηση και τώρα που ένιωθα μικρός. Και πίστεψε με δεν είναι νοσταλγία. Τον Σερίφη του Διαστήματος που λάτρευα μικρός δεν αντέχω να τον δω τώρα. Δοκίμασα και τον παράτησα γρήγορα. Δεν λέω πως αυτά ειναι τα καλύτερα anime ever γιατί δεν έχω σφαιρική άποψη αλλά σίγουρα είναι από τα πιο καλά. Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο σέβομαι τα 4 μεγάλα που δεν έχω δει και τα λατρεύουν οι πάντες.

@bond tail

1) Φυλή ολόκληρη εγώ θυμάμαι πως είχε ο Frieza. Απλά αυτός ήταν ο πιο δυνατός. Είχε και πατέρα που είναι το παράξενο. Αν πέθαινε ο πατέρας του θα έπαιρνε τη θέση του απλά σαν βασιλιάς

2) Μη ξεχνάς πως ίσχυαν άλλα πράγματα για το δράκο στον πλανήτη Νάμεκ. Ντάξει ο καθένας είχε τους δικούς του κανόνες. Κάποια κανόνες ήταν χαζοί ΟΚ αλλά και τι έγινε?

3) Ητάν κουλό που βρέθηκε άλλο σκάφος εκείνη τη στιγμή εκεί ναι ΟΚ αλλά θα μας πεθάνει ο πρωταγωνιστής? Δεν λέει  lol!

4) Το special προφανώς δεν είναι canon με τη σειρά. Κλασσικά πράγματα

5) Γι'αυτό και γουστάρω το Kai. Γιατί έχει μαζεμένα τα πάντα και έχει κόψει τα fillers. Aκόμα και σε αυτό με κούρασε η μάχη με τον Cell όμως φαντάσου.

Το θέμα είναι γενικώς πως μεγάλωσα βλέποντας το απλό dragonball και όχι το Ζ. Εκεί δεν το ξεφτίλιζαν το θέμα τόσο στις μάχες. Μόνο προς το τέλος με τα τουρνουά το παρατράβαγαν. Παρ'όλα τα ελαττώματα του παραμένει το αγαπημένο μου anime. Aλλα δεν έχω δει τα 4 διάσημα που είπαμε και ούτε έχω τελειώσει ακόμα το FMAB. Εχουμε μέλλον ακόμα, είδωνμεν. Δεν χρειάζεται να είναι τέλειο κάτι για να το θεωρείς το κορυφαίο πάντως. Παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο στα κριτήρια επιλογής


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Δευ Σεπ 08, 2014 1:03 am, 1 φορά
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 08, 2014 1:01 am
Μην ξεχνάς πως είσαι 17 και γω 30. Το dragonball ήταν το πρώτο shonen anime που παίχτηκε στην Ελλάδα και το είδα από πρώτο χέρι σε ηλικία 8-9 χρονών. Οπώς και η sailor moon τότε ήταν επανάσταση. Ουτέ καν ήξερε κανείς τότε ότι αυτά είναι anime, ούτε καν ήξερε κανείς πως οι power rangers είναι σειρά φτιαγμένη από σκηνές super sentai + γυρίσματα καινούργια. Ναι δεν έχω δει τα naruto, one piece, bleach (μόνο μερικά επεισόδια σε αυτό), fairy tail για να συγκρίνω. Πάντως το ότι 22 χρόνια μετά βλέποντας το DB Κai και τη Sailor Moon Crystal έχω να πω πως παραμένουν επίκαιρα και πωρωτικά. Νιώθω την ίδια ευχαρίστηση και τώρα που ένιωθα μικρός. Και πίστεψε με δεν είναι νοσταλγία. Τον Σερίφη του Διαστήματος που λάτρευα μικρός δεν αντέχω να τον δω τώρα. Δοκίμασα και τον παράτησα γρήγορα. Δεν λέω πως αυτά ειναι τα καλύτερα anime ever γιατί δεν έχω σφαιρική άποψη αλλά σίγουρα είναι από τα πιο καλά. Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο σέβομαι τα 4 μεγάλα που δεν έχω δει και τα λατρεύουν οι πάντες.[/quote]

Μα δεν ειναι οτι δεν σεβομε το dragon ball δεν το μισω απλα λεω οτι η πλοκη ειναι απεσια αμα το σκεφτεις και οτι ολοι το βλεμουμε για Mindless action και οχι εκτος απο το One piece και λιγο το hitman reborn δεν θεορω οτι κανενα απο τα μεγαλλα anime ειναι καλο σε πλοκη το Bleach ειναι το τεραστιο παραδιγμα που δεν νιαζετε για την πλοκη του και γηνετε ενα καλο action anime χωρις να θελει να διξει κατι παραπανο οποτε κανεις δεν μιλαει για την πλοκη του εγω εχω δει ολλα τα μεγαλα εκτος απο το One piece(το δουλευω αυτο αλλα το αφισα στα 155 θα το συνεχισω) ξερω οτι δεν ειμαι σε θεση να κρινω τη δοθλια τον αλλων αλλα οταν βγενουν αλοι και λενε οτι το dragon ball ειναι αριστουργιμα(ακομα και ο δασκαλος στο φροντιστιριο μου το λεει) ενο δεν ειναι δεν το αντεχω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 08, 2014 1:10 am
μα τι περιμένεις shonen anime είναι. Σαν να μου λες για πλοκή στους power rangers ή super sentai. Προφανώς και δεν τα βλέπεις για το σενάριο τους. Σε αυτά μετράει πρώτα η δράση. Η υπόθεση προχωράει κάποιες φορές μόνο.

edit - μελετάγαμε το dragonball και έβγαλε επεισόδιο επιτέλους το animeclipse  lol!
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 08, 2014 2:59 pm
Green Rider έγραψε:edit - μελετάγαμε το dragonball και έβγαλε επεισόδιο επιτέλους το animeclipse  lol!



lol! lol! lol! lol! lol! lol! φοβερη συμτοση αντε να κανουν και το kai του 2014
giannhsgr
giannhsgr
Power Ranger
Power Ranger
Fairy Tail - Σελίδα 6 Dino_zpstnzklt4o
Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : αγρινιο

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 21, 2015 3:13 am
Fairy Tail ενταξει κοριφι αυτο το anime αυτος ο natsu ομως αμα πει να ρειξη ξυλο ριχνει μιλαμε...ποπο αστα να πανε! αξηζει..παρα πολυ αυτη η σειρα και ακομη την βλεπω..και εχει να βγει πολυ υλικο
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 6 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 21, 2015 4:45 pm
Δεν είναι λίγο επαναλαμβανόμενο?
giannhsgr
giannhsgr
Power Ranger
Power Ranger
Fairy Tail - Σελίδα 6 Dino_zpstnzklt4o
Αριθμός μηνυμάτων : 192
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2014
Ηλικία : 32
Τόπος : αγρινιο

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Δευ Σεπ 21, 2015 8:31 pm
δηλαδη εννοεις γιατα επεισοδια οτι ειναι λιγο υπερβολικα?
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fairy Tail - Σελίδα 6 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Fairy Tail - Σελίδα 6 Empty Απ: Fairy Tail

Τρι Σεπ 22, 2015 3:39 pm
Όχι, η ιστορία του επαναλαμβάνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης