Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

“The Hobbit: An Unexpected Journey”

+8
djstathis
CMPunk
HALKISTIS
XameR_GT
Costascss
plousmike
Green Rider
shogohanz
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Σαβ Νοε 16, 2013 1:06 am
Ισώς να φταίει κιόλας πως τα τελευταία χρόνια οι περισσότερες ταινίες που έχω δει ήταν του σωρού. Ελάχιστες καλές ταινίες τα τελευταία χρόνια κατά τη γνώμη μου. Ισώς γι'αυτό να μου άρεσε τόσο. Κοίτα εγώ για χρόνια έπαιζα και παίζω όποτε τύχει D&D pen and paper αν το ξέρεις με φίλους όπου μαζευόμαστε και κάποιος ήταν ο DM (Dungeon Master) και οι υπόλοιποι υποδυόμασταν έναν ήρωα στην ιστορία που έφτιαχνε ο άλλος. Οπότε όπως καταλαβαίνεις λατρεύω το κάθε τι έχει σχέση με αυτόν τον φανταστικό κόσμο. Εχώ τρέλα και με τα RPG κιόλας, λάτρεψα πόσο τέλεια αναπαρέστησε το κάθε class στην ταινία Dwarfs, Elves, Hobbits, Sorcerers, Orcs οπότε καταλαβαίνεις γιατί τέτοια πώρωση. Για τα RPG games τα ξέρεις τι να λέμε τώρα. Πραγματικά δεν την περίμενα τόσο ταινιάρα και αδυνατώ να καταλάβω τι δεν σου άρεσε. Με έκανε να λατρέψω τον Μπίλμπο Μπάνγκινς που από πουθενάς έγινε κάποιος και έσωσε τον βασιλιά των νάνων. Πέρασε φοβερό μήνυμα η ταινία. Cool
Κόψανε τόσα πράγματα από το βιβλίο?
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Κυρ Νοε 17, 2013 1:36 am
Green Rider έγραψε:Ισώς να φταίει κιόλας πως τα τελευταία χρόνια οι περισσότερες ταινίες που έχω δει ήταν του σωρού. Ελάχιστες καλές ταινίες τα τελευταία χρόνια κατά τη γνώμη μου. Ισώς γι'αυτό να μου άρεσε τόσο.
Μάλλον είναι αυτό. Συμφωνώ μαζί σου, μπροστά σε όλες τις υπόλοιπες καινούριες είναι ταινίαρα.
Green Rider έγραψε:Κόψανε τόσα πράγματα από το βιβλίο?
Ήμουν πολύ μικρός όταν το διάβασα και δεν το θυμάμαι. Πάντως θυμάμαι ότι το βιβλίο με είχε καθηλώσει ενώ στο σινεμά κοίταζα πέρα δώθε.. Επίσης δεν θυμάμαι να έλεγε κάτι το 3D του (άσχετο).
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Παρ Νοε 29, 2013 10:34 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Green Rider έγραψε:Ισώς να φταίει κιόλας πως τα τελευταία χρόνια οι περισσότερες ταινίες που έχω δει ήταν του σωρού. Ελάχιστες καλές ταινίες τα τελευταία χρόνια κατά τη γνώμη μου. Ισώς γι'αυτό να μου άρεσε τόσο. Κοίτα εγώ για χρόνια έπαιζα και παίζω όποτε τύχει D&D pen and paper αν το ξέρεις με φίλους όπου μαζευόμαστε και κάποιος ήταν ο DM (Dungeon Master) και οι υπόλοιποι υποδυόμασταν έναν ήρωα στην ιστορία που έφτιαχνε ο άλλος. Οπότε όπως καταλαβαίνεις λατρεύω το κάθε τι έχει σχέση με αυτόν τον φανταστικό κόσμο. Εχώ τρέλα και με τα RPG κιόλας, λάτρεψα πόσο τέλεια αναπαρέστησε το κάθε class στην ταινία Dwarfs, Elves, Hobbits, Sorcerers, Orcs οπότε καταλαβαίνεις γιατί τέτοια πώρωση. Για τα RPG games τα ξέρεις τι να λέμε τώρα. Πραγματικά δεν την περίμενα τόσο ταινιάρα και αδυνατώ να καταλάβω τι δεν σου άρεσε. Με έκανε να λατρέψω τον Μπίλμπο Μπάνγκινς που από πουθενάς έγινε κάποιος και έσωσε τον βασιλιά των νάνων. Πέρασε φοβερό μήνυμα η ταινία. Cool
Κόψανε τόσα πράγματα από το βιβλίο?
εχω δοκιμάσει 2 φορές να τη δω και ειλικρινά με παίρνει τόσο γλυκά ο ύπνος...Razz  Βέβαια μου έχει μείνει η περιέγεια και αφου διαβάζω κ εδώ τα καλύτερα.. νομίζω πως ήρθε η '''ωρα''. Όχι βέβαια τώρα μιας, με κόβω να με ξαναπαίρνει ο ύπνος
avatar
gt1993
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2013
Ηλικία : 31
Τόπος : Κυπρος

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Δευ Μαρ 09, 2015 10:54 pm
Καλη αλλα οχι σαν το LOTR
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Τρι Μαρ 10, 2015 12:30 am
Προφανώς. Ωστόσο πλησιάζει σε ποιότητα
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Τρι Μαρ 10, 2015 7:17 am
Mξεκίνησα χθες να διαβάζω το βιβλιο οταν το τελιωσε θα δω και την ταινια και θα πω και γω
The Red Mystic Ranger
The Red Mystic Ranger
Power Ranger
Power Ranger
https://2img.net/h/i299.photobucket.com/albums/mm292/djjimmisgr/Profile%20Banners/got_zpsb88bd570.jpg
Αριθμός μηνυμάτων : 289
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2015

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Παρ Σεπ 25, 2015 4:31 pm
Πολύ ωραία ταινία. Που νομίζεται ότι βρίσκετε η Μέση Γη;;;;Στην Μεσό-γειο Razz Razz Razz
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

“The Hobbit: An Unexpected Journey” - Σελίδα 2 Empty Απ: “The Hobbit: An Unexpected Journey”

Παρ Σεπ 25, 2015 5:18 pm
Λοιπόν, όταν την είδα στο σινεμά όταν βγήκε απογοητευτικά και την θεωρούσα βλακεία, όμως τώρα το καλοκαίρι όταν είδα το extented version μου άρεσε πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης