Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Σαβ Ιαν 14, 2012 3:37 pm
εννοώ forms, όπλα, τελικές επιθέσεις και τέτοια. Στους heisei χορταίνει το μάτι σου και δεν βαριέσαι.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Σαβ Ιαν 14, 2012 4:38 pm
Α, δε νομίζω. Ο Στρόνγκα έχει μια τελική μορφή. Και ο Black αφόρου γίνεται RX έχει τις στολές που ξέρεις ότι έχει. Ο ράιντερμαν επίσης έχει διάφορα όπλα στο χέρι του. Για περισσότερα, ρώτα το Σόλωνα. Πάντως ο Κούγκα νομίζω ακολουθεί το στυλ των παλιών. Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Σαβ Ιαν 14, 2012 5:02 pm
ναι αλλά έχει διάφορα forms και όπλα. Ο Black RX αν λάβω υπόψη τον Masked Rider έχει 3 forms. Aυτόν και τον Black θα τον δω κάποια στιγμή μετά τους Heisei γιατί είχε ωραίους κακούς ο masked rider. Bασικά είμαι σε δύλημμα αν δω και Goseiger. Συνεχίζω Κuuga ή βλέπω έναν από τους W ή Ryuki? Πώρωση ήταν το dragon knight οπότε ψήνομαι άγρια να τον δω, από την άλλη ο W ήταν ενδιαφέρον στις ταινίες που τον είδα και ο kuuga επίσης τα σπάει, πολύ μπέρδεμα Razz
Και ο Den-O έχει γέλιο από την άλλη Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Σαβ Ιαν 14, 2012 5:30 pm
Ε,οι παλίες μάχες,ιδίως του πρώτου ήταν πιο ωμές,άγριες και στυλάτες κυρίως γιατί ήταν ο Fujioka ή κάποιός ηθοποιός στην στολή και όχι απαραίτητα suit actor,αλλά και πάλι,άλλο να βλέπει εδώ τους Rider να πλακώνονται απλά έτσι και άλλο να βλέπεις μια μάχη με τακτικές και τεχνική όπως του Kuuga ή του Rider 1 & 2...η μια τελείως άγρια μάχη όπου ο Άμαζον διαμελίζει,κόβει κεφάλια κλπ ή ακόμα και οι πρώτοι Rider να είναι περικυκλωμένοι από Σοκεράκια και τέρατα και αν αρπάζουν σπαθιά,μαχαίρια,macehetes,μαστίγια κλπ και να τους σαπίζουν με απίστευτα βάναυσο τρόπο.

Όσο για τεχνικές...αν λάβουμε υπ’όψην μας ότι ο πρώτος έχει γύρω στις 40-50 τεχνικές,ο δεύτερος 10 με το ζόρι ο V3 γύρω στις 30 με τις 26 να είναι ‘μυστικές‘ ο Skyrider να έχει 98,ο Super-1 να έχει πάνω από 200 που θυμίζουν κανονικές πολεμικές τέχνες κλπ.Τι σου λείπει από τεχνικές; Razz

Από δύναμη,τα έχω πεί,ο μόνος Heisei που μπορεί να συγκριθεί μαζί τους είναι ο Kuuga και πιθανώς και να είναι ανωτερός τους,λόγω του Ultimate Form.Κατά τα άλλα όλοι πάνω κάτω είναι υπεράνθρωποι με ή χωρίς την στολή και φτάνουν απίστευτα επίπεδα δύναμης και ταχύτητας με ιδιαίτερες δυνάμεις ο καθένας[πχ ο X είναι ιδιαίτερα φτιαγμένος για υποθαλάσια μάχη με αναπνευστήρες κλπ,σε αντίθεση με τους άλλους και ο Super-1 είναι φτιγμένος όχι μόνο να αντέχει το ψύχος του διαστήματος και να αναπνέει σε αυτό με ανακυκλωμένο οξυγώνο αλλά αντέχει και την υπερβολική πίεση των βαθών του στύλ Τάφρος των Μαριανίνων].

Από μορφές...εδώ θα απογοητευτείς,μόνο ο Stronger έχει μια ‘μορφή‘ που είναι απλά ένα πιο δυνατό Charge Up.Ο Black RX είναι αυτός που έχει μορφές.

Ο Κούγκα όντως ακολουθεί πιο πολλύ το στύλ των παλιών.Αλλά μιας και είσαι σε δίλημα μεταξύ Ryuki και W ρίξε μια ματία στον Ryuki και στο Episode Final.Μετά θα σου χρειαστεί ο W,αλλά μιας και βλέπεις και Fourze,δεν θα πάθεις κατάθλιψη,αλλά δες τον W έστω μόνο και μόο για να ξέρεις τι σου γίνεται στην ταινία του Accel.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Σαβ Ιαν 14, 2012 5:48 pm
OK, θα δω και τους showa απλώς πρώτα τους heisei. Εξάλλου αργούν να ολοκληρωθούν με υπότιτλους κιόλας οι πιο πολύ. Ωσπού να τους δω θα έχουν τελειώσει λογικά. Θα κάνω αυτά που είπες για ryuki/w. Αντώνη κανονίστε όσο βλέπω αυτά να προχωράτε και τον Kuuga γιατί τα σπάει cheers
Πραγματικά πλέον μου έχει κολλήσει και η ιδέα να δω τον Kabuto μετά από αυτά που είπες Σόλωνα, βέβαια όχι άμεσα για να φάει σωστό θάψιμο Razz
Στα ξένα site με είχαν πρήξει όλοι, δες Kabuto δες Kabuto lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Παρ Αυγ 17, 2012 2:03 am
Update

1. Ryuki
2. W
3. Agito
4. Kuuga
5. OOO
6. Decade
7. Faiz
8. Blade

τελείωνει σύντομα ο Fourze θα δούμε τι θέση θα πάρει. Προτιμώ να αφήσω απ'εξω από τη λίστα τους 2 american riders
Σόλων είχες απόλυτο δίκιο για την ταινία του Blade. Αυτό έπρεπε να ήταν το φινάλε
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Τρι Αυγ 28, 2012 2:08 am
Update

1. Ryuki
2. W
3. Agito
4. Kuuga
5. OOO
6. Decade
7. Fourze
8. Faiz
9. Blade
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 2:45 pm
Update

1. Ryuki
2. W
3. Agito
4. Kuuga
5. Hibiki
6. OOO
7. Decade
8. Fourze
9. Faiz
10. Blade
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 5:24 pm
πρέπει να μου κάνεις πλάκα, έτσι? σου άρεσε τόσο πολύ ο Hibiki που τον έβαλες πέμπτο? και πέταξες έξω DECADE, Fourze, OOO?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 6:20 pm
Ω ναι. Λόγω χαρακτήρων, ιστορίας και σκηνοθεσίας. Κλάσης ανώτερη σειρά. Και να πω για τις 3 που είπες

ΟΟΟ - ΟΚ είναι ισάξια σειρά με τον Hibiki αλλά προτιμώ Hibiki λόγω σοβαρότητας
Decade - Κάτσε να δεις τι θάψιμο θα φάει όταν τη δω δεύτερη φορά με εγκλήματα που βλέπω πως έχουν γίνει Razz
Fourze - Πλάκα κάνεις τώρα ε? Η σειρά είχε άθλιο τέλος και δεν χώνεψα ποτέ ούτε τον Γκένταρο αλλά και ούτε αυτή τη χαζομάρα που είχε η σειρά γενικά
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 6:29 pm
χαρακτήρων? ένας βλάκας που σιγοτραγουδάει το dancing in the rain?
ιστορία? το παιδάκι που θέλει να μπει στη μουσική σχολή και κυνηγάει έναν άγνωστο γιατί απλά έτσι του φάνηκε γαμάτος?
σκηνοθεσία? σε ένα δάσος είναι συνέχεια, και ούτε καν εχθρούς κανονικούς δεν έχει...μόνο τεράστια τέρατα πολεμάει, νικώντας τα με την άθλια μουσική του...ε κι εγώ δεν θα την άντεχα, καλύτερα να πέθαινα!

όσο για τα άλλα...
ΟΟΟ: από τις πιο καλές σεζόν για μένα, μιας και είχε απίστευτα ωραία ιστορία που σε τραβάει σε εποχές Kuuga και Agito.
Decade: Onore! Τί άλλο να πω!
Fourze: Μπορεί στο τέλος να το ψιλιοέχιεσαν το θέμα, αλλά μέχρι και πάνω από την μέση της σεζόν ήταν πάρα πολύ καλή. και αρκετά ωραίο στόρυ, και ο χαρακτήρας του γκένταρο, για λυκειόπαιδο προσωπικά μου άρεσε.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 6:36 pm
προτρέχεις στον Hibiki. Kαμία σχέση παρακάτω σε πληροφορώ


ΟΟΟ: Δεν διαφωνώ σου είπα Razz Μεταξύ ισοβαθμίας προτίμησα τον Hibiki. Υπερτερεί σε πολλά πράγματα
Decade: Ναι ΟΚ δεν αντιλέγω πως την λάτρεψα. Ωστόσο όσο βλέπω παλιότερες σειρές που πλέον έχω φτάσει τις 7 πριν από αυτήν έχω αρχίσει να τα παίρνω στο κρανίο με τις μλκς που έχει κάνει η Toei...
Fourze: powerrangerησε υπερβολικά. Ημαρτόν όχι να γίνει και ο Kamen Rider χαζοαμερικανιά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 6:40 pm
Να προσθέσω και κάτι άλλο Μιχάλη. Αμά δεις Faiz, Blade και μετά Hibiki θα εκτιμήσεις πολύ περισσότερο τον Hibiki για την διαφορετικότητα του Wink
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 6:47 pm
τί να σου πω...η αλήθεια είναι ότι με έχεις διαψεύσει ουκ ολίγες φορές μέχρι τώρα...αλλά κι ο Δημήτρης πιστεύω την ίδια άποψη έχει, για αυτά που καταφέραμε και παρακολουθήσαμε παρέα. τώρα, να αλλάζει τόσο πολύ παρακάτω...τί να πω...μακάρι!

Για τον Decade, πάντως, μην ξεχνάς ότι είναι παράλληλοι κόσμοι στην ουσία και όχι οι κανονικοί των riders, άρα προβλέπεται να υπάρχουν αρκετές αλλαγές. Επίσης μην ξεχνάς ότι αυτός είναι η αιτία που παρακινήθηκες για να δεις και τους άλλους riders. οπότε έναν Α' σεβασμό πρέπει να του τον αποδώσουμε.
Ο Fourze, δεν μου φάνηκε για αμερικανιά. σε αντίθεση με τους go-busters οι οποίοι μου φάνηκαν full αμερικανιά. Το όλο στόρυ με τους αστερισμούς ήταν πολύ καλό και οι εχθροί ήταν όλοι τους πάρα πολύ καλοί. Προσωπικά το εύθυμο στοιχείο στην σεζόν δεν με χάλασε, και με παραξενεύει που το λες, μιας σου άρεσε τόσο Genta, Gay κτλ που είναι οι καθαρά χαζοχαρούμενοι χαρακτήρες.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 7:22 pm
O Genta μου άρεσε. Τον Gai τον μισώ θανάσιμα. Γενικά μισώ τους χαζοχαρούμενους χαρακτήρες στις σειρές που είναι απλώς γελοίοι και δεν έχουν έξυπνο χιούμορ. Ο Fourze ήταν καλός αλλά όχι τόσο καλός όσο μπορούσε να είναι. Για τον Decade δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Κάποιοι ήταν παράλληλοι κόσμοι ενώ κάποιοι άλλοι ήταν ίδιοι. Εκανάν μισές δουλειές με λίγα λόγια. Είμαι αυστηρός μαζί της γιατί δες τι άψογη επετειακή σειρά ήταν οι Gokaiger. Σεβάστηκαν την κάθε ιστορία από παλιές ομάδες. Τουλάχιστον σε όσα cameo είδαμε. Επίσης μην ξεχνάς πως έχω βάλει 9,4/10 σε ΟΟΟ & Decade όπως και στον Hibiki. Oπότε τις λατρεύω και τις 3 μαζί με τα καλά τους και τα στραβά τους. Και στον Fourze έβαλα πάνω από 8 απ'ότι θυμάμαι οπότε μόνο κακή σειρά δεν τη θεωρώ. Απλώς την θεωρώ κατώτερη από άλλες. Σίγουρα καλύτερη από Faiz & Blade ωστόσο
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider - Από την καλύτερη στη χειρότερη σεζόν

Κυρ Δεκ 23, 2012 7:38 pm
Faiz όσο έχω δει μέχρι στιγμής, δεν με έχει χαλάσει. δεν ξέρω αν γίνεται τόσο μάπα όπως λες πιο μετά, αλλά όσο είδα ήταν κομπλέ. Για μένα μέχρι στιγμής ο Hibiki είναι ο χειρότερος Rider που έχω δει, και με μεγάλη διαφορά από τον επόμενο!!!! Μόλις μου έρθει πάλι η όρεξη για toku (γιατί αυτόν τον καιρό είμαι σε διαφημιστικό break!) θα τα λιώσω και αυτά και θα πω πιο εμπεριστατωμένα την άποψή μου πάντως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης