Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Power Rangers Zeo>Turbo

+6
Green Rider
plousmike
tommy oliver green
BnsGoldRanger
antonito91
thomas92
10 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Δεκ 19, 2011 8:36 pm
Σε προειδοποίησα γιατί εγώ δεν το είχα κάνει και είδα το πρώτο επεισόδιο των τούρμπο και δεν ήξερα τι μου γινόνταν. Μετά σφαίρα είδα την ταινία και γλίτωσα το εγκεφαλικό lol!
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Δεκ 19, 2011 8:37 pm
χαχαχαχα φαντάζομαι σκηνικό!!!
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 11:18 pm
Η ταινια οντως ειναι κατι σαν επεισοδιο 0.Αν δεν την δεις δεν καταλαβαινεις τιποτα.Επισης αν δεν δεις τις προηγουμενες σεζον απο την ταινια δεν καταλαβαινεις τιποτα Razz (το επαθα οταν ημουν μικρος.δεν ηξερα τι γινοταν στην ταινια μια και δεν ηξερα τους ηθοποιους αφου δεν προλαβα να δω τις προηφουμενες γιατι ημουν αγεννητος lol! )Και επανερχομαι στο θεμα.Πρεπει να την δειτε πρωτα οπως εκανα και γω σημερα και αυριο αρχιζω την σεζον.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 11:27 pm
ε ναι να βλέπεις ξαφνικά τον μπόμπιρα στην θέση του Ρόκυ είναι τρελό σοκ Razz
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 11:29 pm
Για τον justin μεχρι στιγμης δεν εχω καλη αποψη.Δεν μου αρεσε ποτε.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Τετ Αυγ 21, 2013 4:39 pm
Ο justin δεν μου αρεσε καθολου ουτε και εμενα
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Τετ Αυγ 21, 2013 4:46 pm
Εντάξει μου φάνηκε κάλος όταν είδα την σεζόν και θα ήθελα να τον δω σε μελλοντική σεζόν.Κρίμα που δεν θα τον δουμε στους megaforce
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Τετ Αυγ 21, 2013 4:48 pm
Ναι ισως εχεις δικιο μπορει τορα που μεγάλωσε να ηταν καλητερος το θεμα ομως ειναι οτι καταρχην δεν τεργιαζαν οι χρονολογίες μάλον γιαυτο δεν τον βαλανε
avatar
angelos13
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2013

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Σεπ 23, 2013 3:09 am
πρεπει να δω την ταινια απ'οτι φαινεται!!
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Κυρ Φεβ 07, 2016 10:34 pm
Παιδιά κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και εμένα με τους turbo,είχα σε βιντεοκασσέτα κάποια επεισόδια απο turbo της 2ης ομάδας.....τώρα το '99 μιλάμε.....επίσης απο power rangers γενικά,είχα δεί μόνο τις κασσέτες "επιχείρηση διάσωσης","στην παγίδα του ζέντ" και "διπλή ενέργεια".....απο zeo ήξερα οτι υπήρχαν γιατί είχα τους flip heads σε παιχνίδια,και ήξερα ότι ο κόκκινος ήταν ο τόμμυ και ο χρυσός ο τζέισον.....αλλά για κάποιο λόγο μου είχε μείνει στο μυαλό οτι οι ζεο δεν είχαν σχέση με τους mmpr και απλά ήταν καινούργια σειρά με ίδιους ηθοποιούς.....επειδή μάλιστα δεν είχα δει mmpr πολύ,δν ήξερα ούτε ποιά ήταν η ρόζ,ούτε η κίτρινη,και ο ροκυ και ανταμ δν φαινονταν καλά στα παιχνίδια......και κάποια στιγμή οταν κυκλοφόρησαν κάτι dvd με power rangers turbo στα βιντεοκλαμπ είχα ξεσηκωθεί.....πήρα να τα δώ,αλλά είχαν το "Shift into turbo" part I-III και κάποια άλλα όπου ήταν ο τόμμυ και οι άλλοι ακόμα και φυσικά σκάλωσα τόσο πολύ,γιατί περίμενα να δώ T.J,Carlos,Cassie και Ashley....μονο ο τζάστιν ήταν...εμένα ο τζάστιν μου άρεσε πιό πολύ με τη δεύτερη ομάδα......γενικά αγαπημένος μου είναι ο τόμμυ(κυρίως ως πράσινος) και τον λάτρεψα σε mmpr-zeo οταν τα είδα πλέον στο ίντερνετ.....αλλά στους turbo γενικά για κάποιο λόγο δεν μου άρεσαν πολύ ο τόμμυ και αυτοί....ίσως επειδή έφυγε ο ρόκυ,και επειδή δεν είχε γίνει κάποια ουσιαστική αλλαγή απο τους zeo(δεν χάσαν τις δυνάμεις τους οι ρέηντζερς,μόνο οι κακοί άλλαξαν και οι στολές).....επίσης μου άρεσε η 2η ομάδα πολύ,και μου άρεσαν πολύ και στους in space......αλλά οι zeo ήταν πράγματι καταπληκτική σειρά και λάτρευα και τις στολές,ιδιάιτερα του μπλέ και του χρυσού!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Φεβ 08, 2016 2:11 am
θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα είπες περί προτίμησης. Το 2ο μισό των τούρμπο ήταν πολύ καλό. Αυτό βασικά χάλασε αυτή τη σειρά. Το καστ έπρεπε να άλλαζε από την αρχή της σειράς. Δεν τράβαγε να βλέπεις τους παλιούς με τόσο ξενερουά δυνάμεις. Ηταν θέμα για ολοκαίνουργια ομάδα καθαρά οι carranger. Οι ZEO είναι η καλύτερη σειρά ever για μένα γιατί μετά από μια μέτρια σειρά με τους mmpr season 3 πήγαμε σε αυτό το αριστούργημα όπου δώσανε ρέστα όλοι στους ρόλους τους. Αλλά πως να μην είναι κορυφή η σειρά αν βασίζεται στους φοβερούς και τρομερούς Ohranger? Πολλά λάθη η saban τότε. Εγκληματικά μπορώ να πω πλέον έχοντας δει τους sentai κύκλους όλους των 90s. Εδώ εγώ και τότε ξενέρωσα και σταμάτησα να βλέπω. Και πολλοί άλλοι στη 3η σεζόν σταμάτησαν από φίλους μου. Αξιζε πολύ καλύτερη μεταχείρηση το υλικό των Kakuranger. Οποιος τους δει πραγματικά θα αρχίσει να βρίζει τη saban...Alien Rangers? WTF were you smoking Saban?
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Φεβ 08, 2016 8:08 pm
εν τω μεταξύ θυμάμαι όταν έβλεπα τους τούρμπο στον αντ1 είχε την ίδια μέρα ή πρίν ή μετά transformers beast wars σε επανάληψη,άλλη αγαπημένη σειρά,και τότε ήταν και η χρυσή εποχή των παιχνιδιών γιατί είχαν κυκλοφορήσει όλοι οι flip heads(καταπληκτικοί) και transformers να φαν κι οι κότες
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Δευ Φεβ 08, 2016 8:18 pm
ενα κακό της σειράς επίσης είναι οτι άφησε πολλά αναπάντητα ερωτήματα....όπως τί ήταν ο phantom ranger,τί απέγινε η dimitria,γιατί χρειάστηκαν να αναβαθμίσουν τις δυνάμεις τους κτλπ........επιπλέον κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση,είναι οτι στη μεταγλώττιση της σειράς ο T.J είχε αλλάξει 100 ηθοποιούς μέσα σε λίγα επεισόδια.....ας πούμε στο "Τhe robot ranger" τον υποδύεται ο Γιάννης Στεφόπουλος(γνωστός και ως μπαμπαστρούμφ στους πιστούς Wink ,μετά στο  "The Turn of the Wretched Wrench" είναι ο Γιώργος Μάζης νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος.....έπειτα στο "The song of confusion" και στο "Spirit of the woods" την φωνή του την κάνει ο τύπος που έκανε την φωνή του Fred στο σκούμπι ντού.....στο "The accident" είναι ο  Γιώργος Κωνσταντής(βλέπε λατρεμένοι μου γείτονες).....στο "Carlos and the count"(και γαμώ τα επεισόδια) και μέχρι το τέλος της σειράς την φωνή του την κάνει ο ηθοποιός που έπαιζε τον Brock στα πόκεμον και τον τρελαντώνη στο καφέ της χαράς.......ενω Carlos σταθερά Γιάννης Παπαιωάννου......δηλαδή wtf Razz 
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Zeo>Turbo - Σελίδα 2 Empty Απ: Power Rangers Zeo>Turbo

Παρ Αυγ 18, 2017 10:42 am
Πάντως σε μια συγκριση ανετα θα διαλεγα zeo από turbo...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης