Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 2:45 pm
Προσωπικά τα αγαπημένα μου 2D fighting games είναι τα Real Bout Fatal Fury 2 και το Garou: Mark of the Wolves. Οτι καλύτερο έχει βγάλει η SNK κατά τη γνώμη μου. Street Fight συμφωνώ ότι είπες Σόλωνα. Εχώ την κασέτα στο gameboy το έλιωνα για πολλά χρόνια. Πλέον το alpha 3 είναι το αγαπημένο μου ever στο PSP. Το 4 δεν μου άρεσε ποτέ. Καταρχάς έχω ξενερώσει που δεν έχει τις Maki & Karin...
Tώρα για το Mortal Kombat. Eχώ το 1 στο gameboy, το 2 για μένα είναι το καλύτερο ever, μου άρεσε που το trilogy & το armageddon είχαν τους πάντες και το unchained στο PSP είναι πώρωση επίσης. Θέλω πολύ να παίξω το νέο να δω τι λέει
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 3:00 pm
Green Ranger έγραψε:Προσωπικά τα αγαπημένα μου 2D fighting games είναι τα Real Bout Fatal Fury 2 και το Garou: Mark of the Wolves. Οτι καλύτερο έχει βγάλει η SNK κατά τη γνώμη μου. Street Fight συμφωνώ ότι είπες Σόλωνα. Εχώ την κασέτα στο gameboy το έλιωνα για πολλά χρόνια. Πλέον το alpha 3 είναι το αγαπημένο μου ever στο PSP. Το 4 δεν μου άρεσε ποτέ. Καταρχάς έχω ξενερώσει που δεν έχει τις Maki & Karin...
Tώρα για το Mortal Kombat. Eχώ το 1 στο gameboy, το 2 για μένα είναι το καλύτερο ever, μου άρεσε που το trilogy & το armageddon είχαν τους πάντες και το unchained στο PSP είναι πώρωση επίσης. Θέλω πολύ να παίξω το νέο να δω τι λέει

Ναι,τα Garou...ήταν πριν φύγουν δυστυχώς οι τυπάδες από την SNK για να βρούν τα φιλαράκια τους από την Capcom και φτιάξουν την Dimps...μεγάαααλη,βλακεία κατά την γνώμη μου.

Τουλάχιστυον η SNK ακόμα και με αυτούς που έμεινε κάνει καλή δουλεία στα KOF και δεν έχει χάσει την αξιοπρεπιά της...σε αντίθεση με την Capcom.Το 4 είναι η απόλυτη κοροϊδία...βάλαν τους αυθεντικούς δημιουργούς του Street Fighter[Dimps] αν φτιάξουν ένα καινούργιο παιχνίδι της σειράς...ναι...καλή ιδέα...αν δεν είχατε τις ιδιοφυείες που έφτιαξαν το aplha 3 και το 3rd strike,ναι.Και ουτέ καν έκαναν χρήση της MT Framework που λοκάρει στα 60 FPS και έχει γραφικά DMC4!!!!Εϊναι ηλίθιοί...κυριολεκτικά...πάλι καλά που η Eighting έχει κάποιους καλούς εκεί μέσα και έφτιαξαν μια μηχανή που λοκάρει τα 60 και έχει και cel shading στο TvC...αμήν.

Το καινούργιο ΜΚ είναι πρακτικά το ΜΚ τελειοποιημένο χωρίς τα addtioins που γίναν μετά το trilogy.Δηλαδή στο επόμενο μάλλον θα δούμε :

Τελειοποιημένο weapon fighting
τελειοποιημένο Konquest
τελειοποιημένο create-a-fatality?

τα ΜΚ έχουν καλές βάσεις.Δεν αμφιβάλω οτι θα δούμε και άλλα καινούργιαα πράγματα στην νεά του πορεία[όπως τα X-Rays]αλλά κυρίως τελειοποιούν τηις βάσεις,και αυτό είναι άριστο σημάδι.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 3:04 pm
Nαι ξέχασα να πω το 3d strike. O Ryu είναι ο θεός του mugen εξαιτίας του cheers
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 4:52 pm
Πόσο δίκιο εχετε σε όλα....



Στο καινουριο ΜΚ, αυτα ακριβως μου λειπουν, δυνατότητα μαχης κ με οπλα, οπως στα προηγουμενα, κ ενα κόνκουεστ mode. Κ το Story mode που ειχε το καινουριο, ειναι φανταστικο, αλλά εχασε την αξια του , γιατι δεν κρατηθηκα, το ειδα ολο στο youtube πριν αγορασω την κονσολα ! lol! Κ ηταν κ το κινητρο για να αγορασω την κονσόλα. Φοβερο στορυ (αν κ δεν μου αρεσε το τέλος του, ειμαι περιεργος πως θα ξαναζωντανεψουν ολοι, ο Rayden τα ...%^&* !!!! ), αλλά σαν gameplay ειναι το ιδιο με το παιχνιδι. Ενω τα κονκουεστ του deception k armageddon ηταν φανταστικά, κ κατι τελειως διαφορετικο απ το παιχνιδι. Εξερευνουσες σε βαθος τον κοσμο του ΜΚ, σαν 3d person action adventure... Αν κανουν νεα αυτονομα παιχνιδια με τετοιο στυλ, θα ναι υπεροχα. Το μονο που δεν μου αρεσε στο καινουριο ειναι η αλλαγη της εμφανισης συγκεκριμενων χαρακτηρων, οπως π.χ. scorpion, reptile, ermac, κτλ κτλ. Βεβαια οι παλιοι ninja κτλ ηταν palette swap, αρα θελαν μια αλλαγη, αλλά παραεγινε η αλλαγη. Πολυ καλη, απλως εγω ειχα δεθει με το παλιο στυλ. Προτιμω ετσι τη μορφη τους στα αρμαγκέντον κτλ, αν εξαιρεσεις τα καρτουνιστικα γραφικα που ειχαν. Τωρα ειναι το αντιθετο, παραεγιναν σκοτεινα επισης, πολυ gothic ατμοσφαιρα κ σκοτεινη. Ετσι ηταν κ τα πρωτα ΜΚ θα μου πειτε, αλλά τοτε μαλλον ηταν η τεχνολογια που δεν επετρεπε τοσο σκοτεινα... Αλλά ειχαν μια ωραια αναλογια κ ατμοσφαιρα, ουτε πολυ σκοτεινα, ουτε φωτεινα. Τωρα το νεο παιχνιδι αισθητικα κ ατμοσφαιρικα ειναι σαν να εγινε γι αυτους που λατρευουν το αιμα, τη βια, το gothic, metal, στυλ κτλ. Επισης δεν με πειραζουν τα Χ-ray (οπως δεν με πειραζαν παλια καθολου κ τα φαταλιτυ) αλλά η ολη ατμοσφαιρα που παραεγινε σκοτεινη. Κ σαν διαβόλια ειναι η μορφη ολων, αν εξαιρεσουμε φυσικα τις γυναικες, που οσο παν ομορφαινουν. Ειναι η καλυτερη Κιτάνα κ Τζέιντ που εγιναν ποτέ.



Το μονο που με ενοχλειοσον αφορα τη βια, ειναι τα καινουρια φατάλιτυ που παραειναι βια κ διεστραμένα, αλλά κ το αιμα κατα τη διαρκεια της μαχης, που πεταγεται πολυ, οπως παντα, αλλά τωρα ειναι πιο αληθινο λογω του οτι ειναι ps3, κ ετσι χαλια... Εξάλλου σχεδον παντα εγω απενεργοποιουσα το αιμα σε ολα τα προηγουμενα ΜΚ. Επρεπε κ εδω οπωσδηποτε να μπορεις να το απενεργοποιεις, αλλά δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.



Κ αυτο που με ενοχλει πολυ στον Ed Boon, ειναι αυτο που λεγαν κ αλλοι πολλοι παγκοσμιως: Oτι επειδη εφυγε ο Tobias (ο αληθινος δημιουργος του ΜΚ οσον αφορα το σεναριο κ την ιστορια κ τους χαρακτηρες, ο Boon ηταν απλως προγραμματιστης) απ την ομαδα μετα το ΜΚ4, τον ξεχασαν τελειως κ δεν τον αναφερουν καν στα ντοκιμαντερ που εχουν για την δημιουργια των παλιων ΜΚ, που υπαρχουν στα ΜΚ Αρμαγκεντον κτλ, αλλά κ αυτα που προβαλλονταν με αφορμη το νεο παιχνιδι. Λεγαν παλια επισης οτι 5 ατομα φτιαξαν το πρωτο ΜΚ, τωρα λεν 4. Τον σβησαν εντελως απ τον χαρτη.





Κατα τα άλλα, κανενα παραπονο δεν εχω, πολυ καλη ποιοτητα εχει το παιχνιδι στην ολη κατασκευη του. Αισθητικα ειναι τα σχολια που κανω, αλλά γουστα ειναι αυτα. Πολλοι γουσταρουν την σκοτεινοτητα του κ το αιμοβορικο στοιχειο του, κ ζηταν ακομα παραπανω... Τα γουστα παντα ειναι υποκειμενικα, γι αυτο κ μακαρι τα νεοτερα να δινουν την επιλογη αφαιρεσης βιας, οπως ολα τα προηγουμενα.





Πετυχε η επιστροφη του ΜΚ στις 2D ριζες του. Αλλά μακαρι να ξανακανουν ενα 3D MK. Σε αντιθεση με πολλους που δεν αρεσαν τα 3 προηγουμενα, την 3D era του δηλαδη, εμενα μου αρεσαν πολυ. Ηταν πολυ διασκεδαστικα. Οχι μονο γιατι ειχαν κονκουεστ. Αλλά εχει πιο ποικιλια στο gameplay, κ το βαριεσαι κ πιο δυσκολα. Αλλάζεις θεση στη πιστα, αποφευγεις επιθεσεις, ενω τωρα οι άλλοι τρελοι σε ξεσκιζουν στα κομπο, οπως παλια, κ δεν μπορεις να παρεις ανασα, οταν παιζεις online. Πωρωμενοι αμερικανοι, που ολη μερα το παιζουν το παιχνιδι κ κανουν μονο κομπο κ σε βγαζουν σχεδον πέρφεκτ. Στα 3d κνες εναλλακτικες επιθεσεις κ εσπαζες τα κομπο. Αλλά το καινουριο στυλ του μορταλ, ειναι το αληθινο του, ετσι το ειχαν μαθει οι παλιοι, γι αυτο ξαναγυρισε. Απλως μου λειπει κ η 3d εποχη του. Διαλεγες κ μεταξυ 3 στυλ πολεμικων τεχνων, κ οπλο, κ ετσι καθε χαρακτηρας ειχε πολυ βαθος, τωρα ειναι πιο flat. Επισης οι πιστες ειχαν παγιδες κ τεχνασματα. Μεγαλος κοσμος, τωρα πολυ αδειο.



Αρα ονειρευομαι 3 πραγματα, να συνεχισουν να βγαινουν 2d MK, αλλά να βγουν κ 3d ξανα, για ποικιλια. Κ να βγουν ξανα κόνκουεστ παιχνιδια, ειτε μεσα στα ιδια, οπως παλια, ειτε ξεχωριστα. Κ επιτελους το dlc content να ερχεται στην Ευρωπη κανονικα, την ημερομηνια που υποσχεθηκαν, κ οχι 2 βδομαδες μετα, χωρις καν ειδοποιηση. Ετσι γινεται καθε φορα. Μπορει να μη φταινε οι δημιουργοι, αλλά η sony europe. Ποιος ξερει... Κανεις δεν απολογειται.



Οσον αφορα τα ταξιδια στην Ιαπωνια, ειναι ονειρο ζωης για μενα. Τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες αυτα, αυτο δειχνει το παθος ολων μας ! Ονειρευομαι μεχρι κ να μπορουσα να ζησω εκει μονιμα.



Τωρα οσον αφορα τις Ιαπωνεζες, ξερω τωρα πια οτι συνηθως οι γυναικες ειναι πολυ ομορφες, σε αντιθεση με τους αντρες της φυλης. Παλια νομιζα οτι μονο οι Μεσογιακοι λαοι κ οι Λατινες θα με τρελένουν, τωρα πια βλεπω κ οι Γιαπωνεζες. Αλλά οχι αυτες οι 2 που μου εδειξες στα video... Razz Αλλά ετσι κ αλλιως κ οι νεες παιζουν games κτλ, Ιαπωνια ειναι αυτη.

Αλλά πλακα κανουμε, σιγα μη τρεχουμε μεχρι εκει γι αυτο τον λογο.



Απλως εκφραζω την αγανάκτηση μου που ο Ελληνικος λαος ειναι τοσο διαφορετικος οσον αφορα τα χομπυ αυτα κ την κουλτουρα. Αν κ βλεπω οτι τα νεα μικρα παιδια, ασχολουνται πιο πολυ με την φαντασια, τα ανιμε κ τα παιχνιδια. Δεν ξερω οταν θα μεγαλωσουν. Απο αυτους που ειναι κοντα στην ηλικια μας, μονο 2 κοπελες ηξερα να παιζουν video games κ να αρεσουν τις ταινιες περιπετειας κ φαντασιας, αλλά κ οι 2 ηταν απ τον Πειραιά ! Κουφο ! Φαινεται κατι εχει το ''κλιμα'' εκει, ή απλως επειδη οπως λενε ο Πειραιας βγαζει δυναμικες γυναικες κ οχι ξενερωτες κ βαλμενες σε στενα καλουπια, οπως συνηθως ειναι ας πουμε η πλειοψηφία των Ελληνιδων. Ή μπορει απλως μονο οι Θεσσαλονικές να εχουν χαλασει κ να νοιαζονται μονο για το πως θα στολιστουν κ θα γκομενιασουν...lol! Αλλά ας μην ειμαστε απόλυτοι, δεν γινεται να βαλω τους ανθρωπους σε καλουπια, παντου υπαρχουν τα παντα, απλως οποιους τυχει να συναντησει κανεις. Δεν μπορω να κρινω για την πλειοψηφια. Κ ουτε ειναι αναγκη η κοπελα να εχει τετοια χομπυ. Απλως τουλαχιστον να αρεσει κ λιγο την περιπετεια, να μη ''παιρνει'' εκφραση ''αηδίας'' οταν ακουει τις λεξεις Star Wars π.χ. ... lol!





Λατρευω κ εγω Nintendo, κ χαιρομαι που τα λες ολα αυτα. Δεν χρειαζεται εξαλλου να μπαινει κανεις στη θεση πια εταιρια ειναι καλυτερη. Οπως κανουν κατι fanboys στο εξωτερικο αλλά κ στην Ελλάδα. Ολες προσφερουν τα παιχνιδια τους, παντου εχει κ καλά κ κακά. Μονο τα Xbox δεν δοκιμασα ποτε. Γιατι πολυ απλα δεν ανακαλυψα καποια παιχνιδια να εχει αποκλειστικα, τα οποια να μου αρεσουν πολυ. Οσα ηθελα, τα εχει κ το ps3. Εκτος βεβαια απ το dead or alive. Εχω το 2 στο ps2, μακαρι να βγει ενα καινουριο κ για το 3, που να περιεχει ομως ολους τους παικτες της σειρας, οπως π.χ. το Τεκκεν 6, που παιζοντας το, ειναι σαν να παιζει κανεις ολα της σειρας, ειναι υπερπληρες. Φημολογειται τωρα οτι μπορει να βγει dead or alive για το ps3, το διαβασα , μου το ειχες αναφερει κ εσυ, τωρα που εφυγε κ ο δημιουργος της σειρας κ ετσι τωρα μπορει να μην υπαρχει πια αποκλειστικοτητα στο Χbox. Υπαρχει κ στο psp, αλλά δεν εχω. Eλπιζω να μην περιμενουν να το βγαλουν στο ps4....



Moυ αρεσε παρα πολυ το Tron Evolution για το ps3, παρολο που δεν πηρε καλες κριτικες, κ ειναι κ παιχνιδι βασισμενο σε ταινια, που δεν ειναι παντα καλά. Αλλά εμενα μου αρεσε πολυ. Ειδικα το online mode του, που ειναι τελειως διαφορετικο απ το single player του. Μονο εκει θυμιζει αληθινα Tron. Μου αρεσε παρα πολυ κ η ταινια Tron Legacy, απ τις καλυτερες ολων των εποχων. Συνεχεια του παλιου Τρον, του 1982, που ουτε καν το ηξερα τοτε. Το ειδα μετα απο αυτη την ταινια. Παιζουν οι ιδιοι ηθοποιοι !!!

Επιστημονικη φαντασια στα καλυτερα της. Κ επικη. Θα κανω οταν μπορεσω ξεχωριστο θεμα γι αυτη την ταινια, ελπιζω να την ειδατε ή να την δειτε. Φοβερο στυλ, ατμοσφαιρα, δραμα, αλλά κ ελπιδα κ αλληγορίες. νοήματα μεταφορικα κτλ, αλλά κ πολυ καλη δραση κ στολες με κρανη κτλ, ειναι σαν να βλεπεις star wars ενωμένο με τοκουσάτσου κ ανιμε κ video games. Κ οι ιδιοι οι δημιουργοι παραδεχτηκαν οτι εχει Ιαπωνικες επιροες στο στυλακι του. Εχει κ φοβερη ηλεκτρονικη μουσικη, κ μιγμα με ορχηστρικη. Ριξτε μια ματια μεχρι να ερθει κ το πληρες review. Ετσι ακριβως ειναι κ το αντιστοιχο video game :
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 6:14 pm
lol! Ακόμα να δω το Τρον, το είχα ξεχάσει lol!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 6:23 pm
Σόρρυ που ρωτώ,αλλά τι εννοείς με 3D MK...μόνο το Shaolin Monks ήταν τελειώς 3D.Εκτός και αν το μπερδεύεις με το 2.5D[3D αλλά το gameplay είναι 2D ξύλου];Γιατί έτσι ήταν και τα παλιά του 2.

Τώρα,όσον αφορά κοπέλες....και εγώ,στην σχολή γνωρίζω μια,από Πειραιά,που μένει Αγία Παρασευή και λατρεύει τις περιπέτειες τα παλιά παιδικά,τα βιντεοπαιχνίδια κλπ.Μάλλον,έχεις δίκιο για τον πειραιά....

Όσο για τα DOA,λένε οτι μετά το Dimensions θα βγαίνει και στις 3[PS3,XBOX360,WiiU,μπορεί και 5 κονσόλες αν μετρήσουμε και το 3DS και το PSV]κονσόλες.Καλή κίνηση Koei-Tecmo.Πράγματι όλες έχουν τα καλά και τα κακά τους.Κάποιες όμως τώρα,έχουν μόνο κακά...πχ το μόνο κρατάει ακόμα την Activision και την Capcom στην ζωή είναι οτι είναι φοβεροί εκδότες βιντεοπαιχνιδιών λόγω των δικαιωμάτων που έχουν...αλλά ως κατασκευαστές πια...ώξω.

Όσο για τον Τομπάιας,δείλιασε και έφυγε,σε αντίθεση με τους υπόλοιπύς.Πάντως στα ντοκιμαντερ ακόμη είναι μέσ στους 4 που φτίαξαν την σειρά.Δεν τον έσβησαν.Αλλά δεν τον αναφέρουν για τα μετέπειτα,είναι αλήθεια.

Όσο για το ΜΚ10,μην ανυσηχείς,τα νέα παιχνίδια είναι reboot όπως το 9,θα δούμε τους άλλους ξανά πίσω...εξάλου
Σπόιλερ:
,αλλά εύχομαι τώρα ο Ράιντεν να καταλάβει τα πάντα πριν είναι αργά και ξανάχουμε άλλον έναν αρμαγγεδων και νικήσει πάλι ο Σάο Καν.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 7:42 pm
Το ξερω οτι δεν ειναι τελειως 3D, αλλά ετσι τα αποκαλουν οι φαν, ακομα κ ο Boon. Τα deadly alliance, deception k armageddon. Στην ουσια ειναι σαν το Τέκκεν κ Virtua Fighter, μια προσπαθεια να μοιασουν με αυτα, γι αυτο ισως τα αποκαλουν ετσι. Κ αυτα 2d ξυλο εχουν, απλως γυρνας κ ''πισω'' ''μπρος''', διλαδη μεσα κ εξω στη πιστα, στο βάθος, πλαγιαστά. Αλλά καλα λες, ολα αυτα ειναι 2.5. Τωρα οσον αφορα το ΜΚ9, αυτο ειναι καθαρα 2d, με 3d γραφικα φυσικα. Ωραιος συνδιασμος, αλλά περιοριζει λιγο το gameplay, αλλά συνηθεια ειναι ετσι κ αλλιως. Π.χ. Το tatcunoko vs capcom που ειναι 2d, ειναι απ τα αγαπημενα μου φάιτινγκ. Δηλαδη δεν με πειραζουν κ τα 2d, απλως τωρα γουσταρω κ 3d. Καλο αυτο, τα ΜΚ δεν χανουν την αξια τους με τον χρονο, εφοσον καθε παιχνιδι ειναι διαφορετικο, γυρνας ξανα κ ξανα κ παιζεις κ τα παλια. Εκει φαινεται κ η αξια ενος παιχνιδιου. Η διαχρονικοτητα. Το ενα συμπληρωνει το άλλο, δεν γινεται ενα να περιεχει τα παντα κ να τους ικανοποιει ολους 100 %. Γι αυτο μπραβο. Αναρωτιεμαι ομως, υπαρχουν Ιαπωνες που να παιζουν ΜΚ ? Ή μονο τα δικα τους ? Δεν μπορει, εστω κ ελαχιστοι θα υπαρχουν. Εξαλου εχει πρωτοτυπη ιστορια. Μακαρι. Γιατι αξιζει πραγματικα αυτη η σειρα.



Υ.Γ. Δειτε το Τρον, το καινουριο, δεν θα χασετε ! Smile
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 8:19 pm
Ναι,φαντάζομαι,παίζουν.Δεν ξέρω αν όμως βγαίνει και στην Ιαπωνία το ΜΚ ή το παίρνουν καθαρά από την Αμερική όπως τους Power Rangers.

Πάντως η αλήθεια είναι,οτι έχω χορτάσει κάπως με τα 2D εδώ και τόσα χρόνια και θα ήθελα και μερικά καλά πλήρως 3D ξύλου...δεν γίνεται κάθε 2 χρόνια να βγαίνει ένα καλό και ένα καλό mainstream 3D ξύλου...
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 2:20 pm
Λεω να παρω το Ninja Gaiden Σ 2. Παντα λατρευα τους νίντζα αλλά κ τα action k adventure games. Το χεις κ συ ειπες Σόλωνα. Πως σου φανηκε, αξιζει, περναει ευχαριστα η ώρα ? Ή μετριότητα? Ειδα review k youtube. Ωραιο μου φανηκε, αν εξαιρεσεις το αιμα κ τους τεμαχισμους (που ειναι ευτυχως για μενα λιγοτεροι απ το original tou Xbox απ οτι διαβασα). Ελπιζω λοιπον να μη κατανταν μονοτονοι κ αηδιαστικοι, κ το gameplay να ναι πολυ καλο. Ειναι πολυ γρηγορο, ο,τι πιο γρηγορο εχω δει. Δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή οπτικα κουραστικο. Ανυπομονω να το πιασω στα χερια μου. Θα ψαξω κ εδω στο φόρουμ να δω μηπως ηδη εκανες κανα review, δεν θυμαμαι, πολυ πιθανον.



Συν ολων των άλλων, το παιχνιδι νομιζω εχει κ ωραια Ιαπωνικα τοπια, π.χ. ανθισμενες κερασιες ειδα. Τρελενομαι για τετοια τοπια. Κ το tachunoko vs capcom ειχε μια, δυο πιστες, κ το Τεκκεν 6 αρκετες. Αυτη ειναι ωραια ιδεα για θεμα τωρα που το σκεφτομαι, πια games εχουν ωραια Ιαπωνικα τοπια.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 3:42 pm
Φοβερό το Σ2.ΤΟ καλύτερο της σειράς.Και φαντάζομαι το 3 που τώρα θα έχει MoCap από’τι ακούω για ρεαλιστικές κινήσεις,ρεαλιστικές μάχες[αλλά πάντα με στυλ] και κλασσικές ‘νιντζίες‘ φαντάζομαι θα είναι καλύτερο...αλλά για το 2013.Τώρα,τα αξίζει τα 20-30 ευρώ του το Σ2.Είναι απίστευτο,γρήγορο και απλό,αλλά θα βρείς οτι όσο δυσκολεύεις το παιχνίδι θα πρέπει να γίνεσαι πιο γρήγορος και πιο καλός σε αυτό.Σαν τα Devil may Cry.

Είναι μέτριο σε μέγεθος,αλλά οι πίστες που έχει είναι αρκετά μεγάλες και θα το ευχαριστηθείς.Δεν είναι ιδιαίτερα σπλατερίστικο,και το πρώτο απλά είχε τόνους αίμα που σε κάποια φάση καταντούσε χαζό.
nolak95
nolak95
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Hellas

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 5:01 pm
Παιδιά είμαι κάτοχος Wii και το έχω softmodded . tongue Όποιος θέλει να πέξει online οποιοδήποτε παιχνίδι ας μου πει και είμαι μέσα ! Smile
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 16, 2011 9:07 pm
nolak95 έγραψε:Παιδιά είμαι κάτοχος Wii και το έχω softmodded . tongue Όποιος θέλει να πέξει online οποιοδήποτε παιχνίδι ας μου πει και είμαι μέσα ! Smile



Υπέροχα !!!



Αλλά δυστυχώς εγω δεν προλαβα ακομα να συνδεσω το Wii με το Internet κ να παιξω online, γιατι αυτη την εποχη ασχολουμε αποκλειστικα με το ps3. Το Wii θελει κ τον ειδικο αντάπτορα για το καλώδιο Ethernet για να συνδεθεί στο modem, για ενσύρματη συνδεση, δεν εχω WiFi. Κ δυστυχως δεν πηρα ακομα τον ανταπτορα. Τον εψαχνα στη Θεσσαλονίκη, αλλά τωρα πια εχει τελειωσει. Μπορω ομως να τον παραγγειλω απ την Αθήνα.



Εσύ συνδεεσαι, παιζεις κανονικά ? Πως σου φαινεται ? Ευχαριστως να παιξουμε, αλλά δυστυχως πρεπει να ξεκoλησω τελικά πρωτα απ το ps3.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Skyranger στις Παρ Σεπ 16, 2011 10:10 pm, 1 φορά
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Σαβ Σεπ 17, 2011 4:56 am
Σόλωνα τελικά το πήρα το Ninja Gaiden Σ 2 !!! Πολύ καλό. Πολύ ωραίες πιστες κ ατμοσφαιρικές, και υπεροχα video. Στα πρωτα δευτερολεπτα με δυσκολεψε η καμερα στον χειρισμο του ηρωα, αλλά μετα την συνηθισα. Ολα υπεροχα. Το μόνο που δεν μου αρεσε ειναι η βια, αλλά τι να κάνουμε. Δεν με πειραξε το αιμα φυσικα, σιγα, αλλά ο κομματιασμος των αντιπαλων. Κ το γεγονος οτι σερνονται οι αντιπαλοι κουτσοι, μισοι, κτλ, να σε αποτελιωσουν. Το ολο θεαμα ειναι πολύ αηδιαστικο για μενα. Αλλά οκ, θα το συνηθισω ελπιζω...

Μεχρι στιγμης εφτασα μεχρι την τεταρτη πιστα. Το αφησα προς το παρον γιατι πηρα κ το Uncharted 2, που ειναι καλυτερο κ απο Indiana Jones κ Tomb Raider, κ σε βαζει μεσα η ιστορια, σαν να βλεπεις ταινια. Ηδη το hollywood πηρε τα δικαιωματα κ ετοιμαζει σχετικη ταινια. Μακάρι κ το Ninja Gaiden να γινει καποτε ταινια, εχει πολυ ψωμι η υποθεση κ το σενάριο !!! Μιας κ λειπει μια συγχρονη ταινια με πρωταγωνιστη ninja, κ μάλιστα επιστημονικης φαντασιας !!! Θα κανει τρελες εισπραξεις πιστευω, κ ας μην ξερουν πολλοι αμερικανοι τον συγκεκριμενο ηρωα.



Όποτε θελεις λοιπον, μιας κ το εχεις κ εσυ, μπορουμε να το παιξουμε online. Εφοσον ακομα το δικο μου ps3 δεν εχασε το region free του, οταν το συνδεω κ κανω τα update, λογικα κ το δικο σου. Αρα μην ανησυχεις. Βεβαια εγω δεν εχω δυστυχως ασιατικά παιχνιδια για να το δοκιμασω, αλλά τα αμερικανικα δουλευουν μια χαρα. Κ δεν το εκανα απο επιπολαιοτητα. Φοβόμουν, γι αυτο εκανα ολοκληρη ερευνα στο διαδύκτιο. Κ πουθενα δεν ελεγε οτι χανει το region free με τα update. Ισως αυτο να γινοταν με τα πρωτα μοντέλα κ το ειχες διαβασει τοτε. Αξίζει να δοκιμασεις την εμπειρια του online, μοναδικη αισθηση. Κ γιατι το ΙQ των ανθρωπων αντιπαλων αλλά κ συμπαικτών, ειναι μεγαλυτερο απ του cpu, κ γιατι σου κάνουν ''παρέα'', αλλά βασικα γιατι τωρα πια σχεδον ολα τα παιχνιδια στο ονλάιν, προσφέρουν τελειως διαφορετικες πιστες κ τροπο παιχνιδιου απ το single player. Βεβαια δεν αξιζουν ολα τα παιχνιδια σε online, κ λογω περιεχομενου κ λογω συμπεριφορας των συμπαικτων, αλλά μερικα ειναι μοναδικά.

Επίσης στο ninja gaiden s 2, μου αρεσε παρα πολυ το βιβλιαρακι οδηγιων. Ειναι εγχρωμο, ενω ολων των αλλων παιχνιδιων του ps3 που εχω, ειναι πια ασπρομαυρο. Εχει κ πολλές σελιδες. Αναλυτικες φωτογραφιες κ η ιστορια καθε ηρωα ξεχωριστα, οπλου κτλ.... Σαν να μην ειναι βιβλιο οδηγιων , αλλά βιβλιο για φανς. Σαν να ειναι ταινια ή μυθιστορημα. Σε βαζει κατευθειαν μεσα στην ατμοσφαιρα κ σου ανοιγει την ορεξη. Μου ελειψε αυτο στα σημερινα παιχνιδια, μου θυμiσε τις παλιες καλες εποχες, που τα παιχνιδια του PC ειχαν τετοια βιβλιαρακια, αλλά κ του SNES. Π.χ. Donkey Kong Country, Indiana Jones and the infernal machine (PC), Tomb Raider (PC), διαφορα παλιά Star Wars (PC), κτλ κτλ..... Ολα βασικα τα παλια video games.

Κ για δεύτερη φορα ποσταρω το video με τον Ryυ Hayabusa γιατι μου αρεσε πολύ !!! :





Έχει επεξεργασθεί από τον/την Skyranger στις Σαβ Σεπ 17, 2011 5:01 am, 1 φορά
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Σαβ Σεπ 17, 2011 5:01 am
Διάβασες Σόλωνα το παραπάνω ποστ μου ? Όπτε θες λοιπον, πες μου να παιξουμε διπλό, οnline, το Ninja Gaiden Σ 2 !!!!!!!





Ο Αντώνης (gantonis) κ ο Δημήτρης (xamer) μπαινουν καθολου τωρα στο φορουμ ? Καιρο εχω να τους δω. Crying or Very sad Βεβαια κ εγω για καιρο χανομαι. Ο μονος λογος ειναι οτι ξερω οτι αν μπω, θα κολήσω κ δεν θα βγαινω μετα. Κ θα γραφω θα γραφω, θα διαβαζω, θα διαβαζω.... Θα ''παγιδευτω'' ακομα περισσοτερο στο PC. Κ χρειαζομαι ξανα ξεκουραση γιατι ηδη το εχω παραξυλώσει τελειως με τα ξενυχτια στο PC κ το ps, κ το κεφαλι μου παει να σπασει... δυστυχως. Χρειαζεται μέτρο, αλλά την εγκράτεια δεν την εχω τωρα πια....... lol! Shocked Shocked affraid
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Σαβ Σεπ 17, 2011 8:59 am
Υπέροχα νέα.Κάθε φορά που θα βρίσκω ευκαιρία θα σου λέω.Να ξέριες οτι μόνο το PSP είναι που φέρνω πέρα δόθε,ενώ τα άλλα τα αφήνω σπίτι.Οπότε έχω συνήθως μεγάλα διαστήματα που δεν παίζω με τα άλλα.

Και εγώ επιγόντως χρειάζομαι καλό δεύτερο...μου πεθαίνουν όλη την ώρα στο Master και ultimate Ninja.
Zeo45
Zeo45
Super Ranger
Super Ranger
Dragon Ball Super
Αριθμός μηνυμάτων : 638
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Πειραιάς
https://www.youtube.com/c/Zeo45

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Πεμ Σεπ 22, 2011 10:19 pm
lipon ego exo ps2 alla den exo modem Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης