Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Δευ Ιουλ 30, 2012 4:54 pm
Review time και εγω Cool
Σενάριο 10 / 10 : Παραλληλος κοσμος πισω απο καθρευτες?Σουπερ ηρωες που πρεπει να σωσουν την γη αλλα και τον κοσμο(ventara) πισω απο τους καθρευτες?Τετοια να μου λετε!
Το σεναριο ας μην το ψηρησω ηταν τελειο!Η σειρα δεν ειναι παιδικη , για prime time θα εσπαιρνε στον αντ1 cheers


Χαρακτήρες & Ηθοποιοί 10/10 :
Εξαιρετικοι ολοι , πλην ο χλεμπουρας ο μαυρος που ηταν αρχικα πρασινος rider και ο rider terk τον vendare αν και αυτος ποιος τον θυμαται?
Len,Maya,Kita,Adam,Eubylon,Xaviax,James και τοσοι αλλοι χαρακτηρες επικοι!Ηθοποιοι εξαιρετικοι cheers
Ολοι ειχαν και γαμω τους χαρακτηρες κανενας(εκτος επο εναν) για πεταμα.Οι Τζο brothers μου την εσπαγαν αλλα τους συμπαθησα μετα.

Στολές 10/10 :

Πανεμορφες αν οχι ολες οι πιο πολλες!Ξεχωριζω wing knight,onyxmstrike,terk,advent master!
Πολυ ωραιες στολες Very Happy

Μουσική 8/10 :
Θα ειμαι λιγο αυστηρος, δεν με τρελανε το op song ,καποια ακουσματα στα επεισοδια κατι ελεγαν.

Σκηνές μάχης[Μεταμορφώσεις] 10/10 :
Επος οι πιο πολλες αν οχι ολες.Πολυ ωραιο το ενωμα του υλικου απο ριουκι, σχεδον δεν το καταλαβαινεις πουθενα!Απολαυστικες οι μαχες!Οι μεταμορφωσεις ολα τα λεφτα Very Happy

Γενική Βαθμολογία 9,6/10 :Aπο τις καλυτερες σειρες γενικος που εχω δει οχι μονο απο τοκου!Αξιζει ρε παιδια ελληνικο υποτιτλισμο να εξαπλωθει η σειρα, το αξιζει Very Happy

To opening


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XameR_GT στις Τετ Αυγ 15, 2012 12:55 pm, 1 φορά
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 1_zpsbe8574b7
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Bleach_Group
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Arrow_zpsdc214876
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Untitled-1_zps651efb21
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Wd_zps213b4510
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Naruto2_zpsdde1594d
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Got_zpsb88bd570
Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Δευ Ιουλ 30, 2012 8:03 pm
πρέπει να το τελειώσω κάποια στιγμή. ασώψεται το subing που με έχει φάει...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Δευ Ιουλ 30, 2012 8:29 pm
Mην νομιζεις και εγω με παυσης την ειδα, οχι οτι εφταιγε η σειρα, εγω δεν ειχα τοσο ορεξη!
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 12:19 pm
μου φαίνεται πρέπει να αλλάξω κι εγώ την βαθμολογία και να της βάλω 10άρια. είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 1:29 pm
πραγματικά απορώ με τον Σόλωνα με τις βαθμολογίες που έχει βάλει. Ξεπερνά κατά πολύ κάτι πατάτες σαν Faiz,Blade,Kabuto και είναι ισάξια και εντελώς διαφορετική από τον Ryuki. Τι καλύτερο μπορούσε να κάνει η Adness από αυτό???
Καλά για rangers δεν το συζητώ...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 2:26 pm
Και εγω νομιζω ο Σολωνας εχει λασπωλογησει πολυ τη σειρα Razz
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 3:08 pm
χαχαχαχαχα τώρα τις παρατήρησα τις βαθμολογίες του Σόλωνα. καλά, γνώμες είναι, αλλά νομίζω ότι το συγκρίνει καθαρά με τους ιαπωνικούς Kamen Rider...βέβαια και πάλι εγώ μεγαλύτερη βαθμολογία θα του έβαζα. Αλλά για αμερικάνικη σειρά...είναι πραγματικά το καλύτερο που έχω δει μέχρι στιγμής, και με μεγάλη διαφορά από το επόμενο.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 3:18 pm
Πιο επομενο εννοεις?
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 3:20 pm
το επόμενο καλύτερο. όποιο και να είναι αυτό.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 5:52 pm
plousmike έγραψε:χαχαχαχαχα τώρα τις παρατήρησα τις βαθμολογίες του Σόλωνα. καλά, γνώμες είναι, αλλά νομίζω ότι το συγκρίνει καθαρά με τους ιαπωνικούς Kamen Rider...

Και γω το ίδιο κάνω και όπως είπα από Faiz, Blade, Fourze, πιθανόν και Κabuto αν είναι τόσο μάπα όσο λέει ο Σόλωνας ήταν κλάσης ανώτερη σειρά
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 10:09 pm
^Fourze?Το έχει ο Fourze?Ο Fourze είναι ο τρίτος κορυφαίοσ στην σειρά Heisei από την αρχή που έκανε ο W...αυτός που κινδυνεύει να βγεί μάπα είναι ο Wizard...


Το θάβω όντως τόσο πολύ;Γιατί,να πω την αλήθεια,πέραν των κοστουμιών,που ίσως να το αδίκησα,αλλά ακόμα και με τον Masked Rider για σύγκριση,μόνο τα Survive και της Femme είναι ωραία.Η ιστορία που βλέπουμε,μόνο prime time δεν είναι.Σίγουρα απευθύνεται για μεγαλύτερο κοινό από Rangers,αλλά είναι η κλασσική ιστορία καλού κακού που μέχρι να μπεί στο παιχνίδι το κράτος με τους feds,το δευτερεύον κάστ με τους nerdαδές που έχω σιχαθεί να βλέπω και έγω και δεν ξέρω και πόσοι άλλοι μη κακομοίρηδες βλαμμένοι αμερικάνοι[και όχι,το Big Bang Theory,δεν το έκανε ιδανικό αυτό το μοντέλο του nerda,υπάρχουν σε άπειρα κακά κινούμενα σχέδια και δυστυχώς και σε κάποια καλά...αν και στα καλά συνήθως τρώνε και κανά φούσκλο για να συνέλθουν λίγο ή γίνονται σαν το Μπίλυ ή και τον Ήγκαν των Ghostbusters ρε αδερφέ και το πράγμα φτιάχνει άγρια] και τέλος τους εξωγήινους,ήταν καλή σειρά....ΜΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΔΡΑΣΗΣ Ή SCI-FI ΧΩΡΙΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ;Δηλαδή έλεος,πόσο κόλημα μπορεί να έχει κανείς με τους εξωγήινους;Σε κάποια πράγματα,απλά δεν ταιρίαζουν οι εξωγήινοι.Δεν είναι τυχαίο που το Gundam 00 Movie βγήκε π0*t$4 επειδή βάλαν εξωγήινους.

Δεν ξέρω,εσείς βρε παιδιά δεν έχετε βαρεθεί να βλέπετε εξωγήινους στα αμερικάνικα κόμικς και καρτούν;50 χρόνια τώρα,η καταιγίδα δεν έχει ηρεμήσει και θέλουν να μας τους χώσουν στον λαίμο ακόμα και εκεί που δεν κολάει.Για αυτό σε ένα προηγούμενο πόστ είχα πει ότι πριν έρθουν οι nerd μια χαρά ήταν το ΄σοου...ακόμα και με τον κακό να είναι εξωγήινος.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τρι Ιουλ 31, 2012 10:15 pm
Eπειδη ειπαν ειναι εξωγηινοι οι Ξαβιαξ και Γιουμπιλον και τα κεφαλια τους για λιγο εγιναν αλιεν για αυτο δεν σου αρεσει? Evil or Very Mad
Γιατι ο Ανδρος στους in space τι ηταν?
Δεν με πειθουν τα επιχειρηματα σου αλλα οπως παντα λεω ο καθε ενας με τις αποψεις του.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τετ Αυγ 01, 2012 1:05 am
Μια χαρά ταίριαξαν οι εξωγήινοι σε αυτή την υπόθεση και όχι δεν με πείραξαν οι nerds/feds. Δεν με ενδιέφεραν αυτά τα 2 άτομα/φίλοι της Μάγια ιδαίτερα όταν η σειρά είχε τόσο γαμάτο και πρωτότυπο σενάριο. Ητάν πολύ πιο λογικό το σενάριο από του Ryuki που δεν ξέρεις αν όλα αυτά στο τέλος έγιναν ή όχι. Και ναι προτιμώ τον Dragon Knight από τον Fourze που με κούρασε με τους zodiarts και τον εκτός πραγματικότητας Gentaro. Kαλά για faiz & blade με το μια από τα ίδια στο πολύ χειρότερο των kuuga/agito/ryuki άστο καλύτερα
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τετ Αυγ 01, 2012 1:09 am
Red Forever έγραψε:ΜΙΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΔΡΑΣΗΣ Ή SCI-FI ΧΩΡΙΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΤΕ
Captain Power & The Soldiers of the future Wink
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τετ Αυγ 01, 2012 1:20 am
^Ειρωνικά το εννοούσα βρε Τζίμ και εσύ Razz,για να δείξω τον υπερκορεσμό του αντικειμένου στην κατηγορία αυτή του θεάματος. Wink

Δημήτρη,όπως είπα σε μερικές πιάνει,σε κάποιες όχι.Ας πούμε σε Σενταί και Power Rangers,μέσα στους εξωγήινους είμαστε...και είναι μια χαρά.ΟΛΟΙ!Εδώ είναι κάπως έτσι : "Ωχ,να πάρει!Χάνουμε την μάχη.Μακάρι να υπήρχε κάποιος από μηχανής θεός που θα λύσει όλα μας τα προβλήματα."Σκάει μύτη ο Γιούμπιλον : "Γεία σας,είμαι εξωγήινος,μπορώ να λύσω όλα σας τα προβλήματα,να αναστήσω τους πάντες,να σας μάθω kung-fu σε στύλ Matrix,να παίξω τον θεό αυτής της διάστηασης και της Ventara,όπως ο Xaviax,επίσης εξωγήινος και να σας διαλύσω λέγοντας ότι το σύστημα μεταμόρφωσης δεν το φτίαξαν οι άνθρωποι της Βεντάρα,αλλά εγώ...Ουυυυυυυ".Και με αυτό έχουμε να ανυσηχησούμε για εξωγήινους,όχι μόνο από την Βεντάρα,αλλά και από τον κόσμο τον κανονικό,μέσω αυτής της πτυχής.Και όχι μόνο,ήταν χάλια η εισαγωγή.Δεν μας ένοιαζε καθόλου το concept.Η σειρά ήταν απλά ένας μυστικός πόλεμος που βγήκε από τον κόσμο πίσω από τον καθρέθτη,σε αυτόν,που ήταν φοβερό και είχε πολύ ωραία προοπτική με το πόσο διαφορετικοί είναι οι χαρακτήρες μεταξύ των δύο κόσμων...ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΓΩΓΗΙΝΟΙ!ΓΙΑΤΙ;Τι θέλουν να αποδείξουν;Είναι σαν να βάζουν στον Batman Beyond έναν χαρακτήρα που λέγεται Man-Spider και είναι ραδιενεργός άρωστος με DNA αράχνης.Απλά δεν ταιρίαζει και το αισθάνεσαι οτι μπήκε μέσα με το ζόρι για χ,ψ λόγους.

Και όπως είπα,σε κάποιες σειρές οι εξωγήινοιι πιάνουν,όπως στους Ultraman,Super Sentai,Power Rangers,Star Wars,Star Trek και σε κάποιες όχι,όπως Kamen Rider[για αυτό και ο Kabuto είναι σχεδόν εντελώς για τον Π****,δεν είναι τυχαίο που η ταινία απλά δίνει τέταρτο ρόλο στους εξωγήινους και βγαίνει τόσο καλή] και ο Ινδιανα Τζόουνς ας πούμε.

Αλλά αυτό είναι απλά κάτι τρίτο.Η όλη μλκ με τους πράκτορες μου τα έκανε καμπάνες.Και προσπάθησα να το αγνοήσω ότι κάτι τέτοιο δεν θα γίνοταν ποτέ στο Kamen Rider και το Spirits το δείχνει τέλεια,που οι πράκτορες δεν πιστεύουν καν στην ύπαρξη των Rider και όταν μαθαίνουν για αυτήν προσπαθούν να τους περιορίσουν και πρώην πράκτορες,ειδικές δυνάμεις και πρώην μισθοφόροι όπως ο Τάκι έπρεπε να φύγουν από το σώμα και να προσλάβουν δολοφόνους και μισθοφόρους για να πολεμήσουν την Badan.Και ο Τάκι στην αρχή του Rider δεν ήταν καν καλός,έπρεπε να περάσει τα πάνδυνα για να γίνει αυτός που έγινε.Ας είχαν έναν ρε φίλε,αλλά όχι όλο το σώμα επείδη ξαφνικά μια τους είπε να τους πιστέψουν και είπαν οκ.Έτσι ξαφνικά,αφού δείξαν ότι είναι κάτι άθλια σκυλιά της κυβέρνησης.Ή ΤΟ ΕΝΑ Ή ΤΟ ΑΛΛΟ!

Τέλος πάντων,αυτοί είναι μέρος των λόγων που αφαίρεσα 4 πόντους από από την ιστορία.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review: Kamen Rider Dragon Knight - Σελίδα 3 Empty Απ: Review: Kamen Rider Dragon Knight

Τετ Αυγ 01, 2012 1:36 am
προσωπικά όλα αυτά που λες με άφησαν με το στόμα ανοιχτό με την καλή έννοια και δεν με πείραξαν. Nαι όντως σαν mix matrix/highlander/csi/spiderman. Πώρωση δηλαδή cheers Cool Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης