Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 10:52 pm
Shocked SOS SOS SOS !!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Εδω κ λιγες μερες, ενω δουλευει μια χαρα η συνδεση μου (conn-x 8mbps), παρουσιαστηκε ενα προβλημα... Οποτε ανοιγω το google, κ παταω κατι για search, μου βγαζει τα αποτελεσματα, δηλαδη τα λινκς. Ωραια ως εδω. Οταν ομως παταω ενα οποιοδηποτε για να ανοιξει η αντιστοιχη σελιδα, αργει πολυ. Κ τις περισσοτερες φορες, αντι να με βγαλει στη σελιδα, με κανει redirect σε ασχετες, με διαφημισεις κτλ, π.χ. i-phone, test i.q., αυτοκινητα, ροζ σελιδες κτλ. Το yahoo δουλευει μια χαρα, αλλά τελικα κ σε αυτο καποιες φορες γινεται το ιδιο.

Αλλες φορες κολαν λιγοτερο, άλλες περισσοτερο. Εχω antivirus το avira. την free εκδοση, αλλά μου παν φτανει κ περισσευει, ειναι πολυ καλο. Εχω κ το Spyboot Search & Destroy. Ποτε δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα... Κ τωρα επειτα απο τα scan τους, εσβησαν κατι ανεπιθημητα malware k trojan, αλλά το προβλημα παραμενει. Αλλά δεν βρισκουν τιποτα στα νεα σκαν. Κατεβασα κ το Malwarebytes' Anti-Malware. Αυτο βρηκε κατι επιπλεον, κ το καθαρισε. Το προβλημα τοτε λυθηκε. Αλλά μετα απο μερικες μερες ξαναεμφανιστηκε... Κ το παραλογο ειναι οτι αυτο το διαστημα δεν μπηκα σε καμια περιεργη σελιδα.... Αρα μαλλον δεν ειχε λυθει το προβλημα, ετυχε τοτε να μην κολλαει.

Τωρα κολλαει κανονικα. Το περιεργο ειναι, οτι στα λινκς, τα αποτελεσματα αναζητησης του google, αν πατησω τη σελιδα απ το λινκ, ''προσωρινα αποθηκευμενη'' , τοτε μου την ανοιγει μια χαρα, γρηγορα κ χωρις προβλημα redirection. Αλλά το αλλο προβλημα παραμενει.

Κατα καιρους εχω μπει σε ''ροζ'' σελιδες, γυμνου ή κ παραπανω, περιεχομενου , ( lol! ) , το ομολογω, οσο κ αν ντρεπομαι, αλλά αυτο ειναι συνηθισμενο ετσι κ αλλιώς σε νεους, ειδικα αν δεν εχουν κοπέλα... lol! Κατεβαζα καποιες στιγμες ή εβλεπα ''ταινιες'' κ φωτο... Ντροπη ! Σταυρώστε με ! lol! Anyway, τουλαχιστον δεν κολουσα τιποτα, ή αν κολουσα, το εσβηνα αμεσως με τα αντιστοιχα προγραμματα. Ιό δεν κολησα ποτέ. Μονο κατι trojan k malware... Εχω κ firewall, ενα freeware, το Zone Alarm, φαινεται πολυ καλό.

Προφανως εχει χακαριστει το google. Kαποιο Malware θα χει το PC, αλλά δεν το βρισκω. Κατεβασα κ δοκιμασα κ το Firefox κ Google Chrome, αλλά τα ιδια μου κανει κ εκει.

Θα μου πει κανεις, κανε format. Αλλά δεν ξερω πως. Μπορω να καλεσω κανα φιλο να μου το κανει, ή κανα Πληροφορικό. Αλλά το θεμα ειναι να μη χασω τα αρχεια μου. Εχω 1 terrabyte αρχεια. Κ δυστυχως οχι εξωτερικο σκληρο για να τα μεταφερω. Στο pc μεσα εχω 3 σκληρους. Ενα με 1 terra, κ 2 με 500 giga ο καθενας. Κ να μοιρασω τα αρχεια, δεν χωρανε. Γιατι ο ενας ο δισκος με τα 500 γιγα, δεν θα μπορει να τα ''φιλοξενησει'', μιας κ εκει ειναι τα αρχεια των Windows κ θα σβηστουν στο format. Εχω Windows XP.

Μακαρι λοιπον να αποφυγω το Φορμάτ. Περα απ τα αρχεια μου που δεν πρεπει να σβηστουν, εχω κ ενα σωρο προγραμματα εγκατεστημενα, ποιος τα ξαναπερνάει ολα απ την αρχη...

Αν λοιπον λυθει το προβλημα με κανα άλλο αντιβάιρους κτλ...

Δεν ειναι οτι με πειραζει τοσο η δυσλειτουργια του google, οπως ειπα, αν πατησω τα λινκ απ τα ''προσωρινα αποθηκευμενο'', μου τα ανοιγει. (Αν κ καποιες φορες, κολλαει τελειως το google, κ δεν βγαζει τιποτα....)
Το θεμα ειναι μη γινει τιποτα χειροτερο απο το αγνωστο πραγμα που επαθε το PC μου, π.χ. να σβηστουν αρχεια κτλ, ή να καταρευσει το συστημα ξαφνικα.... Ή το χειροτερο, να εχουν χακαριστει προσωπικα στοιχεια, οπως ο λογαριασμος μου στο PayPal (παλι καλα που χω PrePaid Card κ οχι πιστωτική...) ή το e-mail μου, η σελιδα του Facebook, κτλ...

Καθε γνωση κ βοήθεια, επιθημητη, ευχαριστω πολυ. Ειχα αρχισει να απελπιζομαι, ελπιζω να ηρεμισω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:06 pm
Kατέβασε για αρχή αυτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] καθαρίζει το registry.
Σαν 2η συμβουλή δώσε 50 ευρώ και πάρε το Panda Global Protection που είναι όλα σε ένα νοικοκυρεμένα που λέει και η διαφήμιση. Δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι τα freeware. Εχώ βρει την ησυχία μου τα τελευταία 4 χρόνια με το panda. Δεν κάνω καν scan, τα βρίσκει και τα σβήνει όλα μόνο του.
Σαν 3η συμβουλή πάρε εξωτερικό σκληρό, είναι κρίμα να πάει κάτι στραβά και να κλαις τα αρχεία σου
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:13 pm
Χμ...avast θα ελεγα έστω και δωρέαν έκδοση ή τουλάχιστον αγόρασε την πρώτη και στην συνέχεια τις υπόλοιπές[κάθε χρόνο] πέρνε δωρεαν.Πέρα από αυτό,κάνε σκαν με τα αντιικά και άλλα...σβήσε τα κούκις σου και ξέγραωε τις σελίδες από το ιστορικό.

Τώρα,για να μην έχει και κανείς άλλος τέτοιες λαχτάρες,αντί να μπένεται σε τέτοιες σελίδες,καλύτερα να πηγαίντε σε σάιτ που είναι σίγουρα virus free όπως το
Σπόιλερ:
και το Baka bt...γίντε μέλος και δείτε και την συλλογή του από hentai.Όσο για ‘πραγματικά‘...ε...καλύτερα πηγαίντε σε κανά bt junkie και κατεβάστε κάνα τόρρεντ των αγαπημένων σας ηθοποιών ή έστω στα [spoilers]xvideos[/spoilers].

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε από όλα...και γλυτώνεται και τα λεφτά που θα δίνατε για τα εν λόγω σάιτ.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:14 pm
Σε ευχαριστω πολυ !!!! Θα κανω το registry που πες για αρχη !
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:16 pm
Ηentai δεν εχω δει ! lol! Δεν μπορω , σκαω στα γελια ! Φανταζεστε τον Καμπαμαρου σε Hentai ? lol! lol! lol! Ποιος ξερει, ισως υπαρχει κ αυτο !

Το ξερω για τα cookies k to ιστορικο, ειναι παντα τα πρωτα που κανω.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:19 pm
Αμαν, το cleaner που πες Jim δεν ειναι δωρεαν. Αν ειναι να πληρωσω, θα παρω απο μαγαζι, επιγεια, θα ρωτησω κ ειδικους, για να μαστε σιγουροι. Αμα ειναι να πληρωνω σε σάιτ, χωρις να ξερω, μπορει κ να μη λυθει το προβλημα.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:48 pm
Σόλωνα εχω ριξει 500 scan, που λεει ο λογος, με τα αντιικά μου ! Κ τωρα πια δεν βρισκουν πιο ειναι το προβλημα...
Hentai που λες, δεν εχω τυχει να δω τιποτα, οπότε δεν ξερω ολα αυτα που αναφερεις. Απλως μου φαινεται αστεια η ιδεα ''τσόντες'' με κινουμενα σχεδια, κ μαλιστα τεχνοτροπια ανιμε, που οσο να ναι, ειναι πιο χαριτωμενη , εκφραστικη κ αστεια !

Αλλά τι να πω, μπορει να ναι κ καλυτερα απ τις ''κανονικες'' ''ταινιες'' του ''ειδους'', μιας κ η σχεση με τα κανονικα πορνό, ειναι μισους κ παθους, γιατι κατανταν αηδιαστικα. Στα σκιτσα θα ναι πιο ερωτικα κ αισθησιακα φανταζομαι, οπότε ισως καλυτερα...

Αν ομως εχει κ καλα εργα οπως λες, τοτε οφειλεις καποια στιγμη να μας διαφωτισεις ! Razz Χωρις φυσικα να καταντησουμε το σάιτ τσοντο φόρουμ !!! lol! Ειναι το τελευταιο που θελω !!! Ας χαρουμε τους ηρωες με πανοπλιες, κ βλεπουμε κ γι αυτα !!! Εχουν κ οι ηρωες κατι ερωτικο ! (αστειεύομαι ! Razz ) Getter 1 , Tek- Setter !!!

Αμα εχουν κ τα Hentai σαν τις ηρωιδες του Nagai, τις κοπελες του Dead or Alive, ή την Kaname του Full Metal Panic, τότε μια χαρά ! Αυτες ειναι οι αγαπημενες μου απο κοπελες ανιμε. Κ η Εrica απ το Daimos. Κ φυσικα η Λάρα Croft ! K άλλες, που ενδεχομενος να ξεχναμε !!! Απ οτι ειδα, κ τα Σεντάι εχουν διαφορα ομορφα μουτράκια, κ γω που νομιζα οτι οι Γιαπωνεζες δεν ειναι ομορφες... Αρα δεν ειναι μονο οι αγαπημενες μας Αμερικανιδες rangers !!! K η δικια μου προσωπικη αγαπημενη, η Jessica Alba στη σειρα Dark Angel (αν κ η σειρα δεν λεει πολλά, αλλά οι σκηνες δρασεις κ τα παλέματα αξιζουν)


Anyway, ξεφυγα, ας λυθει το προβλημα στο PC, κ μετα τιποτα, ουτε καν ελεγμενα Hentai αμα ειναι να θεσω σε ρισκο ολες τις υπολοιπες συλλογες ανιμε κτλ !!!! Αχ τα καημενα τα terrabyte... Sad Razz
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:52 pm
Ωχ !!! Μαλλον καταλαθος εσβησα το προηγουμενο ποστ σου !!! Πηγα να σβησω κ να αλλάξω την απαντηση μου, κ απ την βιασυνη, πατησα το Χ στο δικο σου ποστ.... Shocked Crying or Very sad Συγγνωμη.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Δευ Ιουν 20, 2011 11:57 pm
Καλά ναι,μερικά πρέπει να σας διαφωτίσω γιατί άδικα έχουν πάρει τον τίτλο απαραίτητα της ‘τσόντας.Το Fate Stay / Night ερωτικό [για την ακρίβεια ως ενήλικο το διαφημίζανε] παιχνίδι στην αρχή πριν βγει η ‘κομμένη‘ έκδοση του PS2.Και απλά είχε αγνά και καλά αισθήματα,σκηνές που θα έλεγς οτι ανήκουν κάπου αλλού κλπ.Υπάρχουν και τέτοια,και θα κάνω[πιθανώς] ένα θέμα και για αυτά τα παρεξηγημένα.

‘Όσο για την γκάμα τους...μην ανυσήχεις καλύπτουν τους πάντες. Razz

Και μην ανυσηχεις για το ποστ.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 12:04 am
Δε θα σου πρότεινα το panda, όταν το είχα μου είχε σπάσει τα νεύρα και δε με άφηνε να κάνω τίποτα. Ούτε το kaspersky, μια και είναι πολύ βαρύ. Τώρα έχω το McAfee, και όλα πάνε καλά. Επίσης, δοκίμασε να βάλεις και το Andvanced System Care. A, και το ccleaner είναι δωρεάν, το έχω και εγώ.
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 12:23 am
Ατνωνη το ccleaner ειναι καλο??
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 2:43 am
Red Forever έγραψε:σβήσε τα κούκις σου και ξέγραωε τις σελίδες από το ιστορικό.
Το ccleaner τα καθαρίζει όλα. Δοκίμασε το και συ Σόλωνα είναι απίστευτο πρόγραμμα Wink
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 2:52 am
Στειλε λινκ Jim!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 3:10 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware... Empty Απ: Πρόβλημα στο PC. SOS. Kατι εχει το google. Προφανως malware...

Τρι Ιουν 21, 2011 3:15 am
οκ thank u!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης