Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Review - Tensou Sentai Goseiger

Παρ Απρ 01, 2011 3:33 pm
Το κάνω τώρα, παρότι δεν έχω δει το V-CINEMA, που πρόκειται να κυκλοφορήσει στα μέσα Ιουνίου ως επίλογος (τι ηλίθια τακτική αυτή, βγαίνει το τελευταίο επεισόδιο μιας σεζόν ενώ η επόμενη έχει ήδη φτάσει στα μέσα).
Σενάριο: 5
Πολύ χαμηλή βαθμολογία για σεντάι, αλλά έτσι που το κάναν φαίνονταν λες και χλεύαζαν τις θρησκευτικές μου πεποιθήσεις. Συν ότι παρατήρησα αρκετά «λάθη», όπως ότι είχαν ολόκληρο megazord και το χρησιμοποίησαν μόνο 2 φορές! Shocked Αλλά μερικά επεισόδια μου άρεσαν πολύ.
Ήρωες: 6
Μου την έσπασε που ήταν [και καλά] άγγελοι, όπως και οι ομοφυλοφιλικές κινήσεις του Άλατα (δείτε για παράδειγμα εκεί που πάει να ψωνίσει-ένα φράγκο η βιολέτα, τσιγκολελέτα, τσιγκολελέτα! Razz). Αυτός που μου άρεσε αρκετά ήταν ο Γκοσέι-νάιτο, ενοχλήθηκα όμως με το ότι ήταν
Σπόιλερ:
Και αυτό το μαλλί τους... έλεος πια... Τους έδειχνε εκεί να «γκρεμοτσακίζονται» και αυτό να παραμένει ακριβώς όπως βγήκε από το κομμωτήριο, όλη την ώρα βρισκόταν πάνω στο χώμα και όταν σηκώνονταν οι Γκοσέτζερ από το έδαφος και γίνονταν ζουμ, αυτό παρέμενε «ογκώδες» και λαμπερό, όπως λένε σε διάφορες διαφημήσεις! Razz
Κακοί: 8
Εντάξει, καλοί ήταν, αλλά μου έσπασε τα νεύρα ο Μπουράτζιρα με αυτές τις «αλλαγές» που έκανε με στόχο να
Σπόιλερ:
Μέκα (Ζορντς, σε αυτήν την περίπτωση Χέντερς): 7
Σε γενικές γραμμές ήταν καλά, αλλά μου σπάσαν τα νεύρα και με μπέρδεψαν αρκετά όλα αυτά τα ιπτάμενα κεφάλια! Razz
Όπλα: 9
Από τα ωραιότερα πράγματα στη σεζόν. Και οι σκηνές μάχης ήταν καταπληκτικές (αν εξαιρέσουμε μερικές).
Στολές: 9
Καλές ήταν, πιο ωραία αυτή του Γκοσέι-νάιτο.
Εισαγωγή κύκλου: 7
Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη και να έλεγε από την αρχή τι συνέβη πριν
Σπόιλερ:
.
Τέλος κύκλου: 6
Ένα από τα πιο γελοία φινάλε, ειδικά για σεντάι...
Γενική βαθμολογία (μέσος όρος): 7,142857143 δηλαδή περίπου 7,14.

Εντάξει, καλή ήταν, αλλά μία από τις χειρότερες...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Παρ Απρ 01, 2011 9:36 pm
Aπο τα σχολια που εγραφες κατα την παροδο που εβλεπες την σεζον ελεγα θα βαλεις καλο βαθμο.Παντως συμφωνο για τις μαχες ενα επεισοδιο που ειχα δει ειχε απολαυστικοτατη μαχη.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Παρ Απρ 01, 2011 9:40 pm
Kαι εγώ σκεφτόμουν να βάλω 8 και πάνω, αλλά το μετάνοιωσα βλέποντας τα δύο τελευταία επεισόδια. Πολύ βαρετά, άχρηστος σχεδόν ο Μπουράτζιρα ως κακός και μου έσπασε τα νεύρα ότι αφού τον νίκησαν, έβγαλαν λευκά φτερά και πετούσαν στον ουρανό! Shocked Αν είναι δυνατόν...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Παρ Απρ 01, 2011 10:11 pm
Mα υποτιθεται αγγελοι ηταν τι περιμενες;Αφου νικησαν τον κακο ,καιρος να πανε "σπιτια" τους Razz
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Παρ Απρ 01, 2011 10:53 pm
Δεν πήγαν, άλλαξαν γνώμη! Razz
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Σαβ Ιουν 11, 2011 7:36 pm
Σκέφτομαι να βάλω 7 στο σενάριο, και αν αμερικανοποιηθούν να βάλω στους angel force το 5 ή το 3... scratch Και τους ήρωες τους αδίκησα, ο Άλατα μου άρεσε πάρα πολύ ως κόκκινος. Μήπως έκανα τελικά λάθος γι' αυτήν τη σεζόν;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Δευ Απρ 09, 2012 4:36 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σεναριο 7: Οι Goseiger είναι οι φύλακες άγγελοι της γης και την προστατεύουν από κάθε απειλή. Θέλοντας και μη όντας χριστιανοί το μυαλό μου πήγε στην θρησκεία μας και σύγκρινα πολλά πράγματα. Δεν έστεκε οι άγγελοι να πολεμάνε εξωγήινους(Warstar), αυτοκρατορία των μηχανών(Matrintis). Για τους Yuumajuu & Brajira από την άλλη, ειδικά για τον τελευταίο ήταν απόλυτα ταιριαστό στο τι πολεμάνε οι άγγελοι. Σεναριακά η σειρά άρχισε πραγματικά πολύ άσχημα σε σημείο να με κάνει να την σταματήσω να δω W, να δω λίγο Kuuga και μετά με τα χίλια ζόρια να την συνεχίσω βλέποντας ένα επεισόδιο τη μέρα και αν. Ωστόσο μπορώ να πω πως τελικά άξιζε τον κόπο να την δω και με το παραπάνω. Από τη στιγμή που εμφανίστηκε η αυτοκρατορία των μηχανών η σειρά εκτοξεύθηκε στα ουράνια με αποκορύφωμα το εκπληκτικό και αναπέντεχο φινάλε που έδωσε όλα τα γεγονότα σε 1 ενώ αυτό δεν φαίνονταν καν στον ορίζοντα.

Ηρωες 7: Στην αρχή μου την έδιναν στα νεύρα όλοι και τους έβρισκα αντιπαθητικούς κιόλας με τα παιδιαρίσματα τους. Στην πορεία εκτίμησα τον καθένα γιατί πραγματικά βελτιώθηκαν πάρα πολύ με την πάροδο του χρόνου


Κακοι 8: Δεν μου άρεσαν οι Warstar, οι Yuumajuu ήταν μέτριοι και οι Matrintis,Brajira ήταν εξαιρετικοί. Ειδικά ο τελευταίος κλέβει την παράσταση και σε κάνει να τον παρομοιώσεις με κάποιον άλλο της θρησκείας μας...

Ζords 8: Δεν μου άρεσε όταν τα κεφάλια φεύγαν από το megazord λες και ήταν παντόφλες ωστόσο τα megazord ήταν πολύ ωραία σαν παρουσίαση με αποκορύφωμα το Gosei Ultimate που είναι από ωραίοτερα που έχω δει

Οπλα 8: Τα όπλα που είχε ο καθένας ήταν πολύ ωραία όπως και οι δυνάμεις της φύσης που ενεργοποιούσε ο καθένας τους με τις gosei κάρτες αλλά Yugioh. Ωραίο και το Super Goseiger Mode. Το μόνο που δεν μου άρεσε στην όψη ήταν το κεφάλι του πάσχα μέσα στο οποίο έβαζαν τις κάρτες. Φοβερό και το όπλο του Goseiknight!

Στολες 10: Σίγουρα από τις ωραιότερες που έχω δει!

Εισαγωγη 5: Το μελανό σημείο της σειράς

Μουσική 8: Ωραία και τα 2 τραγούδια και γενικότερα η μουσική υπόκρουση της σειράς

Τελος 10: Τα τελευταία επεισόδια ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο και έγινε άψογο αποκορύφωμα.


Γενικη βαθμολογια 7,8: Τέλειωσε η σειρά και ένιωσα πως πραγματικά άξιζε τον κόπο η υπομονή που έκανα στις αρχές και δεν την παράτησα. Εν τέλει πολύ καλή σειρά και αυτή!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] από [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Tensou Sentai Goseiger Empty Απ: Review - Tensou Sentai Goseiger

Σαβ Ιουλ 07, 2012 7:56 am
Τέλος και οι Goseiger! Μου έβγαλαν λίγο την πίστη (ως άγγελοι!) αλλά τελικά την τελείωσα κι αυτή τη σεζόν. Αναλυτικά η βαθμολογία τώρα:

Σενάριο 7: Άγγελοι. Ναι...οκ...ήταν σίγουρα περίεργο, αλλά δεν με αποθάρρυνε το γεγονός. Αυτό που δεν είναι σίγουρα στα υπέρ είναι τα υπερβολικά βαρετά επεισόδια που είχε μέχρι και την μέση της σεζόν (ίσως και λίγο παραπάνω.) Βέβαια στο τέλος έκανε μεγάλη ανατροπή, αλλά μέχρι να φτάσω εκεί...αλλαξοπίστησα! Δεν είχε συγκεκριμένο σενάριο και στην αρχή παρά μόνο μάχες, γι αυτό και πιστεύω ότι ήταν τόσο βαρετό.

Ήρωες 7: Δεν είχα να ξεχωρίσω κανέναν, ειδικά στην αρχή, όλοι χάλια φαινόντουσαν. Είχα ξενερώσει αρκετά με την παιδιάστικη συμπεριφορά του Alata, αλλά μετά δεν με πείραζε τόσο. Αυτή που ήταν χάλια από την αρχή μέχρι το τέλος για μένα ήταν η Eri. πάρα πολύ κοριτσίστικη συμπεριφορά για τα γούστα μου...

Κακοί 8: Βασικά μόνο ο Burajira άξιζε για μένα. Οι άλλοι πολύ μετριότητα και χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Ζords 8: Στην αρχή ξενέρωσα με τα κεφάλια, αργότερα δεν με πείραζε, και μου φάνηκε περίεργο που εμφανίστηκαν τόσοι πολλοί συνδιασμοί. Καλά απλά, έχω δει σίγουρα πολύ καλύτερα.

Όπλα 8: Όχι κάτι το ιδιαίτερο κι εδώ. Του GoseiKnight μου άρεσαν, των άλλων...έτσι κι έτσι...με εξαίρεση κι εδώ τα super "σκήπτρα" που είχαν που φάνηκαν πολύ ωραία.

Στολές 10: Πολύ ωραίες. ειδικά του GoseiKnight και πολύ ωραίες και οι Super (με εξαίρεση το κεφάλι μπροστά!) αλλά σε γενικές γραμμές πολύ ωραίες.

Εισαγωγή 7: Χάνεσαι λίγο η αλήθεια είναι, αλλά σε βάζει κατευθείαν στην μάχη. Αλλά περίμενα σίγουρα πιο πολλά για αρχή σεζόν.

Μουσική 7: Όχι κάτι το ιδιαίτερο για μένα...

Τέλος 10: Πάρα πολύ ωραία όλα τα τελευταία επεισόδια, καμία σχέση με την αρχή την σειράς. πραγματικά το ένα καλύτερο από το άλλο στο τέλος της σειράς.


Γενικη βαθμολογία 8: Πραγματικά πολύ βαρετή στην αρχή και μέχρι την μέση της σεζόν. Αλλά πραγματικά άξιζε η αναμονή γιατί τα έδωσαν όλα πιστεύω στο τέλος. δεν περίμενα με τίποτα τέτοια ανατροπή της σεζόν. Όχι στις τοπ προτεινόμενες, αλλά αξίζει να την δείτε.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης