Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 9:07 pm
Kαταρχάς όπως σας είχα πει δεν φόρτιζε η μπαταρία. Πήγα σήμερα στο Γερμανό για να πάρω άλλη και μου λέει δώσε μου να τη μετρήσω με το βολτόμετρο. Τη μετράει και λέει η μπαταρία είναι καλά. Κάτσε να ρωτήσω τη sony και έλα σε 2 μέρες. Μετά στο σπίτι έκανα κάτι πολύ τραγικό. Πήγα να βάλω το 5.50 gen-d γιατί νομιζα οτι για όλα φταίει το prometheus add on που έβαλα και κάπου στο 78% του update του firmware το psp έκλεισε. Και τώρα δεν ανάβει με τον φορτιστή σκέτο, παρά μόνο το πράσινο λαμπάκι πριν άναβε κανονικά και έπαιζα με το φορτιστή. Απλώς η μπαταρία δεν φόρτιζε. Απ'οτι κοίταξα στο internet το psp είναι full bricked αφού δεν εμφανίζει καν το recovery menu. Για να το ξε-brickarω θέλω pandora battery & magic memory stick. Aμ έλα που η παλιά μπαταρία που είχα για pandora μας έχει αφήσει χρόνους και καιρούς. Μάλλον με βλέπω να το στέλνω στην sony, αλλά θα το φτιάξουν? Πόπο τι πάθαμε Sad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Τρι Απρ 05, 2011 10:53 pm, 1 φορά
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 9:19 pm
Αυτά είναι πολύ καλά νέα
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 10:33 pm
Εμμ...μήπως εννοείς,κακά νέα;Γιατί απ’ότι ξέρω η SΟNY δεν αλλάζει το PSP μετά από την λήξη εγγύησης και δεν επισκευάζει χακαρισμένα.Μάλλον θα πρέπει να πάρεις καινούργιο ή απλά να βρείς αυτήν την μπαταρία...τι είναι που είπες,σε κανένα κατάστημα.
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 11:11 pm
Το σχόλιο μου είχε μια αρνητική χροιά εμ πάση περιπτώσει αν πέταξες τη μπαταρία τα πράγματα είναι άσχημα. Ισως αν έχεις κάποιο γνωστό σε κάποιο μαγαζί τέτοιου τύπου διαφορετικά μήπωε η sony μπορεί να στείλει σε σενα μια νέα μπαταρία
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 11:36 pm
Ωχ Θεε μου... Sad Ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!! Ο,τι κ να πουμε που να βρεις κουραγιο τετοιες ωρες...

Ισως βρεις βοηθεια σε κανα site, η Αθηνα εχει απειρα μαγαζια κ σελιδες στο Ιντερνετ που λεει επισκευαζουν τα παντα. Το θεμα ειναι ποιος το στελνει Αθηνα κ μετα το παιρνει....
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τρι Μαρ 29, 2011 11:52 pm
Aν είναι για Αθήνα να το πάει ο ίδιος και να το πάρει ο ίδιος. ποτέ δν ξέρεις τι γίνεται
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τετ Μαρ 30, 2011 12:12 am
Θα αρχίσω να παίρνω τηλέφωνα από αυριο φίλους που τους χάκαρα όταν είμασταν φαντάροι το psp. Θα δοκιμάσω σε κάποιου την μπαταρία μου, να δω αν δουλεύει. Θα την κάνω pandora σε αυτή την περίπτωση μέσω recovery menu και θα το φτιάξω. Αν πάλι είναι αχρηστη η μπαταρία θα κάνω pandora του άλλου και θα το φτιάξω. Αν του τη χαλάσω θα του πάρω άλλη. Θα δούμε αν δεν γίνεται τίποτα θα πάρω άλλο, αλλά αργότερα γιατί τώρα δεν υπάρχει μία. Ισως πάρω από αγγελία θα δω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τετ Μαρ 30, 2011 12:16 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Τετ Μαρ 30, 2011 12:24 am
Κ σε περιπτωση που αναγκαστεις να παρεις άλλο, μπορει να μην εχει κ νοημα, μπορει να κυκλοφορησει συντομα κ κανας διαδοχος του, που να παιζει κ τα παλια παιχνιδια του, οπως το 3ds του ds...

Σημερα κατεβηκα στο κεντρο της πολης μου κ ετσι περασα κ απο ενα μαγαζι με video games, ειχαν το 3ds να το βλεπουν οι πελατες. Δεν ειχε παιχνιδι δυστυχως μεσα του, αλλά τα μενου φαινοταν οντως 3d. Αλλά δυστυχως η οθονη ειναι πολυ μικρη, καμια σχεση με psp, ουτε εμφανησιακα δεν εχει αυτο το ωραιο στυλ η κονσολα. Παρολα αυτα ειναι πολυ ωραιο εμφανησιακα. Δεν εχω δει psp απο κοντα, (ναι ! κι ομως! δεν ετυχε να εχει κανας γνωστος ! ) αλλά σε φωτογραφιες που εχω δει, ειναι οντως πιο ομορφο απ το 3ds.

Μην ανησυχεις, δεν θα χρειαστει καν να παρεις καινουριο, συνηθως τετοια προβληματα φτιαχνονται, εδω επισκευαζουν ''κατεστραμενες'' τελειως κονσολες απο οτι εχω ακουσει. Απλως ταλαιπωρια κ χρονος. Υπομονη...
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Πεμ Μαρ 31, 2011 11:23 am
file mou an thes boris na paris kai kenourgia bataria . egw olos tixea eixa paei sto germano gia na parw defteri bataria gia na thn aniksw kai na thn kanw pandora batary (afto prin bgi to kolpo pou thn alazeis apo to psp) . thn paragelnw kai mourxete mia ble bataria , opou exei koubi pou an to patisis mia fora sou lei poso refma exei mini kai an to patisis gia kana 10 deftera peripou , sou thn girna se pandora batary kai kanis thn doulia sou .apeksw lei MAX POWER DIGITAL kai einai ble oli.kana 20 kai ligotero prepei na xa dosei tote . alla genikos an souxi mono mabri othoni den pistebw na boris na kanis kai pola , akomi kai me thn bantora batary. elpizw na boithisa
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Πεμ Μαρ 31, 2011 6:29 pm
Σοβαρά? Την έχει αυτή ο Γερμανός. Τρέχω να την πάρω τότε. Αναβει το λαμπάκι στο psp. Eίναι fully bricked και φτιάχνεται με pandora το κοίταξα καλά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Παρ Απρ 01, 2011 12:46 am
DRAGONGOD έγραψε:file mou an thes boris na paris kai kenourgia bataria . egw olos tixea eixa paei sto germano gia na parw defteri bataria gia na thn aniksw kai na thn kanw pandora batary (afto prin bgi to kolpo pou thn alazeis apo to psp) . thn paragelnw kai mourxete mia ble bataria , opou exei koubi pou an to patisis mia fora sou lei poso refma exei mini kai an to patisis gia kana 10 deftera peripou , sou thn girna se pandora batary kai kanis thn doulia sou .apeksw lei MAX POWER DIGITAL kai einai ble oli.kana 20 kai ligotero prepei na xa dosei tote . alla genikos an souxi mono mabri othoni den pistebw na boris na kanis kai pola , akomi kai me thn bantora batary. elpizw na boithisa
ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
i LOVE YOU MAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bounce bounce bounce bounce bounce bounce cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Παρ Απρ 01, 2011 12:53 am
Eφτιαξα magic memory stick με αυτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Παρ Απρ 01, 2011 10:36 pm
Ρε γαμωτο αυτή η μπαταρία σαν normal battery γιατί σβήνει όλη την ώρα? Μόνο για pandora είναι? H φταίει το psp μου ή ο μη original φορτιστής μου?
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP Empty Απ: Πρόβληματα με μπαταρίες στο PSP

Παρ Απρ 01, 2011 10:49 pm
Μπορεί ο φορτιστής...ανάλογα τον φορτιστή,μπορεί να τα φτύσει πιο γρήγορα σε σχέση με άλλους.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης