Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

+35
POWER ANGEL
GEOHERO
Blue Ranger
scorpios
bond tail
General_Steve_93
siston
johnny_salonica
Rikku20
HALKISTIS
Neo-RedRanger
chrys97
Darkman16
chrys
gregory_arta
power rangers mystic
shogohanz
Obiwan88
falconara90
plousmike
Vergil13
Costascss
tim
DRAGONGOD
antonito91
ninetales
XameR_GT
lelouch
gantonis
Red Forever
just reaper
g.antonis
Green Rider
Zeo45
BnsGoldRanger
39 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 1:32 am
Τι εννοεις οτι κατεβαζεις το οφειλεις?
ΕΓω απο ερευνα αγορας πχ πηρα το xbox 360 new 197 ευρω εποχη που εκανε πανω απο 300.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 1:37 am
και το έσπασες φυσικά για να μπορείς να "κατεβάζεις" παιχνίδια! Αυτό λέω, ότι χρησιμοποιείς ούτως ή άλλως το pc για να μπορέσεις να έχεις τα πολυπόθητα-καινούργια-ΑΚΡΙΒΑ παιχνίδια σου...με λίγα λόγια, αν δεν είχες pc...τα %#@*& σου θα έπαιζες μετά συγχωρήσεως! lol!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 1:49 am
πωπω ειπε κανεις οτι το pc δεν ειναι χρησιμο πολυ-μηχανημα?Ατοπο οτι λες,μιλαμε για pc σαν κονσολα videogaming.Kαι ταινιες μπορω να δω τι σημαινει αυτο, οτι παρατω την τηλεοραση?Για μενα κονσολα για gamer δεν ειναι τελος!Κλεινει η συζητηση απο μενα.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 1:53 am
οκ πάω και γω για ύπνο. anyway ας κρατήσει ο καθένας τις απόψεις του μιας και βλέπω είμαστε και οι δύο ξεροκέφαλοι!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 3:04 pm
@xamergt

Ξεχνάς κάτι πολύ βασικό. Το gaming ξεκίνησε από τους υπολογιστές. Απλά υπολόγισε πόσα παιχνίδια είχε το amiga, γενικότερα σε ms-dos λειτουργικό κτλπ. Δεν θα πω εγώ ποιο σύστημα έχει περισσότερα games. Απλά ότι σε κονσόλα δεν πρόκειται να δεις μπλε οθόνη ή κάτι άλλο άκυρο. Εγώ παίζω και στα 2 παιχνίδια δεν έχω θέμα. Το καθένα είναι για συγκεκριμένα είδη και δεν βάζω προσωπικά διαχωρισμούς. Καλό παιχνίδι να'ναι και όπου να'ναι
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 4:02 pm
^Και με πρόλαβε ο Τζιμ από τους Ninja Storm. Razz Τα είπε ακριβώς όπως έπρεπε.Γενικά,οι κονσόλες και οι υπολογιστές στοχεύουν σε διαφορετικά κοινά,αλλά δεν σημαίνει ότι τα κοινά αυτά δεν επιθυμούν καμιά φορά τα ίδια παιχνίδια,για αυτό υπάρχουν και τα port.Τώρα,ο λόγος μείωσης των PC port τα τελευταία χρόνια μπορεί να οφείλετε στο ότι πιθανώς η Blizzard με τα MMO της έχει μονοπολήσει την αγορά,οπότε δεν το κρίνουν φρόνημο οι εταιρίες να βγάλουν στο PC κάποια παιχνίδια.Αυτό όμως είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί με αγώνες από την πλευρά των υπολογιστόφιλων.

Τώρα,αυτός ο διαπληκτισμός,πάλι καλά που έμεινε μεταξύ σας,γιατί βρωμούσε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και οπουδήποτε αλλού,ακόμα και δημοσίως θα προξενούσε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και ποτέ,μα ποτέ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εν,συντομία,καλύτερα να μην τον ξαναρχίσουμε αυτόν τον διάλογο.Ο απολυταρχισμός και από τις δύο μερίες είναι άθλιος και απλά ρίχνει λάδι σε μια φωτία που καίει και ανάψαν κάτι κυριολεκτικά ηλίθιοι άνθρωποι πριν καν σχεδόν γεννηθούμε εμείς.Δεν αξίζει να γίνεται αυτό.Γενικότερα,σέβας στα γούστα και τις γνώμες των ανθρώπων,άσχετα με τα γεγονότα.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 4:08 pm
ε καλά δεν θα τσακωθούμε κιόλας. είπαμε. λίγο να ανάψουν τα αίματα μόνο! lol! lol! Ο Δημήτρης καταλαβαίνει ότι σέβομαι και εκτιμάω την άποψη του καθενός προσωπικά, πόσο μάλλον την δική του στην συγκεκριμένη περίπτωση. Απλά έτσι τα λέμε για να κάνουμε λίγο τζερτζελέ!

Υ.Γ: PC RULES!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 4:24 pm
Δεν λεώ,καλά όλα αυτά,αλλά στο internet,που δεν μπορούμε να δούμε τα πρόσωπα του καθενός,να κατάλαβουμε αν ο άλλος κάνει πλάκα ή όχι κλπ,αυτές οι συζητήσεις που είναι συχνό flame bait,καλό είναι να αποφεύγονται.

Τυχαίο΄είναι που τώρα πια οι περισσότερες φιλίες χαλάει online και όχι στην πραγματική ζώη;Και εγώ θα κάνω πλάκα και θα ανάψουν τα αίματα με την παρέα,αλλά το κάνουμε μπροστά ο ένας στον άλλο,όχι μέσω μηνύματος ή κάτι άλλο.Για περισσότερες πληροφορίες : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τέλος πάντων,για να μην ξεφεύγουμε...παίζω Kishin Hishou Demonbane αυτήν την στιγμή...στο PC!

Και κάτι λίγο από Valkyria Chronicles 2.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 6:30 pm
είμαι στο internet και σε forum αρκετά χρόνια για να γνωρίζω άνετα το τί γράφω. Ούτε παιδάκι γράφει, και (θέλω να πιστεύω) ούτε κάνας βλάκας. Αν έκανα flamming, spamming, trolling, flooding θα ήμουν ο πρώτος που θα το καταλάβαινε! Όσο για το "απολυταρχισμός" που ανέφερες πιο πάνω...,έτσι όπως το λες, είναι λες και θα αρχίσουμε να μαστιγώνουμε ο ένας τον άλλον μέχρι να αλλάξει κάποιος γνώμη...ήμαρτον...ο άλλος μπορεί να γουστάρει να παίζει μόνο Atari και εγώ μόνο Amiga, ε και? Και τέλος πάντων, αν νομίζει ο Δημήτρης ότι τον πρόσβαλλα κάπου, του ζητάω επίσημα συγγνώμη εδώ...Δεν είμαι από αυτούς που το παίζουν εγωιστές και δεν ρίχνουν καθόλου την μύτη τους...αν κάνω μλκια, το παραδέχομαι και την πληρώνω.και πιο επίσημα:

Συγνώμη Δημήτρη αν σε πρόσβαλα με τον τρόπο μου σε κάποιο ποστ μου.

Και το λήγω εδώ, γιατί πραγματικά αρχίζει να με ενοχλεί το θέμα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Δευ Απρ 02, 2012 7:13 pm
Και εσύ να ξέρεις τι γράφεις και να το γράφεις σωστά και ορθά,δεν σημαίνει ότι και αυτός που το διάβάζει πάντα θα το καταλαβαίνει.Όπως σου λένε και στην οδήγηση : "Ο καλός οδηγός προλαβαίνει τα λάθη του,προλαβαίνει και τα λάθη του απεναντί του".

Ο απολυταρχισμός δεν πήγαινε προς εσάς τους δύο,αλλά το ανέφερα γενικότερα προς το όλο "gaming community"[και καλά] για να δείξω τι γίνεται.

Παντώς ναι,το θέμα έλειξε,δεν ωθέλει να το συνεχίσω.

XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 11:49 am
Δεν δεχομαι τη συγνωμη σου Μιχαλη γιατι δεν αισθανθηκα οτι θιχτηκα σε κατι.Μου αρεσει να κανω συζητησεις με καποιον και ο αλλος να υποστηριζει την δικια του αποψη με παθος η οποια ειναι αντιθετη απο την δικια μου, γενικα με σενα Μιχαλη ειχα τετοια διαφορα και στο uncharted αλλα γουσταρω να συνεχισω την κουβεντα με σενα Razz
Αλλα επειδη ειμαστε global moderators τρομαρα μας πρεπει να ειμαστε προτυπο στη σωστη λειτουργια του site.Δεν αισθανθηκα να υπηρξε παρεξηγησιμος διαπληκτισμος με τον Μιχαλη ουτε απο τη μερια μου ,ουτε απο τη μερια του νομιζω.Τελειωσαμε Smile
Παιζω donald duck quack attack στο dc να θυμηθω τις αναμνησεις που ειχα απο αυτο στο ps1.
υ.γ.Μιχαλακη?console gaming FTW!! Laughing
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 11:55 am
^...πάω να το βρώ στο Colour...αν το έχω ακόμα...αχ,Donald...πρέπει να βρώ και αυτό του SEGA να το τερματίσω καμιά φορά.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 12:01 pm
Παρατηρησα οτι η dc εκδοση ειναι πολυ πιο βελτωμενη στα γραφικα απο του ps1 και ειναι λογικο.Θυμιζει πολυ crash banticoot το συγκεκριμενο.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 1:40 pm
αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει βγει και για pc το quack attack. και κατά 99% το έχω παίξει αν πράγματι έχει βγει.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 1:49 pm
τι παιχνιδάρα ήταν το ducktailes στο gameboy Cool
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί παίζετε αυτό τον καιρό? - Σελίδα 26 Empty Απ: Tί παίζετε αυτό τον καιρό?

Τρι Απρ 03, 2012 11:47 pm
xamergt έγραψε:Δεν δεχομαι τη συγνωμη σου Μιχαλη γιατι δεν αισθανθηκα οτι θιχτηκα σε κατι.Μου αρεσει να κανω συζητησεις με καποιον και ο αλλος να υποστηριζει την δικια του αποψη με παθος η οποια ειναι αντιθετη απο την δικια μου, γενικα με σενα Μιχαλη ειχα τετοια διαφορα και στο uncharted αλλα γουσταρω να συνεχισω την κουβεντα με σενα Razz
Αλλα επειδη ειμαστε global moderators τρομαρα μας πρεπει να ειμαστε προτυπο στη σωστη λειτουργια του site.Δεν αισθανθηκα να υπηρξε παρεξηγησιμος διαπληκτισμος με τον Μιχαλη ουτε απο τη μερια μου ,ουτε απο τη μερια του νομιζω.Τελειωσαμε Smile
Παιζω donald duck quack attack στο dc να θυμηθω τις αναμνησεις που ειχα απο αυτο στο ps1.
υ.γ.Μιχαλακη?console gaming FTW!! Laughing

Συνεχίζω τo off topic για μια τελευταία φορά για να προτείνω κάτι: Γιατί δεν κάνουμε ένα θέμα πχ "Ξεμάλλιασμα Moderators" ή "xamergt vs Plousmikos", πιστεύω ότι θα σας χρησιμεύσει lol!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης