Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Silent Hill 2 Movie

+4
just reaper
XameR_GT
lelouch
Green Rider
8 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Obiwan88
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 156
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2011

Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 Empty Απ: Silent Hill 2 Movie

Τρι Ιαν 10, 2012 10:37 pm
καλα μιλαμε ειμαι τρομερος φαν τν silent παιχνιδιων!!!!! το 3 ηταν πλ καλο, μετα το 2 βεβαια.. πεθαινω να βγειθ νεα ταινια silent alla εχω καποιους ενδοιασμους μηπως κ ειναι φακε το τραιλερ!!
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 Empty Απ: Silent Hill 2 Movie

Δευ Σεπ 24, 2012 11:02 am
Fake δεν είναι. Εγώ έχω άλλους ενδοιασμούς



Η πρώτη ταινία σαν ατμόσφαιρα ήταν επιτυχημένη. Σαν Μεταφορα ΟΧΙ.

Major Spoilers alert. Proceed with your own risk







Seriously .





I warned ya

Δλδ οκ. Ουσιαστηκά πρωταγωνιστής δεν είναι ο Harry, αλλά η γυναίκα του που σύμφωνα με το παιχνίδι έχει πεθάνει; + ο Harry κανονικά μπαίνει στο silent hill, εκείνος σε όλη την ταινία είναι έξω άπο αυτα που συμβαίνουν... Οπότε ο Harry ποτέ δεν σκοτώνει τον θεό του Silent Hill.



Πάμε να δούμε το trailer του silent hill 2

Ok κάπως φαίνεται να πατάει στο original . Αλλά.... Γιατί το κέρατο μου τρέχει ο πατέρας της Heather να ξεφύγει από τον εφιάλτη. Αφού δεν ήταν στο silent hill αυτός. Γιατί τον απαγάγαν;;;; Αφού σκοτώθηκε στο silent hill 3. Ήδη το έχουν αλλάξει κατά πολύ!!!! Και το βασικότερο

απόσπασμα από άρθρο της wikipedia

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Heather Mason ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]) and her father, [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]),[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] have been evading for years forces of a nature that she does not fully recognize



Christopher Da Silva....... Christopher όχι Harris.... Christopher..... Da Silva.... Πατέρας της Heather Mason..... Da Silva - Mason ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΙΔΙΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΕΧΟΥΝ WHAT THE FUCK SILENT HILL, ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ TWIST TO ΕΔΩΣΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ . ΑΛΗΘΕΙΑ; ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ . ΣΥΓΧΗΣΤΙΚΑ ... ΦΕΥΓΩ ... ΑΜΑΝ ΠΙΑ....



ουφ... και βλέπω ότι και στο 1 έτσι λεγόταν.... απλώς μου διέφυγε....
Obiwan88
Obiwan88
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 156
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2011

Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 Empty Απ: Silent Hill 2 Movie

Δευ Σεπ 24, 2012 1:11 pm
"H πρώτη ταινία σαν ατμόσφαιρα ήταν επιτυχημένη. Σαν Μεταφορα ΟΧΙ. "


ρε συ μν τρελενεσαι! δν εχουν παντα οι ταινιες αμεση σχεση με τα παιχνιδια... παρε γ παραδειγμα τα resident evil....
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 Empty Απ: Silent Hill 2 Movie

Δευ Σεπ 24, 2012 1:46 pm
ω ναι ειδικά εκεί που μου έβαλαν τη γυναίκα του σκηνοθέτη με το έτσι θέλω πρωταγωνίστρια...Τουλάχιστον στο silent αν και με αλλαγμένα ονόματα δεν είναι και τόσο μακρυά από την υπόθεση των παιχνιδιών
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Silent Hill 2 Movie - Σελίδα 2 Empty Απ: Silent Hill 2 Movie

Δευ Σεπ 24, 2012 1:47 pm
Ισχύει αυτό.΄Δεν μπορώ να πω ότι απολαμβάνω όταν μία ταινία έχει αλλάξεί πολύ το σενάριο από ένα παιχνίδι, αλλά δεν θα με χαλάσει και ιδαίτερα, αν είναι καλή. Για παράδειγμα το Silent hill 1 μου άρεσε σαν ταινία. Με χάλασε λίγο το γεγονός ότι με διαφορετικό πρωταγωνιστή από το παιχνίδι είχαν βάλει παρόμοια ιστορία, αλλά όχι σε σημείο για να πω ότι ήταν άσχημη ταινία.

Το 2 με φοβίζει όμως, γιατί την περίμενα και εγώ καιρό, αλλά το trailer με τρόμαξε λίγο. Αν καταφέρει να μου εξηγήσει γιατί ο Da silva, από την στιγμή που είναι διαφορετικός από τον Harry, ονόμασε την κόρη του Mason και όχι Da Silva, και μου δώσει μία συνέχεια που να κολάει με το 1 , θα μου αρέσει και αυτή. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ.

Ίδιο σκηνικό έχει γίνει στο Εραγκον και στο Αστέρι του Βορά. Failaran στην πρώτη ταινία και μετά δεν είχαν πάτημα για να φτιάξουν τα sequels. Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και σε αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης