Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

+26
Neo-RedRanger
johnny_salonica
siderislol
Mahad7
thomas92
Blue Ranger
djstathis
teo1323
CMPunk
bond tail
Zer0
DRAGONGOD
GEOHERO
tim
chrys97
Costascss
XameR_GT
falconara90
janekpl16
chrys
plousmike
MCygo13
moumia
gantonis
Red Forever
Green Rider
30 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Πεμ Απρ 09, 2015 2:48 pm
dragonball kai 143,144,145,146
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Πεμ Απρ 09, 2015 2:51 pm
Green Rider έγραψε:ναι. Συνεργασία Toei - Marvel είναι αυτό. Ωραίο. Το βλέπω ανελλειπώς  Cool
Toei-marvel; Μολις βρω χρονο πρεπει να το δω αυτο.

Bleach 112
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Πεμ Απρ 09, 2015 4:02 pm
dragonball kai 147. Και τώρα ποιος περιμένει για το επόμενο  Shocked
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Πεμ Απρ 09, 2015 11:54 pm
one piece 380-397
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Σαβ Απρ 11, 2015 8:11 pm
one piece 398-400
yugioh 5d's 1-13
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Σαβ Απρ 11, 2015 8:17 pm
disk wars the avengers 43,44,45,46,47,48
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Σαβ Απρ 11, 2015 9:40 pm
One Piece 687 - Ωραίο το νέο opening
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 1:16 pm
dragonball kai 148
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 1:18 pm
bleach 113-114
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 2:44 pm
Λιγα πραγματα 
shingeki no bahamut genesis ep 1-12
fate/stay night ep 12-24
fate/stay night unlimited blade works season 2 ep 1-2
katanagatari ep 1-12
bakemonogatari ep 1-15
nisemonogatari ep 1-11
nekomonogatari:kuro ep 1-4
ore monogatari ep 1
oragairu season 2 ep 1
gintama ep 50-150(ενα απο τα λιγα shounen που δεν ειναι σκουπιδι οπος τα περισσοτερα)
parasyte ep 1-4
haibane renmei ep 1-12
και
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ep 1-2
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 7:06 pm
bond tail έγραψε:ενα απο τα λιγα shounen που δεν ειναι σκουπιδι οπος τα περισσοτερα
Γιατί το λες αυτό; όσα έχω δει είναι αξιοπρεπέστατα, ίσως απλά δεν τους αφιέρωσες αρκετό χρόνο ή διάθεση για να σε τραβήξουν.

bleach 115
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 7:12 pm
Γιατι ολλα σου πετουν μια απεσια υποθεση ενα οκ world setting(λιγα εχω δει που εχουν απεσιο) και μια πλοκη γεματη τριπες εκτος απο αφτο παντα ο προταγονιστης νικαει με την δυναμη της φιλιας η εχει καπια μεταμορφοση ποτ θα τον σοσει τελευταια στιγμη καλα αμα πιασω και για της  επιθεσεις που απλα ειναι η μια upgraded version της αλλης θα ξημεροσουμε παντος οσ τωρα τα μονα πολυ καλα shounen που εχω δει ειναι fma hunter x hunter και gintama μονο αφτα αξιζουν 10/10 τα παερισοτερα διασιμα ειναι ενα 5/10 στην καλητερη(αντε εκτος απο το One piece 7/10 αλλα το σκοτονει ο oda σηγα σηγα ) και εχω αφιεροση αρκετο χρονο στα shounen αλλα πολυ λιγα ειναι αξιοπρπει Π.χ jojo's bizzare adventure και kenshin
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 8:26 pm
bond tail έγραψε:Γιατι ολλα σου πετουν μια απεσια υποθεση ενα οκ world setting(λιγα εχω δει που εχουν απεσιο) και μια πλοκη γεματη τριπες εκτος απο αφτο παντα ο προταγονιστης νικαει με την δυναμη της φιλιας η εχει καπια μεταμορφοση ποτ θα τον σοσει τελευταια στιγμη καλα αμα πιασω και για της  επιθεσεις που απλα ειναι η μια upgraded version της αλλης θα ξημεροσουμε παντος οσ τωρα τα μονα πολυ καλα shounen που εχω δει ειναι fma hunter x hunter και gintama μονο αφτα αξιζουν 10/10 τα παερισοτερα διασιμα ειναι ενα 5/10 στην καλητερη(αντε εκτος απο το One piece 7/10 αλλα το σκοτονει ο oda σηγα σηγα ) και εχω αφιεροση αρκετο χρονο στα shounen αλλα πολυ λιγα ειναι αξιοπρπει Π.χ jojo's bizzare adventure και kenshin
οκ δε διαφωνώ σε αυτό, στα περισσότερα ακολουθείτε η ίδια νοοτροπία στο ήθος/χαρακτήρα κυρίως του πρωταγωνιστή, συνήθως είναι ενας μικρός αδύναμος λίγο βλάκας που ή είναι προορισμένος για κάτι ή βρίσκει ένα τρόπο και του δύνονται οι δυνάμεις κλπ και στο τέλος καταλήγει να δέρνει το σύμπαν όλο με το ένα χέρι είτε παίρνοντας δύναμη απο την φιλιά όπως είπες ή ουτε και εγώ δε ξέρω απο τι. Οι κόσμοι τώρα πιστεύω οτι είναι αρκετά ωραίοι και σίγουρα θα ήθελα να ζω σε αρκετούς απο αυτούς, αλλά απο ένα σημείο και μετά όντος το παρατραβάνε σε ορισμένα θέματα και όχι μόνο. 
Μετά υπάρχουν αρκετά που τα αγαπάμε κυρίως για τη νοσταλγία, ένα παράδειγμα δικό μου,ας πάρουμε το dragon ball που είναι απο τα αγαπημένα μου κυρίως λόγο της νοσταλγίας, αν έβγαινε σήμερα και έβλεπα το πρώτο-δεύτερο επεισόδιο του πρώτου κύκλου δεν νομίζω να έμπαινα στον κόπο να το συνεχίσω.
Τώρα για τις επιθέσεις ως φανατικός του one piece δε νομίζω οτι με συμφέρει να το πιάσω αυτό το θέμα, πάντως για το 7/10 που είπες παραπάνω νομίζω οτι αξίζει παραπάνω, όποιος έχει αντέξει να δει μέχρι και το enies loby που αρχίζει και εξελίζετε καλύτερα η ιστορία, μπαίνουν καινούρια πρόσωπα στην υπόθεση δε νομίζω να σκεφτεί καν να το παρατήσει. Για εμένα το σενάριο που έχει είναι απο τα καλύτερα και εξυπνότερα και σε καμία περίπτωση δε νομίζω οτι ο Oda έχει αρχίζει να το σκοτώνει, ίσια ίσα, εντάξει τα πράγματα είναι κάπως μονότονα μετά την ''νέα αρχή'' αλλά έτσι κάπως ήταν και απο την skypiea μέχρι το τέλος του water 7 μετά υπήρχε πάρα πολύ δράση και τώρα απλά είναι το σημείο που ηρεμούμε πάλι όπως μετα απο την Alabasta, στο κάτω κάτω είναι ένα ανιμε που άρχισε 15-16 χρόνια πριν και έχει ακόμα το λιγότερο 10 χρόνια να διανύσει, είναι λογικό και να έχει σκαμπανεβάσματα και να έχουμε ακόμα πολλά να δούμε πριν σχηματίσουμε τελική άποψη.
Το μεγαλύτερο και ποιο σημαντικό για εμένα ελάττωμα που έχουν είναι τα τεράστια fillers, πχ το bleach απο ότι έχω δει/ακούσει ως εδω που έχω φτάσει σε συνδυασμό με το manga που το έχω προχωρήσει σχεδόν εως εκεί που έχει φτάσει, έχω να πω οτι έχει καταστραφεί απο τα χαζά fillers κυρίως όταν 40-50+ συνεχόμενα επεισόδια είναι filler καταστρέφεται όλο το στόρυ και η ατμόσφαιρα που έχει το άνιμε κάνοντάς το πολύ βαρετό, σε ορισμένα σημεία, εκτός και αν περάσεις τα συγκεκριμένα επεισόδια.
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Δευ Απρ 13, 2015 8:44 pm
Εγω μετα το marrineford το αφησα γιατι δεν το εβλεπα να τελιονει ποτε και γιατι το arc ηταν τοσο καλο (9.5/10 για να λεμε την αληθια) που δεν βλεπω να το εφτανε συντομα κανενα αλλο arc
Οσο για την νοσταλγια ναι και εγω εβλεπα sailor moon παλια αλλα αμα κατσω κατο και το αναλισω δεν ειναι καλο συνολο σαν ιστορια αλλα ναι επιδι ειναι νοσταλγια θα καθομουν και θα το ξανα εβλεπα
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Τρι Απρ 14, 2015 2:10 pm
Ήταν να γράψω εδώ αλλά επειδή μου έμεναν 2 μόνο επεισόδια στο Freezing, τα είδα και έγραψα τα θυμωμένα σχόλια εδώ μια και καλή: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime - Σελίδα 60 Empty Απ: Τελευταίο επεισόδιο που είδατε από Anime

Τετ Απρ 15, 2015 7:40 pm
Samurai champloo ep 1-26 μεσα σε 2 μερες το ξεπεταξα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης