Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σύγκριση Shinkenger και Samurai

+6
Red Veroia Ranger
Skyranger
Green Rider
XameR_GT
lelouch
gantonis
10 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Τρι Δεκ 20, 2011 4:24 pm
An den kanoun tipota me tous super samurai 8a fane ntomates oles dikies tous....
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Τρι Δεκ 20, 2011 4:36 pm
Δεν είναι τόσο κακοί...βλέπονται. Και έχουν και πολύ ωραία γραφικά. Αν δεν έχει δεί κάποιος shinkenger είναι μια χαρά...
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Τρι Δεκ 20, 2011 4:42 pm
Dustuxws exw dei kai mou fainetai pws mono dekaxrona latreuoun auth th seira...
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Σαβ Δεκ 24, 2011 1:48 am
Δεκάχρονα; Πίστεψέ με είναι πολύ πιο ώριμα τώρα απ' όσο ήμασταν εμείς... Και πεντάχρονα να πεις πολύ θα είναι...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Σαβ Δεκ 24, 2011 12:57 pm
και όμως δεν είναι έτσι. εχώ σοκαριστεί με το πόσα άτομα τους λατρεύουν απο τους παλιούς φανς στο εξωτερικό. Τραγικό...
evagelia_sentai
evagelia_sentai
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 250
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2012
Ηλικία : 21
Τόπος : Πετρούπολη

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Δευ Σεπ 03, 2012 3:32 pm
Και εμένα μου αρέσουν οι Shinkengers! Έχω δει και Samurai,αλλά δεν μου άρεσαν και τόσο...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Δευ Σεπ 03, 2012 4:15 pm
ντάξει οι super samurai βλέπονται σε σχέση με την πρώτη σεζόν που ήταν αντιγραφή προς το πολύ χειρότερο των shinkenger.
Επειδή επιτέλους έγινε ανάπτυξη των χαρακτήρων του Kevin και της Εμιλυ που ήταν γλάστρες στην πρώτη σεζόν. Και επιτέλους ο Μπαλκ και ο Σπαικ έχουν πάρε δώσε με τους rangers. Αυτός που έγινε πραγματικά άθλιος στη 2η σεζόν είναι ο Jaden ενώ στη πρώτη ήταν μια χαρά. Τον Αντόνιο μου την έχει δώσει που τον έκαναν να φαίνεται βλάκας στη 2η σεζόν ενώ στην πρώτη ήταν κορυφή. Οσό για τη Μία γλάστρα ήταν και γλάστρα έμεινε. Ο Μάικ πάλι δεν μου άρεσε ποτέ και για κανέναν λόγο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκουν στο Rangercrew. Σαν κακομαθημένο παιδάκι κάνει συνέχεια. Ντάξει εννοείται πως η σειρά γενικά είναι για τα μπάζα μπροστά στους shinkenger δεν το συζητώ. Θα φάει γερό θάψιμο όταν την κάνω review. Και δεν ισχύει πως αν δεν έχεις δει shinkenger δεν το βλέπεις αυτό. Εγω προσωπικά επειδή είχα αγανακτήσει έπιασα και είδα shinkenger στα μέσα της σειράς. Samurai και αμερικανάκια δεν πάει με τίποτα πως να το κάνουμε. Νιντζα πάλι δεν μπορώ να πω το ίδιο. Μια χαρά ήταν οι ninja storm. Βασικά έχουν κάνει ένα τραγικότατο λάθος. Αν πήγαιναν σχολείο και δεν είχαν δάσκαλο και όλες αυτές τις μπούρδες περί εκπαίδευσης θα ήταν πολύ καλύτερα. Φαίνεται πολύ ψέμα όλο αυτό. Στους shinkenger ήταν samurai πραγματικοί όχι βλακείες.
evagelia_sentai
evagelia_sentai
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 250
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2012
Ηλικία : 21
Τόπος : Πετρούπολη

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Δευ Σεπ 03, 2012 5:11 pm
Έχεις απόλυτο δίκιο! Αν και αυτό με την Μία με ενόχλησε λίγο,γιατί παλιά ήμουνα fan της... Αλλά τέλος πάντων ότι και να πεις έχεις δίκιο!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Δευ Σεπ 03, 2012 11:19 pm
ντάξει ξέχασα πως στη 2η σεζόν υπάρχει αυτό το ειδύλιο του Σπάικ με την Μία που κάπως την έκανε ενδιαφέρουσα. Πιο ενδιαφέρον είχε ο αδερφός της ροκάς πάντως. Ντάξει έχεις δίκιο έχει στρώσει κάπως στη 2η σεζόν. Στην πρώτη πέρα από το φαγητό που ούτε οι σκύλοι δεν έτρωγαν δεν μου έμεινε κάτι άλλο. Η Μάκο από την άλλη είναι από τις κορυφαίες ροζ που έχω δει, για να μην πω η πιο όμορφη γιαπωνέζα που έχω δει ποτέ I love you
evagelia_sentai
evagelia_sentai
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 250
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2012
Ηλικία : 21
Τόπος : Πετρούπολη

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Κυρ Σεπ 30, 2012 1:23 pm
Χα χα Δημήτρη αλήθεια; Δεν νομίζω η πιο όμορφη γιαπωνέζα...Και κάποιες άλλες σου αρέσουν,δεν νομίζω να έχεις μια αγαπημένη...Πάντως Μία-Μάκο μεγάλη διαφορά...Η Μάκο είναι αλήθεια μια από τις κορυφαίες ροζ Sentai. Samurai και αμερικάνοι δεν πάνε...Οι Shinkengers ήταν καλύτεροι γιατί Ιαπωνία και Samurai πάει,γι'αυτό! Τέσπα,η Μάκο ανώτερης κλάσης από την Μία...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Κυρ Σεπ 30, 2012 2:18 pm
H Houka/Magipink είναι η κορυφαία ροζ sentai που έχω δει. Η Mako η πιο όμορφη I love you
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Σύγκριση Shinkenger και Samurai - Σελίδα 3 Empty Απ: Σύγκριση Shinkenger και Samurai

Δευ Οκτ 01, 2012 9:23 am
Natsumi και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης