Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Mαρια , Αγγελε μου.

Τρι Ιαν 11, 2011 12:21 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Την σειρα την βαζει καθε πρωι στης 11:15 το star και απο 2 επεισοδια που εχω δει μπορω να πω ειναι πολυ καλη.Και η μεταγλωτιση εχει αποδοθει τελεια.Στον πρωταγωνιστη Χουαν-Μιγκελ δανειζει τη φωνη του ο ηθοποιος που εκανε τον yugi!Σε σχεση με κατι αλλες μεξικανικες σειρες(patti:P ) αυτη μου αρεσει καλυτερα.Μεχρι τωρα εχει δειξει το star 20+ επεισοδια απο τα 194 συνολικα οποτε εχει "ψωμι" η σειρα ακομα.
Για τα παιδια που πανε σχολειο και θα τη χασουν εδω υπαρχει για κατεβασμα
Σπόιλερ:
Διαβαστε την υποθεση.

Όταν η Μαρία γεννήθηκε, η μητέρα της, πίστευε πως δεν θα ζούσε και αποφάσισε να την εμπιστευθεί σε έναν ιερέα. Η μικρή έζησε τελικά, αλλά μεγάλωσε σε ορφανοτροφείο, απ’ όπου στα 15 της το έσκασε και ζούσε στους δρόμους προσπαθώντας να επιβιώσει. Τα χρόνια περνούσαν και μια μέρα η όμορφη κοπέλα δέχεται επίθεση από έναν μεθυσμένο. Η εμπειρία αυτή της αφήνει μια βαθιά πληγή και μια άρνηση για τους άντρες.
Η Μαρία βρίσκει καταφύγιο στο σπίτι μιας φτωχής γυναίκας, της Καντελαρία, που μοχθεί καθημερινά για την επιβίωσή τους. Η Καντελαρία φροντίζει τη Μαρία σαν κόρη της και εκείνη βρίσκει για πρώτη φορά την αγάπη που της έλειπε. Για να βοηθήσει αυτή την άγνωστη γυναίκα με τη μεγάλη καρδιά, η Μαρία κάνει τις πιο παράξενες δουλειές. Μια μέρα όμως καταλήγει στο δικαστήριο όπου δικαστής είναι ο ίδιος της ο πατέρας. Κανείς από τους δύο δεν φαντάζεται πως τους ενώνει μια σχέση τόσο δυνατή.
Η Μαρία βρίσκει έναν σύμμαχο στο πρόσωπο του ψυχαναλυτή Χουάν – Μιγκέλ Σαν Ρομάν και εκείνος κανονίζει να μείνει στο σπίτι του. Ο Χουάν – Μιγκέλ είναι χήρος μιας και υποτίθεται ότι έχασε τη γυναίκα του σε ένα αεροπορικό ατύχημα. Η Ονέλια, η πεθερά του Χουάν - Μιγκέλ, κάνει ό,τι μπορεί για να δείξει στη Μαρία ότι είναι ανεπιθύμητη. Για να αποφύγει μια ερωτική σχέση ανάμεσα στους δύο νέους, η Ονέλια στέλνει την κοπέλα να μείνει στο σπίτι του δικαστή Πατρίτσιο Βελάρντε και της γυναίκας του Σεσίλια, δηλαδή στο σπίτι των πραγματικών της γονιών. Στο σπίτι ζει και η Στεφανία, μια πανούργα κοπέλα, η οποία έχει παρουσιαστεί στο ζεύγος Βελάρντε ως η κόρη που είχαν εγκαταλείψει.
Παρά τις αντιξοότητες ο Χουάν – Μιγκέλ και η Μαρία ερωτεύονται και παντρεύονται. Το επόμενο πρωί μετά τον γάμο τους, η Μαρία ανακαλύπτει κάτι τρομερό για το παρελθόν του Χουάν – Μιγκέλ, ένα μυστικό που την αναγκάζει να τον εγκαταλείψει και να αρνηθεί να τον ξαναδεί.
Λίγο αργότερα ανακαλύπτει πως είναι έγκυος, αλλά αποφασίζει να μην του αναφέρει τίποτα. Μαζί με την Καντελαρία φεύγουν από την πόλη και καταλήγουν σε ένα αγρόκτημα. Ο ιδιοκτήτης του, ο «Ελ Λεοπάρντο» ερωτεύεται τη Μαρία και είναι διατεθειμένος να την παντρευτεί και να δώσει το όνομά του στο παιδί. Η Μαρία του λέει πως είναι παντρεμένη και πως ενδιαφέρεται για εκείνον μόνο ως φίλη. Ο «Ελ Λεοπάρντο» δεν καταθέτει τα όπλα και σιγά - σιγά αρχίζει να κερδίζει την καρδιά της Μαρίας. Εκπλήσσεται όταν μαθαίνει πως ο σύζυγος της Μαρίας είναι ένας παλιός του συμμαθητής. Οι δύο άντρες θα διεκδικήσουν δυναμικά και με πάθος την αγάπη της Μαρίας...
• Η σειρά με την εξαιρετική φωτογραφία είναι γυρισμένη σε μαγευτικούς προορισμούς που αποτελούν όνειρο για πολλούς: Ακαπούλκο, Πόλι του Μεξικού, Μαϊάμι, Σαν Μάρτιν.
• Η σειρά προβάλλεται με μεγάλη επιτυχία σε 15 χώρες (Ισπανία, Ρουμανία, ΗΠΑ, Σερβία, Πολωνία, Σλοβενία, Μαυροβούνιο, Βοσνία – Ερζεγοβίνη, Φιλιππίνες, Κροατία, Αργεντινή, Γεωργία, Fyrom, Ουγγαρία, Σλοβακία).
• Πρεμιέρα έκανε στο Μεξικό στις 9 Ιουνίου του 2008.

Ο χαρακτήρας της Μαρίας
Η Μαρία είναι ένα κορίτσι της γειτονιάς, γλυκό και ευγενικό. Κάποιες στιγμές είναι πολύ σοβαρή και άλλοτε πάλι δείχνει την ευαισθησία της και την καλή της διάθεση. Πέρασε πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια, αλλά και τα χρόνια της εφηβείας ήταν γεμάτα θλιβερά γεγονότα. Με τη δύναμη της θέλησης ξεπέρασε τα προβλήματα και τώρα πια διαθέτει μόνο καλοσύνη και θετική ενέργεια για όλους.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Τρι Ιαν 11, 2011 12:45 am
H Mαρία είναι απίστευτα όμορφη I love you cheers
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Τρι Ιαν 11, 2011 1:31 am
Μοιαζει φοβερα με την Michele rodrigerz επαιξε και στην ταινια resi 1
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Ιουν 24, 2011 8:28 pm
Το έχω δει κάποιες φορές, αλλά πλέον, δε μένω προσηλωμένος σε (σαπουν)όπερες... προτιμώ αστυνομικά και γενικά, αυτοτελή.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Ιουν 24, 2011 8:38 pm
kai egw esvisa ta episodia pou katevasa.Emeina pisw kapou 50+ episodia gi auto Razz
Padws einai kali seira
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Ιουν 24, 2011 8:42 pm
Nαι πράγματι είναι πολυ καλή...σαν γκόμενα Razz
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Ιουν 24, 2011 9:30 pm
xamergt έγραψε:kai egw esvisa ta episodia pou katevasa.Emeina pisw kapou 50+ episodia gi auto Razz
Padws einai kali seira
Σε τέτοιες σειρές, και 60 και εκατό επεισόδια να έχεις χάσει πάλι καταλαβαίνεις τι γίνεται όταν το βάλεις να το δεις! Razz
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Σαβ Ιουν 25, 2011 1:17 am
Η michelle rodriguez επαιξε κ στο Avatar, Battle LA, Fast & Furius, etc....
Πολυ ομορφη ! Δεν ξερω για τη σειρα, αλλά κ αυτη η Λατίνα ειναι εξισου ομορφη ! Γι αυτο την βλεπεις πονηρουλη ? Razz Δεν σου φτανουν οι θυληκες Rangers ? Πλάκα κανω ! Μπορει οντως να ειναι πολυ καλη κ η σειρα, απλως δεν ετυχε να δω ποτε τετοια σειρα, αρα δεν ξερω.

Πο πο, μα τι εχουν πια ολες οι Λατίνες κ ειναι τοσο ομορφες ? Σαν να κατεβηκαν απο άλλο πλανητη ! Τυχεροι οι Λατίνοι...
AwakenedPRO
AwakenedPRO
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2012
Τόπος : Rhodes

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Τετ Ιουν 06, 2012 11:20 pm
Απο τις αγαπημένες μου σειρές γενικά! Very Happy
Και η η8οποιός είναι καλή, αλλά σαν την Ταλία καμιά! Razz

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μαριμάρ, Μαρία, Ροζαλίντα...

Και παραμένει κούκλα και μια απο τις πιο επιτυχημένες λατίνες τραγουδίστριες.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Μαρ 20, 2015 5:31 pm
Την έβλεπα κι εγώ!!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Μαρ 20, 2015 5:40 pm
έπαιζε η Thalia σε αυτό???
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Mαρια , Αγγελε μου. Empty Απ: Mαρια , Αγγελε μου.

Παρ Μαρ 20, 2015 5:44 pm
Όχι νομίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης