Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 12:51 am
Smile Thanks!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 1:00 am
Περιττό να σου πως συμφωνώ. Παίζω PS2 εδώ και 4 χρόνια και δεν σκέφτομαι με τίποτα να πάρω κονσόλα νέας γενιάς. Γιατί έχω καμιά 50αριά τοπ τίτλους και συνεχώς παίρνω καινούργια. Δεν ήξερα για το δισκάκι, προβλέπεται πανικός cheers
PSP πάντως επιβάλεται να πάρεις μοντέλο 2000 που χακάρεται και παίζεις όλους τους emulators στο δρόμο, συν τα παιχνίδια του PSone
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 1:25 am
Συγχαρητηρια! Δεν εφτασα ακομα τους 50 τιτλους, αλλά προσπαθώ. Ακόμα αγωνίζομαι να ξεκoλήσω απ τα Mortal ! Οσο για το psp, γιατι οχι, καποια στιγμη θα το προσπαθησω.
Το δισκακι το ανακάληψα απο ξενα κ Ελληνικα forum κ ειδα κ την επισημη ιστοσελιδα του. Ολοι στο διαδικτυο που το χουν ισχυριζονται οτι ειναι ακινδυνο, οχι οπως το τσιπακι. Εψαξα να το αγορασω στο Ιντερνετ, μιας κ δεν το χαν Σαλονικη, κ το βρήκα τελικα σε μαγαζια της Αθηνας κ το πηρα με αντικαταβολη. Ειχε 20 Ευρω, ενω για τσιπακι ηθελε 80-90. Oποτε συμφερει κ οικονομικα. Υπαρχουν πολλα τετοια δισκακια της ιδιας εταιριας, αν ενδιαφερθεις, μπορω να σε βοηθησω. Η ολη πατεντα ειναι στις θηρες του ps2 που αναγνωριζουν οταν ανοιγει το καπακι να βγει το δισκακι. Τις βουλωνεις με κατι ειδικα μικροσκοπικα κομματια πλαστικου κ μεταλλου, 4 ή 5, κ ετσι δεν αναγνωριζει μετα οτι ανοιξες. Ετσι φορτωνει πρωτα το ειδικο δισκακι κ μετα ''καπακι'' βαζεις αμεσως το παιχνιδι κ μετα κλεινεις το ''πορτακι''. Το ολο σημαντικο ειναι να σιγουρευτεις οτι απ το μαγαζι θα βρεις τα κομματακια που ταιριαζουν με το ps2 σου. Γιατι συνεχεια αλλαζε η Sony το μεγεθος των αισθητηρων-τρυπων για να αποφυγει αυτο το ειδος πειρατιας. Εγω εχω το τελευταιο μοντελο του slim, μολις αυτο το καλοκαιρι το αγορασα, ετσι ακομα πιο δυσκολο ηταν να βρω τα καταλληλα κομματακια. Ευτυχως τα ειχε το μαγαζι απ το οποιο πηρα το Swap Magic, δωρεαν κιολας. Τελικα επελεξα ο,τι καλυτερο διαθεσιμο, παρολα αυτα, 2 κομματακια δεν ταιριαζαν για να βουλωσω 2 ταισθητηρες. Ετσι πριν με πιασει πανικος, βρηκα ενα ειδικο videaki στο Υοutube που ελεγε πως να καλυψεις τις τρυπες με απλο χαρτι, κανοντας το ''μπαλακι'' .Λεω σιγα μη πιασει... Κ ομως επιασε κ τωρα παιζω τα παντα! K ειναι πανευκολη η διαδικασια ''βουλωματος'' των αισθητηρων, θελει μονο 2 λεπτα. Κ μετα ολα ετοιμα ! cheers Μεχρι κ emulator για Snes κ Mega Drive υποστηριζει, κατεβαζοντας βεβαια το καταλληλο προγραμμα κ γραφοντας το σε δισκακι με τις καταλληλες ρυθμισεις. Εχει tutorial παντου στο Νet. Ηδη επαιξα ολα τα games του Snes που θελα μικρός ! Μετα θα επιχειρησω κ για mega drive.
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 4:28 am
λιπον pc μου αγορασαν 3 γιμνασιου με τα χιλια παλιακαρια γιατι ειχε κατι δουλιες η μανα μου βασικα απο την 4 δημοτικου ειχα game boy advance και 1 γιμνασιου nintendo axxx θυμαμαι ποσα παρακαλουσα να εχω ενα pc το θυμαμαι σαν χτες
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 2:22 pm
Εχω εχω πανω απο 150 ps2 games κοπιες και τα περισσοτερα ειναι top τιτλοι.Το εχω τσιπαρει απο το 2005 και ακομα μου δουλευει αψογα.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 2:40 pm
150 ?!!! Μπράβο !!!! Τοσα που ειναι δεν θα τα θυμασαι! λολ!!!! Βλεπω ολοι εδω ειμαστε καμμενοι εντελως !!!!! Αλλά ειναι απ τα καλυτερα χομπυ, αν κ τρωει πολλές ωρες το ατιμο ! Razz
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 4:47 pm
oxi mono Sky 150 ,150++ Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Μεγαλώνοντας με pc & κονσόλες

Τετ Φεβ 23, 2011 5:12 pm
Μην το γελάς Sky,μην το γελάς! Razz lol! Χανόμαστε στο ίδιο μας το μουσείο.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης