Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα! Empty Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα!

Δευ Νοε 20, 2017 10:29 pm
Και τωρα ήρθε η ωρα για να πω και γω την ιστορία μου για το πως σας βρηκα... Παντα το θυμάμαι και γελαω από μεσα μου  Razz

( τέλη 2015 - Έκτη Δημοτικού)

Ξεκιναω ψαχνοντας επεισόδια yugioh σε ολο το ιντερνετ (να ειναι ομως μεταγλωττισμένα στα ελληνικα) και βρισκω διαφορα sites όπως το teniesonline.ucoz.com και το xrysoi.se ομως εβλεπα αυτές τις διαφημισεις και επειδη ήμουν ασχετος φοβόμουν μην κολλησω ιο. Ψαχνω, ψαχνω τελος παντως και το καλύτερο σάιτ που βρηκα για streaming ήταν το tainies.online αλλά δεν είχε σχεδόν κανένα επεισόδιο. Ο Πιο απλος streaming player που ειχα βρει ήταν ο exashare.com (δεν υπαρχει τωρα πια). Θελω ομως κι αλλα επεισόδια και γενικα ήθελα και τα 224 επεισόδια της σειράς και ψαχνοντας βρισκω το ιδανικο yugiohpro-greek.blogspot.gr που είχε ολα τα επεισόδια με ελαχιστα επεισόδια νεκρα και για πρωτη φορα κατεβαζω yugioh!!  cheers cheers affraid affraid Μετα βρηκα και το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] που με βοηθησε κι αυτό αρκετά στο κατεβασμα... 

(τέλη 2016 - 1η γυμνασιου)
Απογοητευμένοςς εχω δει ολη τη σεζον 1-3 και ψαχνω και τη σεζον 4.... Τότε είναι που θυμήθηκα παλιά παιδια όπως το γατοσκυλο και η ακαδημια τερατων που μου αρεσαν τρελα....Ψαχνω, ψαχνω τιποτα.... Εκείνη η μερα η ευλογιμένη (τη θυμάμαι ήταν 12/9/2016) ήταν η μέρα που εγραψα στο youtube "catdog greek" έτσι για πλακα να δω τι θα βγαλει, και παιδια βγαζει catdog greek intro και λεω από μεσα μου τι διαφορά έχει το ελληνικό intro με το αγγλικό, τεσπα το παταω και όντως δεν είχε καμια διαφορα... Στην περιγραφή έγραφε "by cosmoleech.ucoz.com" αλλά όλα ήταν νεκρα εκει.... Μόλις όμως κοιταω στα σχόλια ενας εγραφε: "Παιδια υπάρχουν όλα στο Greektoons.org" και μολις το πάτησα επαθα το σοκ της ζωής μου!! είχε τα πάντα. Στην αρχή σπαμμαρα για να πάρω το υλικό χωρίς να διαβάζω "Πείτε ευχαριστώ για να εμφανιστούν τα λινκς" και έτσι ο Admin Ονοματι Tsaklas με μπαναρε. Είπα να μην το ξανακανω και να λεω ενα thanks στα σχολια... Ελα ομως που εφτιαξα τοσους λογαριασμους που τους εκανα επειδή ήθελα να παρω υλικό
Σπόιλερ:

Μεγαλη χαρα και μολις βρηκα ολοκληρωμενο το yugioh και μετα από πολλα κατεβασματα αρχισε να μου τη σπαει το MEGA.... Να μην τα πολυλεω βρηκα τροπο (μετα από αρκετό χρόνο βεβαια) με τον MEGA DOWNLOADER και δεν είχα προβλημα. 

Χαρούμενος με τοσο σπανιο υλικό είπα να τους δωσω κι εγφω ό,τι μπορούσα και τους εδωσα αρκετα...
Σπόιλερ:

Φτανουν τα Χριστούγεννα του 2017 και στολίζουν πολύ ωραία το φόρουμ τους

Ήμουν συνδεδεμένος καθε μερα και ενεργός στα θεματα του φόρουμ.
Μπαίνουν και νέες πολύ ωραίες χριστουγεννιατικες σειρές... 

Περνάει ο χρόνος και φτάνει λιγο πριν το Πάσχα. Τότε ήταν που ανακάλυψα το TeenSpirit που τρελαθηκα και με αυτό πολύ!! Είχε ό,τι σειρές ζητούσα πραγματικά... Just Jordan, Kenan & Kel, iCarly, Drake & Josh κτλπ... Είχε σχεδόν όλες τις σειρές του nickelodeon που μου αρεσαν... Μόνο μια ελειπε..!

Power Rangers Samurai!!!

Το ζητησα αν υπήρχε στο teenspirit και μου είπαν πως εδώ πρεπει να ερθω για να τα παρω. Ερχόμαι τελος παντως και ψαχνω, ψαχνω δεν τα βρισκω πουθενα..... Το ζηταω και σε θεμα, μου απάντησε ο Green Rider! Πως στο ταδε λινκ θα βρεις που είναι και διαβαζω πως πρεπει να κανω 100 μηνυματα για να παρω τα λινκς..... Νευριασμένος λέω να παρατησω αυτή τη σειρά και δεν πειραζει ας συνεχίσω ο,τι εκανα εκεινες τις ημερες (ξεχασα να αναφερω πως τοτε εβλεπα one piece το πρωτο anime με ελληνικους που ξεκινησα τον Οκτωμβριο του 2016). Αλλα με το που βλέπω να κριτικάρουν λέω καλή κοινότητα αυτή (γιατί σε κανενα αλλο φόρουμ δεν εκαναν κριτικές) και ετσι ξεκιναω να προσπαθω να κανω 100 μηνυματα. Το πρώτο μου πολλ θυμάμαι ήταν το Yu-Gi-Oh vs. Pokemon μιας και με ενδιεφερε πολυ το yugioh. Εκανα πολλα μηνυματα στις συγκρίσεις και εφτασα τελικα στα 100 μηνυματα. Ζήτησα από τον redlegend να μου δωσει τους κωδικούς και τότε ήταν που αλλαξε η ζωή μου Cool Από γατόσκυλο και ακαδημια τερατων κατελληξα σε Power rangers, super sentai, saber rider και γενικα λατρεψα τα tokusatsu! Κριτικες τις εκαψα και μου αρεσε πολυ. Το καλοκαιρι να δείτε... Ξύπνημα --> one piece ή κατι tokusatsu ---> θαλασσίτσα --> tokusatsu τρωγοντας μεσημεριανο ή παίζοντας στο gameboy.... --> και βραδυ φυσικα one piece ή tokusatsu. 


Συμπέρασμα: Η ζωή είναι πολύ παραξενη, από τότε που δεν ήξερα που έχει yugioh κατεληξα να γίνω ένας moderator, gamelander στο PRIG και να φτιαξω ενα φόρουμ με Yugioh!

Αυτα ειναι ολα... Μόνο που εγω τα θυμαμαι σε κλασματα δευτερολεπτου  Laughing


(δεν ήξερα σε ποια κατηγορια να το φτιαξω αυτό)
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα! Empty Απ: Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα!

Δευ Νοε 20, 2017 11:01 pm
Χαρά στο κουράγιο σου που το έγραψες όλο αυτό, θα τα είχα παρατηρήσει στην πρώτη παράγραφο Razz
Όντως η ζωή ειανι παράξενη και πιστέψε με, ακόμα δεν έχεις δει τίποτα Razz
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα! Empty Απ: Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα!

Δευ Νοε 20, 2017 11:04 pm
Σε ευχαριστώ δεν ξερω τι με περιμενει...

Εφτασα στα 100 μηνυματα μπορω τωρα να μου στείλεις τους κωδικούς?  Razz Razz lol! lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα! Empty Απ: Μια μεγάλη ιστορία για το πως σας βρήκα!

Δευ Νοε 20, 2017 11:08 pm
teliosmetonma έγραψε:Σε ευχαριστώ δεν ξερω τι με περιμενει...

Εφτασα στα 100 μηνυματα μπορω τωρα να μου στείλεις τους κωδικούς?  Razz Razz  lol! lol!
Α, μάλλον μπερδεύτικες, το όριο είναι -100, good luck  Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης