Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Παρ Σεπ 10, 2010 9:58 pm
Red Forever έγραψε:Oι Shineknger είναι η σέζόν που θα βασιστούν οι κανούργιοι Samurai Rangers;
Ναι, αυτοί είναι.
Red Forever έγραψε:Για άλλους λόγους έγινε βαρετό για εμένα.
Ο καθένας με τους λόγους του! Very Happy Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Σαβ Σεπ 11, 2010 2:34 am
Εγώ πάλι θεωρώ ότι είναι άδικο οι σειρές να συγκρίνονται μεταξύ τους και οι 3 είναι τελείως διαφορετικής φιλοσοφίας. Ο μόνος λόγος που δεν έχω δει Κamen Rider είναi επειδή έχω δει όλες τις σεζόν των Power Rangers και θέλω να συγκρίνω βλέποντας τις αντίστοιχες των Sentai δηλαδή από Ζyuranger και πέρα. Παρατηρώ ότι και στις 2 σειρές υπάρχουν πράγματα που μου αρέσουν και άλλα όχι, για καμία δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερη, αφού αυτό είναι θέμα πολλών παραγόντων. Καταρχάς το θέμα της κάθε σεζόν, οι εχθροί, οι ήρωες κτλπ. Σε κάθε σεζόν όλα είναι διαφορετικά. Αν κάποια στιγμή τελειώσω, θα δω και Κάμερ Ράιντερ. Μεγάλωσα με Mighty Morphin, η νέα γενιά πραγματικά δεν μπορεί να διανοηθεί τι ήταν οι Power Rangers για όλο τον κόσμο τότε το 1993-1994, δεν υπήρχε άνθρωπος να μην τους έβλεπε. Οπότε όσο καλοί και να είναι οι Σεντάι και ο Κάμεν Ράιντερ, ποτέ δεν θα ξεπεράσουν τους αγαπημένους μου ήρωες. Τότε δεν θα άντεχα π.χ. να δω κάποιον Σεντάι να πεθαίνει, τώρα μου αρέσει
Εχουν αλλάξει οι γενιές τρελά θα έλεγα
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Σαβ Σεπ 11, 2010 1:35 pm
^Συμφωνώ[ιδίως για τους αγαπημένους μας ήρωες cheers ]...τότε τονα πεθάει ένας Ranger ήταν αδιανόητο...ή να δούμε έναν Sentai να πεθαίνει.Άρχισε το πάντως το Kamen Rider.Αξίζει πάρα πολύ.

Για αρχή δες καλύτερα τις ταινίες Kamen Rider The First και The Next για να αρχίσεις,μιας και είναι ενδιαφέροντα remake των πρώτων Riders.

avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Σαβ Σεπ 11, 2010 3:58 pm
Μην το λες... ένας σεντάι πέθανε στην πρώτη σεζόν, μετά ένας ακόμη στην τρίτη. μετά στους liveman πέθανε όλη η ομάδα εκτός από έναν! Ας μη συνεχίσω με τους πεθαμένους! Razz Τώρα είναι αδιανόητο να πεθάνει ένας ρέιτζερ στους σεντάι. Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Σαβ Σεπ 11, 2010 4:04 pm
Αρκετοί στο Rangercrew με έχουν πρήξει να δω Kabuto
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Σαβ Σεπ 11, 2010 4:52 pm
^Λογικό...είναι αρκετά καλή σεζόν το Kabuto.

@gantonis : Εννοώ,τότε,ως μικρά παιδία[εγώ και πολλύ άλλοι παλιοί].Τώρα βέβαια,έχουν αλλάξει πολλύ τα πράγματα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Κυρ Σεπ 12, 2010 2:54 am
Καλά αμά αρχίσω να βλέπω θα πωρωθώ άσχημα δεν παίζει. Εχώ δει μερικά επεισόδια και γουστάρω. Πρώτα θα δω Κamer Rider Dragon Knight πάντως ή και όσα έχω από Μasked Rider
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Κυρ Σεπ 12, 2010 4:11 pm
Σωστό.Καλύτερα να αρχίσεις να βλέπεις το καλοκαίρι που δεν θα έχεις τίποτα να κάνεις[λογικά πέρα από διακοπές] γιατί είναι ψιλοπόρωση οι Riders.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Δευ Σεπ 13, 2010 12:17 pm
Εγώ δε θα δω, δε θέλω να κολλήσω και με άλλη σειρά! Razz
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 12:00 pm
Σόλωνα, κοίτα που με έπεισες τελικά! Razz Βαρέθηκα τα σεντάι! Θα αρχίσω τώρα κάτι από ράιντερς για να ξαναγίνω τόκου-φαν! Θέλω να βρω κάτι τόσο καλό όσο οι ταινίες first, next!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 1:02 pm
Δοκίμασε Kuuga και Agito για αρχή[είναι απίστευτα καλές] και μετά,αν κάνεις κουράγιο,βρες τους παλιούς.Και μετά συνέχισε στους Heisei.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 3:57 pm
Δες Dragon Knight πρώτα Αντώνη, αξίζει Very Happy
Και Masked Rider αν θες να πεθάνεις στο γέλιο lol!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 5:22 pm
Για τον Masked Rider αμφιβάλλω αν θα το δω ποτέ στη ζωή μου... Εντάξει, μπορεί να είναι αστείος ή να προκαλλούν γέλιο τα λογοπαίγνια, μα ξέρω ότι είναι στο παιδικό στυλ των MMPR (που πλέον το σιχαίνομαι) και αν κρίνω από το κράξιμο που έχει φάει στο εξωτερικό, πρόκειται για πολύ μέτρια σειρά. Αυτήν τη στιγμή θέλω/χρειάζομαι κάτι πολύ ανώτερο, σκληρό, μια δυνατή σειρά που θα με κάνει ράιντερ-φαν. Οι σεντάι δεν αξίζουν και πολύ τελικά, αυτό διαπιστώνω...


Σόλωνα ο Κίβα είναι καλός; Τον έχει δει ο Νίκος και δεν ξεκόλλησε από τότε! Λέω πάντως να δω πρώτα τις ταινίες που δεν ανήκουν σε σεζόν και μετά να πιαστώ με ολόκληρη σεζόν. Αν και μάλλον η πρώτη ολόκληρη σεζόν θα είναι αυτή που βλέπει τώρα ο Δημήτρης.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 6:09 pm
Εγώ πάντως ήθελα ένα ευχάριστο διάλλειμα και είδα Masked Rider, γιατί είχε πέσει πολύ μαυρίλα με τους timeranger(Το ίδιο έκανε και ο άλλος Αντώνης). Ο Dragon Knight δεν έχει καμία σχέση με τον Masked Rider. Νιώθω λες και βλέπω γιαπωνέζικη σειρά. Εχώ σοκαριστεί με την σοβαρότητα που έχει
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 6:23 pm
gantonis έγραψε:Για τον Masked Rider αμφιβάλλω αν θα το δω ποτέ στη ζωή μου... Εντάξει, μπορεί να είναι αστείος ή να προκαλλούν γέλιο τα λογοπαίγνια, μα ξέρω ότι είναι στο παιδικό στυλ των MMPR (που πλέον το σιχαίνομαι) και αν κρίνω από το κράξιμο που έχει φάει στο εξωτερικό, πρόκειται για πολύ μέτρια σειρά. Αυτήν τη στιγμή θέλω/χρειάζομαι κάτι πολύ ανώτερο, σκληρό, μια δυνατή σειρά που θα με κάνει ράιντερ-φαν. Οι σεντάι δεν αξίζουν και πολύ τελικά, αυτό διαπιστώνω...


Σόλωνα ο Κίβα είναι καλός; Τον έχει δει ο Νίκος και δεν ξεκόλλησε από τότε! Λέω πάντως να δω πρώτα τις ταινίες που δεν ανήκουν σε σεζόν και μετά να πιαστώ με ολόκληρη σεζόν. Αν και μάλλον η πρώτη ολόκληρη σεζόν θα είναι αυτή που βλέπει τώρα ο Δημήτρης.

Οι Σεντάι πάντα ήταν για πιο πολλύ για παιδία[Δες και τα πιο πρόσφατα παραδείγματα που είναι πιο τρανταχτά πχ Go-Onger,Gokaiger κλπ.].Ο Ισινομόρι τους έφτιαξε με όραμα ¨Rider for children¨.Δεν λέω οτι δεν είχαν και κάποιες σοβαρές,αλλά δεν συγκρίνονται τόσο άγρια.Δεν σημαίνει οτι δεν αξίζουν όμως,μην τους παρατάμε και τελείως,όπως και τους Rangers[δεν εννοώ να μην σταματάμε να τους βλέπουμε,αλλά να μην τους πετάμε όταν βρούμε κάτι με περισσότερη ουσία...καμία φορά είναι διαφορετικά αυτά που μας διδάσκουν τα δύο]. Wink

Ο Κίβα είναι καλός και έχει πολλύ mindf*ck μιας και έχει και ταξίδια αλλά και transition στον χρόνο και προκαλεί πολλά μυστήρια και tiwsts για τηλεοπτική σειρά.

Πάντως θα συμφωνήσω,για να γίνεις Rider φαν θε ςκάτι που να δείχνει την ουσία των Rider....Θα έλεγα Kuuga ή Agito όπως είπα.Εξαρτάται από το πιο σου φαίνεται καλύτερο για να αρχίσεις.Και μετά,σου προτείνω.Θα σου έλεγα να δείς Masked Rider μετά τον Den-O,που σίγουρα θα τους δεις για τα γέλια μιας και είναι ευθυμες σεζον.Τώρα Dragon Knight...μετά τον Ryuki;...Δες Highlander[την πρώτη] βασικά πριν από τον Ryuki.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποιος Kamen Rider θεωρείται ο κορυφαίος?

Τετ Ιουλ 20, 2011 6:31 pm
Τι εννοείς μαυρίλα Δημήτρη; Εξαιτίας των τελευταίων επεισοδίων;

Σόλωνα και πάλι ευχαριστώ για τις προτάσεις και απαντήσεις. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης