Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Τρι Μάης 24, 2011 8:50 pm
Kαλή φάση Very Happy
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Παρ Μάης 27, 2011 4:58 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Must...buy...immidiatelly!!!!!!!!!11111111111!!!!!!!!!1!!!111!![Και λοιπά fangasm]

Ωραίο φαίνεται...όπως είπε και κάποις τα sprite φαίνονται αρκετά γνώριμα και πιθανόνο να είναι της Banpresto...χμ...αυτό μάλλον εξηγεί τις νέες φωνές των Rider[και με νέες φωνές,εννοώ οτι οι παλιοί και καινούργιοι ηθοποιοί ξαναδανείζουν τις φωνές τους κανονικά και όχι μέσω παλιών αρχείων. cheers ]. cheers cheers cheers cheers
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 06, 2011 11:11 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Αυτό μάλλον είναι το τελευταίο νέο που θα δούμε...αν αρχίσαν τα τηλεοπτικά σπότ και η ημερομηνία πλησιάζει,τότε μάλλον δεν θα δούμε άλλες πληροφορίες...θα περιμένω μέχρι κάποιος από μας να το πάρει κίολας ή κάποιος ανεβάσει βίντεο πριν κάνω κανονικό το θέμα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 1:35 pm
Ωραίος,Βεν.Αν λατρεύεις και τους Ράιντερ θα σου φανεί ακόμα πιο ωραίο.

Απλά και μόνο...σκέψου οτι υπάρχει Ράιντερ που στην καλύτερη του η έκρηξη από το χτύπημα της κλωτσάι του[ουτέ καν η ίδια του η κλωτσία]μπορεί να καταστρέψει εύκολα την Γη!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 3:19 pm
Ποιος είναι αυτός ο Ράιντερ Σόλωνα; Shocked
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 4:07 pm
Ο Kuuga[Ο αυθεντικός,όχι αυτό το νιάνιαρο του Decade].Κρίμα που το μόνο που δείχνει βέβαια από την δύναμη του είναι η πιο...‘αδύναμες‘ τεχνικές και ικανοτητές του.Μου τη σπάει που δεν το έβαλε μέσα στο Climax Heroes OOO η Eighting....όπως ουτέ καν όλες του τις δυναμείς...μόνο κάτι γενικές μπουνιές και κλωτσίες... Neutral
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 5:23 pm
Vetus έγραψε:Iδού και σχετικό άρθρο που έχω γράψει για την είδησή αυτό στο Ninty.gr:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ως λάτρης βιντεοπαιχνιδιών τέτοιου είδος το περιμένω πως και πως.

Και άλλο fanboy της Νintendo ! Κ γω ειμαι !!! Με ολες τις κονσολες μεγαλωσα... Κ ας μας ''κοροιδεύουν'' κ απορουν μερικοι ! (Εμενα Γιωργο ο Λεωνιδας ! lol! Απ οτι καταλαβα προτιμα την microsooft κ μετα Sony...) Μονο το gamecube μου ξεφυγε, γιατι εκεινη την εποχη ειχα σταματησει τα video games... Aπο φορητες της, εχω μονο το gameboy. Tο 3ds ακρως γοητευτικο, αλλά μαλλον δεν θελω να το παρω , γιατι το δοκιμασα σε μαγαζια κ με ζάλισε η οθόνη, παρολο που μειωσα κ το 3d για δοκιμη. Ειναι κ πολυ μικρη οθόνη.

Δεν το ξερα αυτο το site, πολυ ωραια, τωρα θα το βλεπω κ αυτο !! Τωρα πια εχω εξελιχθει κ σε playstation fanboy !!! Οσο ωραιο κ αν ειναι το Wii, εχει λιγους 3d party τιτλους κ ετσι χρειαζομουν κατι παραπανω. Αλήθεια πως σας φαινεται το Wi U κτλ ? Αλλά σιγουρα θα κανε σχετικο θεμα για την Ε3 στο φορουμ, ο Σόλωνας, εκει θα απαντησω. Δυστυχως ελειπα τοσο καιρο απ το φορουμ λογω χρονου κ κουρασης.... Κ απ το Ιντερνετ γενικα, μονο την Ε3 απολαυσα, σε απευθειας μεταδωση για πρωτη φορα μου ! Εχουμε να πουμε ενα σωρο...

Παρολο που δεν ειδα Καμεν Ράιντερ, κατι τετοιοι τιτλοι πρεπει να ναι διαμαντια ! Αχ αυτη η Ιαπωνια... Το τατσουνοκο vs capcom ειναι το αγαπημενο μου ''ξενόφερτο'' παιχνιδι...

Βy the way, μολις την Παρασκευη πηρα ps3 ! Eιχα κρατησει χρηματα απο γενεθλια κ γιαγιάδες κτλ, κ η μεγαλη στιγμη εφτασε ! Εχει να γινει χαμος , πανε ηδη τα ματάκια μου ! Κινητρο μου ηταν το νεο Mortal Kombat ! Παρολο που δεν ειναι απ τα καλυτερα fighting οσον αφορα το gameplay, ειναι απ τα αγαπημενα μου αυτη η σειρα, λογω χαρακτηρων , (subzero k scorpion ! ktl ! ) σεναριου κ ατμοσφαιρας ! Παρολο που δεν γουσταρω τα σπλάτερ ! Razz

Αν ειναι οντως region free to ps3, τοτε εχει να γινει χαμος ! Ειναι region free κ στα παιχνιδια του ps1 ? Aν ναι, θα παραγειλω επιτελους το getter robo Daikessen !!!! Τεραστιο απωθημενο !!! Αν κ τωρα θα χει ραδιενεργεια απ την Ιαπωνια, λιγο επικινδυνο μαλλον να γινει import απο εκει....

Σόρυ που βγηκα απ το θεμα ! Shocked Smile

Μάλλον ειμαι ο τελευταιος απο δω μεσα που θα γινω Kamen Rider fan !!! Λετε οτι η ιστορια τους ειναι φοβερη, αλλά δεν με τραβαν οι στολες τους να κατσω να τα δω. Αν ομως κατσω, φανταζομαι θα κολισω οπως εσεις ! Γιατι τους ατιμους τους καναν εντομα κτλ ?? !!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Εγω θελω κατι σε Saber Rider, Sentai- Rangers, k Tekkaman Blade !!! Αυτες ειναι στολές !!!! Very Happy Αλλά αφου υπεκυψε κ ο Αντώνης που χε την ιδια γνωμη... Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Skyranger στις Δευ Ιουν 20, 2011 5:32 pm, 1 φορά
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 5:31 pm
Έγω πάντως έκανα Import απο’κει όπως και,δεν ξέρω και εγώ πόσοι άλλοι,δεν έγινε τίποτα.

Πράγματι τσέκαρε όλα τα θέματα που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό στα βιντεοπαιχνίδια και την E3 μεταξύτ ων άλλων θεμάτων του φόρουμ.[Τσέκαρε το θέμα για το OVA Gatchaman...έρχεται η μετάφραση Wink ]

Καλορίζικο το PS3.Αντε και με PSV για να έχεις όλο το πακέτο. cheers

Αχ,χαίρομαι να βλέπω φαν της Νιντεντό.Και εγώ παιδιά.Μαζί με αυτά μεγάλωσα.Με το τούβλο το πρώτο Gameboy,το N64 και δεν σημαζεύετε.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 5:45 pm
cheers

Σε ευχαριστω πολυ !

Για psv δεν το βλεπω, δεν ετυχε τωρα πια, προς το παρον, να με τραβαν οι φορητες κονσολες, στοχευω στις σταθερες. Αλλά γιατι οχι καποτε...
Αλλά μεχρι να μου ρθει η ορεξη ξερω γω, θα βγει κανα playstation 4 ! Ηδη το Wii U ειναι ετοιμο ! Αν παν κ βγαλουν ξαφνικα κανα ps4 του χρονου, θα τραβαω τα μαλλιά μου που δεν περιμενα ! Αλλά μπορει να μην ειναι συμβατο με το 3, οπως το 3 με το 2 (βρε τους ατιμους, για να βγαζουν λεφτα, κ εγω πρεπει να χω ολες τις κοσολες στο δωματιο κ να γεμιζω καλωδια ! Θα τα γαματο να παιζει κ του 2 κ ετσι να παει το 2 στην αποθηκη...) . Αλλά κ 4 να βγει, θα ναι ακριβο, κ μεχρι τοτε κιολας ποιος περιμενει, τωρα ηθελα, γιατι το Wii δεν τραβαει άλλο... Ελπιζω το Wii U να χει περισσοτερους τιτλους, οπως ισχυριζονται. Κ ισως να μην αξιζει να το παρει κανεις, μιας κ θα βγει μετα ps4. Βεβαια το Wii U θα ναι το κατι άλλο, με το χειριστηριο, αλλά δεν ξερω τι θα γινει τελικα απο games... Ισχυριζονται οτι θα εχει απ ολα. Οσον αφορα τους χαρακτηρες της Νιντέντο, παντα μάρεζαν, αλλά στο Wii με απογοητευσαν, δεν μ'αρεσε το Mario Galaxy κ το Donkey Kong Returns, παρολο που τα αντιστοιχα παλια τους ακομα μου αρεσουν. Στο Galaxy με ζαλιζε η καμερα. Ισως να χω αρχισει κ να μεγαλωνω... Τι να πω. Τα Ζέλντα φαινονται φανταστικα. Αλλά δεν ετυχε να παιξω ποτέ. Εψαχνχ μικρος το Οcarina of time να αγορασω, αλλά ειχε τελειωσει κ δεν το εβρισκα πουθενα, ετσι απο τοτε δεν ετυχε να ξανασχοληθω.

Ολα αυτα ειναι ασχετα με το παρον θεμα, αλλά τα εγραψα εδω να τα δει ο
Vetus, μηπως δεν ανακαλυψει εγκαιρως τα αλλα θεματα.

Εσυ Σόλων εισαι γραμμενος σε άλλα φορουμ, π.χ. video games, anime κτλ ? Εκει ποσταρεις ? Αν ναι , με τι ονομα ? Εγω δεν προλαβα... Μονο στο ανιμeclipse εμπαινα, αλλά δεν ποσταρα, κ εμπαινα κ στο ανιμεplanet, αλλά επισης δεν ποσταρα δυστυχως. Κυριως ξενα φορουμ επισκεπτομαι, οτι με τραβηξει το google κτλ... Αλλά εσεις οι 2 απ οτι βλεπω ειστε ενεργα μελη !!!! Μπορει κ να χετε συναντηθει διαδυκτιακα κ να μην το ξερετε ! Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

All Kamen Rider Generation - Σελίδα 2 Empty Απ: All Kamen Rider Generation

Δευ Ιουν 20, 2011 6:08 pm
Aν έχεις WII,πιάσε Virtual Console και κατέβασε το Ocarina και το Majora's Mask.Θα τα λατρέψεις στο άπειρο,

Μόνο στο Gamespot και στο Hongfire έχω πια διατηρήσει την σύνδεσή μου...αν και στο πρώτο ούτε καν το κοιτάω πια γιατί είναι μπάχαλο και στο δεύτερο απλά προσφέρω τόρρεντς και άλλα.Επίσης κρατάω μια ‘λίστα‘ εκεί με την οποία΄δίνω εδώ τα λινκς για τα τόρρεντ,για το εξωτερικό μας.

Όσον αφορά το WII U...ήταν η απάντηση της Nintendo στο PS3 και στο πρόβλημα μείωσης πωλήσεων των hardware[κονσολών κλπ].Όπως και το 3DS..?Πάντως μην ανυσηχείς.Έχεις αρκετό καιρό ακόμα για το PS4.

Τα πρώτα PS3 έπαιζαν πάντως παιχνίδια του PS2.Εγώ πήρα ένα από τα πρώτα[τυχερός ήμουν ππου βρήκα ένα] και παίζει μια χαρά[ευρωπαικά μόνο όμως.].

Πάντως το PS3 είναι region free...απλά μην κάνεις update για το τελευταίο Firmware για το PSN,γιατί ακυρώνει το Region Free...νομίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης