Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

+13
XameR_GT
Dr_SLUMP
AELISTAS
Green Rider
kenosgr
Zeo45
BnsGoldRanger
Ampelogardenboy
MCygo13
lapo
GEOHERO
Deadman Brand
terror
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1766
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 9 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Παρ Δεκ 24, 2021 4:47 pm
Εγω μπορω να δωσω την προσωπικη μου εμπειρια.

Εγω προσωπικα εχασα εντελως το ενδιαφερον μου για tokusatsu μετα απο ενα σημειο και δυστιχως μαζι με αυτο αρχισα να χανω ολλο και περισσοτερο την θεληση να κανω Posts γιατι προσωπικα δεν ειναι το forum σαν forum που με ενδιαφερει αλλα το οτι μπορουσα να μιλησω με ατομα που εχουμε παρομοιο ενδιαφερον μιας και δεν ξερω πολους Ελληνες που να εχουν ενδιαφερον σε tokusatsu δεν εχω κανενα γνωστο μου που να εχει ασχοληθει με tokusatsu περα απο λιγο power rangers οταν ηταν μικρος. Τωρα προσφατα με εποιασε και ενδιαφερθηκα να γυρισω λιγο επειδη ειδα dino thunder και με εκανε να ενδιαφερθω ξανα. Δυστιχως λογο του οτι υπαρχουν ποιο γρηγοροι τροποι απο το να κανεις post και να περιμενεις να απαντησει καποιος ολλο και περισσοτερος κοσμος δεν μπαινει τοσο σε forums μην πω οτι εχω γνωρισει ατομα που δεν ξερουν καν τι ειναι forum.

Αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια και θελω να πω συγνωμη που δεν μιλουσα απο πλευρα μου παντως.
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 9 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Απρ 26, 2022 3:59 pm
Για κάποιο λόγο είχα στο νου μου ότι δεν είχα μπει εδώ μέσα κάνα χρόνο και τελικά ήταν 4... Λίγο πανδημία, λίγο μια οικογενειακή τραγωδία, έχασα την αίσθηση του χρόνου και με αφορμή ένα e-mail που έλεγε ότι έχω μήνυμα από τον admin συνδέθηκα και αφενός στεναχωρήθηκα που συνειδητοποίησα πόσο καιρό απέχω, αλλά και το ότι δεν άλλαξαν και πολλά εδώ μέσα. Μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι, όταν το ανακάλυψα έφαγα το καλύτερο overdose νοσταλγίας της ζωής μου και έτρεχα από thread σε thread. 

Προφανώς όλα κάνουν τον κύκλο τους, αλλά δεν μπορώ παρά να βγάλω το καπέλο στον Green Rider για το μεράκι του και το ότι δεν το παρατάει ποτέ. Είναι τουλάχιστον συγκινητική η προσπάθεια. Κάνω αποθήκευση τον κωδικό μου, έχω σε bookmark το φόρουμ και βλέπουμε, εύχομαι το καλύτερο.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6856
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Τετ Ιουν 08, 2022 11:49 am
Λίγο πολύ τα είπαν και τα παιδιά πιο πάνω...

Θυμάμαι πριν χρόνια τις "ένδοξες" στιγμές του φόρουμ που υπήρξαν και φορές με 100 άτομα συνδεδεμένα ταυτόχρονα. Δυστυχώς όσο μεγαλώνουμε τόσο αυξάνονται οι υποχρεώσεις, ο ελεύθερος χρόνος λιγοστεύει. Επίσης λόγω της εξέλιξης της τεχνολογίας (μέσα κοινωνικής δικτύωσης και κινητά τηλέφωνα) η επικοινωνία έχει γίνει πολύ πιο εύκολη και "άμεση" και το φόρουμ ως τρόπος επικοινωνίας θεωρείται κάπως παλιομοδίτικος. Προσωπικά μπορώ να πω ότι έχω χάσει και το ενδιαφέρον μου για τους power rangers και όταν βρω ελεύθερο χρόνο θα προτιμήσω να δω κάποια σειρά/ταινία στο νετφλιξ παρά power rangers. Για να είμαι ρεαλιστής, κατά την προσωπική μου άποψη, δεν νομίζω να αλλάξει κάτι, είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να γίνουν τα πράγματα όπως ήταν παλιά... Καλό θα ήταν όμως να παραμείνει η σελίδα, κυρίως λόγω των αναμνήσεων για τα θέματα και τις συζητήσεις που έγιναν και όποτε θέλει κάποιος και βρίσκει το χρόνο να μπαίνει και να ασχολείται 

Τέσπα ζητάω συγνώμη για την αποχή μου, αν πω ότι θα μπαίνω πιο συχνά στο φόρουμ μάλλον ψέμα θα είναι, αλλά θα το προσπαθήσω κυρίως για κουβέντα με αλλά άτομα, υπήρξα από τα πιο ενεργά μέλη κυρίως στο τσατ, αν και κάπως δύσκολο λόγω της νέκρας που επικρατεί στο φόρουμ. Η αλήθεια είναι ότι σε πιάνει μια νοσταλγία, ότι και να πούμε είναι λίγο...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης