Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4867
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Kamen Rider Agito Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Kamen Rider Agito Review

Την / Το Κυρ Νοε 06, 2011 10:18 am
Ε, δεν μπόρεσα να κρατηθώ:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Την / Το Κυρ Νοε 06, 2011 2:23 pm
^Τι γράφει ακριβώς,μιας και το facebook δεν με αφήνει να το δώ;
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4867
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Την / Το Δευ Νοε 07, 2011 3:02 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Razz Razz Razz Razz
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Την / Το Δευ Νοε 07, 2011 4:03 pm
Σωστός! Cool
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30159
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Δευ Ιουν 25, 2012 1:59 pm
ωρά και για το δικό μου review

Σενάριο 10 / 10 :

H σειρά ακολούθησε τα βήματα του Kuuga αλλά πήγε ένα βήμα παραπάνω ειδικά με τον Κουίτσι να έχει αμνησία και όλο το μυστήριο με το πλοίο. Σενάριο για όσκαρ πραγματικά. Ολή μέρα σκεφτόμουν την υπόθεση!
Λάτρεψα το γεγονός πως ήταν και αυτή αστυνομική σειρά σαν τον kuuga και τους dekaranger!

Hρωές 10/10 : Μου άρεσαν τρελά και οι 5 riders, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας.

Κακοί 10/10: Οι unknown ήταν το ίδιο τρομαχτικοί με τους γρόνκι. Είχαν μια βασική διαφορά ωστόσο. Σκότωναν επιλεκτικά όσους είχαν υπεράνθρωπες δυνάμεις. Το γιατί δεν θα σας το πω, δείτε το!

Στολές 10/10 : Στην αρχή έλεγα, τι γίνεται μια από τα ίδια με kuuga? Ωστόσο το final form του agito και ο g3-x απεκατέστησαν την τάξη. Του gills ήθελε περισσότερη δουλειά η στολή αλλά ΟΚ ήταν μια εξέλιξη του Shin. O Another Agito ήταν λες και ήταν showa rider και του G4 τα έσπασε με το μπαζούκας!

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Κάθε χρώμα και άλλη δύναμη για τον agito και πώρωση με τα όπλα του g3-x.

Μουσική 10/10 : Λατρεία και το τραγούδι και γενικότερα τα κομμάτια της σειράς!

Εισαγωγή 8/10: Ητάν πολύ καλό ξεκίνημα αλλά αρκετά μπέρδεμα

Φινάλε 9/10: Θα έβαζα 10 αλλά να πρέπει να περιμένεις για τους τίτλους του τέλους για να ξέρεις αν...έλεος

Γενική Βαθμολογία 9,6/10 : Αν σας άρεσε ο Kuuga θα την λατρέψετε και αυτή. Για μένα πήγε ένα βήμα παραπέρα. Καταπληκτική σειρά cheers
plousmike
plousmike
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 6321
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Την / Το Σαβ Σεπ 08, 2012 7:33 pm
Τέλος και ο Agito! Τους έχω πάρει φαλάγγι τους Riders μου φαίνεται!!! Πάμε για το review:

Σενάριο 9 / 10 : Μου άρεσε που ήταν ένα sequel του Kuuga, αλλά τελείως διαφορετικός από αυτόν. Πάλι αστυνομία στην μέση, οπότε είχε πάλι το αστυνομικό μυστήριο, αλλά δεν θα το έλεγα θρίλερ όπως ήταν στον Kuuga. Ήταν αρκετά περίεργο και στην αρχή αρκετά ενοχλητικό που δεν θυμόταν τίποτα ο Σουίτσι, αλλά επανόρθωσε στο τέλος. Αρκετά καλό σενάριο, καλοδουλεμένο και χωρίς βαρετά σημεία.

Hρωές 10 /10 : Πολύ καλοί όλοι τους και με ξεχωριστούς χαρακτήρες στους οποίους έγινε πολύ καλή ανάπτυξη.

Κακοί 9 /10: Ωραίοι οι Unknown, αρκετά δυνατοί όλοι τους, αλλά προσωπικά μου έλλειπε αυτό το στοιχείο του θρίλερ που είχε στον Kuuga.

Στολές 10/10 : Πολύ καλές όλες τους. Θα ήθελα βέβαια να δω κι άλλες μορφές του Agito αλλά και αυτές δεν με χάλασαν.

Δυνάμεις/Οπλα 9/10: Πολύ καλά όλα τα finisher και φυσικά τα όπλα του G3-X ήταν επίσης πολύ καλά. Ωστόσο του Gills μου άρεσαν πιο πολύ!

Μουσική 10/10 : Το εισαγωγικό όχι τόσο ωραίο όσο άλλα που έχω ακούσει, αλλά στις μάχες τα τραγούδια ήταν ΘΕΪΚΑ!!!!

Εισαγωγή 9/10: Πολύ καλό ξεκίνημα και όπως είπα πριν, μου άρεσε που ήταν sequel του Kuuga.

Φινάλε 9/10: Αρκετά καλό και αναμενόμενο. Ένα όμορφο τέλος για μια όμορφη σειρά!

Γενική Βαθμολογία 9,4/10 : Πάρα πολύ καλή σεζόν. Άξιζε που την είδα, την προτείνω άνετα σε κάποιον να την ξεκινήσει, αλλά σίγουρα μετά από Kuuga γιατί θα χαθεί λίγο. Δεν την βαρέθηκα, ωστόσο ίσως περίμενα περισσότερα έχοντας δει τον Kuuga.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης