Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2546
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012

Απ: POWER RANGERS VS ZMAK HEROES

Την / Το Σαβ Φεβ 25, 2017 9:32 pm
^ nice
aoraris
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2011
https://www.youtube.com/user/rockingace1

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 8:09 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:1ον wtf was that?Και γιατί οι ρέηντζερς είναι στα κιλά κανονικών ανθρώπων?Δε λέει
2ον γιατί στο ρινγκ μόνο 4 ρέηντζερς?Πέραν δηλαδή του ότι το ρινγκ παντελώς άσχετο
3ον λίγος κόσμος αν η εκδήλωση ήταν μόνο γι αυτό,θα πρεπε να υπάρχουν κι άλλες σειρές τόκου συν τα άνιμε για να γίνει ένα πραγματικά καλό event

Λοιπόν...και για να απαντήσουμε στα ερωτήματα που έθεσες, φίλε μου.

1ον That fuck συνέβη κατά τη διάρκεια του 2ου Athenscon που πραγματοποιήθηκε στις 4 και 5 Δεκεμβρίου της χρονιάς που μας πέρασε. Οι ρέηντζερς (εγώ και ο The New Green Ranger και η υπόλοιπη ομάδα μας, αποτελούμε την πρώτη ελληνική MMPR Cosplay ομάδα. Γιαυτό και είμαστε στα κιλά κανονικά ανθρώπων. Γιατί είμαστε κοινοί θνητοί, μάλλον αν αυτό θεωρείτο πρόβλημα. Η διοργανώτρια αρχή, προσέγγισε την ομάδα μας και μαζί με το ΖΜΑΚ (κάντε ένα κόπο και googlάρετε τι εστι ΖΜΑΚ, θα εκπλαγείτε) του Πέτρου Πολυχρονίδη, μας έκαναν την τιμή να μας εντάξουν σε ένα mini event το οποίο ήταν ενσωματωμένο στο όλο πρόγραμμα του διημέρου της εκδήλωσης! Συνεπώς....για τα 20000 άτομα που μάζεψε η εκδήλωση...μάλλον έλεγε!

2ον Στο ρινγκ ήμασταν μόνο 4 ρέηντζερς γιατί αυτή ήταν η πρόθεση της διοργανώτριας αρχής, λόγω περιορισμένου χώρου στο ρινγκ, προφανώς. Δεν θα ήταν εφικτό να γίνουμε κοινόβιο σε λίγα τετραγωνικά χώρου. Το ρινγκ, όπως ανέφερα και πιο πάνω, στήθηκε για τις ανάγκες του ΖΜΑΚ event. για δύο μέρες, απο το πρωί ως το βράδυ, οι θεατές μπορούσαν να απολαμβάνουν αγώνες WWE με ΈΛΛΗΝΕΣ ΠΑΛΑΙΣΤΕΣ (γιατί ναι....όσο σκατά κι αν είναι τα πράγματα σε αυτή τη χώρα, κάποιοι κουβαλάνε μεγαλύτερη τρέλα και φέραν αυτό το θέαμα και στην Ελλάδα), εντελώς free (παρακολουθούσες δωρεάν, με το εισητήριο που είχες πληρώσει για την γενικότερη είσοδο στην εκδήλωση. Άρα, δεν το λες παντελώς άσχετο, νομίζω.

3ον Συνολικά στο διήμερο κατά ο οποίο πραγματοποιήθηκε το event, χονδρικά συνέρρευσαν περίπου 20000 άτομα. Το ρινγκ του ΖΜΑΚ, είχε στηθεί στον πάνω όροφο του γηπέδου του ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ στο Φάληρο και δεν ήταν μόνο όσοι είδες στο video. Το είδαν πολλοί περισσότεροι. Η όλη εκδήλωση περιείχε θεματολογίες από όλη την δυτική geek αλλά και την ανατολίτικη toku/anime κουλτούρα, κόμικς, videogames, σειρές, ταινίες και ότι μπορεί να βάλει ο νους σου απο τον χώρο του θεάματος και ικανοποίησε και τον πιο δύσπιστο nerdουλα. Διαφημίστηκε πάρα πολύ όπως είδατε και απο τα video responses του φίλου μου The New Green Ranger. Οπότε...ραντεβού του χρόνου τώρα. Ελπίζω να σε κάλυψα, φίλε!!!

Υ.Γ: Μια revised ματιά σε αυτό το video και συγκεκριμένα στο 1:08, θα σας δώσει μια εικόνα για το τι εκπληκτικό και πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, συνέβη εκείνο το διήμερο. SO THAT HAPPENED!!! Με εκτίμηση, ο Red Ranger!!!  Cool Cool Cool

The New Green Ranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2010
Τόπος : Corinth,Greece
https://www.facebook.com/groups/greeksentairangers/

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 9:05 pm
power24redΛίγες πληροφορίες ως προς την διεξαγωγή του event αν θα υπάρχουν καλεσμένοι από τα καστ των δύο σειρών αν υπάρχει εισιτήριο ,αν είναι φαν made συνάντηση οτιδήποτε

power24red
Βασικά ο η ίδιος δεν ασχολήθηκε με το να δώσει δύο στοιχεία παραπάνω για το event αν ασχολούταν ώστε να το προμοταρει σωστά θα το είχα κάνει σημαντικό ώστε να το δουν όλοι, και κάτι προς όλους επειδή σε τέτοιου είδους event εδώ στην Ελλάδα βρισκόμαστε σε εβρυακο επίπεδο καλό είναι να μην κάνετε ένα ποστ και να το αφήνετε όταν σας ρωτάνε λεπτομέρειες να της δίνετε να στέλνετε προσωπικό μήνυμα στους διαχειριστές με πλήρης πληροφορίες του event ώστε να προωθηθεί και από την σελίδα μας στο Facebook ώστε να γίνει ευρέως γνωστό, και γνωστό σε συντελεστές της σειράς ώστε να δουν το κοινό της Ελλάδας με άλλο μάτι και να μπορέσουμε να κάνουμε κάποια στιγμή ένα Con με καλεσμένους μέλη από την σειρά, μπράβο στα παιδιά ελπίζουμε στο μέλλον να υπάρχει καλύτερη η καλύτερη δυνατή συνεννόηση ώστε να κάνουμε φοβερότερα πράγματα κάθε φορά αξίζει να σημειώσω πως από το βιντεακι που είδα η προσπάθεια αυτή ήταν πολύ καλύτερη από της Performance εμφανίσεις που κάνουν οι Ιάπωνες για τους Sentai στο Τόκιο

Λοιπόν. Και εγώ απαντώ. Κάλιο αργά, παρά ποτέ. Λίγες πληροφορίες ως προς την διεξαγωγή του event μπορεί να μην έγραψα, αλλά αναφέρω στην πρώτη δημοσίευση το Athens Con. Που σημαίνει ψάχνω στο google και προσπαθώ να βρω πληροφορίες για το Athens Con και το ΖΜΑΚ εφόσον δεν βλέπω παραπάνω πληροφορίες εδώ.

Και αφού λες ότι δεν ασχολήθηκα με το να δώσω δύο στοιχεία παραπάνω για το event αν ασχολούταν ώστε να το προμοταρει σωστά θα το είχες κάνει σημαντικό ώστε να το δουν όλοι. Αφού είδατε ότι δεν αναφερθηκε κάτι παραπάνω. Με την λογική και μόνο και ξέρετε ποιος είμαι στο facebook, για να με βρείτε. Θα μπορούσατε άνετα να με βρείτε και να με ρωτάγατε. Ξέρω βέβαια ότι φταίω που δεν είχα γράψει κάτι παραπάνω. Αλλά δεν βγήκε κανείς να ρωτήσει αν πρόλαβα τότε να γράψω κάτι παραπάνω, με τις ετοιμασίες που είχα και έτρεχα. Εφόσον θέλατε να το δουν όλοι εδώ μέσα, θα μπορούσατε άνετα να με βρείτε στο facebook και να μου μιλήσετε. Δεν θα έλεγα όχι. Αλλά προφανώς δεν θέλατε, ή δεν το σκεφτήκατε; Εδώ ήρθε στην Μύκονο το καλοκαίρι για τρεις μέρες η ηθοποιός Ciara Hanna, η κίτρινη ranger από megaforce & super megaforce και δεν μπήκατε στον κόπο καν να την βρείτε έστω για μια μικρή συνέντευξη. Εγώ το είχα μάθει ότι ήρθε στην Μύκονο αφού τέλειωσαν οι διακοπές της. Αν το ήξερα νωρίτερα θα είχα φύγει για τον νησί χωρίς καν πρώτη σκέψη. Και όλα τα υπόλοιπα τα είπε και ο κολλητός μου ο aoraris στο πάνω μήνυμα από το δικό μου. Άλλη απορία;
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 10:02 pm
^ πλακα κανεις,ηρθε η ciara hanna στην ελλαδα ??  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
The New Green Ranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2010
Τόπος : Corinth,Greece
https://www.facebook.com/groups/greeksentairangers/

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 10:16 pm
Για καλοκαιρινές διακοπές.
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 10:23 pm
^ wow

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30010
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Δευ Μαρ 27, 2017 12:46 am
Τα παιδιά έχουν απόλυτο δίκιο πως έπρεπε να πείτε κάποια πράγματα παραπάνω για το event πριν γίνει για να βοηθήσουμε και μεις περισσότερο στην προώθηση του event. Αν είχα ένα κείμενο ή μια εξήγηση για όλα αυτά που περιέγραψε ο aoraris από τη πρώτη στιγμή θα ενημέρωνα όλα τα μέλη με προσωπικό μήνυμα. Είμαι σίγουρος πως περισσότεροι θα έρχονταν στο event τότε.
Λάζαρε ξέρεις πολύ καλά πως ανέκαθεν σε στηρίζουμε όταν κάνεις το οτιδήποτε για τους Rangers όταν μας ενημερώνεις. Συνεντεύξεις, event κτλπ., μην ψάχνεις να βρεις φαντάσματα λοιπόν.
Αλλή φορά αν μάθεις πως ηθοποιός θα έρθει Μύκονο πες το μου μπας και καταφέρω να τον συναντήσω. Εχουν έρθει τα τελευταία χρόνια οι Christina Masterson (pink megaforce ranger) & Firass Fidani (red mystic ranger). Επίσης αφού είχαν φύγει από Ελλάδα ανέβασαν φωτογραφίες. Το να τους βρεις έτσι στα ξεκούδουνα σε νησί με 100000+ κόσμο που έχει το καλοκαίρι, άπειρα μαγαζιά, ξενοδοχεία, βίλες είναι τελείως αδύνατο. Βάλε και πως καλοκαίρι όλοι δουλεύουμε περισσότερο από τις υπόλοιπες περιόδους όπως είναι λογικό, δεν υπάρχει και ελεύθερος χρόνος για σαφάρι διασήμων.

Anyway συγχαρητήρια γι'αυτό που κάνατε. Την επόμενη φορά να εξηγείτε καλύτερα τι και πως για να βοηθάμε περισσότερο. Ούτε καν είχα καταλάβει πως είχες ανάμειξη με το να μου δώσεις απλά το πρόμο αυτό.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 721
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Την / Το Δευ Μαρ 27, 2017 3:48 pm
Η εκδήλωση ήταν αναμενόμενο να έχει επιτυχία καθώς όλο και περισσότερος κόσμος μαθαίνει για cosplays και cons ενώ. Απο εκεί και πέρα ένα μεγάλο μπράβο στον Λάζαρο και στον Άρη για την προσπάθεια που κάνουν για να συντονίσουν όσο μπορούν και αυτοί, το όλο θέμα στη Ελλάδα. Με μεράκι και αγάπη για τον κόσμο των Sentai και όχι μόνο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Graphic Arts & Photography
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30010
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Δευ Μαρ 27, 2017 6:10 pm
Πραγματικά όπως και εμείς κάνουμε ότι μπορούμε με μεράκι και κανένα όφελος να δείχνουμε την αγάπη μας εδώ και μια δεκαετία με το φόρουμ προς τους rangers και τις tokusatsu σειρές. Ρισπέκτ
Και το θέτω ανοιχτά και εδώ το θέμα για να καταλάβετε πως δεν παίζει κανένα θέμα ανταγωνισμού και αν έκαναν κριτική τα παιδιά το έκαναν καλοπροαίρετα. Λάζαρε αν θες υπάρχει ανοιχτή θέση moderator να μπορείς να προωθείς events ή συνεντεύξεις ή ότι άλλο θέλεις
Και με τον Πασχάλη είμαι σίγουρος που κάνει εκπομπές θα μπορούσε να υπάρξει μια συνεργασία που επίσης τον έκανα moderator τελευταία

MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2017
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Τόπος : Athena

Την / Το Τρι Μαρ 28, 2017 7:13 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:1ον wtf was that?Και γιατί οι ρέηντζερς είναι στα κιλά κανονικών ανθρώπων?Δε λέει
2ον γιατί στο ρινγκ μόνο 4 ρέηντζερς?Πέραν δηλαδή του ότι το ρινγκ παντελώς άσχετο
3ον λίγος κόσμος αν η εκδήλωση ήταν μόνο γι αυτό,θα πρεπε να υπάρχουν κι άλλες σειρές τόκου συν τα άνιμε για να γίνει ένα πραγματικά καλό event

Λοιπόν...και για να απαντήσουμε στα ερωτήματα που έθεσες, φίλε μου.

1ον That fuck συνέβη κατά τη διάρκεια του 2ου Athenscon που πραγματοποιήθηκε στις 4 και 5 Δεκεμβρίου της χρονιάς που μας πέρασε. Οι ρέηντζερς (εγώ και ο The New Green Ranger και η υπόλοιπη ομάδα μας, αποτελούμε την πρώτη ελληνική MMPR Cosplay ομάδα. Γιαυτό και είμαστε στα κιλά κανονικά ανθρώπων. Γιατί είμαστε κοινοί θνητοί, μάλλον αν αυτό θεωρείτο πρόβλημα. Η διοργανώτρια αρχή, προσέγγισε την ομάδα μας και μαζί με το ΖΜΑΚ (κάντε ένα κόπο και googlάρετε τι εστι ΖΜΑΚ, θα εκπλαγείτε) του Πέτρου Πολυχρονίδη, μας έκαναν την τιμή να μας εντάξουν σε ένα mini event το οποίο ήταν ενσωματωμένο στο όλο πρόγραμμα του διημέρου της εκδήλωσης! Συνεπώς....για τα 20000 άτομα που μάζεψε η εκδήλωση...μάλλον έλεγε!

2ον Στο ρινγκ ήμασταν μόνο 4 ρέηντζερς γιατί αυτή ήταν η πρόθεση της διοργανώτριας αρχής, λόγω περιορισμένου χώρου στο ρινγκ, προφανώς. Δεν θα ήταν εφικτό να γίνουμε κοινόβιο σε λίγα τετραγωνικά χώρου. Το ρινγκ, όπως ανέφερα και πιο πάνω, στήθηκε για τις ανάγκες του ΖΜΑΚ event. για δύο μέρες, απο το πρωί ως το βράδυ, οι θεατές μπορούσαν να απολαμβάνουν αγώνες WWE με ΈΛΛΗΝΕΣ ΠΑΛΑΙΣΤΕΣ (γιατί ναι....όσο σκατά κι αν είναι τα πράγματα σε αυτή τη χώρα, κάποιοι κουβαλάνε μεγαλύτερη τρέλα και φέραν αυτό το θέαμα και στην Ελλάδα), εντελώς free (παρακολουθούσες δωρεάν, με το εισητήριο που είχες πληρώσει για την γενικότερη είσοδο στην εκδήλωση. Άρα, δεν το λες παντελώς άσχετο, νομίζω.

3ον Συνολικά στο διήμερο κατά ο οποίο πραγματοποιήθηκε το event, χονδρικά συνέρρευσαν περίπου 20000 άτομα. Το ρινγκ του ΖΜΑΚ, είχε στηθεί στον πάνω όροφο του γηπέδου του ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ στο Φάληρο και δεν ήταν μόνο όσοι είδες στο video. Το είδαν πολλοί περισσότεροι. Η όλη εκδήλωση περιείχε θεματολογίες από όλη την δυτική geek αλλά και την ανατολίτικη toku/anime κουλτούρα, κόμικς, videogames, σειρές, ταινίες και ότι μπορεί να βάλει ο νους σου απο τον χώρο του θεάματος και ικανοποίησε και τον πιο δύσπιστο nerdουλα. Διαφημίστηκε πάρα πολύ όπως είδατε και απο τα video responses του φίλου μου The New Green Ranger. Οπότε...ραντεβού του χρόνου τώρα. Ελπίζω να σε κάλυψα, φίλε!!!

Υ.Γ: Μια revised ματιά σε αυτό το video και συγκεκριμένα στο 1:08, θα σας δώσει μια εικόνα για το τι εκπληκτικό και πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, συνέβη εκείνο το διήμερο. SO THAT HAPPENED!!! Με εκτίμηση, ο Red Ranger!!!  Cool Cool Cool

Κοίταξε να δεις φίλε,
1ον Το είπα από την αισθητική άποψη κι από άποψη συνήθειας,μιας και σε κάθε μάχη που είναι κυρίως παρμένη από τους Ιάπωνες βλέπουμε κορμιά λεπτά κι όχι σαν τα δικά σας, προφανώς και είστε φυσιολογικοί άνθρωποι(όχι πως κι οι Ιάπωνες stunts δεν είναι)και καλά κάνετε κι έχετε τα κιλάκια σας όπως και αρκετοί άλλοι(κι εγώ ανάμεσα)δεν είναι κακό και δεν σας κατακρίνω γι αυτό
2ον Οκ από τη στιγμή που δεν ήξερα τι παίζει νομίζω λογικό να μου φαίνεται κουλό,από τη στιγμή που δεν υπάρχουν εξτρά πληροφορίες για το event, πέραν δηλαδή της προσωπικής μου άποψης(και το τονίζω προσωπικής)ότι ρινγκ και ρέηντζερς σαν εικόνα δεν πάνε μαζί,τώρα αν σε άλλους αρέσει δεκτό
3ον Δεν αμφιβάλλω και δεν είμαι σε θέση να κρίνω αν διαφημίστηκε ή όχι,μιας και απέχω γενικά από social media,tv,το φόρουμ κλπ λόγω πανελληνίων. Απλά, όπως ανέφεραν και οι προηγούμενοι, θα μπορούσατε να είχατε αναφερθεί εκτενέστερα για το event στο φόρουμ.
Μακάρι να ξαναγίνουν τέτοια event στην Ελλάδα και να στεφθούν με απόλυτη επιτυχία,μιας και πάει που πάει η χώρα κατά διαόλου,τουλάχιστον από τέτοιες προσπάθειες να παίρνουμε λίγη χαρά
tommy forever green
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2017

Την / Το Τρι Απρ 04, 2017 2:37 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]          επικες μαχες απο τα παλια
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης