Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 12:45 am
ProjectRed έγραψε:Όπως μπορείς να διαβάσεις πιο πάνω υπάρχουν θετικά σχόλια ,προσωπικά δεν την έχω δει αλλά θα πω το εξής ακόμη και να είναι όντος καλή υπάρχει αυτή η πιθανότητα να μην την ευχαριστηθείς μιας και δεν σου αρέσουν οι PR εννοώ πάνω κάτω είναι σαν να βλέπεις ένα μεγάλο επεισόδιο το οποίο παράλληλα μπορεί να σου προκαλέσει και νοσταλγία.Αν λείπουν αυτά τα στοιχεία...έχεις χάσει είδη κάποιον λόγο για να την παρακολουθήσεις(δική σου επιλογή φυσικά,απλά λέω την γνώμη μου Razz).
Ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ. Μάλλον δεν θα πάω.
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 514
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Την / Το Κυρ Μαρ 26, 2017 6:27 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Λέει τίποτα? Με έχει πρήξει ένας φίλος μου να πάμε αύριο να τη δούμε, αλλά δεν μου αρέσουν οι Power Rangers.
Απίστευτη ειρωνία.Είσαι γραμμένος σε ένα forum που το κύριο θέμα του είναι οι Power Rangers αλλά δεν σου αρέσουν lol!
Επίσης νομίζω πως πρέπει να πείς τον φίλο σου να γίνει και αυτός μέλος αφού είναι fan.
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2544
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012

Την / Το Δευ Μαρ 27, 2017 11:07 pm
τι λετε να βγαλουμε θεωριες για το πως θα ειναι οι επομενες ταινιες ?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
The Tokutaku
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 296
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2016
Τόπος : Morphin Grid

Την / Το Τρι Μαρ 28, 2017 12:07 am
Θα μπορούσαμε αλλά ίσος είναι νωρίς.

lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1470
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Τόπος : Θεσσαλονικη

Την / Το Τρι Μαρ 28, 2017 1:08 am
παντως στην αρχη της ταινιας αν καταλαβα καλα ο ζορντον φταιει για τους δεινοσαυρους που εξαφανιστηκαν λογω ριτας;  και γιατι ολοι θελουν γυναικα πρασινη ρειντζερ τον τομμι στην 2η ταινια; δεν το εχω καταλαβει. απο που βγαινει σε γυναικειο ονομα το τομμι ολιβερ; οεο;
και στο τελος τι επαθε η ριτα καταλαβατε;
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Αριθμός μηνυμάτων : 721
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Την / Το Τρι Μαρ 28, 2017 6:47 am
Η Rita εξοστρακίστηκε απο το χαστούκι του Megazord, στο διάστημα. Την βλέπουμε (χωρίς το ραβδί της) να περιφέρεται παγωμένη γύρω απο το φεγγάρι, κάτι που ίσως να σημαίνει ότι στην επόμενη ταινία θα αντεπιτεθεί απο εκεί (Bandora's palace). Όσο για τον πράσινο Ranger, και η Rita ήταν πράσινος Ranger, οπότε απο εκεί πηγάζουν οι φήμες ότι μπορεί ο νέος πράσινος Ranger να είναι και αυτός γένους θηλυκού.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Graphic Arts & Photography
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1470
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Τόπος : Θεσσαλονικη

Την / Το Τρι Μαρ 28, 2017 9:29 am
απλα τομμι σε γυναικειο δεν μου καθεται για αυτο ρωτησα
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 984
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Τόπος : αθηνα

Την / Το Παρ Μαρ 31, 2017 12:26 am
παιδια η τενια φοβερη και οχι οταν βγει η δευτερη τενια δεν θα υπαρχει γινεκιος πρασινος λυπαμε που δεν μπορω να πω πολλα λογου σποιλερ παντως εμηνα εκπληκτη πρως το τελος τησ τενιας

GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 2544
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012

Την / Το Παρ Μαρ 31, 2017 4:16 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Την / Το Σαβ Απρ 01, 2017 12:46 am
Μόλις γύρισα από την ταινία, οπότε θα πω τις εντυπώσεις μου τώρα που τις έχω φρέσκες (χωρίς spoilers).
Καταρχάς είμαι ΠΑΡΑ πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα, την περίμενα αρκετά χειρότερη, μιας που οκ, καλώς  κακώς η mighty morphine δεν ήταν και η πιο καλογραμμενη σεζον.
Είχε ωραίες και έξυπνες ατάκες, παρά πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων,  έδειξε πως από 5 άγνωστοι έγιναν φίλοι και ομάδα.
Από ιστορία δεν ακολουθεί την αρχική σειρά στα περισσότερα σημεία,  αρκετοί χαρακτήρες έχουν κάποια διαφορετικά χαρακτηριστικά στην προσωπικότητα τους, διαφορετική προέλευση κλπ, ωστόσο δεν με χάλασε καθόλου,  ίσα ίσα το αντίθετο. Μακράν, για εμένα,  καλύτερη σκηνή εκεί που τους προπονει ο Άλφα, ο οποίος παρεμπιπτόντως ήταν τέλειος,  τρομερή επίσης και η Ρίτα,  αν και σε ένα σημείο μου θύμησε για κάποιοογο την Divadox Razz . (Η Kimberley κουκλαρα!!! love )  

Τελικές σκέψεις:
Σαν φαν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος,  η ταινία είχε καλύτερη αντιμετώπιση απ'οτι της άξιζε, σίγουρο αυτό. Από την αρχή ένιωθα ότι έβλεπα κάτι γνωστό, κάτι οικείο,  χωρίς ωστόσο να μοιάζει με ξανά ζεσταμενο φαγητό. Αργούν μεν να μεταμορφωθουν, είναι δε απαραίτητο, όποιος δει την ταινία θα καταλάβει πιστεύω το γιατί.  Αν πάτε να την δείτε περιμένοντας κάτι στο επιπεδο των transformes,  τότε θα εκπλαγείτε θετικά γιατί είναι χίλιες φορές καλύτερη και δεν συστάζει να το δείξει (κυριολεκτικά)  αυτό. 
Ανυπομονώ για τα sequels!! 

#RipBumblebee
tommy forever green
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2017

Την / Το Δευ Απρ 03, 2017 4:16 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:W

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης