Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Power Rangers Τhe Movie (2017)

+36
kenosgr
terror
PerkyXxxJinxxX
tommy forever green
ninetales
Costascss
takis12
MelesPower
panosevo
The Tokutaku
vafel
Dr_SLUMP
andreas2leni
BnsGoldRanger
JasonRed
MsterXgeo
Magna Defender
power24red
theothunder
johnny_salonica
gianniskap
Deadman Brand
tim
Joker
Red Forever
spidey90
powerrangercy
pasxalis
ZaneX
BATNICK
falconara90
Green Rider
The Red Mystic Ranger
Xrysovalantis 2@@
GEOHERO
lapo
40 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
The Tokutaku
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2016

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Πεμ Ιαν 19, 2017 8:17 pm
Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι είναι λίγο Avengers η τουλάχιστον ταινία της Marvel το στυλάκι του,διορθώστε με εάν κάνω λάθος.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Ιαν 20, 2017 1:56 pm
και μαρεσε και δεν μαρεσε το τρειλερ .. δεν ξερω .. θα διξει κατι μου λεει οτι δεν θα μαρεσει πολυ η ταινια πολυ ρομποτ γιατι??  ειδα μια σκηνη μαχης .. πολυ ρομποτ ρε παιδι μου σαν τρανφορμερς παρα παουερ ρειντζερς ..
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Ιαν 20, 2017 4:30 pm
Προσωπικά, αν και θα διαφωνήσω με τους υπόλοιπους,  είμαι εντυπωσιασμενος.
Αντικειμενικα το σενάριο χώρις αλλαγές και ο χαρακτήρας της σειράς δεν τεργιαζουν σε μια ταινία,  ιδικά της σημερινής εποχής, σαφώς και δεν πάει για όσκαρ, αλλά πρέπει να κάνουν κάτι για να αρέσει γενικά η ταινία,  όχι μόνο στους φάνς, οπότε καλύτερα, για εμένα να ακολουθήσουν κάτι σίγουρο,  παρά να φάνε το κεφάλι τους.
Πιστεύω παίρνει υπερβολική φροντίδα για ταινία PR και δεν περίμενα κάτι τέτοιο.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Ιαν 20, 2017 8:01 pm
Το άκρως αντίθετο. Είναι εντελώς χωρίς φροντίδα η ταινία. Απλά διαλέξεαν 5 καλοεμφανίσημους ηθοποιούς που μπορούν να παίφουν τους "εφήβους της τιβι", δύο ηθοποιούς που θα τραβήξουν θεατές στα σινεμά, το σενάριο θυμίζει περισσότερο αυτά τα εφηβικά δράματα που παίζονται τα απογεύματα στο μεξικό και το χειρότερο από όλα διαλέξαν στοιχεία όχι από την σειρά αλλά από ταινίες που ντρέπονται το γεγονός ότι είναι αυτού του είδους ταινίας. Η στολές δεν θυμίζουν τους Ρέιντζερς, θυμίζουν κακέχτυπα της ταινίας Fant4stick και το πως το πως μοιάζει το Angel Grove, το πως φέρονται οι χαρακτήρες και το πως μοιάζουν τα χρώματα αυτού του κόσμου θυμίζουν την ταινία Chronicle. Ακόμα και η μουσική της ταινία, αντί να είναι παουεριά που ΟΛΟΙ αγαπάνε, ΟΛΟΙ! Ακόμοι και αυτοί που θεωρούν τους ρέιντζερς σαχλούς, δεν έχουν παραπονεθεί ποτέ για τα σκορ του Γουάσσερμαν. Αντί για αυτό η μουσική ειναι χολυγουντιανή grunge με αυτά τα μπάσα του Χάνς Ζίμμερ λες και βλέπουμε έργο του Νόλαν.

Κοινώς : "Τι βάζει κώλους στο σινεμά και βγάζει παραδάκι; Αυτό που κάνουν τα τελευταία 5 χρόνια οι αμερικάνικες ταινίες μπας και κολυμπήσουμε στο εκατομυριάκι και εμείς." Τα ίδια απαράδεκτα σκουπίδια που έχουμε δει 15 φορές σε μια χρονία. Είναι κλασσική τεμπελιά και πρακτικά ταινία-fast food που είναι κόπια μιας άχαρης και άκαρδης φόρμουλας.

Η ταινία είναι τεράστια αποτυχία. Και το χειρότερο, είναι από το ίδιο στούντιο που έφτιαξε το Pacific RIm που το μόνο που του έλειπε είναι να βάλει hatsune miku για να μας πείσει ότι ιαπωνικής παραγωγής. Πως πήγαν από αυτό, σε αυτή την "δήθεν σοβαρή" μπουρδα που μας πλασάρουν τώρα. Και οι χαρακτήρες της σειράς μια χαρά χωράνε σε μια ταινία. Να μην ξεχνάμε οτι έχουν φτιαχτεί αυτά :


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Ιαν 20, 2017 10:24 pm
^κοιτα, μπορεί να έχεις 100% δίκιο σε αυτά που λες, δεν ασχολούμαι πολύ με τον κινηματογραφο,  οπότε δεν ξέρω και πάρα πολλά για να το συγκρίνω με άλλα, απλά πραγματικά μου φάνηκε ωραίο και φρέσκο για power rangers, οκ κι στολές δεν είναι οι καλύτερες,  δεν διαφωνώ και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να σου πω  εκτός από το ότι μου φάνηκε ωραίο και ότι το περίμενα πολθ χειρότερο.
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Ιαν 21, 2017 12:51 am
Κι εγώ με το trailer και εντυπωσιάστηκα και απογοητεύτηκα. Αρχικά χρησιμοποιούν πολύ ρομποτίατικα πράγματα. Επίσης οι στολές τους κάνουν να φαίνονται άγριοι κι οχι καλοί όπως πρεπει. Αυτή η πράσινη είναι και καλά η Ρίτα; Δεν κατάλαβα. Τέλος θα ήθελα στην ταινία να αναφερθούν στους πρώτους Power Rangers.
The Tokutaku
The Tokutaku
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 295
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2016
Ηλικία : 24
Τόπος : Morphin Grid

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Ιαν 21, 2017 1:34 am


Αυτό το vid δείχνει σκηνές από το πρώτο επεισόδιο και τις συγκρίνει με την ταινία,βλέποντας το θα έλεγα πως κάτι λείπει από την ταινία σίγουρα....τουλάχιστον η ατμόσφαιρα σίγουρα δεν φέρνει power rangers.Αρχίζω να πιστεύω πως όντως μπορεί να μην είναι τόσο καλή.
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Ιαν 21, 2017 12:26 pm
Νομίζω ήταν εξαρχής ξεκάθαρο ότι η ταινία θα 'ναι πλήρως εκσυγχρονισμένη, σε μια προσπάθεια των στούντιο να τραβήξουν κόσμο. Σίγουρα δε μπορούσαν το κάνουν όπως στις σειρές, θα έμοιαζε πολύ φτωχό και θα πήγαιναν μόνο οι σκληροπυρηνικοί φανς να πληρώσουν σινεμά. Από την άλλη αν απομακρυνθούν πολύ από το franchise, ίσως χάσουν τους φανς. Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι.

Η δική μου γνώμη, είναι μια κρύο μια ζέστη. Μ' αρέσει που επαναφέρουν την αρχική πεντάδα, αλλά δε τρελαίνομαι με τις στολές. Μ' αρέσει μεν το μεταλλικό στυλ, αλλά θα προτιμούσα κάτι περισσότερο στην παλιά ταινία. Μ' αρέσει ο Ζόρνταν και μου θυμίζει κάτι από "Man of Steel" ο τρόπος που σχηματίζεται το κεφάλι του. Δε μου αρέσει που οι Ρέηντζερς έχουν δυνάμεις χωρίς τη στολή, αλλά εφόσον υπάρχει ως ιδέα σε άλλες σειρές του franchise μπορώ να το παραβλέψω. Μου αρέσουν τα Ζορντς και ναι θυμίζουν έντονα Τρανσφόρμερς (πράγμα που προσωπικά δε με χαλάει). Ας είμαστε ειλικρινείς, αν το έκαναν σαν κουκλάκια όπως στις σειρές, δε θα πούλαγε. Δε μου αρέσει το Μέγκαζορντ ΚΑΘΟΛΟΥ. Υποτίθεται ότι σχηματίζεται από την ένωση των Ζορντς. Εδώ ουδεμία σχέση βρίσκω μορφολογικά. Είτε λοιπόν μιλάμε για ανεξάρτητο ρομπότ (το απεύχομαι), είτε δε ξέρω πως ακριβώς θα το δείξουν. Δε μου πολυαρέσει ο τρόπος μορφοποίησης των Rangers. Ναι φαίνεται κουλ, σύγχρονος κλπ., αλλά δε θυμίζει ούτε Rangers γενικότερα ούτε MMPR ειδικότερα.
MelesPower
MelesPower
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 315
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : KΥΠΡΟΣ

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Ιαν 21, 2017 4:51 pm
ανυπομονώ να βγει εχω μεγαλη περιεργεια πως θα ειναι
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Ιαν 21, 2017 5:04 pm
Το ύφος δεν ήταν τόσο σκοτεινό όσο στο 1ο trailer.Αυτό εννοείται πως δεν είναι απαραίτητα αρνητικό.
Θα έλεγα πως αυτή η πιο ψηφιακή εκδοχή του Zordon μου αρέσει.
Η μουσική του Kanye West που υπήρχε ήταν κακή επιλογή.
Τώρα για τα Zords,τον Goldar και τα Putties δεν μπορώ να πω γνώμη αν δεν δω την ταινία.
Πάντως στον τομέα του cgi φαίνεται οτι έπεσε δυνατό χρήμα.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Ιαν 24, 2017 10:39 am
Red Forever έγραψε:Το άκρως αντίθετο. Είναι εντελώς χωρίς φροντίδα η ταινία. Απλά διαλέξεαν 5 καλοεμφανίσημους ηθοποιούς που μπορούν να παίφουν τους "εφήβους της τιβι", δύο ηθοποιούς που θα τραβήξουν θεατές στα σινεμά, το σενάριο θυμίζει περισσότερο αυτά τα εφηβικά δράματα που παίζονται τα απογεύματα στο μεξικό και το χειρότερο από όλα διαλέξαν στοιχεία όχι από την σειρά αλλά από ταινίες που ντρέπονται το γεγονός ότι είναι αυτού του είδους ταινίας. Η στολές δεν θυμίζουν τους Ρέιντζερς, θυμίζουν κακέχτυπα της ταινίας Fant4stick και το πως το πως μοιάζει το Angel Grove, το πως φέρονται οι χαρακτήρες και το πως μοιάζουν τα χρώματα αυτού του κόσμου θυμίζουν την ταινία Chronicle. Ακόμα και η μουσική της ταινία, αντί να είναι παουεριά που ΟΛΟΙ αγαπάνε, ΟΛΟΙ! Ακόμοι και αυτοί που θεωρούν τους ρέιντζερς σαχλούς, δεν έχουν παραπονεθεί ποτέ για τα σκορ του Γουάσσερμαν. Αντί για αυτό η μουσική ειναι χολυγουντιανή grunge με αυτά τα μπάσα του Χάνς Ζίμμερ λες και βλέπουμε έργο του Νόλαν.

Κοινώς : "Τι βάζει κώλους στο σινεμά και βγάζει παραδάκι; Αυτό που κάνουν τα τελευταία 5 χρόνια οι αμερικάνικες ταινίες μπας και κολυμπήσουμε στο εκατομυριάκι και εμείς." Τα ίδια απαράδεκτα σκουπίδια που έχουμε δει 15 φορές σε μια χρονία. Είναι κλασσική τεμπελιά και πρακτικά ταινία-fast food που είναι κόπια μιας άχαρης και άκαρδης φόρμουλας.

Η ταινία είναι τεράστια αποτυχία. Και το χειρότερο, είναι από το ίδιο στούντιο που έφτιαξε το Pacific RIm που το μόνο που του έλειπε είναι να βάλει hatsune miku για να μας πείσει ότι ιαπωνικής παραγωγής. Πως πήγαν από αυτό, σε αυτή την "δήθεν σοβαρή" μπουρδα που μας πλασάρουν τώρα. Και οι χαρακτήρες της σειράς μια χαρά χωράνε σε μια ταινία. Να μην ξεχνάμε οτι έχουν φτιαχτεί αυτά :


Συμφωνώ στα περισσότερα που λες φίλε αν όχι σ'όλα!
Γενικότερα με χαλάει γιατί φαίνονται ελάχιστα κοινά σημεία σε σχέση με τους κανονικούς...από στολές μέχρι το μέγκαζορντ και τα τερατάκια. Δε λέω οκ λογικό να το προσαρμόσουν σε δεδομένα ταινίας αλλά το ψιλοπαράκαναν....αν εξαιρέσεις την Becky G(Trini)που για τα δεδομένα που γενικά υπάρχουν είναι λίγο πιο μπαμπάτσικη(πράγμα καθόλου κακό) όλοι οι άλλοι είναι όντως διαλεγμένοι just σαν έφηβοι για να υπερτονίσουν το συγκεκριμένο στοίχειο της ταινίας!

Αντίθετα με το πρώτο τρέιλερ,το δεύτερο δεν μου άρεσε με τα πολλά περισσότερα πράγματα που είδα και θεωρώ πως βάζει στοιχεία άγνωστα στο franchise τα οποία το διαμορφώνουν αρκετά και δεν το κάνουν να θυμίζει αυτό που πραγματικά είναι....
avatar
takis12
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2017

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Φεβ 01, 2017 5:47 pm
ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Φεβ 03, 2017 2:26 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Φεβ 14, 2017 12:35 pm
νομιζω τα ποστερ που κυκλοφρουν τα σπανε ετσι???
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Πεμ Φεβ 16, 2017 1:04 am
ΟΚ έφυγε για παραγγελιά στην αδερφή μου αυτό. ΕΠΟΣ!!!
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 15 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Πεμ Φεβ 16, 2017 11:33 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης