Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Power Rangers Τhe Movie (2017)

+36
kenosgr
terror
PerkyXxxJinxxX
tommy forever green
ninetales
Costascss
takis12
MelesPower
panosevo
The Tokutaku
vafel
Dr_SLUMP
andreas2leni
BnsGoldRanger
JasonRed
MsterXgeo
Magna Defender
power24red
theothunder
johnny_salonica
gianniskap
Deadman Brand
tim
Joker
Red Forever
spidey90
powerrangercy
pasxalis
ZaneX
BATNICK
falconara90
Green Rider
The Red Mystic Ranger
Xrysovalantis 2@@
GEOHERO
lapo
40 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Οκτ 09, 2016 11:03 am
εμενα δεν μου αρεσε καθολου. σαν φαν των power rangers
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Οκτ 09, 2016 11:15 am
Καλές οι πρώτες εντυπώσεις από το τρέιλερ. Εκσυγχρονισμένοι αρκετά οι Ρέιντζερς (ιδίως στυλιστικά), αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Άλλωστε μιλάμε για κινηματογραφική μεταφορά. Έχουν αλλάξει αρκετά βλέπω το όριτζιν στόρι. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως σε όλες τις ενσαρκώσεις οι Ρέιντζερς έπαιρναν δυνάμεις μετά τη μεταμόρφωσή τους και μόνο. Τις υπόλοιπες ώρες ήταν κοινοί θνητοί. Λογικά θα βγουν κι άλλα τρέιλερς με περισσότερες αποκαλύψεις. Η lionsgate βλέπω έχει αναλάβει τη προώθηση της ταινίας, οπότε θεωρώ δεδομένο ότι θα φθάσει και στη χώρα μας.
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Οκτ 09, 2016 3:49 pm
Ok ξέρω οτι από ένα teaser trailer δεν μπορεί κανείς να βγάλει συμπέρασμα όμως είδα κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν.Αυτό που με χάλασε ήταν οι unmorphed δυνάμεις.Αλήθεια τώρα?Super strength,άλματα 20 μέτρων και αναπνοή κάτω από το νερό.Τι σχέση έχουν αυτά με τους MMPR?
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Οκτ 10, 2016 1:31 pm
Λοιπόν εμένα το τράιλερ μου άρεσε πάρα πολύ!! όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω δεν δείχνει πολλά! αλλά μέχρι στιγμής νομίζω ότι είναι οκ! Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι η ταινία δεν απευθύναιται μόνο στους φαν! Επειδή είναι χολιγουντιανή παραγωγή προσπαθεί να περάσει την ταινία σε όλους δλδ φάνς, ανθρώπους που έχουν μία ιδέα κ αυτούς που δεν ξέρουν καν τι είναι οι power rangers... έτσι κατάλαβα εγώ!
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Οκτ 10, 2016 3:15 pm
Ακριβώς όπως το είπες είναι.Είναι ξεκάθαρο πως θέλουν να προσεγγίσουν περισσότερο κοινό (να βγάλουν περισσότερα χρήματα) και όχι μόνο τους fans της σειράς.Έτσι όμως είναι επικίνδυνο να χαθεί η ταυτότητα της ταινίας.Ουσιαστικά θα είναι σαν να βλέπουμε ένα ακόμα Chronicle (που προσωπικά μου το θύμισε πάρα πολύ).Επιχείρησαν άλλωστε να κάνουν το ίδιο πράγμα με τους Fant4stic και το αποτέλεσμα ήταν μια τεράστια πατάτα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Οκτ 11, 2016 10:33 am
Προσωπικά χαίρομαι που βλέπω την ταινία να διαφοροποιειται από τη σειρά. Καλώς ή κακώς, η mighty Morphin σαν σειρά είχαν κακογραμμενο σενάριο και πολλά ανόητο πράγματα.  Αν ακολουθούσαν την κανονική ιστορία θα έβγαινε νια ταινία με πολλές παραλείψεις, που μόνο οι πολυ hard-core φάνς θα θεωρούσαν καλή. Αν λοιπόν η νέα ταινία ή κακογραμμενη, χωρίς σεναριακες τρύπες κλπ και έχει και σοβαρό χαρακτήρα, τότε με χαρά θα τη δω.
Έτσι και αλλιώς κάθε σεζόν έχει διαφορετική υπόθεση/χαρακτήρες,  ας το δούμε και αυτό έτσι, σαν κάτι καινούργιο.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Οκτ 11, 2016 2:09 pm
Θα συμφωνήσω σ'αυτό με τους χαρακτήρες. Όσον αφορά τις δυνάμεις,έχουμε δει αρκετές φορές να έχουν τέτοιες οι ρέηντζερς όντας unmorphed(στους ninja storm που ήλεγχαν γη,νερο,αερα, στους dino thunder ταχύτητα-υπερηχητική φωνή-σκληρό δέρμα-αφάνεια) οπότε μου φαίνεται λογικό. 
Κι απ την στιγμή που η ταινία είναι τίγκα hollywood λογικό να βάλουν τέτοιες δυνάμεις που είναι απλές,δεν θέλουν πολλά πολλά γιατί θέλουν να χτίσουν franchise, κάτι εντελώς διαφορετικό απ'ότι γίνεται στις σειρές.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Οκτ 12, 2016 4:19 am
εμενα το τρειλερ μου αρεσε πολυ ! δεν το περιμενα ετσι μπραβο τους .
ειναι οι ρειντζερς στην εποχη μας , εκσυγχρονισμενοι  θα το λεγα, ειναι μια κανονικη ταινια που μπορει να την δει οποιοσδηποτε οπως ειδαμε στο τρειλερ που αφησε πολυ καλες εντυπωσεις γενικα . το μονο που με χαλαει ειναι οι στολες . πολυ ρομποτ ρε παιδι μου μονο αυτο με χαλαει . αν και στο τελος φανηκε πολυ ωραια του κοκκινου.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Οκτ 12, 2016 10:51 am
BnsGoldRanger έγραψε:εμενα το τρειλερ μου αρεσε πολυ ! δεν το περιμενα ετσι μπραβο τους .
ειναι οι ρειντζερς στην εποχη μας , εκσυγχρονισμενοι  θα το λεγα, ειναι μια κανονικη ταινια που μπορει να την δει οποιοσδηποτε οπως ειδαμε στο τρειλερ που αφησε πολυ καλες εντυπωσεις γενικα . το μονο που με χαλαει ειναι οι στολες . πολυ ρομποτ ρε παιδι μου μονο αυτο με χαλαει . αν και στο τελος φανηκε πολυ ωραια του κοκκινου.
Συμφωνώ ακριβώς με όσα είπες.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Οκτ 12, 2016 8:08 pm
BATNICK έγραψε:
Καλές οι πρώτες εντυπώσεις από το τρέιλερ. Εκσυγχρονισμένοι αρκετά οι Ρέιντζερς (ιδίως στυλιστικά), αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Άλλωστε μιλάμε για κινηματογραφική μεταφορά. Έχουν αλλάξει αρκετά βλέπω το όριτζιν στόρι. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως σε όλες τις ενσαρκώσεις οι Ρέιντζερς έπαιρναν δυνάμεις μετά τη μεταμόρφωσή τους και μόνο. Τις υπόλοιπες ώρες ήταν κοινοί θνητοί. Λογικά θα βγουν κι άλλα τρέιλερς με περισσότερες αποκαλύψεις. Η lionsgate βλέπω έχει αναλάβει τη προώθηση της ταινίας, οπότε θεωρώ δεδομένο ότι θα φθάσει και στη χώρα μας.

Oι SPD νομίζω ήταν εκ γεννετής με δυνάμεις x-men. Oι Dino Thunder και οι OΟ απέκτησαν υπερφυσικές δυνάμεις μόλις έγιναν rangers πάλι x-men φάση και τις χρησιμοποιούσαν unmorphed. Οπότε ναι πάνω εκεί πάτησαν και έκαναν κάτι παρόμοιο. Ενα πράγμα δεν μου άρεσε στο trailer προσωπικά. Που τους έδειχνε όλους να είναι τα παιδιά της φάπας πριν γίνουν rangers. Αλλα ΟΚ μάλλον θέλουν να περάσουν μήνυμα για το bullying. Ενδιαφέρον αυτό με τη Ρίτα. Εχει σκοτώσει ranger είπε. Ισως έχει σκοτώσει τον πράσινο ranger και γι'αυτό έχει πράσινο χρώμα η στολή της. Μακάρι να πάει καλά η ταινία και να μην ξενερώσουμε. Πολύ Fantastic Four σκηνικό που έβγαλε το trailer και όχι τόσο power rangers. Ειδωμεν...μην προδικάζουμε από τώρα
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Οκτ 12, 2016 8:17 pm
εμενα το trailer μου αρεσε
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Πεμ Οκτ 13, 2016 8:45 pm
Green Rider έγραψε:
BATNICK έγραψε:
Καλές οι πρώτες εντυπώσεις από το τρέιλερ. Εκσυγχρονισμένοι αρκετά οι Ρέιντζερς (ιδίως στυλιστικά), αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Άλλωστε μιλάμε για κινηματογραφική μεταφορά. Έχουν αλλάξει αρκετά βλέπω το όριτζιν στόρι. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως σε όλες τις ενσαρκώσεις οι Ρέιντζερς έπαιρναν δυνάμεις μετά τη μεταμόρφωσή τους και μόνο. Τις υπόλοιπες ώρες ήταν κοινοί θνητοί. Λογικά θα βγουν κι άλλα τρέιλερς με περισσότερες αποκαλύψεις. Η lionsgate βλέπω έχει αναλάβει τη προώθηση της ταινίας, οπότε θεωρώ δεδομένο ότι θα φθάσει και στη χώρα μας.

Oι SPD νομίζω ήταν εκ γεννετής με δυνάμεις x-men. Oι Dino Thunder και οι OΟ απέκτησαν υπερφυσικές δυνάμεις μόλις έγιναν rangers πάλι x-men φάση και τις χρησιμοποιούσαν unmorphed. Οπότε ναι πάνω εκεί πάτησαν και έκαναν κάτι παρόμοιο. Ενα πράγμα δεν μου άρεσε στο trailer προσωπικά. Που τους έδειχνε όλους να είναι τα παιδιά της φάπας πριν γίνουν rangers. Αλλα ΟΚ μάλλον θέλουν να περάσουν μήνυμα για το bullying. Ενδιαφέρον αυτό με τη Ρίτα. Εχει σκοτώσει ranger είπε. Ισως έχει σκοτώσει τον πράσινο ranger και γι'αυτό έχει πράσινο χρώμα η στολή της. Μακάρι να πάει καλά η ταινία και να μην ξενερώσουμε. Πολύ Fantastic Four σκηνικό που έβγαλε το trailer και όχι τόσο power rangers. Ειδωμεν...μην προδικάζουμε από τώρα

Ενδιαφέρον! Πραγματικά δεν το 'ξερα ότι υπήρχε ιστορικό προηγούμενο. Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! Very Happy
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Οκτ 15, 2016 11:49 am
εμέμα πάλι μου θύμισε πολύ twilight, hanger games αυτή η σκοτεινήλα που είχε κλασική lionsgate
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Νοε 06, 2016 9:16 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 1_zpsbe8574b7
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 3_zps4d69e2b4
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Bleach_Group
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Arrow_zpsdc214876
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Untitled-1_zps651efb21
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Wd_zps213b4510
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Naruto2_zpsdde1594d
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Got_zpsb88bd570
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Νοε 06, 2016 11:09 pm
Αν πω ότι μου αρέσει, θα πω ψέματα Razz
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 12 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τετ Νοε 09, 2016 11:46 pm
Νομίζω είναι χάλια!! χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης