Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) Empty Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games)

Τετ Ιαν 14, 2015 9:47 pm
Πείτε μας χαραχτήρες μέσα σε games που είναι crossover (= ανήκουν σε άλλο παιχνίδι/ταινία/κινούμενο σχέδιο που δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο παιχνίδι ή κάποιο αληθινό διάσημο πρόσωπο που εμφανίζεται μέσα).
- Εξαιρούνται τα παιχνίδια που στηρίζονται στο crossover τύπο, όπως Dissidia, Warriors Orochi, Kingdom of Hearts κτλ.
- Επίσης εξαιρούνται τα crossover σε fighting games καθώς είναι άλλη κατηγορία: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Για να πω την αλήθεια έκανα λάθος γιατί έφτιαξα πρώτα το άλλο θέμα και μετά σκέφτηκα να φτιάξω αυτό... Sorry
Embarassed



Τώρα τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό είναι:
- H Reiko Hinomoto και το αλτερέγω της Rowdy Reiko/Queen Cobra από το Rumble Roses στο Metal Gear Solid 3: Subsistence ως χαραχτήρες στο online μέρος του παιχνιδιού.
- (Spoiler alert) Μια αγαπημένη μου crossover εμφάνιση είναι του Dante από τα Devil May Cry στο Shin Megami Tensei III: Nocturne στην έκδοση Maniax. Σε άλλες εκδόσεις έχει άλλον χαραχτήρα στην θέση του, αλλά πιστεύω ότι ταιριάζει πολύ έτσι όπως εμφανίζεται και τον έχουν κάνει πολύ δύσκολο αλλά ευχάριστο αρχηγό.
- Στο Alice Madness Returns, ένα αγαπημένο μου game, εμφανίζεται ένας σκελετός που είναι από το
Psychonauts
- Στο Final Fantasy XIII-2 πωλούνται DLC κοστούμια από το Mass Effect και το Assassin's Creed 2 που από ότι κατάλαβα σου δίνουν σπεσιαλ δυνάμεις.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) Empty Απ: Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games)

Τετ Ιαν 14, 2015 11:15 pm
Απ'ότι ξέρω ο Dante σκάει μύτη και στο Viewtiful Joe στο ps2. To έχω το παιχνίδι αλλά το έχω παίξει ελάχιστα



Δεν θυμάμαι κάτι άλλο τώρα. Κυριώς στα fighting ξέρω crossovers πολλά
Εχει λίστα εδώ πάντως [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ανακάλυψα και ένα rpg στο psp χθες καταλάθος όπως κοίταγα για King of fighters
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) Empty Απ: Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games)

Παρ Ιαν 16, 2015 5:39 pm
Στο Brutal Legend δεν ξέρω αν ο Ozzy Osbourne παίζει τον εαυτό του με κωμικό τρόπο (crossover) ή όχι..

Πάντως υπάρχουν πολλά crossovers που δεν γράφει στο site αυτό. Πχ κάποιοι διάσημοι νομίζω ότι εμφανίζονται σε κάποια GTA και παίζουν τους εαυτούς τους αλλά δεν θυμάμαι ποιοι.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games) Empty Απ: Crossover χαραχτήρες μέσα σε games (Εκτός από fighting games)

Σαβ Ιαν 17, 2015 3:16 pm
Στο Hitman absolution εμφανίζονται ο Kane and Lynch από το ομώνυμο παιχνίδι. 
Στο επόμενο παιχνίδι κάτι μου λέει ότι θα εμφανιστεί η Lara.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης