Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποια είναι η βασική σας τριάντα;

2 - 25%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 13%
0 - 0%
1 - 13%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 13%
0 - 0%
1 - 13%
0 - 0%
2 - 25%
 
Σύνολο Ψήφων: 8
 
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική Empty Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική

Δευ Οκτ 13, 2014 10:52 pm
Πείτε ποια είναι η βασική σας και αναπληρωματική σας τριάδα (στην ψηφοφορία ψηφίστε την βασική) και ποια είναι η στατηγική σας.
_________________________________________


Η βασική μου τριάντα είναι Rem, Sice και Cater. Η στρατηγική είναι πολύ απλή:


Rem  (αρχηγός) (Healer / Black Mage / Critical hit hunter)

Θετικά: Μεγάλο και γρήγορο evade / Γρήγορες επιθέσεις / Είναι δύσκολος στόχος όταν επιτίθεται / Δυνατή στις μαγείες (Mag) / Πολύ καλές Special κινήσεις.
Αρνητικά: Χαμηλή άμυνα / Μικρή ζωή / Μικρή δύναμη (Str).
Στρατηγική: Την έχω σαν αρχηγό γιατί αλλιώς έχει την τάση να πεθαίνει γρήγορα. Με το evade της μπορεί να κινείται πολύ γρήγορα από την μια μεριά μίας πίστας στην άλλη αποφεύγοντας εχθρούς και επιθέσεις, που είναι καλό γιατί έχει λίγη άμυνα. Επίσης, έτσι προσεγγίζει γρήγορα εύκολους στόχους (μόνους εχθρούς). Παρόλου που δεν τα πάει πολύ καλά με την μάχη με πόλους εχθρούς μπορεί να νικήσει εύκολα τους περισσότερους εχθρούς χωρίς κοντινή υποστήριξη ακόμα και αν είναι περισσότερα levels, το κόλπο είναι να περιμένεις ευκαιρίες για κρίσιμα χτυπήματα (επειδή δεν έχει πολύ δύναμη).
Από μαγείες και special attacks: Εγώ προτιμώ Heal + Thunder + Mp Steal/Regeneration (special)
αλλά πολύ καλή στρατηγική είναι το Heal + Reraise (special) + Mp Steal/Regeneration (special) (Δεν θυμάμαι αν γίνεται σίγουρα)


Sice (Berserker)

Θετικά: Συνεχόμενα δυνατά χτυπήματα / Str που μεγαλώνει με special move / Κινήσεις που προκαλούν Stop, Death, Poison / Black Hole
Αρνητικά: Υπάρχει πιθανότητα αστοχίας / Μέτριο περπάτημα
Στρατηγική: Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη στρατηγική, απλά πρέπει να επικεντρώνεται στο να χτυπάει έναν εχθρό μέχρι να πέσει. Από κινήσεις Defense / Thunder / Dark Hole ή Dark Zone
Το Dark hole μαζεύει εχθρούς σε ένα μέρος και μετά τους βαρεί συνεχόμενα. Το dark zone δυναμώνει την δύναμη (στρ) από τους νεκρούς εχθρούς. Καλο είναι και το Psycho Vortex που ακολουθεί αντιπαλους και χτυπάς άλλους. Γενικά δεν έχει κάποια στρατηγική.


Cater (Range attacks)

Θετικά: Το πιο γρήγορο περπάτημα / Δυνατά range attacks / Normal hits με dark magic / Δεν χρειάζεται dark magics
Αρνητικά: Αργές σφαίρες / Άχρηστο evade (με την καλή και κακή έννοια)
Στρατηγική: Δεν χρειάζεται μαγείες και τα special attacks αν και καλά δεν χρειάζονται τόσο επειδή οι normal attacks της είναι αρκετές. Το μόνο που μπορεί να είναι χρήσιμο είναι το Wall. Πολύ σημαντικό για αυτήν την χαραχτήρα είναι το ξεκλείδωμα όλων των normal attacks για να μπορεί να κάνει dark magic χωρίς mp.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Costascss στις Τρι Οκτ 14, 2014 5:30 pm, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική Empty Απ: Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική

Δευ Οκτ 13, 2014 11:42 pm
βασικά εγώ κοίταγα όλους να τους έχω στο ίδιο lv, οπότε άλλαζα συνεχώς τριάδα. Μου άρεσε να ελέγχω έναν από τους King, Trey, Αce και να βάζω 2 άλλους που θέλουν lv up.

Aγαπημένη τριάδα για μένα King, Jack, Ace
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική Empty Απ: Final Fantasy Type-0 - Τριάδα/Στρατηγική

Τρι Οκτ 14, 2014 4:49 pm
Λοιπόν έχω τον Ace ως αρχηγό καθώς είναι μακρινός παίχτης και κάνει αρκετή ζημιά και αποφεύγει αρκετά γρήγορα. Μετά έχω πάντα και την Rem ως βασική για να κάνει cure και αρκετές φορές όταν ψοφάν οι άλλοι δύο σώζει την κατάσταση με την βοήθεια και κάποιου απο την ακαδημία. Απο εκεί και πέρα ο τρίτος είναι της στιγμής συνήθως είναι κάποιο Support για να μου αναπληρώνει την ζωη ποιο γρήγορα ή κάποιον που να έχει αρκετά καλό damage
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης