Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Παρ Σεπ 26, 2014 9:52 pm
Καταρχην τι να μεταφερει,σερβερς του ds στο 3ds.
Ολα εχουν μια αρχη και ενα τελος.
Ετσι και το 1ο xbox ειχε online servers και στα τελευταια του, εκλεισαν, ετσι θα ερθει μια μερα που το ps3/x360 δεν θα εχει online γιατι η κονσολες θα κανουν τον κυκλο τους, ηδη αυτες ειναι στα τελευταια τους.Δεν μου κανει καμια εντυπωση.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 1:06 am
Χάνεις την ουσία. Οκ πάλιωσε και κλείσαν τους σέρβερς. Πάλιωσε και το 3ds και βγάζουν καινούριο 3ds, που θα παίζει τα καινούρια παιχνίδια. Πολύ γρήγορα παλιώνουν τα πράγματα της nintendo.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 1:39 am
Και μενα μου την εσπασε η κινηση με το νεο 3ds γιατι ειμαι κατοχος του παλιου  Razz
δεν το νομιζω ,σημεια των καιρων ειναι, αρχη και τελος, ποιος ασχολειται με το wii τωρα?
Το ds επαιρνε ports που δεν βλεπονταν απο το 3ds και σαφως η εταιρεια οταν της καπνισει θα σπρωξει εκβιαστηκα στις νεες τις κονσολες, το βρισκω λογικο, το 3ds το 2009 βγηκε αν δεν το στηριξει τωρα ,ποτε?
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 1:51 am
Αμ δεν το στηρίζει τώρα το 3ds. Στηρίζει το ακόμα πιο καινούριο της 3ds . Οι σέρβερς σκέτοι είναι ας πούμε μια λογική κίνηση για να αναγκάσει κάποιον να πάρει τις καινούριες τις κονσόλες. Όμως το γεγονός ότι βγάζει καινούριο 3ds και ουσιαστικά σε αναγκάζει να πάρεις καινούριο είναι άθλιο. Εγώ τώρα που έψηνα κάποια στιγμή να πάρω wii u πως θα προχωρήσω στην αγορά; Έχει βγει κάποια χρόνια, που ξέρω ότι δεν θα το βγάλει σε αχρηστία και αυτό;

Επίσης οκ, δεν υποστηρίζεις πλέον το ds. Τα παιχνίδια του ds γιατί παραμένουν στην ίδια τιμή που ήταν πάντα; Δλδ εκει μια χαρά η τιμή κρατιέται. Ο σέρβερ πάλι....
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 2:31 am
Πολύ σωστό αυτό με τις τιμές. Γενικά η nintendo έχει απαράδεκτη πολιτική. Η microsoft όλο και βελτιώνεται. Και στα παλιότερα παιχνίδια της πέφτουν οι τιμές (στα περισσότερα) και με μία συνδρομή xbox live έχεις και στο 360 και στο one πρόσβαση να παίξεις online άλλα και παίρνεις και δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα. Πρέπει επιτέλους να έρθει στο παρόν η nintendo. Σνομπάρει τρελά το online gaming...
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Bleach_Group
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 3:36 pm
Και βασικά, γιατί να με αναγκάσει μια εταιρία να αγοράσω κονσόλα της; Έχω κάνει κάποιο συμβόλαιο μαζί της ότι θα την ακολουθώ αιώνια; Θέλω να παίζω τα παιχνίδια που μου αρέσουν. Αρχή, μέση και τέλος. Δε γίνεται η nintendo να μας αντιμετωπίζει όλους σαν τους σκληροπυρηνικούς gamers που αγοράζουν όλες τις κονσόλες γιατί είναι φανς.

Σ' αυτό το σημείο θα πρέπει να παραδεχτώ την Sony. Μου φαίνεται ότι είναι η μόνη εταιρία που αντιμετώπιζει τους gamers σαν πελάτες και τους αντιμετωπίζει όλους ομότιμα, άσχετα με το ποια κονσόλα έχουν. Τι εννοώ: Πόσα χρόνια πέρασαν απ' όταν βγήκε το PS2 όταν σταμάτησε να βγάζει παιχνίδια για το PSX; Πότε βγήκε το PS4 και πότε σταμάτησαν να βγαίνουν παιχνίδια για το PS2; Έχει βγει το PS Vita; Έχει βγει. Έχουν σταματήσει να βγαίνουν παιχνίδια για το PSP; Όχι!

Η Sony σταματάει να παράγει για μια γενιά, όταν οι αριθμοί των κατόχων έχουν γίνει τόσο μικροί που είναι ασύμφοροι. Η nintendo μας έχει σαν πρόβατα. Σου λέει, εγώ αυτό έχω τώρα κι άμα γουστάρεις. Α, και να ξέρεις, αν θέλεις να μην αχρηστευτεί η κονσόλα σου, να φροντίσεις να τη πάρεις με το που κυκλοφορήσει γιατί μπορεί σε κανά χρόνο να βγάλω καινούργια...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 3:47 pm
^Τωρα που ανάφερες την sony εγω την παραδέχομαι ειδικά στο online τί εννοώ ? π.χ. οι servers στο ps2 έκλεισαν σε αρκετά παιχνίδια (οχι σε όλα) Παρόλο αυτα το ps2 έχει την δυνατότητα να φτιάχνεις σε όλα τα παιχνίδια δικό σου server ανεξάρτητα το αν έχουν κλείσει η όχι οι επίσημοι το αποτέλεσμα παίζω ακόμα thps3 Online στο 2 
Αντίθετα στο wii για να βρεις και να παίξεις online τώρα πρέπει να έχεις το wii "σπασμένο" και να ψάξεις πολύ για το πρόγραμμα
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 4:04 pm
σε ένα πράγμα μου τη σπάνε όλοι. Στο backwards compability που το αφαίρεσαν διαπαντώς...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 4:09 pm
^Όχι διαπαντός κάθε κονσόλα sony παίζει παιχνίδια ps1 είτε cd είτε απο psn το τέσσερα απότι λένε σε λίγο καιρό θα παίζει και cd του 2 τα οποία μπορείς να τα κατεβάσεις και απο psn καιν να τα παίξεις σε όλες τις κονσόλες (εκτός psp)

Το ds επίσης παίζει κασέτες gameboy θα το έχεις δει σίγουρα και το wii παίζε gamecube
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 4:57 pm
αναφέρομαι στις νεότερες κονσόλες. Π.χ. ps3, ps4, xbox one
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 5:04 pm
^ Μα το ίδιο ισχύει και για αυτές , για το xbox δεν ξέρω γιατί ούτε είχα ποτέ, ούτε το έχω ψάξει,πάντως όσο αναφορά το ps1 αν και είναι άνεργη κονσόλα εδω και χρόνια η sony φροντίζει να βοηθήσει τους "οπαδούς" της σε αυτό σε όλα τα θέματα και το έχει αποδείξει για μένα (όπως είπα και παραπάνω κάθε κονσόλα sony παίζει ps1) και ετοιμάζετε να κάνει το ίδιο και με το 2 που είναι στα τελευταία του
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 7:10 pm
είσαι σιγουρος ότι παίζει παιχνίδια του 1 το ps3; Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.

Πάντως το 360 έπαιζε πολλά παιχνίδια του xbox . Το ps3 πάλι δεν έπαιζε κανένα του ps2, εκτος από κάπια έκδοση που είχε βγει που ποτέ δεν ήρθε στην Ελλάδα. Έτσι είχα ακούσει τέλως πάντων.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 7:23 pm
E ναι. Αν το ps3 έπαιζα του ps2 θα το έπαιρνα χωρίς σκέψη. Αλλά όχι...το απέσυραν αυτό το μοντέλοι οι καραγκιόζηδες  Evil or Very Mad
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 8:00 pm
just reaper έγραψε:είσαι σιγουρος ότι παίζει παιχνίδια του 1 το ps3; Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.

Πάντως το 360 έπαιζε πολλά παιχνίδια του xbox . Το ps3 πάλι δεν έπαιζε κανένα του ps2, εκτος από κάπια έκδοση που είχε βγει που ποτέ δεν ήρθε στην Ελλάδα. Έτσι είχα ακούσει τέλως πάντων.
100% Βασικά εκεί παίζω οταν μου εχει γεμίσει η memory του 1 η οταν βαριέμαι να αλλάζω καλώδια. παίζει και τα cd και τα κατεβασμένα απο psn 

Του 2 τα έπαιζε το πρώτο μοντελο που βγήκε είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα αλλά μετα αφερέσαν το feutute με update καθώς το 2 ήταν τότε ενεργή κονσόλα και ήθελα να την προωθήσουν.Βέβαια μπορείς να τα αγοράσεις απο psn και αυτα για να τα παίξεις στο τρία 
Τωρα αποτι λένε με μελλοντικό update το 4 θα παίζει του 2 και βγήκαν φύμες οτι θα βγει ίδιο update και για το 3
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Σαβ Σεπ 27, 2014 8:54 pm
Green Rider έγραψε:E ναι. Αν το ps3 έπαιζα του ps2 θα το έπαιρνα χωρίς σκέψη. Αλλά όχι...το απέσυραν αυτό το μοντέλοι οι καραγκιόζηδες  Evil or Very Mad

Αν βρεις fat μοντέλο χωρίς καινούργιο firmware, ή έστω αν κάνεις downgrade θα μπορείς να παίζεις τα παιχνίδια του 2.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: H nintendo έκλεισε τους servers για DS/Wii!!!

Παρ Οκτ 03, 2014 7:16 pm
Costascss έγραψε:
Green Rider έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Aπό το Μάιο μάλιστα έχει γίνει αυτό αλλά κανείς μας δεν το πήρε χαμπάρι !?!

Για να καταλάβω τώρα μονομαχίες στο pokemon μπορούμε να κάνουμε πια ή ανταλλαγές?  Sad
Κάνεις λάθος, εγώ όχι μόνο το είχα πάρει χαμπάρι αλλά είχα νευριάσει πολύ.
Τον μάιο έπαιζα καθημερινά με το wii και ξαφνικά είδα στο inbox του wii μου ένα μήνυμα από την nintendo που προειδοποιούσε για κλείσιμο των serves σε μια βδομάδα (τότε).
Κι'όλας το κλείσιμο έγινε σταδιακά, τον μάιο έκλεισε ο server για όλα τα (ωραία) προγραμματάκια της όπως το people's vote και κάπου στις 25 ιούλιου τους έκλεισε εντελώς. Τώρα δεν μπορείς να παίζεις online, όπως έκανα στο Last Story Sad
Το μόνο που δεν έκλεισε είναι το online store της Mad
Αν θες να παίξεις last story να σε ενημερώσω οτι έχει δοκιμαστεί και υποστηρίζετε στους νέους servers, βέβαια δεν παίζουν πολύ ακόμα αλλά σιγά σιγά μαζεύονται, ρίξε μια ματιά εδώ για να δεις και ποια άλλα έχουν δοκιμαστεί ίσως να σε ενδιαφέρει κανένα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Εγώ πάντως χαίρομαι που δεν έκλεισαν το κατάστημα όπως στο psp μου αρέσει να μπαίνω και να χαζεύω παίρνω και ιδέες για το τι να κατεβάσω 
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης