Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30159
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

The many faces of Lara Croft - Σελίδα 2 Empty Απ: The many faces of Lara Croft

Την / Το Σαβ Ιαν 25, 2014 9:54 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Προφανως σου αρεσουν τα uncharted του ps3 χωρις να το ξερεις γιατι το νεο tomb raider αυτο ειναι μια αντιγραφη(καλη) του uncharted.
Πες οτι θες για τα τομβ ραιντερ του πσ1, αυτα της crystal dynamics τα θεωρω καταπληκτικα, μοντερνα
και αξιζουν να τα δοκιμασεις.
Είμαι σίγουρος πως θα μου αρέσουν γι'αυτό το που λες, επειδή έχω παίξει λίγο στο ps3 το uncharted 1 στο παρελθόν. 
Τα tomb του ps1 τα λάτρευα μικρός. Οπώς σου είπα το τελευταίο που τερμάτισα ήταν το chronicles. Eχώ δοκιμάσει και τα 2 του psp. Εχώ και 2 στο ps2 μην ξεχνάς. Απλώς δεν είμαι σε φάση να τα παίξω τώρα. Ούτε το tomb raider 3 που είναι το μόνο που δεν έχω παίξει από τα παλιά. Τι τώρα δεν είμαι φάση θα μου πεις. Πολλά χρόνια τώρα
Παίζω το guardian of the light ωστόσο στο xbox 360 τώρα και είναι πάρα πολύ καλό παιχνίδι
Costascss
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
The many faces of Lara Croft - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Τόπος : Αθήνα

Την / Το Πεμ Μαρ 20, 2014 4:36 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Πιστευω απο το 1 εως το angel of darkness ειναι unplayable στη σημερινη, εποχη, ενα λαθος τυχον πηδημα και εχεις πεθανει, γενικος καποια παιχνιδια με τα χρονια γινονται τοσο παρωχημενα
που παροτι στην εποχη τους μπορει να ηταν καλα ,τωρα ειναι unplayable δυστηχως...
Το Angel of darkness το τερμάτισα πολύ πρόσφατα αν θυμάστε και είναι πολύ εύκολο. Η μόνη δυσκολία που έχει είναι ο χειρισμός του περπατήματος, είναι το τελευταίο game που χρησιμοποιεί το παλιό περπάτημα, αλλά και πάλι είναι λίγο πιο γρήγορος από τα παλιά.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η τεραστια διαφορά από κονσόλες στο pc (βλέπε στο τέλος του spoiler μου - Tomp Raider HD 2014), ok το pc έχει καλύτερο επεξεργαστή και γραφικά από τις κονσόλες, αλλά νόμιζα ότι δεν το καταλαβαίνει το αθρώπινο μάτι...
Αυτό που λένε συνέχεια οι δημιουργοί του τελευταίου game είναι ότι στην pc έκδοση έχουν να τρέχει συνέχεια ένα ξεχωριστό πρόγραμμα μόνο και μόνο για τα μαλλιά της Lara (ελένχει την κίνηση των μαλλιών ανάλογα με τον αέρα και την κίνηση της), κάτι που δεν μπορούσαν στις κονσόλες.
just reaper
just reaper
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
The many faces of Lara Croft - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Την / Το Παρ Απρ 11, 2014 11:15 am
Μιλάμε για τρίχες δλδ έτσι;
όντως τα μαλιά κουνάνε σχεδόν τρίχα τρίχα στο pc, ( το έχω κατεβάσει για να τσεκάρω), αλλά εκτός από αυτό δεν είδα πια ΤΗΝ αισθητή διαφορά που με έχουν φάει οι φανατικοι των pc.

Α ναι. Η τελευταία μου αρέσει πιο πολύ από όλες BTW
Costascss
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Την / Το Παρ Απρ 11, 2014 2:33 pm
^Δεν είναι μόνο αυτό. Να ξέρεις ότι στις pc εκδόσεις των παιχνιδιών τα γραφικά είναι πάντα καλύτερα (εξαρτάται και από το pc σου), επίσης τα γραφικά των μακρινών σημείων (βουνών, ουρανών και δασών) στο pc φαίνονται ενώ στις κονσόλες βάζουν τη διάσημη "θολάδα" σε οτιδήποτε είναι κάποια μέτρα από την κάμερα. Αυτό ισχύει σε όλα τα games.

Στο Tomb Raider: Επειδή έχω συνηθίσει την pc έκδοση τρελαίνομαι όταν βλέπω κονσόλας, τα γραφικά είναι πολύ κατωτερα. Και μου κάνει εντύπωση που στο συγκεκριμένο game μπορώ πολύ εύκολα να διακρίνω αν είναι σε pc ή κονσόλα.
Πριν από αυτό το game ήμουν console-lover αλλά αυτό με βοηθησε να καταλάβω την διαφορά.
Σπόιλερ:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ένα ακόμα video και στο αποκάτω link εικόνες:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επίσης ξέχασα να πω ότι και τα γραφικά της υπόλοιπης Lara (εκτός των μαλλιών) είναι καλύτερα στο pc, συμπεριλαμβάνοντας τα χτυπήματα και τις βρωμιές.
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Τόπος : Konoha

Την / Το Παρ Σεπ 05, 2014 9:37 pm
η τελευταια ειναι η best <3
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30159
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Σαβ Σεπ 06, 2014 12:43 am
το παιχνίδι πράγματι ήταν αριστούργημα
Costascss
Costascss
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή

Την / Το Σαβ Σεπ 06, 2014 3:19 am
Όλη συμφωνούμε βλέπω. Κρίμα που την άλλαξαν στην HD έκδοση για τις next gen κονσόλες. Την έκαναν χάλια.
xxxristosss
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2018

Την / Το Σαβ Μαρ 09, 2019 8:34 pm
Τοmb Raider 2 καθαρα για τη νοσταλγια!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης