Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Δεκ 01, 2013 6:44 pm
Είναι πλέον γεγονός ότι η 20η σεζόν των power rangers τέλειωσε και είναι ώρα για review.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chrys97 στις Τετ Δεκ 04, 2013 6:13 pm, 1 φορά
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τρι Δεκ 03, 2013 2:16 pm
απο τις καλυτερες σεζον των παουερ ρειντζερς πιστευω! παρα πολυ ωραια, οχι πολυ παιδικη ειχε και τα λαθακια τις η σεζον αλλα ποτε δεν σταματισε να με κραταει σε αγωνια ειδικα στο τελος .
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τρι Δεκ 03, 2013 6:26 pm
οποιος δεν βαριεται ας φτιαξει πρωτος ενα αναλυτικο review Razz
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τρι Δεκ 03, 2013 10:53 pm
Eγω ενα εχω να πω!
Πρεπει να την ολοκληρωσω Razz
Σιγoυρα καλυτερη απο suck(bad)murai!
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τετ Δεκ 04, 2013 12:55 am
αυτο ειναι σιγουρο!
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τετ Δεκ 04, 2013 2:21 pm
το τελος ειναι γαματο
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τετ Δεκ 04, 2013 6:49 pm
Παίρνω την πρωτοβουλία να κάνω πρώτος review.

Σενάριο 7/10:  Κλασσικά η γη κινδυνεύει και ο Gosei διαλέγει 5 νέους για να σώσουν τον κόσμο από την καταστροφή. Αυτό το σενάριο το έχουμε ξαναδεί.Όχι πως με χάλασε. Άσε που υπήρχαν πολλά λάθη στο σενάριο. Μου άρεσε που ο Troy έβλεπε όνειρα για το μέλλον. Υπήρχαν όμως πολλά βαρετά επεισόδια. Βάζω 7. 


Ήρωες 10/10 Πολύ καλή ομάδα rangers.Και για να πω την αλήθεια στην αρχή όλοι χάλια μου φαινόντουσαν. Τα κορίτσια της σεζόν ήταν πολύ καλά(ήταν και όμορφες Twisted Evil ) ενώ πάλι ο Troy σε μερικά επεισόδια θύμιζε τον Jason από mmpr. Ο Jake και ο Noah πολύ καλοί. Ο Robo Knight μακράν ο καλύτερος για μένα.Πόσο γαμάτο ήταν το επεισόδιο που έκανε rap μουσική. Βάζω 10/10

Κακοί 6/10 Απλά καλοί ήταν αλλά σε κάποια επεισόδια μου έσπασαν τα νεύρα με τα ηλίθια τέρατα. Η metal alice,ο messenger και ο vrak σαν cyborg άξιζαν.Βάζω 6/10

Zords 6/10 Στην αρχή είχα ξενερώσει αλλά μετά τα συνήθισα και δεν με πείραζε.Βρήκα περίεργο που τα κεφάλια των ζορντς έφευγαν από το megazord. Σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλά. Βάζω 6.

Όπλα 9/10 Από τα ωραιότερα όπλα. Ήταν εξαιρετικά. Ειδικά τα όπλα που είχε ο κάθε ranger πχ o Troy με το σπαθί και ο Jake με το τσεκούρι. Βάζω 9/10

Στολές 10/10 Από τις καλύτερες στολές που έχω δει.Και τα κράνοι ήταν εξαιρετικά.Βάζω 10

Εισαγωγή 9/10 Άριστη εισαγωγή ίσως επειδή έμοιαζε με mmpr. Εδώ όμως ο gosei διαλέγει τους rangers. Razz Βάζω 9/10

Τέλος 10/10 Πάρα πολύ ωραία τα 4 τελευταία επεισόδια. Καμιά σχέση με τα μέτρια επεισόδια στη μέση της σεζόν. Πραγματικά από τα καλύτερα φινάλε.

Μουσική 6/10 Όχι ότι καλύτερο, ούτε κάτι ιδιαίτερο αλλά θα βάλω 6. Το opening έχει καταντήσει αηδία.

Γενική Βαθμολογία 8.1/10 Αυτή η σεζόν αν και είχε πολλά βαρετά επεισόδιο σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή. Όταν τέλειωσε η σεζόν ένιωσα ότι πραγματικά άξιζε που την είδα. Ήταν πολύ βαρετή μέχρι κάποιο επεισόδιο αλλά πραγματικά αξίζει να την δεις μόνο και μόνο για το φινάλε
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Πεμ Δεκ 05, 2013 12:54 am
Σενάριο 8: Οι εξωγήινοι Warstar έρχονται στην γη να την κατακτήσουν. Ο Gosei ένα υπερφυσικό ον προστατεύει τη γη έπειτα από αίτημα του Ζόρντον και όπως και αυτός επιλέγει 5 νέους αν γίνου οι Megaforce Rangers και να σώσουν τη γη από την καταστροφή. Αργότερα στη σειρά ο Robo Knight (δημιούργημα του Gosei) γίνεται το 6ο μέλος της ομάδας. Πέρα από τους Warstar οι ragers αντιμετωπίζουν τους Toxic Mutants και την Metal Undersea Empire. Το πρόβλημα με όλα αυτά είναι πως οι goseiger ήταν 50 επεισόδια και εδώ πήγαν να χωρέσουν όλα αυτά μέσα σε 22. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην υπάρχει και η καλύτερη ανάπτυξη χαρακτήρων ούτε των rangers ούτε των κακών, με αποκορύφωμα της αυτοκρατορίας των μηχανών. Ωστόσο επικροτώ τον τρόπο που ένωσαν goseiger με gokaiger, θυμίζοντας mmpr εποχές.

Ηρωες 8: Ειλικρινά δεν με τρέλανε κανείς ιδιαίτερα. Αλλά και χάλια δεν τους λες. Με τόσους κακούς όπως είπα δεν έγινε σωστή ανάπτυξη χαρακτήρων να πω πως έπαθα πλάκα. Ισώς ο Robo Knight μου άρεσε περισσότερο. Θετικό πάντως που είχαν και οι 6 διαφορετικούς χαρακτήρες από αυτούς των Goseiger. Εχούν πάντως τις βάσεις για να λάμψουν στη 2η σεζόν. Δεν μπορώ να πω κακή κουβέντα για κανέναν τους και είχαν καλή χημεία μεταξύ τους.

Κακοί 6: To μόνο θετικό που βρίσκω είναι που έκαναν τον Vrak να είναι αδερφός με το πρίγκιπα Vekar ενώνοντας τέλεια τους κακούς των goseiger/gokaiger. Κατά τ'άλλα οι Warstar μου ήταν αδιάφοροι όπως και στους Goseiger όπως και οι Toxic Mutants. Η αυτοκρατορία των μηχανών ήταν το κορυφαίο κομμάτι στους goseiger και εδώ το κατέστρεψαν. Με χάλασε πάρα πολύ επίσης που τα τελευταία 10 γαμάτα επεισόδια των goseiger όπου ο αντίστοιχος Vrak ήταν όλα τα λεφτά δεν χρησιμοποιήθηκαν καθόλου. Δεν χρειάζονταν τόσοι κακοί πιστεύω. 

Ζords 8: Οτι βαθμό έβαλα και στους Goseiger. Oπως είπα και κει δεν μου άρεσε όταν τα κεφάλια φεύγαν από το megazord λες και ήταν παντόφλες ωστόσο τα megazord ήταν πολύ ωραία σαν παρουσίαση με αποκορύφωμα το Gosei Ultimate που είναι από ωραίοτερα που έχω δει. Το παράκαναν πάντως που εδώ σε κάθε επεισόδια πρόσθεταν νέο zord. Θα μου πεις πως θα πούλαγε η bandai μετά?

Μουσική 5: Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελίδη μου. Πάλι χρήση του theme των mmpr με κακό τρόπο και όχι δημιουργία ένος νέου τραγουδιού. Η background μουσική και πάλι αδιάφορη.

Οπλά 8: Τα όπλα που είχε ο καθένας ήταν πολύ ωραία όπως και οι δυνάμεις της φύσης που ενεργοποιούσε ο καθένας τους με τις gosei κάρτες αλλά Yugioh. Ωραίο και το Ultra Mode. Το μόνο που δεν μου άρεσε στην όψη ήταν το κεφάλι του πάσχα μέσα στο οποίο έβαζαν τις κάρτες αλλά γι'αυτό φταίνε οι Goseiger. Μου άρεσε που μίλαγαν τηλεφωνικά κιόλας με αυτό πάντως. Φοβερό και το όπλο του Goseiknight.

Στολές 10: Δεν αλλάζω την άποψη μου. Οπώς και στους Goseiger δεκαράκι. Τα κράνη ειδικά ήταν όλα τα λεφτά

Εισαγωγή 8: Πολύ καλύτερο ξεκίνημα από τους Goseiger που αφήνει υποσχέσεις. Πολύ αντιγραφή βέβαια με τους mmpr αλλά το γεγονός πως υπήρξε η αναφορά του Ζόρντον μέσα ήταν αρκετή για χαμόγελα

Tέλος Σεζόν/Σειράς 10: Συγκλονιστικό το φινάλε. Καλύτερο κλείσιμο για την πρώτη σεζόν και πιο ωραία σύνδεση με την 2η σεζόν δεν γίνονταν απλά!

Γενική βαθμολογία 7,8/10: Σαφώς καλύτερη σειρά από το αίσχος των samurai από την άλλη μετριότητα γενικώς. Είχε καλή αρχή και φοβερό φινάλε ωστόσο που σε κάνει να ανυπομονείς να δεις τη 2η σεζόν που θα είναι και η επετειακή.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Πεμ Δεκ 05, 2013 2:04 pm
να βλεπω συμμετοχη απο αλλα μελη
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Τρι Δεκ 31, 2013 6:56 pm
Σεναριο 5:οκ δεν ηταν αριστουργιμα αλλα αποδεκτο  και βλεποταν η προσπαθια να αντιγραψουν τους Mighty morphin ηταν ενταξει

Ηρωες 4: αυτο τους αξιζει οι μονοι αποδεκτοι χαρακτηρες ηταν η gia και ο jake ολοι οι αλοι ηταν πιο πλαστικη και απο τοις φιγουρες τους

Κακοι 7:Το μονο ποθ ηταν λιγο καλο απο χαρακτηρες ηταν οι κακοι ειδικα η metal alice οι μεταλαγμνοι δεν ηταν τελιοι αλλα συμπαθιτηκοι

Zords 4:Ξερω οτι σε αυτο εφτεγαν οι goseigers αλλα η saban δεν εκαναι καν τον κοπο να φερει τον datas στα zords και οι μορφες ηταν απεσιες μονο τοθ roboknight ηταν καλο

Μουσικη 8:Ναι καλα βλεπεται η μοθσικη ειναι ενα απο τα λιγα καλα ποθ εχει αυτη η season rock και metal διστιχος δεν εφεραν τον ron weserman Πισο αλλα εκαναν πολυ καλη δουλια

Οπλα 7:Ωραια οπλα ολων και του robo knight τα οπλα του troy ηταν και αυτα καλα και τα μπιστολια που ειχαν και αυτα

Στολες 10:Εδω θα δοσω το μονο μου 10 οι στολες ειναι πολυ καλες και φενονταν πολυ ωραια στο ματι ακομα και του roboknight ηταν φανταστικη

Εισαγωγη 5:Απλα αντιγαφη των mighty morphin και ακομα χειροτερα κακη αντιγραφη

Tέλος Σεζόν/Σειράς 9:Φανταστικο τελος δεν  περιμενα να εδειναν τοσο καλο τελος στη season και με εκαναι να θελω να δω την επομενη πως και πως

Γενική βαθμολογία 6.5:Ενταξει μετρια season και πιστευω οτι θα μπορουσαν να κανουν καλητερα για την 20η επεριο αλλα ηταν ενταξει
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Φεβ 02, 2014 12:29 pm
παιδια να ρωτησω εγω κατι? ξερουμε καθολου ποτε η  nickelodeon θα βαλει τους megaforce στην ελλαδα?
Zer0
Zer0
Συντονιστής
Συντονιστής
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsae76d156
Review - Power Rangers Megaforce Hajime_no_Ippo_Group
Review - Power Rangers Megaforce Got_zpsb88bd570
Review - Power Rangers Megaforce Sao2_zps849de89d
Review - Power Rangers Megaforce Sao_zpsdcbd3f12
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsa9a6fc63
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsbe8574b7
Αριθμός μηνυμάτων : 1670
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2013
Ηλικία : 27
Τόπος : ροδος

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Φεβ 02, 2014 12:35 pm
οταν τελειωσουν οι super megaforce τοτε θα ξεκινησουν οι megaforce στην nickelodeon με ελληνικη μεταγλωτιση
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Φεβ 02, 2014 12:46 pm
ααα θα περιμενουμε ακομα δλδ..
Zer0
Zer0
Συντονιστής
Συντονιστής
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsae76d156
Review - Power Rangers Megaforce Hajime_no_Ippo_Group
Review - Power Rangers Megaforce Got_zpsb88bd570
Review - Power Rangers Megaforce Sao2_zps849de89d
Review - Power Rangers Megaforce Sao_zpsdcbd3f12
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsa9a6fc63
Review - Power Rangers Megaforce 1_zpsbe8574b7
Αριθμός μηνυμάτων : 1670
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2013
Ηλικία : 27
Τόπος : ροδος

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Φεβ 02, 2014 12:46 pm
ναι
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Rangers Megaforce Empty Απ: Review - Power Rangers Megaforce

Κυρ Φεβ 02, 2014 3:35 pm
pasxalis έγραψε:παιδια να ρωτησω εγω κατι? ξερουμε καθολου ποτε η  nickelodeon θα βαλει τους megaforce στην ελλαδα?

το ελληνικο nickelodeon δεν εχει ανακοινωσει κατι μεχρι στιγμης οποτε υποθετουμε οτι μαλλον περιμενει να τελειωσουν οι super megaforce
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης