Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Review

Πεμ Σεπ 02, 2010 10:18 pm
Σενάριο: 10 - Πολύ μου άρεσε η ιστορία του Τακέρου και όχι μόνο, το σενάριο ήταν μπορώ να πω εξαιρετικό. Σε πολλά σημεία νόμιζα ότι έρχονταν το τέλος!
Ήρωες: 10 - Όλοι αγαπημένοι μου. Το μόνο αρνητικό ήταν πως η Καορού δεν εμφανίστηκε πιο πριν, αλλά και πάλι, αυτά που έκανε σε λίγα επεισόδια... => πλήρης ανάπτυξη χαρακτήρων
Κακοί: 10 - Πολοί κακοί, δε δίσταζαν να πολεμήσουν ο ένας τον άλλον, σατανικός ο Ακουμάρο, παντοδύναμος ο Ντόκουκο, πολύ συγκινιτική η ιστορία της Τάιου και ψυχάκιας ο Τζούτζο. Πολύ έξυπνος ο άλλος. Μου άρεσε πολύ επίσης ο τρόπος που πέθανε ο καθένας τους, ταίριαζε και στους κακούς αλλά και στους ήρωες
Στολές: 8 - Θα μπορούσαν να ήταν και καλύτερες, αλλά τι ρόλο παίζουν οι στολές σε έναν τόσο καλό κύκλο;
Όπλα: 10 - Πολύ ωραία όλα τους, από που να αρχίσω, τα σπαθιά, η μπαζούκα, οι δίσκοι... όλα πολύ καλά. Ωραίο και το σπαθί του Γκέν-τα.
Ζορντς: 10 - Τα πρώτα οριγκάμι δεν ήταν τόσο ωραία, αλλά μετά ήρθαν και τα καλύτερα. Πολύ ωραίο το γεγονός ότι μπορούσαν να γίνουν κουτάκια (τα βασικά) και ότι μπορούσαν να περπατάνε και τέτοια σε πιο μικρή έκδοση!
Εισαγωγή: 9 -Δεν εντυπωσιάτικα, τα καλύτερα ήρθα μετά.
Τέλος: 10 - Πολύ καλό, μου άρεσε ότι η Καορού υιοθέτησε τον Τακέρου, λυπήθηκα κάπως που έφυγαν μετά οι ρέιτζερς και ο Τακέρου έμεινε πάλι μόνος.


Μέσος όρος: 9,6


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Κυρ Σεπ 05, 2010 11:08 am, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Παρ Σεπ 03, 2010 4:05 am
Πραγματικά η βαθμολογία σου με κάνει να περιμένω μια πολλή καλή σεζόν από τους Power Rangers!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Απ: Review

Δευ Σεπ 06, 2010 11:44 pm
Εγώ δεν περιμένω με ανυπομονυσία για τον νέο κύκλο, πιο πολύ θέλω να δω τον νέο κύκλο των σεντάι. Καλά, δεν ξέρεις τι κόλλημα έχω φάει με τους σεντάι. Απ' ό,τι φαίνεται, πρώτα θα δω όλους τους κύκλους των sentai και μετά των rangers! Βασικά, δεν μου αρέσει καθόλου η αντιγραφή. Διάβασε για παράδειγμα τις περιγραφές των χαρακτήρων ή δες αυτόν που θα κάνει τον χρυσό, αντιγραφή του Genta. Και δεν μου αρέσει καθόλου το φαινόμενο μαύρος, κινέζα/ος. Για αράδειγμα, που κολλάει η αμαερικάνικη έκδοση της Κοτόχα με την άλλη την Κινέζα. Ή ακόμα χειρότερα, ο Ρυοσκού να παιχτεί από αυτόν εκεί τον μαύρο! Τι να πω, ελπίζω να κάνω λάθος αν και δεν το νομίζω. Οι νέες σεζόν της Σαμπάν θα είναι χειρότερες από της Ντίσνε'υ'..
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 12:04 am
Χειρότερες της Disney με την καμία...χειρότερες των σεντάι ίσως
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 12:10 am
Δεν ξέρω, θα δούμε του χρόνου και τα μετέπειτα χρόνια. Σκέφτομαι να το γυρίσω σε σεντάι φαν, όχι σε ρέιτζερ!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 12:14 am
Δεν νομίζω ότι είναι δίκαιη η σύγκριση πάντως. Προσωπικά μου αρέσουν και τα 2 για διαφορετικούς λόγους
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 12:46 am
Αλλά πάλι δεν μπορώ να βλέπω συνέχεια σχιστομάτες! Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 2:15 am
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, άνετα θα ζούσα εκεί
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Απ: Review

Τρι Σεπ 07, 2010 10:07 am
Πλέον δεν έχω πρόβλημα, και εγώ άνετα θα ζούσα εκεί. Έχω συνηθίσει και στη γλώσσα και στην εμφάνισή τους και μου φαίνονται όλα φυσιολογικά, που είναι δηλαδή. Very Happy
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review Empty Απ: Review

Σαβ Δεκ 31, 2011 11:39 am
Σενάριο: 10 - Θεϊκό! Εκπληκτικό. Τα είχε όλα και ακόμα περισσότερα! Πάρα πολύ αγωνία, πολύ συγκίνηση, κλάμα, κτλ κτλ ότι θες να δεις δλδ σε μια καλή σεζόν.

Ήρωες: 10 - Όλοι τους πάρα μα πάρα πολύ καλοί. Όπως είπε και ο Αντώνης έγινε φοβερή ανάπτυξη χαρακτήρων καθόλη τη διάρκεια της σεζόν.

Κακοί: 10 - Απίστευτοι. Ήταν η έννοια του ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΚΟΥ. Πισωμαχαιρώματα, ρουφιανιές, κακία, και όλα τα τέρατα είχαν και από κάτι special.

Στολές: 9 - Όχι κάτι το ιδιαίτερο, ούτε και κακές όμως.

Όπλα: 10 - Τα σπαθιά ήταν όλα τα λεφτά. και όλο το σκεπτικό με τους δίσκους ήταν πάρα πολύ ωραίο.

Ζορντς: 8 - Δεν με ενθουσίασαν τα οριγκάμι, ήταν λίγο περίεργα, αλλά ήταν άπειρες οι μεταμορφώσεις του gatai.

Εισαγωγή: 9 - Αρκετά καλή για έναρξη σεζόν, αλλά σίγουρα καμία σχέση με το τέλος.

Τέλος: 10 - ΕΠΙΚΟ! Δεν μπορώ να πώ κάτι άλλο. Όποιος το έχει δεί με καταλαβαίνει!


Μέσος όρος: 9,5
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Review Empty Απ: Review

Σαβ Δεκ 31, 2011 1:01 pm
Βλέπω σου άρεσαν κι εσένα ιδιαίτερα οι Σινκέντζα ως σεζόν. Very Happy
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review Empty Απ: Review

Σαβ Δεκ 31, 2011 1:33 pm
ναι ρε συ. 'Ηταν πάρα πολύ ωραίοι.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Σαβ Ιαν 21, 2012 8:51 pm
Ωρά και για μένα

Σενάριο: 10 - Η σειρά είχε ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος. Δεν χόρταινα να βλέπω τα επεισόδια. Δεν βαρέθηκα ποτέ και για κανένα λόγο!
Πραγματικά ένιωθες πως είναι σαμουράι!
Βάλτε και πως είδαμε για πρώτη φορά teamup με Kamen Rider και έδεσε το γλυκό!

Ήρωες: 10 - Ακόμα και η Κοτόχα κατάφερε να με κερδίσει που αρχικά δεν με τρέλαινε. Τι να πεις για Τακέρου, Ρυονοσούκε, Τσιάκι, Κέντα, Μάκο και την φοβερή και τρομερή πριγκίπισσα Καόρου!

Κακοί: 10 - Από τους πιο ωραίους κακούς που έχω δει. Ο ένας καλύτερος από τον άλλο. Επαιρνάν πότε ο ένας τη σκυτάλη και πότε ο άλλος και δεν βαριόσουν ποτέ!

Στολές: 8 - Τα κράνη ήταν λίγο αλόκκοτα, αλλά δεν μπορώ να πω το ίδιο και το υπόλοιπο της στολής που ήταν όλα τα λεφτά. Οσο για του shinkengold είναι από τις πιο κορυφαίες που έχω δει!

Όπλα: 10 - Δεν φτάνει που είχαν όλοι σπαθιά όντας σαμουράι, με δίσκους έβγαζαν άλλα όπλα και είχαν finishing moves. Ολά τα λεφτά ο Τακέρου με το great sword, πόσο μάλλον στο τέλος που είχε και 2 μαζί, ή στην ταινία με το άλλο. Αλλή πώρωση από κει το hyper mode όπου και πάλι ο καθένας άλλο finisher. Α ναι και ο Γκέντα που πολέμαγε διαφορετικά με το μικρό σπαθί. Πώρωση με λίγα λόγια και μεγάλη ποικιλία!

Ζορντς: 9 - Μεμονομένα έδειχναν λίγο παράξενα πράγματι. Ωστόσο ενωμένα ήταν χάρμα ειδέσθε!
Μεγάλη πώρωση ο ταύρος που θύμισε το ζορντ του magna defender!

Μουσική: 8 - Το intro μου άρεσε πολύ, το outro πάλι ήταν αδιάφορο. Η μουσική ωστόσο γενικότερα βοήθησε τη σειρά να γίνει επική. Πως να ξεχάσεις τα τύμπανα που έπαιζαν οι Κορούκου κάθε φορά που εμφανίζονταν οι shinkenger η τη μουσική που έπαιζε με την κιθάρα της η Nταίου


Εισαγωγή: 10 - Bλέπεις αυτή την εισαγωγή που κατευθείαν δείχνει τα πράγματα τόσο σοβαρά και με νόημα και πας και βλέπεις PRS και σου έρχεται να χτυπήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο...

Τέλος: 10 - Απίστευτο πραγματικά. Ολές οι τελικές μάχες ήταν κορυφή!!!

Γενική βαθμολογία: 9,4 - Δικαίως μια από τις καλύτερες σειρές των Sentai!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Review Empty Απ: Review

Σαβ Ιαν 21, 2012 9:02 pm
ωχ...το βλέπω...μετά είναι σειρά μου,ε;Και ας άργησα; Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review Empty Απ: Review

Σαβ Ιαν 21, 2012 9:42 pm
ε ναι ώρα είναι Razz
βασικά με αυτή τη σειρά είμαι πλέον σίγουρος πως θα γουστάρετε όλοι όσες έχω δει και γω γιατί διαπίστωσα πως έχουμε κοινό μέτρο σύγκρισης και αυτό με πωρώνει να δω πολλά περισσότερα από αυτά που σας αρέσουν και σας!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης