Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Kinect

+5
bond tail
Costascss
Red Forever
XameR_GT
Green Rider
9 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τρι Ιουλ 08, 2014 1:34 am
Κατσε kinect και δεν ειμαι εδο για να μιλισω για την αποτιχια? ειναι εσχρο το πηρα για το sonic free riders  και ηταν ενα απο τα πιο !@#$% παιχνιδια ποθ εχω παιξει μετα κατεβασα το power rangers samurai και ηταν και αυτο απεσιο σε επιπεδα που δεν περιγραφονται
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Kinect - Σελίδα 2 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τρι Ιουλ 08, 2014 1:35 pm
Το έχω δοκιμάσει και εγώ και όπως προείπε και ο Xamer, είναι καλό για πέντε λεπτά. Δεν αξίζει για κανονική αγορά. Εξάλλου είναι ευρέως γνωστό ότι η Microsoft απλώς "δοκίμασε τα νερά" με την κυκλοφορία του στο 360 και απλά συνέλεξε πληροφορίες ώστε να βελτιώσει την έκδοση του XboX One. 

@bond tail: Διόρθωσα τον χαρακτηρισμό σου στο προηγούμενο πόστ. Καταλάβαμε, είσαι έξαλλος αλλά όχι και τέτοια! Πιπέρι!  Wink
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τρι Ιουλ 08, 2014 3:07 pm
Μα μα μα μα μα δεν ειπα και κατι τοσο σοβαρο  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  .Λοιπον sorry δεν θα ξανα συμβει

Το kinect ηταν απλα ενας τροποσ για να εκμεταλευτουν τον κοσμακι οπος παντα και αμα πουλουσε καλα τοτε θα το εφαρμοζαν και στο xbox one αλλα ειδαν δεν καταφερναν τιποτα μετα απο λιγο καιρο και ειπαν ασ τους αναγκασουμαι να περνουν xbox one με Kinect και να χρεονουμαι αλλα 100 ευρο
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Kinect - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τρι Ιουλ 08, 2014 5:30 pm
johnny_salonica έγραψε:Το έχω δοκιμάσει και εγώ και όπως προείπε και ο Xamer, είναι καλό για πέντε λεπτά. Δεν αξίζει για κανονική αγορά. Εξάλλου είναι ευρέως γνωστό ότι η Microsoft απλώς "δοκίμασε τα νερά" με την κυκλοφορία του στο 360 και απλά συνέλεξε πληροφορίες ώστε να βελτιώσει την έκδοση του XboX One. 

@bond tail: Διόρθωσα τον χαρακτηρισμό σου στο προηγούμενο πόστ. Καταλάβαμε, είσαι έξαλλος αλλά όχι και τέτοια! Πιπέρι!  Wink
Μα δεν άλλαξε τίποτα στο kinect του xbox one, είναι ακριβώς το ίδιο. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι είναι υποχρεωτικό στο One.
Πόλους τους ενοχλεί ότι δεν κλείνει ποτέ άρα μπορεί να σε παρακολουθούν σπίτι σου, μου ακούγεται λίγο υπερβολικό αλλά δεν μπορείς να αποκλίσεις τίποτα σε αυτή τη ζωή.
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Kinect - Σελίδα 2 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τετ Ιουλ 09, 2014 1:39 am
@bond tail: Χαριτολογώντας είπα απλά να προσέχουμε λίγο το λεξιλόγιο γιατί μας διαβάζουν και κυρίες  Laughing 

@Costascss: Το Kinect είναι διαφορετικό και στον σχεδιασμό και στις δυνατότητες για τις δύο κονσόλες. Όσο για την αναγκαστική αγορά και μόνιμη λειτουργία του στο Xbox One έχεις δίκιο, αν και η Microsoft πρόσφατα αναθεώρησε λόγο των αντιδράσεων και θα αρχίσει να πωλείται ξεχωριστά και η κάμερα θα μπορεί να απενεργοποιείται.
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Kinect - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
Kinect - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Kinect - Σελίδα 2 Bleach_Group
Kinect - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
Kinect - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
Kinect - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
Kinect - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Kinect - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
Kinect - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Kinect - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Kinect - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
Kinect - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τετ Ιουλ 09, 2014 2:48 pm
γενικότερα, η Microsoft δε μας τα λέει καλά με το Xbox One. από τη παρουσίαση της κονσόλας και μόνο στην Ε3, φάνηκε ότι πιο πολύ για συσκευή τηλεόρασης κάνει, παρά για παιχνιδομηχανή. Εν ολίγης, όλα τα λειτουργικά της αναφέρονται σε τηλεοπτικές λειτουργίες και λειτουργίες αναπαραγωγής και θέασης on demand. Ήδη, πολλοί ειδικοί κάνουν λόγο για αυτοκτονία της εταιρίας και για μια αποτυχημένη κονσόλα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τετ Ιουλ 09, 2014 6:40 pm
Καλά, το οτι η όλη φάση με το Kinect που γίνεται απαραίτητο με το XBONE είναι επειδή η EA και η Microsoft έχουν υπογράψει συμβόλαια που συμφωνούν με τα νέα προγράμματα κατασκοπείας και επιτήρησης φυλάκισης της Αμερικής δεν σας λέει τίποτα; Αυτός ήταν ο λόγος που έγινε απαραίτητο, ως τέστ για κάμερες. Μιλάμε για βόδια στην microsfot...τουλάχιστον έκαψε το συμβόλαιο...νομίζω τουλάχιστον. Γύφτοι. Evil or Very Mad 
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Kinect - Σελίδα 2 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Τετ Ιουλ 09, 2014 10:33 pm
falconara90 έγραψε:γενικότερα, η Microsoft δε μας τα λέει καλά με το Xbox One. από τη παρουσίαση της κονσόλας και μόνο στην Ε3, φάνηκε ότι πιο πολύ για συσκευή τηλεόρασης κάνει, παρά για παιχνιδομηχανή. Εν ολίγης, όλα τα λειτουργικά της αναφέρονται σε τηλεοπτικές λειτουργίες και λειτουργίες αναπαραγωγής και θέασης on demand. Ήδη, πολλοί ειδικοί κάνουν λόγο για αυτοκτονία της εταιρίας και για μια αποτυχημένη κονσόλα.

Η αίσθηση που έχω για την Microsoft και ειδικά με την νέα γενιά κονσολών, είναι πως νόμιζε ότι ανακοινώνοντας τα ειδικά "χαρακτηριστικά" του Xbox One (πάντα online, όχι μεταχειρισμένα παιχνίδια κτλ), οι αντίπαλες εταιρίες θα ακολουθούσαν το ίδιο τροπάριο (η Sony λίγο έλειψε να την πατήσει και αυτή). Ευτυχώς έγινε το αντίθετο και τώρα τρέχει να μαζέψει τα ασυμμάζευτα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την johnny_salonica στις Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:18 am, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Πεμ Ιουλ 10, 2014 12:39 am
Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως ήταν καταπληκτική ιδέα τα games with gold (ανέβασαν τρελά τις πωλήσεις xbox 360 αν και δώσανε αρκετές πατάτες) και πως με μία συνδρομή έχεις xbox live και στο 360 και το one. Η sony άλλαξε την πολιτική της και τώρα και αυτή δίνει δωρεάν παιχνίδια αντί να νοικιάζει. Αυτό που εξακολουθεί να με ενοχλεί και στις δύο εταιρείες είναι το πόσο ακριβά πουλάνε τα παιχνίδια σε ηλεκτρονική μορφή. Απαράδεκτο να πουλούνται ακόμα παιχνίδια στα 60 ευρώ. Steam FTW. Μάθετε κάτι από κει ρε ζώα. Βάλτε summer sales, χαμηλώστε τις τιμές. Τι κοροιδία είναι αυτή χωρίς να είναι retail ένα παιχνίδι να έχει τέτοια εξωφρενική τιμή? Ενά χρόνο έχω πάντως 360 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος που το πήρα σε γενικά πλαίσια. Ειδικά για το καλύτερο χειριστήριο ever που έχει που το έχω βάλει και στο pc και λιώνω και εκεί
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Kinect - Σελίδα 2 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Πεμ Ιουλ 10, 2014 1:44 am
Green Rider έγραψε:Αυτό που ξέρω εγώ είναι πως ήταν καταπληκτική ιδέα τα games with gold (ανέβασαν τρελά τις πωλήσεις xbox 360 αν και δώσανε αρκετές πατάτες) και πως με μία συνδρομή έχεις xbox live και στο 360 και το one. Η sony άλλαξε την πολιτική της και τώρα και αυτή δίνει δωρεάν παιχνίδια αντί να νοικιάζει. Αυτό που εξακολουθεί να με ενοχλεί και στις δύο εταιρείες είναι το πόσο ακριβά πουλάνε τα παιχνίδια σε ηλεκτρονική μορφή. Απαράδεκτο να πουλούνται ακόμα παιχνίδια στα 60 ευρώ. Steam FTW. Μάθετε κάτι από κει ρε ζώα. Βάλτε summer sales, χαμηλώστε τις τιμές. Τι κοροιδία είναι αυτή χωρίς να είναι retail ένα παιχνίδι να έχει τέτοια εξωφρενική τιμή? Ενά χρόνο έχω πάντως 360 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος που το πήρα σε γενικά πλαίσια. Ειδικά για το καλύτερο χειριστήριο ever που έχει που το έχω βάλει και στο pc και λιώνω και εκεί

Ναι αλλά αν δεν απατώμαι , η sony έχει το multiplayer της free. Δεν θέλει συνδρομή.

Οσον αφορά το κινέκτ. Εγώ στο one , θα του πετάξω μια πετσέτα πάνω, ή θα το ξεσυνδέω.
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Kinect - Σελίδα 2 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Πεμ Ιουλ 10, 2014 2:24 am
To δωρεάν online κομμάτι, αφορά το PS3 (η Sony έμπαινε, επίτηδες μέσα στο οικονομικό κομμάτι καθώς έπρεπε να συντηρεί τους servers, δημιουργώντας ουσιαστικά έναν πιστό gaming πυρήνα) όμως στο PS4 είναι αναγκαία η συνδρομή για να παίξεις online.
avatar
gt1993
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2013
Ηλικία : 31
Τόπος : Κυπρος

Kinect - Σελίδα 2 Empty Απ: Kinect

Δευ Μαρ 09, 2015 9:03 pm
Δεν νομιζω αξιζει τα λεφτα του
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης