Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 3:16 am
Με αφορμή την αγάπη του Green Rider για τα fighting games βρήκα επιτέλους μία αδελφή ψυχή (sic)! Συγκέντρωσα λοιπόν ότι έχω από την συλλογή μου για ένα μικρό οφθαλμόλουτρο και ένα συνοδευτικό σχόλιο για αυτούς που δεν τα γνωρίζουν.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Την μερίδα του λέοντος έχει το Dreamcast καθώς δεν κρύβω ότι είμαι Segaκιας, όμως όλες οι κονσόλες έχουν τα διαμάντια τους.
Street Fighter III 3rd Strike Aξιοπρεπέστατο port απο τα Arcades με επιπλέον μουσικά κομμάτια.
Mortal Kombat Gold Στην ουσία το Mortal Kombat 4. Καλό αν και "λίγο" για το franchise.
Virtua Fighter 3tb Ομοίως με το Mortal Kombat Gold, δεν ήταν και πολύ αντάξιο του hype που είχε δημιουργηθεί τότε...
Power Stone Πρωτότυπο παιχνίδι και ξεχωριστό gameplay. Exclusive του Dreamcast μέχρι το port του PSP.
Tech Romancer Μάχες με mechas απο την Capcom σε ένα απο τα πιο σπάνια παιχνίδια για Dreamcast.
Soul Calibur Κρατήθηκε για χρόνια στην πρώτη θέση του είδους και όχι άδικα. Τρομερά γραφικά και βαθύ gameplay. 5 αστέρια!
Tekken 3 Κλασσική αξία και αγέραστο παιχνίδι.
Street Fighter Collection 2 Συλλογή με παραλλαγές του άρχοντα των fighting, Street Fighter II.
Xmen vs Street Fighter Aπο τα καλά, γνωστά crossovers της Capcom και της Marvel.
Jojo's Bizzare Adventure Άλλο ένα παιχνίδι της Capcom με τον δικό του ξεχωριστό χαρακτήρα.
Final Fight One Δεν είναι ακριβώς fighting αλλά beat em' up. Θρύλος και πάντα αξιόμαχο.
Darkstalkers Chronicles Από τα πιο υποτιμημένα fighting παιχνίδια. Μας χάρισε περίεργους χαρακτήρες και φυσικά την Morrigan...
Virtua On Cyber Troopers Από τους πρωτοπόρους των 3D mecha μαχών και αυτό με βαθύ gampelay και όχι μόνο button mushing.
Street Fighter Alpha 2 Κατά την γνώμη μου το καλύτερο fighting στην ιστορία. Πραγματικά ευχαριστώ την Capcom για αυτό το διαμάντι!!!
Ultimate Mortal Kombat 3 Το ρόστερ του ζαλίζει, και οι χιλιάδες κινήσεις το κάνουν από τα πληρέστερα όλων των εποχών!
Dead Or Alive 3 Πολύ καλό παιχνίδι με έμφαση στις γυναικείες παρουσίες.
Mortal Kombat Deadly Alliance Σίγουρα όχι τόσο καλό όσο άλλα της σειράς.
Celebrity Deathmatch Από τα παιχνίδια που δεν έπρεπε να έχουν δει το φως της ημέρας...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Εδώ έχω παιχνίδια από την τωρινή γενιά κονσολών και συγκεκριμένα από PS3. Δεν μετανιώνω για κανένα από αυτά!
Ultimate Marvel vs Capcom 3 Η επιστροφή ενός από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων γενιών. Πάρα πολύ τίμια προσπάθεια!
Mortal Kombat Komplete Edition Επιτέλους ένα Mortal Kombat αντάξιο του ονόματος του!
Super Street Fighter IV Άλλη μία πολύ καλή επιστροφή πολυαγαπημένου παιχνιδιού. Πάρα πολύ καλό!
Virtua Fighter 5 Ίσως το καλύτερο, μετά το δεύτερο παιχνίδι της σειράς με πολύ φανατικό κοινό.
The King Of Fighters XII Κλασσική αξία από SNK. Ποιοτικό 2D ξυλίκι.

Δεν έχω συμπεριλάβει παιχνίδια wrestling, αφενός γιατί αποτελούν μια κατηγορία μόνα τους, αφετέρου πιστεύω ότι δεν αξίζουν την προσοχή ενός παίκτη fighting βιντεοπαιχνιδιών.
Αν μου ζητούσατε ένα τοπ 3, θα διάλεγα το Street Fighter Alpha 2, το Ultimate Mortal Kombat 3 και το Tekken 3 καθώς όλα τους εκπροσωπούν διαφορετική σχολή και έχουν μία ξεχωριστή εμπειρία να δώσουν. Πείτε τα δικά σας αγαπημένα!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 10:19 am
Συμφωνώ για το virtual fighter 3tb.
Μου φανηκε τραγικά αργο σε σχέση με το έπος soul calibur 1 dc.
Το sf alpha 2 γιατί σου αρέσει τοσο πολύ?
Εχω το 3 στο ps1 και δεν με τρέλανε.
Προσωπικά απο όσα έβαλες προτιμώ
Τεκκεν 3,soul calibur 1, mortal kombat (ps3/x360).
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 3:36 pm
Εξηγούμαι για το Street Fighter Alpha 2:
1) Είναι ΤΕΛΕΙΑ μεταφορά από τα Arcades με μόνη παραφωνία(Wink τα 5-6 δευτερόλεπτα loading time.
2) Τα γραφικά του είναι από μόνα τους ένα δισδιάστατο ΕΡΓΟ ΤΕΧΝΗΣ μέχρι το τελευταίο sprite. Από τους χαρακτήρες μέχρι τα ζωντανά, γεμάτα ζωή backgrounds έχει δωθεί η μέγιστη λεπτομέρεια.
3) Η μουσική ταιριάζει απόλυτα με την κάθε πίστα και ακούγεται χωρίς να κουράζει. Ομοίως και τα ηχητικά εφέ, όπως και το voice acting.
4) Το gameplay είναι smooth χωρίς το παραμικρό σπάσιμο στην κίνηση και καμία καθυστέρηση στην αλληλουχία των combos.
5) Όσων αφορά τον χειρισμό, το χειριστήριο του Saturn είναι το τέλειο εργαλείο για αυτό το παιχνίδι (και γενικά για fighting games) με τον ακριβέστατο σταυρό και την διάταξη των 6 κουμπιών. Πρέπει να το παίξεις στο Saturn για να καταλάβεις τι εννοώ. Ειδικότερα, πιστεύω ότι έχει άμεση συνάρτηση με τον gameplay και είναι ο λόγος που δεν έχει όμοιο του.
6) Οι αντίπαλοι είναι ισορροπημένοι χωρίς να χρησιμοποιούν "βρώμικα" και "φθηνά" κόλπα όπως προηγούμενα Street Fighter και άλλα παιχνίδια του είδους (Mortal Kombat).
7) Η δυνατότητα να προσαρμόσει κανείς το στύλ και την στρατηγική του στο παιχνίδι, μεταφέρεται με απόλυτη επιτυχία όπως ίσως σε κανένα άλλο παιχνίδι.

Αυτά τα λίγα και πάντα με γνώμονα ότι πραγματικά "παίζουμε" το παιχνίδι και δεν χτυπάμε απλά τα κουμπιά.

Ααααααα! Ξέχασα και το κόκκινο εσώρουχο της Sakura!!!...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 4:22 pm
Έστω έχεις αρκετά επιχειρήματα.Τα rpg panzer dragoon τα έχεις? γιατί δεν επέλεξες στο dreamcast το alpha 3 έναντι του 3d strike?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 4:45 pm
καταπληκτικό θέμα. Επιβάλλεται να βγάλω και γω φωτογραφίες και να πω την άποψη μου για όλα όσα έχω. Ομολογώ πως δεν ήξερα μόνο τα Tech Romancer, Virtua On Cyber Troopers. Συμφωνώ σε όσα είπες Γιάννη στα περισσότερα που έχω παίξει και κάποια που έχω
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Απρ 10, 2013 9:53 pm
XameR_GT έγραψε:Έστω έχεις αρκετά επιχειρήματα.Τα rpg panzer dragoon τα έχεις? γιατί δεν επέλεξες στο dreamcast το alpha 3 έναντι του 3d strike?

Σε καμία περίπτωση δεν υποβαθμίζω άλλα καταπληκτικά παιχνίδια. Απλά επισημαίνω γιατί το συγκεκριμένο είναι το τόπ για εμένα.
Τα Panzer Dragoon, Zwei και Saga τα έχω παίξει αλλά δυστυχώς δεν έχω κάποιο αυθεντικό λόγω της "σχετικής" σπανιότητας τους. O "θόρυβος" που δημιουργήθηκε με την κυκλοφορία του πρώτου μέρους, μπορεί να συγκριθεί με αυτόν του Shenmue.
Όσο για το 3rd Strike, απλά έτυχε να το βρώ στην Ελλάδα και έτσι το πήρα.

Green Rider έγραψε:καταπληκτικό θέμα. Επιβάλλεται να βγάλω και γω φωτογραφίες και να πω την άποψη μου για όλα όσα έχω. Ομολογώ πως δεν ήξερα μόνο τα Tech Romancer, Virtua On Cyber Troopers. Συμφωνώ σε όσα είπες Γιάννη στα περισσότερα που έχω παίξει και κάποια που έχω

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Δημήτρη και περιμένω με αγωνία τα δικά σου παιχνίδια. Το Tech Romancer έψαχνα να το βρώ όταν βγήκε, έστω και ως αντίγραφο αλλά κανείς μαγαζάτορας δεν είχε ιδέα περί τίνος πρόκειται. Για το Virtual On τώρα, έχει μεγάλο κοινό στην Ιαπωνία και έχει κυκλοφορήσει μέχρι και ειδικό χειριστήριο. Στο Saturn αν και πετσοκόπηκε ιδιαίτερα καθώς η κονσόλα δεν είναι αρκετά δυνατή στον 3D τομέα, αξίζει μία ματιά.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Πεμ Απρ 11, 2013 7:38 pm
Πάντος ενα πολυ τρελό beatm up για το dreamcast λέγεται dynamic cop, είναι φοβερά αστείο και μοιάζει σαν 1ης γενιάς ps2 game.
Απο αυθεντικά προσωπικά εχω ελάχιστα όντας πειρατής Razz
στην αθήνα έφερα το xbox 360,ps3,psp,ds αν θέλετε βγάζω φοτος απο αυτά Laughing
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Παρ Απρ 12, 2013 12:33 am
Οπώς σας είχα υποσχεθεί ορίστε οι φώτο. Προτίμησα να μην βάλω beatemup. Εννοείται πως έχω πολλά ακόμα κατεβασμένα για το psp,ps1,ds,pc + emulators

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Saint Seiya The Hades
Mία φορά το έπαιξα μόνο να δω πως είναι και μπορώ να πω πως έμοιαζε με τα dragonball games. Πρέπει να το πιάσω κάποια στιγμή όταν ξανασχοληθώ με το ps2 που έχει πιάσει αράχνες Razz
Soul Calibur 3
Το κορυφαίο ψευδό3d fighting για μένα. Επί ένα χρόνο σερί το είχα κάψει χωρίς να αλλάζω δισκάκι
Virtua Fighter 4
Το πήρα γιατί το 1 το είχα λιώσει παλιά στο pc και στα ουφάδικα. Ελάχιστα το έχω παίξει. Περισσότερο για συλλεκτικούς λόγους το πήρα
Kasumi Ninja
Το αγαπημένο μου παιχνίδι στο Atari Jaguar. Φοβερός κλώνος του Mortal Kombat με πολύ βίαια fatalities και φοβερό final boss
Mortal Kombat Armageddon
Παιχνιδάρα. Το αγόρασα από Αγγλία με το που κυκλοφόρησε επειδή έχει τους πάντες από όλα τα ΜΚ. Φοβερό το konquest mode του το έλιωσα με τη μία, από τα κορυφαία mini games ever. Το μεγαλύτερο ατού του παιχνιδιού η δημιουργία χαρακτήρων. Το μόνο που με χάλασε που έβγαλαν τα σημα κατατεθέν fatalities,babalities κτπλ. των χαρακτήρων
Tekken 5[/b
Εχεί μέσα arcade εκδόσεις των 1,2,3. Αυτό από μόνο του είναι έπος. Είναι και παιχνιδάρα το ίδιο ντάξει τι να λέμε τώρα
[b]Smackdown vs Raw 2008

Το πήρα γιατί το just bring it το είχα λατρέψει και είχα περάσει άπειρες ώρες διασκέδασης με τους φίλους. Ελάχιστα το έχω παίξει αυτό ωστόσο. Θέλει παρέα για να το απολαύσεις
Tekken Dark Ressurection
Το καλύτερο tekken ever είναι γεγονός. Το δισκάκι έχει μόνιμη θέση στο psp μου
Street Fighter 2
Mέχρι να πάρω psp το 2008 εξακολουθούσα να το τερματίζω ξανά και ξανά και ξανά και ξανά Razz
Μοrtal Kombat
Οσό απίστευτο και αν ακούγεται αυτό πρώτη φορά στο gameboy το έπαιξα και μετά στα arcades. Αμέτρητες φορές τερματισμός εννοείται. Παιχνίδι θρύλος και αυτό τι να λέμε τώρα
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Παρ Απρ 12, 2013 1:45 am
Πολύ ωραίος Δημήτρη! Όλα είναι ένα και ένα διαλεγμένα. Το Saint Seiya The Hades ομολογώ ότι δεν το ήξερα. Έριξα μια ματιά στο youtube και όντως μοιάζει με Dragonball. Υποκλίνομαι όμως στην παιχνιδάρα-σημαία του Jaguar. Το έχεις και κουτάτο! Αν θυμάμαι καλά έχει γονικό κωδικό κλειδώματος της βίας; Μου άνοιξες την όρεξη βραδυάτικα. Να δω τι θα παίξω...
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Παρ Απρ 12, 2013 9:27 am
Μου μυρίζει κλασσική αξία Capcom,με Jojo και Kikaioh καθώς και κάποιος SEGAκιας με Virtua On και Virtua Fighter;

Να προτείνω αυτό :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για το Virtua Fighter 2 του Mega Drive καθώς και άλλα καλούδια της SEGA ακόμα και το Ryu Ga Gotoku 5 που έχει ως minigame το κλασσικό Virtua Fighter 2 Arcade.

EDIT : Όλα αυτά και δεν ξέρεις το Saint Seiya,ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΕΙΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΝΤΡΙΛΑ;;;;

Ιδού,θα το διορθώσω για σένα :







Να προτείνω και τις σειρές Guilty Gear από Arc System Works καθώς και το υπέροχο Hokuto no Ken του PS2;



XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Παρ Απρ 12, 2013 10:37 am
Jim γιατί λες ψευδό 3d το soul calibur 3?
Είναι απο τα λιγα fightings που έχει νόημα η πλάγια κίνηση του χαρακτήρα για αποφυγή.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Παρ Απρ 12, 2013 12:03 pm
ναι λάθος. Το Tekken είναι ψευδό 3d όχι αυτό
Γιάννη πράγματι είχε γονικό έλεγχο. Υπήρχε επίσης κωδικός για πολύ αίμα Razz

Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τρι Ιουλ 23, 2013 7:54 pm
πλέον πρόσθεσα τα mortal kombat & super street fighter iv για xbox 360 στην συλλογή μουcheers
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Οκτ 21, 2015 7:41 pm
Update της συλλογής με ότι fighting απέκτησα είτε ξέχασα να ποστάρω από τότε που άνοιξα το θέμα:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Virtua Fighter 2 (Saturn) Το καλύτερο παιχνίδι της σειράς με frame rate βελούδο και bxreathtaking γραφικά για την εποχή του.

Virtua Fighter 2 (PC) Για χρόνια ήταν ότι καλύτερο είχαν να επιδείξουν οι υπολογιστές σε fighting παιχνίδια.

Pit Fighter Κυκλοφόρησε το 1990 και ήταν από τις πρώτες προσπάθειες digitizing χαρακτήρων.

Ready 2 Rumble Boxing Από τα παιχνίδια που τα ευχαριστιέσαι καλύτερα με 2 άτομα.

War Gods Κυκλοφόρησε την χρυσή εποχή των πρώτων τρισδιάστατων fighting και διαφήμισε πολύ την "3D Button" λειτουργία του.

Dead Or Alive Dimensions Πάρα πολύ καλό παιχνίδι για τα κυβικά του 3ds με πληθώρα επιλογών και άριστα γραφικά.

Reality Fighters Πιο πολύ θα το χαρακτήριζα ως ένα tech demo για το PsVita, παρά για παιχνίδι. Έχει την πλάκα του για λίγο.

Street Fighter IV Ομοίως όπως ανέφερα στο πρώτο πόστ μου για την PS3 έκδοση.

Hyper Street Fighter II Συλλογή του κλασικού πλέον Street Fighter II συν το Street Fighter II: The Animated Movie.

Tekken 6 Κάθε φορά και καλύτερη αυτή η σειρά, η οποία καταφέρνει να μην κάνει λάθη και να βελτιώνει αρκετούς τομείς.

Soul Calibur V Όπως και το Tekken, έτσι και αυτή η σειρά κάνει άλματα προς τα μπρος. Αρκετά απαιτητικό παιχνίδι με βάθος

Dragonball Z Budokai HD Remaster των PS2 παιχνιδιών με περίεργη απουσία του δεύτερου παιχνιδιού. Διασκεδαστικά παιχνίδια.

WWE All Stars Αποτελεί μίξη wrestling και fighting στοιχείων με arcade φόντο, για αυτό μπαίνει και στην λίστα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica Empty Απ: Συλλογή Fighting Videogames johnny_salonica

Τετ Οκτ 21, 2015 10:10 pm
Πολύ ωραίος ο Γιάννης. Εχω και γω προσθέσει παιχνίδια στη συλλογή μου απλά τα περισσότερα αγορασμένα ψηφιακά

Mε κουτί

Mortal Kombat (Xbox 360) - Το κορυφαίο MK ever απλά. Ακόμα το λιώνω

Soul Calibur ΙV (Xbox 360) - Για μένα το καλύτερο Soul Calibur. Το ξέσκισα πραγματικά

Dead or Alive 4 (Xbox 360) - Αρκετά καλό παιχνίδι. Το 5 που το έχει φίλος ακόμα καλύτερο

W 12 (Xbox 360) - Ελάχιστα το έχω παίξει. Το πήρα πακέτο με το xbox

Super Street Fighter IV - Με χαλάει το στυλ των γραφικών προσωπικά και το πόσο αργό έγινε το street fighter



Αγορασμένα ψηφιακά στο xbox 360


Ultimate marvel vs capcom 3 - Παιχνιδάρα λατρεμένη. Διαβάστε κριτική μου εδώ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Soul Calibur V - Το παιχνίδι αρχικά το μισούσα. Εν τέλει έχω κολλήσει άσχημα μαζί του!

Super Street Fighter IV The Arcade Edition (δωρεάν με games with gold) - Oτι είπα και στο απλό super. Καλύτερο ρόστερ μεν αλλά θέλω γραφικά σαν του ΚΟF XIII ρε capcom και την ταχύτητα του επίσης...

Αγορασμένα ψηφιακά στο Steam


KOF 98 UM - Το έκαψα το καλοκαίρι με έναν φίλο κάνοντας όλα τα achievements

KOF 2002 UM - To καλύτερο 2D fighting game ever κατά τη γνώμη μου!

ΚΟF XIII - Eξαιρετικό παιχνίδι. Το μόνο που με χαλάει είναι πως λείπουν αρκετοί από το ρόστερ

Ιnjustice Gods Amongst Us - Παιχνιδάρα ισάξια με το Mortal Kombat 9

Guilty Gear Isuka - Τι βλακεία αυτή με το πως στρίβεις..Κατά τ'άλλα πολύ καλό παιχνίδι

Gear Gear X2 Reload - Αθλιο port πραγματικά σε ένα κατά τ'άλλα φοβερό παιχνίδι

Blazblue Calamity Trigger - Πολύ γαμάτο fighting που βάζει τα γυαλιά στην capcom

Mortal Kombat Arcade Kollection - Από νοσταλγία και μόνο αξίζει να το πάρεις. Τέρμα broken το AI...

Skullgirls - Πολύ καλό παιχνιδάκι που θα λατρέψουν όσοι γουστάρουν blazblue, guilty gear, anime κτλπ.

Divekick - Πολύ πρωτότυπο fighting. Απλά άλμα και κλωτσιά και να έχει τέτοια ποικιλία κουφάθηκα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης