Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

+11
johnny_salonica
ninetales
chrys97
DRAGONGOD
lapo
pasxalis
plousmike
Green Rider
BnsGoldRanger
XameR_GT
gantonis
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 1ο

3 - 19%
5 - 31%
7 - 44%
1 - 6%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 16
 
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 12:54 pm
Η γνωστή κλασική ιστορία με πέντε νέους που επιστρατεύονται για τον πόλεμο με τα κακά εξωγήινα όντα που θέλουν πάντα να κατακτήσουν τη γη...


Τι να πω; Χάλια εντελώς... ίσως λίγο καλύτερο από τους σαμουράι... δεν έβαλα «χείριστο» όντας ακόμη αρχή... Οι ηθοποιοί δεν έπειθαν, η σκηνοθεσία απαίσια, το σενάριο... ποιο σενάριο; Μια χαζή και αποτυχημένη προσπάθεια φτηνής απομίμησης του πρώτου επεισοδίου των MMPR, με αυτούσια παράθεση διαλόγων. Για να μην πω για τα κενά της υπόθεσης... πρώτα μας δείχνουν ρέιτζερς που ποτέ δεν εμφανίστηκαν στη σειρά (εντάξει, αυτό το καταλαβαίνω), μετά αυτούς της Ντίσνεϋ που ανήκουν σε άλλο σύμπαν και μετά ένα νέο γιγάντιο κεφάλι και ένα ρομπότ· το δε κεφάλι στάλθηκε στη Γη από τον μέντορά του... τον Ζόρντον! Στο αρχηγείο υπήρχαν οι στολές των παλιών ρέιντζερς, φυσικά χωρίς να το εξηγήσουν (εντάξει πάλι, ίσως να είναι νωρίς)· αυτό σημαίνει ότι θα τους δούμε ως Goseiger να μεταμορφώνονται σε αυτούς; Ή θα σκαρφιστούν κάποια δικαιολογία μέχρι να γίνουν πειρατές; Προσπαθώ απεγνωσμένα να βρω κάτι θετικό πριν παραδεχτώ ότι οι Γκοσέτζα -χάλια κι αυτοί- ήταν τρεις φορές καλύτεροι. Και μου περνά συνέχεια η σκέψη στο μυαλό: «Είναι τόσο άχρηστοι ή μας περνούν για ηλίθιους; Ίσως και τα δύο, δεν ξέρω...». Μου φαίνεται θα πάω να δω RPM τώρα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Δευ Φεβ 04, 2013 11:24 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 1:45 pm
To βρήκα πολύ καλό δεν καταλαβαίνω την χολή σου Αντώνη Razz
Ο Τroy παίζει να γίνει απο τους καλύτερους κόκκινους!
Ο Gosei στην σκιά σαν μάσκα ironman έμοιαζε Laughing
Και αυτό ότι ήταν μεντοράς του ο Ζορντον απλά έγινε για να δημιουργήσουν κρίκους με τις παλιές σεζόν, δεν με χάλασε καθόλου!
Οι ηρωες καλούτσικοι με τον μπλέ να μην πείθει για φυτό ,να μην του πάνε τα γυαλία!
Η κίτρινη πολύ tomboy για να την γουστάρει ο μαύρος!
Ο κόκκινος πιο ισοροπημένος απο όλους.
Το opening χάλια τρομερή ανακύκλωση απο samurai σε όλα τα επίπεδα!
Στο τέλος όντως αντιγραφή διαλόγων απο mmpr episode 1 όπου και εδώ η ροζ κάνει την δύσκολη να μπεί στην ομάδα Neutral
Τα morphing calls εντάξει όχι τόσο χάλια και μου άρεσε αυτό με τις κάρτες, μου θύμησε kamen rider dragon knight.
Εγώ είδα μια σειρά καλύτερη απο τους samurai, μου αρκεί.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 2:14 pm
καλο το επεισοδιο μου αρεσε! αλλα πολυ ''κοπια'' απο τους mmpr ειδικά στο τελος.
συμφωνω σε οσα λεει ο xamer_gt. cheers
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 4:27 pm
Λοιπόν

+Θετικά

1. Το ότι πάνε σχολείο και γενικά θυμίζουν MMPR σχεδόν τα πάντα
2. Ο Gosei που είναι σταλμένος από τον Zordon
3. Το αρχηγείο πολύ ωραίο με τα Rangers Keys
4. Eβαλάν ρομπότ σαν τον Αλφα
5. Πολλές ατάκες ήταν ολόιδιες από το Day of the Dumpster
6. Δεν αναφέρθηκε ποτέ πως είναι άγγελοι και αηδίες όπως στους Goseiger
7. Οι χαρακτήρες δεν έχουν καμία σχέση με των Goseiger, ούτε καν συγγένειες υπάρχουν.
8. Μου άρεσε πως τηλεμεταφέρονταν. Σαν τους mmpr απλά γίνονταν καπνός με ανάλογο χρώμα ο καθένας
9. Είδαμε unmorphed μάχες
10. Οι μεταμορφώσεις τελικά μου αρέσουν. Καμία σχέση με άγγελοι, μπράβο που το άλλαξαν

-Αρνητικά

1. Αθλιο morphing call
2. Oι morphers αίσχος. Φταίνε οι Goseiger γι'αυτό ωστόσο
3. Τραγικό το τραγούδι της σειράς. Θυμίζει τους suckmurai και όχι τους mmpr
4. Βλακεία που δεν έβαλαν ροκιές στις μάχες, αυτές που ακούγαμε στους mmpr


Σε γενικά πλαίσια θετικό ξεκίνημα. Μακάρι να υπάρξει σωστή ανάπτυξη των χαρακτήρων, οι ηθοποιοί να είναι καλοί, να εξηγηθούν όσα δεν εξηγήθηκαν και να γίνει καλή χρήση των Gokaiger. Γενικά χάρηκα που δεν αντέγραψαν τους Goseiger σε τίποτα πέρα από τις στολές, τις δυνάμεις και τα zords που ήταν λογικό να τα χρησιμοποιήσουν. Το μόνο που με χαλάει είναι πως δεν μου άρεσαν οι goseiger γενικά και δεν με εντυπωσιάζει τίποτα από το υλικό τους. Προτιμούσα να έκαναν παράλειψη αυτής της σειράς ή έστω να τους είχαν σαν άγγελους rangers σύμμαχους και όχι σαν πρωταγωνιστές. Θα ήταν πολύ καλύτερη η σειρά. Τώρα φοβάμαι πως ίσως δεν δούμε tributes στα πρώτα 20 επεισόδια. Μακάρι να κάνω λάθος σε αυτό βέβαια, δεν γνωρίζω τι θα πράξουν. Ψηφίζω καλό εν κατακλείδι


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Κυρ Φεβ 03, 2013 4:35 pm, 2 φορές συνολικά
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 4:29 pm
Το είδα κι εγώ.
Έβαλα πολύ καλό.
Η άποψή μου:
1) Πολύ καλύτερο από τους Goseiger σαν έναρξη.
2) Όλοι χαρακτήρες μου άρεσαν και πιστεύω ότι θα πάνε πολύ καλά (με μια μικρή εξαίρεση τον μπλε που φάνηκε λίγο έξω από τα νερά του για nerd)
3) To θεώρησα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ που σύνδεσαν τον Gosei με τον Zordon. Έτσι η μεγάλη μάχη και γενικά η 2η σεζόν δεν θα είναι στα χαμένα, αλλά έχει ήδη θέσει βάσεις.
4) Τα κλειδιά των rangers προμηνύουν ότι θα δούμε όντως μεγάλα πράγματα!
5) Όπως και στους samurai, και εδώ, το τραγούδι μου άρεσε, μου αρέσει και θα μου αρέσει. Άσε που τώρα έχει μια παραπάνω δικαιολογία σαν επετειακή σεζόν.
6) Επίσης πολυ καλό που είχαμε πάλι ίδιους διαλόγους σε ορισμένες φάσεις από MMPR1...Προσωπικά, όχι μόνο δεν με χάλασε, αλλά με συγκίνησε, και έδωσε τον χαρακτηρισμό της σαν επετειακή.
7) Ο κόκκινος όντως φαίνεται να είναι αρκετά καλός. Ελπίζω να μην διαψευτώ στο μέλλον.
Cool Ωραίες κινήσεις από όλους τους!
9) Φοβερό που σκέφτηκαν να ξανάχουν το Ernie's για στέκι!

Γενικά μου φάνηκε αρκετά καλή εισαγωγή για την σεζόν. Ελπίζω να κρατηθεί έτσι και να μην αρχίσουν τίποτα κουλά filler ή να μην έχει καθόλου στόρυ. Ευελπιστώ για τα καλύτερα Wink
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 9:06 pm
αυτό που λες για το τραγούδι έχεις δίκιο. Απλά δεν έπρεπε να το βάλουν στους samurai. Αυτό χαλάει τους πάντες. Αν οι samurai είχαν άλλο τραγούδι θα ήταν αλλιώς τα σχόλια
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Κυρ Φεβ 03, 2013 11:16 pm
αυτο ακριβως! ετσι αν δεν το βαζανε στους suckmurai Razz μια χαρα θα ηταν.
εγω παντως το εχω δει 4 φορες μεχρι τωρα το επεισοδιο δεν ξερω για σας lol!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Δευ Φεβ 04, 2013 11:22 pm
Χαχαχαχα, οκ, τελικά άρχισε να μου αρέσει κι εμένα· ίσως φταίνε οι ράιντερς και ο πολύς καιρός που έχω να δω (αχ Κούγκα, αχ Αγκίτω...), είχα πάρα πολύ υψηλές προσδοκίες! Razz Ήταν σε γενικές γραμμές ευχάριστο, θα δω μάλλον και τα επόμενα, όντας επετειακή! Αλλάζω λοιπόν την ψήφο μου σε «καλό». Smile
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 12:01 am
prosopika paidia emena m arese poly... to eida 2 fores! ontos apo to proto epeisodio fenete pws einai epetiaki season...m arese pou edeixe skines apo ton polemo ton 199...sxetika m t traoudi m arese poly htan idio vevea m samurai k m arese poly episeis to pws lene megaforce tairiazei wraia sto tragoudi....episeis oi fraseis apo to prwto ep twn mmpw m arese arketa opows k t olo sxetiko m arxigio k robotaki! sxetika m to cast m arese arketa stin arxi dn m gemize t mati alla twra m aresei....kala t pathate oloi me ton mple ranger??? xaaxaa mia xara einai! perimenw ta epomena!! elpizw n einai poly kaliteri season apo tous samurai..oxi oti dn m aresan apla kourastikoi!
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 12:17 am
ελληνικα γραφουμε
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 12:56 am
γενικα ωρεο μου φανικε και εμενα . οπως και ολοι οι ιπολιποι , ετσι και εμενα τα ιδια πραγματα μαρεσαν/δεν αρεσαν . Απλος με εξεπλιξε που η κιτρινη , εχει το ιδιο zord οπος η κιτρινη των mm . Περιμενω με ανιπομονισια να δω τα επομενα επισοδια πως θα εξελιχτουν , ας ελπισουμε πως δεν θα την σκοτοσουν αφτην τη σεζον . Επετιακη ειναι , ας εχουμε κατι καλο να θιμομαστε μεχρι την επομενη επετιακη Very Happy
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 2:07 pm
pasxalis έγραψε:prosopika paidia emena m arese poly... to eida 2 fores! ontos apo to proto epeisodio fenete pws einai epetiaki season...m arese pou edeixe skines apo ton polemo ton 199...sxetika m t traoudi m arese poly htan idio vevea m samurai k m arese poly episeis to pws lene megaforce tairiazei wraia sto tragoudi....episeis oi fraseis apo to prwto ep twn mmpw m arese arketa opows k t olo sxetiko m arxigio k robotaki! sxetika m to cast m arese arketa stin arxi dn m gemize t mati alla twra m aresei....kala t pathate oloi me ton mple ranger??? xaaxaa mia xara einai! perimenw ta epomena!! elpizw n einai poly kaliteri season apo tous samurai..oxi oti dn m aresan apla kourastikoi!

φιλε απαγορευονται τα greeklish.Διαβασε τους κανονες
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 6:23 pm
Λοιπον το ειδα κι εγω και ψηφιζω αριστο.Τελειο επεισοδιο.Οι ηθοποιοι μου αρεσαν και πιστευω οτι τους ταιριαξε ο ρολος.Καθαρα αντιγραψαν το πρωτο επεισοδιο των mmpr αλλα δεν με πειραξε καθολου.Στο αρχηγειο υπηρχαν στολες των rangers και πιστευω οτι καλα εκαναν και τις εβαλαν.Ο Τroy ειναι πολυ καλος αρχηγος.Μου αρεσε που αναφερθηκαν και στον Ζορτον.Και απο νωρις θα υπαρξει love story αφου ο Μαυρος ranger αγαπαει την κιτρινη.Το opening ειναι καλουτσικο.(Δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζει lost galaxy scratch )Η σκηνη μεταμορφωσης μετρια.Aκομη μου αρεσει και το ρομποτακι.Μου θυμισε τον Αλφα και ο gosei μου θυμισε τον Ζορτον.Οι unmorphed μαχες μου αρεσαν κι εμενα.Ειδικα ο μαυρος ranger χτυπουσε τα τερατα με την μπαλα του ποδοσφαιρου Razz.Οι morphers οπως εχω πει και σε αλλο θεμα ειναι αθλιοι.Φαινονται πολυ καλυτερη απο τους samurai.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 8:14 pm
chrys97 έγραψε:Στο αρχηγειο υπηρχαν στολες των rangers και πιστευω οτι καλα εκαναν και τις εβαλαν
Δεν ήταν στολές αλλά Ranger Keys

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο; Empty Απ: Πώς σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο;

Τρι Φεβ 05, 2013 8:16 pm
α οκ.Ειχα απορια τι ηταν τα rangers keys που ολοι αναφερατε
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης