Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6855
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review: Power Rangers Samurai - Σελίδα 2 Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Την / Το Κυρ Οκτ 13, 2013 9:46 pm
εγω προσπαθω να μην συγκρινω ranger με sentai.Ασε που sentai η μονη ολοκληρη σεζον που εχω δει ειναι οι timeranger οι οποιοι ηταν τοσο εξαιρετικοι οσο ηταν οι time force
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Review: Power Rangers Samurai - Σελίδα 2 Untitled-1_zpsd95333bb
Review: Power Rangers Samurai - Σελίδα 2 So1jpk
Review: Power Rangers Samurai - Σελίδα 2 1z38qit
Αριθμός μηνυμάτων : 1753
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Τόπος : gallifrey

Review: Power Rangers Samurai - Σελίδα 2 Empty Απ: Review: Power Rangers Samurai

Την / Το Κυρ Οκτ 13, 2013 10:08 pm
και καλα κανεις κατα τη γνομη μου ειναι σαν να προσπαθεις να συγκινεις δραμα με κομοδια για αυτο καλητερο μην το προσπαθουμαι καν.παρεπικτοντος που την ειδες ολοκλιρει δεν εχουν βγει υποτιτλοι για ολλα τα επεισοδια?????
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6855
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Την / Το Κυρ Οκτ 13, 2013 10:12 pm
ειχα βρει αγγλικους υποτιτλους για ολα τα επεισοδια απο το overime νομιζω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30146
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 12:13 am
bond tail έχω δει γύρω στις 30 sentai σειρές ολόκληρες αφού είδα όλες των rangers πρώτα. Οτάν βλέπεις κάποια πράγματα ίδια προς το χειρότερο φυσικά και θα τα συγκρίνεις. Και σε πληροφορώ πως πολλές rangers σεζόν είναι καλύτερες από τις αντίστοιχες των sentai. Δεν είναι όπως τα λες δραμα με κωμωδία. Πολλές sentai σειρές είναι φουλ αστείες π.χ. Go-Onger. Οι RPM πάλι είναι φουλ σοβαροί. Σεζόν που μπορείς να τις συγκρίνεις ότι έχουν πολλές ομοιότητες ως προς την υπόθεση είναι οι gaoranger/wildforce, timeforce/timeranger, samurai/shinkenger. Ολές οι υπόλοιπες έχουν απλά κάποια κοινά. Επίσης σε διαβεβαιώ πως έχω εκτιμήσει πολύ περισσότερο κάπόιες σειρές βλέποντας τις sentai τους. Eιδικά όσες έκανε η Disney (με εξαίρεση τους Overdrive). Οι Rangers με έκαναν να δω και να συνεχίζω να βλέπω sentai εδώ και 5 χρόνια και δεν με βλέπω να σταματάω ποτέ αν δεν τις δω όλες. Η λίστα μου στο tokusatsu watch list τα λέει όλα τι κατάφεραν οι rangers. Το ότι οι samurai ήταν μια μαύρη σελίδα στην ιστορία τους (για μας) δεν πάει να πει τίποτα.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Τόπος : Athena

Την / Το Σαβ Σεπ 06, 2014 5:22 pm
Σενάριο 4: Πες αϊ στα κομμάτια ο πιτσιρικάς που βλέπει rangers τρώει το παραμύθι για σαμουράι στην αμερική,οι υπόλοιποι όμως όχιιιι!Α,και αν δεν έβγαινε η σεζόν στα ελληνικά στο δικό μας νικελόντεον δεν θα την έβλεπα,μου σπαγε τα νεύρα που όποτε τους κάπνιζε έβγαζαν επεισόδιο

Ήρωες 5: Πες ότι σώζει λίγο το background του Jaden(ο οποίος ήταν κι επιεικώς βαρετός και στραβομούτσουνος) και η ανεμελιά του Antonio,οι υπόλοιποι απλά απογοητευτικοί

Κακοί 6: Δεν με ενθουσίασε κανένας εκτός απ τον Deker και την ιστορία του(πόσο πορωτικό να βλέπεις ρέηντζερ να επιστρέφει σαν κακός).Κατά τα άλλα τίποτα το σπουδαίο

Zords 7: Πολύ ωραία όλα τα zords και αρκετά πρωτότυπο το megazord του Αντόνιο(και καλά west,south κι έτσι)

Όπλα 8: Spin Swords και τα μυαλά στα κάγκελα,αν είχαν περισσότερα finishers και παραπάνω συνδυασμούς θα ήταν απλά φοβερά!

Στολές 10: Αρκετά πρωτότυπες,όντως θύμιζαν πολύ σαμουράι κι εντελώς γιαπωνέζικο στυλ το μαύρο μέρος του κράνος που είχε σύμβολα!

Εισαγωγή 4: Δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε στη μέση της σεζόν να δούμε πως συγκροτήθηκαν οι Samurai,απ τις μεγαλύτερες πατατιές της σειράς

Τέλος σεζόν 8: Ωραίο ήταν τουλάχιστον το φινάλε,πολύ ωραία η τελική μάχη αλλά και πάλι δεν συμμάζεψε το χάλι των προηγούμενων επεισοδίων της σειράς!!!

Γενική βαθμολογία 6,5: Και μόνο που την είδα στα ελληνικά με την φωνή της ντόρας σαν ροζ ρέηντζερ μου αρκούσε!Καθόλου καλή σεζόν και σίγουρα δεν κάθομαι να την ξαναδώ για κανέναν λόγο,τρελή βαρεμάρα προκαλούσε!
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Τόπος : Konoha

Την / Το Σαβ Σεπ 06, 2014 6:07 pm
αχαχαχ μην ειστε τοσο φαν xD (ουτε εμενα μ αρεσε)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Dragonball Super
Power Rangers Ninja Steel
Αριθμός μηνυμάτων : 30146
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Την / Το Σαβ Σεπ 06, 2014 6:45 pm
η πλάκα είναι πως αγόρασα και τα dvd μετά από τέτοιο θάψιμο  lol!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης