Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

+10
powerranger
tsou13
plousmike
lapo
Red Forever
ninetales
falconara90
XameR_GT
gantonis
Green Rider
14 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

H ταινία Dark Knight Rises μου φάνηκε...

2 - 17%
5 - 42%
2 - 17%
0 - 0%
2 - 17%
0 - 0%
1 - 7%
 
Σύνολο Ψήφων: 12
 
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Τετ Φεβ 20, 2013 7:01 pm
Tην είδα και εγω dvdrip Wink
Όπως είπα και αλλού στο ίδιο τσουβάλι με το batman begins δλδ πολύ καλή αλλα όχι το μεγαλείο του the dark knight.
Διάβασα και τα ποστ σου Jim διαφωνώ εν μέρη σε κάποια και συμφωνώ σε άλλα!
Για παράδειγμα μου άρεσε:
Ο Bane ,πολύ καλός ο ηθοποιός που τον έκανε, και η φωνή μπάκει την έκανε dub αφού γύρισε τις σκηνές Razz
Ο Bale πάλι καλός σαν batman αλλα αυτή η αναπηρία του στην αρχή με τη μαγγούρα δλδ απο το πολύ ξύσιμο στο σπίτι σκούριασε τόσο?
Η Ann Hathaway, πολύ ωραία γυναίκα!
Το batplane χαχα γαμάτο εγώ το βρήκα πολύ ωραίο.
Βέβαια όλοι οι εκμοντερνισμοί δεν λειτουργούν πχ εμένα
δεν μου άρεσε καθόλου η στολή της catwoman,ούτε νύχι ούτε μαστίγιο, ούτε χειροπ....επ λάθος Razz
γενικά άχαρη στολή αλλα ωραίο σώμα σίγουρα!
Η φωνή του Bale σαν Batman όντως δεν είναι καλή, αν δείτε μπορεί και μιλά σκέτο με τη γλώσσα σε κάποιες σκηνές δεν κουνάει το στόμα Razz
δεν μάθαμε πως έχει αυτη την υπερδύναμη ο Bane εκτός απλά αν λόγω της μάσκας και να τον δέρνουν δεν καταλαβαίνεο πόνο.
Στο τέλος με αυτη την Τάλια ούτε το περίμενα ότι θα ήταν κακός εν τέλη αυτη!
Το τέλος ήταν κάπος γλυκανάλατο αλλα εντάξει καλά έκανε και δεν τον σκότωσε τον Batman o Nolan.
Γενικά ωραία ταινία στα ποιοτικά stadars του Νολαν.
avatar
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Σαβ Ιαν 11, 2014 6:42 pm
δεν συμφωνω καθολου με το πρωτο ποστ....η ταινία για μένα ήταν τρομερή, ένας εντυπωσιακός bale με έναν εξίσου πολύ καλό στην θέση του κακού hardy, με τον νόλαν να δίνει ρέστα κάνοντας ένα μιξάρισμα και βγάζοντας ένα πολυ δυνατό αποτέλεσμα επισκιάζοντας τον μπατμαν και δίνοντας μεγαλύτερη σημασία στον Μπρους Γουέην για ένα πολύ καλό φινάλε αυτής της τριλογίας, όσο για τον ρόμπιν η ταινία ήταν έτσι επι σκοπού για να βγουν νέες ταινίες με πρωταγωνιστή τον ρόμπιν (Λεβιτ)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Κυρ Ιαν 12, 2014 1:51 am
δόξα το θεό που δεν θα ξαναδούμε ταινία από αυτόν τον καραγκιόζη εγώ αυτό έχω να πω...
2η φορά την είδα πάλι και βαρέθηκα και πάλι του κερατά και με ενόχλησαν πολύ περισσότερο αυτά που με πείραξαν την πρώτη φορά. Πολύ fail επιλογή οι κακοί αυτής της τριλογίας αν εξαιρέσουμε τον Τζόκερ. Ευτυχώς που έπαιξα την παιχνιδάρα Arkham Asylum πρόσφατα και ξανασυμπάθησα τον Batman γιατί ειλικρινά ο Νόλαν με είχε κάνει τον μισήσω...
avatar
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Κυρ Ιαν 12, 2014 1:56 am
σε συγκριση με του νολαν σου άρεσαν περισσοτερο του burton?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Κυρ Ιαν 12, 2014 2:52 am
ναι. Βασικά ο Bale δεν μου αρέσει καθόλου σαν Batman.
avatar
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Κυρ Ιαν 12, 2014 2:55 am
δεν νομιζω να υπάρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη ολοκληρο που συμφωνει με την αποψη σου γιατι δεν υπηρξε καλυτερος μπατμαν απο αυτον τουλαχιστον μεχρι στιγμης (σαν ηθοποιο μιλαμε παντα και σαν ενσαρκωση ρολου) αλλα τεσπα Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Κυρ Ιαν 12, 2014 2:59 am
εγώ άλλα είδα που το έψαξα το θέμα. Κανείς δεν τους ικανοποιεί όλους  Razz 
Προτιμώ τον Μάικλ Κήτον σαν Batman


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Rider στις Πεμ Μαρ 06, 2014 1:44 pm, 1 φορά
kenosgr
kenosgr
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014
Ηλικία : 39
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Πεμ Μαρ 06, 2014 10:37 am
το καλυτερο τριτο μερος τριλογιας κομικ , αν εχετε αμφιβολιες δειτε Σπα'ι'ντερμαν 3 , Α'ι'ρονμαν 3 Σουπερμαν 3 , Μπατμαν 3 ....σας επεισα ?
η ιστορια ηταν φοβερη , το καστ τελειο απλα ολο το συνολο ηταν τελειο σαν ταινια γενικα (για τριτο μερος φυσικα) 8 στα 10 και σαν τανια κομικ 10 στα 10 εαν βγει καλυτερο τριτο μερος ποτε τα ξανα λεμε !
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Πεμ Μαρ 06, 2014 1:47 pm
Με εξαίρεση το X-Men 3 όλες οι ταινίες που έχουν το νο.3 είναι για μπάζα εγώ αυτό έχω να πω. Ειδικά αυτή εδώ η χειρότερη από όλες για μένα...Την είδα 2 φορές καλά ναι γι'αυτή τη ζωή. Δεν αντέχεται άλλο...
kenosgr
kenosgr
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014
Ηλικία : 39
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Παρ Μαρ 07, 2014 4:43 am
ειπαμε και ξαναλεμε γουστα ειναι αυτα παντος δεν μου εχουν ξαναπει οτι αρεσε το εξ μεν 3 θα προτιμουσα το Μπλε'ι'ντ το 3 η το Α'ι'ρονμαν 3 απο το εξ μεν 1000 φορες !
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Παρ Μαρ 07, 2014 12:33 pm
ξαναβλέποντας το Χ-Μen 3 και ξέρωντας πάρα πολλά πλέον για όλους τους χαρακτήρες λόγω marvel avengers alliance αλλαξά τρελά άποψη για την ταινία. Dark Phoenix και τα μυαλά στο μπλέντερ  cheers
kenosgr
kenosgr
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014
Ηλικία : 39
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Παρ Μαρ 07, 2014 2:16 pm
ελα ρε φιλε επαιζα και εγω Marvel Alliance μεχρι που κολησα πολυ και το παρατησα !
το X MEN first class μου αρεσε πολυ και περιμενω το Days of the future past !
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Παρ Μαρ 07, 2014 7:06 pm
αυτό πρέπει να το δω ξανά γιατί το είδα πρωτού ασχοληθώ με το παιχνίδι και δεν ήξερα τι μου γίνονταν. Ούτε καν πρόσεξα πως υπήρχε η Emma Frost στην ταινία
MsterXgeo
MsterXgeo
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2016
Ηλικία : 35
Τόπος : ΞΑΝΘΗ

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Πεμ Μάης 19, 2016 1:01 pm
Μέτρια προς χάλια δεν με ενθουσίασε καθόλου.
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Σαβ Μάης 21, 2016 12:28 am
Η ταινία ήταν πολύ καλή. Είχε τα στοιχεία από τα κόμικς που έπρεπε, με αγαπημένο το σπάσιμο της μέσης του Batman από τον Bane, είχε έναν ικανοποιητικό Bane (όχι σαν τον αστείο Bane του Batman & Robin) με τον Τοm Hardy στον ρόλο, υπέροχες και οι δυο γυναίκες της ταινίας, με καθοριστικό ρόλο στην έκβαση των γεγονότων.
Jim88
Jim88
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 205
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2020

Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας - Σελίδα 2 Empty Απ: Dark Knight Rises - Κριτική ταινίας

Σαβ Οκτ 17, 2020 10:50 am
Μία μέτρια ταινία με αρκετά λάθη η οποία υπερεκτιμήθηκε λόγω των άλλων 2 κι επειδή ήταν από Νόλαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης