Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Review - Power Rangers Zeo

+8
Deadman Brand
falconara90
chrys
BnsGoldRanger
MCygo13
plousmike
Zetto
Green Rider
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Τετ Δεκ 21, 2011 11:23 pm
eeetCi Wink
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Τετ Δεκ 21, 2011 11:25 pm
skeutomai na paro twra ta xristougenna to paketo pou apotelite apo 4 dvd pou periexoun oloi tin season se HD ..
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Πεμ Δεκ 22, 2011 12:02 am
για δώσε λεπτομέρειες για αυτό το πακέτο!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Πεμ Δεκ 22, 2011 1:23 pm
Τους Zeo τους είδα μέσα σε 2 μέρες πάντως, αυτό τα λέει όλα lol!
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 3:33 pm
Σενάριο 9: Ολα ξεκινουν οταν οι μηχανες-τενεκεδες θελουν να κατακτησουν την γη.Τοτε οι rangers με την βοηθεια του Ζορτον,του Μπιλυ και του Αλφα παιρνουν τους Zeo crystals και γινονται rangers.Ζετ και Ριτα φευγουν(τους ειδαμε σε πολυ λιγα επεισοδια).Μετα εχουμε την εμφανιση χρυσου ranger και μετα τις δυναμεις της αποκτα ο Jayson.Αλλα στο τελος τις παιρνει πισω ο Trey of triforia.Bαζω 9.

Ηρωες 8 : Oλοι πολυ καλοι εκτος την Τανυα,για την οποια ξαναλεω οτι ηταν εκτος τοπου και χρονου.Ροκυ και Ανταμ τελειως διαφορετικοι απο τους mmpr,εγιναν καλυτεροι.Εχουμε και επιστροφη jayson.Μπιλυ οπως παντα φοβερος,Ζορτον και Αλφα καταπληκτικοι.Bulk και Skull παντα αστειοι.Cat καλύτερη από πριν,Tommy πάρα πολύ καλός (αν και δεν εκανε και δεν μου αρεσε για αρχηγος).Κριμα που ο Μπιλυ δεν εγινε ranger.Βαζω 8.

Κακοί 1 : Αισχος οι κακοι σε αυτη την σεζον.Δεν ειχαν καμια καλυτερη ιδεα?Ηταν απαισιοι,αποτυχια εντελως.Δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω.Εντελως απαισιοι και αχρηστοι.Απογοητευτηκα απο αυτους.Προτιμουσα Ζετ και Ριτα.Μονο ο gasket μου αρεσε.Αλλα κριμα που δεν ηταν απο την αρχη της σεζον μαζι με την Archerina.Τους ειδαμε πολυ λιγο.Κριμα.Για αυτο βαζω 1. Razz

Ζords 9 : Ηταν ωραια μπορω να πω.Μου αρεσαν εκτος μερικες εξαιρεσεις. Red Battlezord ηταν τελειο.Super Zeo Megazord καταπληκτικο.Τα αλλα δεν με ενθουσιασαν στην εμφανιση.Βαζω 8.

Οπλά 9:Ωραιες οι ειδικες κινησεις καθε ranger και οι μηχανες πολυ καλες.Πολυ ωραια τα οπλα γενικα.Βαζω 9.

Στολές 10 :Καταπληκτικές και φανταστικες επισης.Τα κρανη τους παλια δεν μου αρεσαν αλλα τωρα τα λατρευω.Βαζω 10.

Εισαγωγή 9 : Πάρα πολύ καλή.Εχουμε νεους rangers,αλλαγη στα χρωματα των rangers.Nεες στολες και ο Μπιλυ δεν γινεται rangers.Eπισης εχουμε τις μηχανες που εισβαλουν στην γη.Βαζω και εδω 9.

Tέλος Σεζόν/Σειράς 8 :Ξενερωσα που δεν ξερουμε τι απεγιναν οι δυνάμεις.Ομως μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλο για τελος της σεζον,αν και θα μπορουσε να ηταν και πολυ καλυτερο.Βαζω 8.

Μουσική 10 :Πολυ πορωτικο το opening.

Γενική βαθμολογία 8,11.Καλη σεζον μπορω να πω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chrys στις Σαβ Αυγ 04, 2012 8:07 pm, 1 φορά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 3:53 pm
γιατί θάβετε τόσους τους κακούς αδυνατώ να καταλάβω. Λες και η Ρίτα έκανε κάτι ας πούμε στην πρώτη σεζόν ή γενικότερα έκανε ποτέ κάποιος κακός κάτι το σπουδαίο που να πέτυχε. Και εξάλλου μην ξεχνάμε πως οι κακοί ήταν των ohranger και μάλιστα είχαν κατακτήσει ένα κάρο πλανήτες απ'ότι θυμάμαι. Το να βάζετε 1 και 2 το θεωρώ υπερβολή. Το γεγονός πως χρειάστηκαν νέες δυνάμεις οι rangers για να αντιμετωπίσουν, έναν 6ο ranger από άλλο πλανήτη, τους alien rangers δεν σας λέει τίποτα? Οι 5 μόνοι τους ξεκάθαρα δεν μπορούσαν να τους καταστρέψουν. Αν αυτοί είναι άχρηστοι κακοί...
Ντάξει συμφωνώ πως και γω που έβαλα 10 είναι too much αλλά τους φοβόντουσαν η Ρίτα και ο Ζεντ που υποτίθεται πως δεν φοβόντουσαν κανέναν. Αν μη τι άλλο αυτό σημαίνει πως είχαν τεράστιο στρατό. Η επιστροφή τους στο forever red και στους rpm μιλάει από μόνη της
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 4:01 pm
Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσαν.Αλλα καινουργιες δυναμεις ηθελαν επειδη ειχαν καταστραφει τα power coins.Τους aliens rangers τους ειδαμε σε μαχη μονο για 1 επεισοδιο αν δεν κανω λαθος.Συμφωνω αυτο για τον 6ο ranger,oντως το χρειαστηκαν για να τους βοηθησει.Η εμφανιση τους επισης δεν μου αρεσε αλλα και τα τερατα-μηχανες που εφτιαχναν επισης.Επισης συμφωνω οτι ο Ζετ και η Ριτα τους φοβηθηκαν.
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Bleach_Group
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Κυρ Ιουλ 01, 2012 4:19 pm
εμένα μου άρεσε πολύ η Machine Empire :p
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Δευ Ιουλ 02, 2012 12:13 am
μα ήταν απαίσιοι για εχθροί ρε παιδιά. οι χειρότεροι που έχω δει μέχρι στιγμής. τενεκέδες σκέτοι, και πραγματικά μου φάνηκε πολύ περίεργο που τους φοβόντουσαν η Rita και ο Zedd. Δεν θα έπρεπε να είναι καθόλου έτσι. Anyway ήταν οι χειρότεροι εχθροί ever για μένα.
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Δευ Ιουλ 02, 2012 12:15 am
Συμφωνω με τον Μαικ.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Σαβ Αυγ 04, 2012 7:35 pm
review updated
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Σαβ Αυγ 04, 2012 8:07 pm
Στην μουσικη τους εβαλα 10
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Δευ Σεπ 05, 2016 3:52 pm
Σενάριο 10:Η Machine Empire επιχειρεί να εισβάλει στη γη,έτσι οι PR έχοντας αποκτήσει τις νέες δυνάμεις Zeo προσπαθούν να την εμποδίσουν.
Ήρωες 10:Απρόσμενη αλλαγή ρόλων.Ο Tommy είναι πλέον ο Red.Adam,Rocky και Kat πολύ ανεβασμένοι σε σχέση με προηγούμενους κύκλους.Καινούργια κίτρινη η Tanya.Επιστροφή του Jason σαν Gold Ranger.
Κακοί 8:Αρχηγός ο King Mondo,μαζί του η Queen Machina και ο γιός τους Sprocket.Βοηθοί τους οι Klank,Orbus και φυσικά τα Cogs.Για μένα όμως εξαιρετικοί ήταν ο μεγάλος γιός Gasket μαζί με την γυναίκα του Archerina που δυστυχώς εμφανίστηκαν σχετικά αργά στη σεζόν.
Σύμμαχοι 10:Ο Billy έχοντας εγκαταλείψει τη δράση βρίσκεται πια σε οργανωτική θέση.Zordon και Alpha παραμένουν σταθερές αξίες.Επίσης ο εξωγήινος και original Χρυσός Trey βοήθησε πολύ.Τέλος είδαμε και τον Auric.
Όπλα 10:Τα ατομικά που έχει ο καθένας,τα laser pistols και το ομαδικό που είναι ένα κανόνι.Ακόμα υπάρχει το power staff του Gold,οι μηχανές και το defender wheel.
Zords 10:Είχαμε τα φοβερά Megazord,Super Megazord,Red Battlezord και το μοναδικό Pyramidas.Μην ξεχάσω να αναφέρω και το Warrior Wheel.
Στολές 10:Απλά τέλειες.Εννοείται πως για του Χρυσού δεν έχω λόγια.
Opening Theme 10:Καλύτερο δεν γινόταν.
Τέλος 8:Παρόλο που συνέβησαν αρκετά σημαντικά γεγονότα δεν νιώθεις πως το story ολοκληρώθηκε.
Γενική βαθμολογία 9,5:Σίγουρα όλες αυτές οι τεράστιες αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν ήταν προς την σωστή κατεύθυνση και απαραίτητες ώστε να αυξηθεί το ενδιαφέρον.
avatar
visual3214
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2020

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Τρι Σεπ 15, 2020 12:49 am
η χειρωτερη σειρα power ranger κατα την γνώμη μου πάντα
Jim88
Jim88
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 205
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2020

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Παρ Οκτ 16, 2020 1:32 am
Η σεζόν ήταν πολύ καλή αλλά ρε παιδιά οι στολές και κυρίως οι μάσκες, για μένα, ήταν χάλια. Τι αστέρια, κύκλοι και τετράγωνα, πλάκα μας έκαναν;
Geodude
Geodude
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 251
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2020

Review - Power Rangers Zeo - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Rangers Zeo

Τρι Οκτ 20, 2020 1:11 am
Intro :10. Εντάξει, μαζί με το Lost Galaxy, είναι τα αγαπημένα μου. Το συγκεκριμένο όμως, ντάξει, θέλει ειδικό ταλέντο να παίρνεις ένα από τα πιο χαρακτηριστικά και εμπορικά themes των 90ς και να τους δίνεις ανανεωμένο και φρέσκο ήχο. 
Κακοί : 6 Όσο κακοί και απειλητικοί αποδόθηκαν, άλλο τόσο με απογοήτευαν οι περισσότερες σκηνές. Δε ξέρω αν φταίνε τα ιαπωνικά πλάνα, αλλά για μένα οι πραγματικά δύσκολες στιγμές ήταν ελάχιστες. 
Rangers και εξοπλισμός : 8 Από τις αγαπημένες μου ομάδες. Συμπαθητικές αλλά χειρότερες από πριν οι στολές, η ομάδα τρομερή (αν εξαιρέσουμε την Tawna η οποία ουδέποτε μου γέμισε το μάτι), τα Zords πολύ ωραία. 
Πλοκή : 8 Τρομερό build up, που ξεκίνησε δειλά δειλά την 3η σεζόν των Mighty Morphin και ξεκίνησε το "παζλ" με τους Alien Rangers. Παράλληλα, έκαναν καλό ψήσιμο  και τα μικρά σποτάκια(ψάξτε τα στο YouTube, είναι ολιγόλεπτη promos - κράχτες για την σειρά) κα, οπότε ασφαλώς μιλάμε για μια εξαιρετικά αναμενόμενη σεζόν.

Ωραία τα πρώτα 4 5 επεισόδια, ωραίες οι αλλαγές στην ομάδα, αλλά μετά υπήρξε αρκετή καθίζηση μέχρι την εισαγωγή του Gold Ranger. Αρκετά ξενέρωτο το τέλος, πολύ πιο αντικλιματικό απ ό,τι περίμενα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης