Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Power rangers: Zordons adventure  Empty Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 5:32 pm
Πως μπορεί να είναι τα τελευταία λεπτά της ζωή σου , αναρωτιόμουν μικρός στον Έλταρ .Τι μπορεί να σκέφτεται ενάς μελλοθάνατος ,ένας άνθρωπος πριν αφήσει την τελευταία του πνοή.Σύντομα θα έρθει το τέλος μου από έναν ρέιντζερ. Οι μοίρες είναι γραμμένες στα αστέρια απ την μέρα που γεννιόμαστε. Ο δάσκαλος μου ο Κρίτων μου έλεγε συχνά το πότε γεννιόμαστε και το πότε πεθαίνουμε είναι γραμμένο απ της μοίρες στα άστρα ,είναι δύο ημερομηνίες μόνο που από μόνες του λένε πόσο θα ζεί ένας οργανισμός στην γή. Το πως θα ζει όμως δεν το λένε , η δόξα η δύναμη το κάλο και το κακό είναι επιλογές μας που μπορούν να κάνουν την ζωή μας παράδειγμα για όλες της γενιές. Είμαι ο Ζόρντον ο γιος Ζέρορ του οίκου Ανδριομένων Ρίξ ο τρίτος του ονομάτος του και αυτή είναι η ιστορία μου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

POWER RANGERS :ZORDON ADVENTURE

Teaser
Ο Πλανήτης μου είναι ο όμορφος Έλταρ είναι λίγο μικρότερος απ τον πλανήτη σας την γη κι όμως φλέγεται από τον ήλιο Aqua και λούζετε απ την sidra το όμορφο μας φεγγάρι. Όλος ο πλανήτης χωρίζετε σε πέντε βασίλεια στο βασίλειο της φωτιάς ή γνωστό σε πολύ κόσμο "η φωλιά του δράκου" εδώ κυβερνάει το στοιχείο της φωτιάς , το βασίλειο είναι πολυπληθές ζουν χιλιάδες άνθρωποι όπου έχουν το χάρισμα της φωτιάς στα χέρια τους . Εγώ είμαι ο πρίγκιπας Ζόρντον ο δεύτερος γιος του Ζέρρορ ,ο μεγαλύτερος αδερφός μου είναι ο Ζερίορ ο οποίος είναι αρχηγός του τάγματος της φωτιάς ή αλλιώς του τάγματος της φλόγας της χιλάνδριας , η Μητέρα μου είναι η Ζέφη κόρη του Ικτόρ του έκπτωτου βασίλεια . Ο πατέρας μου καταγόταν απ τα χαμηλά στρώματα του βασιλείου ,ήταν σιδεράς όπως οι ποίο πολλοί ,άλλα είχε φιλοδοξίες να γίνει στρατηγός και να κρατήσει το σκήπτρο με της 7 ουρές του φοίνικα που ενώνει όλα τα στρατιωτικά τάγματα ,ο φοίνικας είναι αυτός που γεννά τους μεγάλους στρατηγούς είναι αυτός που έρχεται στον ύπνο τους και τους δίνει το έναυσμα να οδηγηθούν στην δόξα,στον κόσμο σας έχει οδηγήσει αρκετούς τον Αγαμέμνονα ,τον Μέγα Αλέξανδρο είναι μερικοί από αυτούς , έτσι και τον πατέρα μου τον βοήθησε να αναρριχηθεί στο στράτευμα να το ελέγξει και έτσι να μπορέσει να καθαιρέσει τον Ικτόρ και να σκοτώσει τους γιους του και να παντρευτεί εξωγάμη κόρη του Ζέφη και απο αυτή την ένωση γεννηθηκαν τρείς γίοι ο Ζέριορ εγώ ο Ζόρντον και ο Ζέντ.
Η Βασιλεία του πατέρα μου θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η ποίο ελεήμον της αυτοκρατορίας μας .Ο οίκος Γκάχ όπου ανήκε ο παπούς μου ο Ικτόρ ήταν μια σειρά από τυράννους οι οποίοι φερόντουσαν ασχήμα στον λάο μαλίστα χαρακτηριστική περιπτώση ήταν η Βασίλησσα Αρία η οποία κυβέρνησε 4 γενιές πριν ήταν τόσο σκληρή όπου μάλιστα φορολόγησε ακόμα και την χρήση της φωτιάς απ τους κατοίκους με την ιδιότητα να βγάζουν φώτια απ τα χέρια τους .Ο πατέρας μου απαγόρευσε της παλίες τεχνικές των Γάχ και εισιγάγε μια την ελευθερία των δυνάμεων ετσί ανθρώποι απο διαφορά βασίλεια ερχόνται στην Φωτάγια για να ζήσουν


Αύτο είναι το teaser η σειρά θα ολοκληρώθει σε 7 κεφάλαια
Κεφαλαίο1ο Ο Οίκος της φώτιας
Κεφαλαίο 2ο ο Οίκος της γής
Κεφαλαίο 3ο Ο Οίκος του νερού
κεφαλαίο 4ο ο Οικος του κεραυνού
κεφάλαιο 5ο Ο Οίκος τον Αμαζόνων
κεφάλαιο 6ο το συνέδριο των δημογερόντων
κεφάλαιο 7ο Η Προδοσία
κεφαλαίο 8ο οι Πολεμιστές του Έλταρ
κεφάλαιο 9ο Ρίτα η πριγκίπισσα του σκότους
κεφαλαίο 10ο Η Αυτοκρατορία των μηχανών
Το Πρότζεκτ θα ξεκινήσει 22 Ιουλίου και θα ολοκληρωθεί 22 Αυγούστου
Αν κάποιος θέλει να συμμετέχει στην συγγραφή ξέρω γω 2 με 3 άτομα να κάνουμε μια σεναριακή ομάδα
και ποίο γρήγορα θα βγει και ποίο ξεκούραστα 10 κεφαλαιάκια ειναι μπορούμε να δώσουμε μια ροή ωστέ να δουλεύονται τα κεφάλαια
και αν παει καλά η ομάδα θα ρέιτζοποιησει και άλλες σείρες σεντάι που δεν ρετζόποιηθηκαν (βγάζω και λέξεις σαν την Μηραράκη) Ξέρω ότι εχω κι άλλο προτζέκτ ενεργό αλλα μόνος μου δεν μπορώ να το τελείωσω (αφορά το ανταπτιον για τους gokai δεν έχω της γνώσης (δεν γνωρίζω πολλά από σειρές της ντίσνει)αλλά και τον χρόνο να γράφω μόνος μου) Αν δεν εχουμε ιδιαίτερη συμετοχή το προτζέκτ θα ολοκηρωθει με το πολύ τρία κεφάλαια
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 6:20 pm
Eλα ρε συγγραφεα ξαναγραψε κατι Very Happy
Καλη αρχη Wink
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 6:29 pm
Μπραβο γιωργο.Καλη αρχη!!!!!
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 6:40 pm
Αν επιθυμητέ να μπείτε στην συγγραφική ομάδα παιδιά πείτε μου νομίζω αν χωριστούμε θα βγεί ένα έπος!!!!
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 7:34 pm
θέλω να δω την συνέχεια!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 7:39 pm
Ωραια ονοματα της οκογενειας του Ζορντον σκεφτηκες αν και θα τονιζα τον Ζερίορ, Ζέριορ!
Πως να σε βοηθησουμε?Να πεταμε ιδεες?Μιας και δεν θα χουμε του ιδιιου επιπεδου εμπνευση με σενα!
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Κυρ Ιουλ 08, 2012 9:55 pm
Άπλα θα αργήσει να τελειώσει δεν εύκολο μόνο ένα άτομο να το κάνει όμως θα προσπαθήσω όσο μπορώ να είμαι συνεπής μόλις τελειώσω με αυτό τότε θα συνεχίσω και το pirate armada
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Σαβ Ιουλ 14, 2012 12:23 am
πολύ καλή ιδέα να χρησιμοποιήσεις τους Dairanger για την ιστορία του Zordon. Μου θύμισε αρκετά και Thor το όλο στόρι με τα βασίλεια. Γράφεις πολύ καλά πάντως, μπράβο Smile
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Σαβ Δεκ 15, 2012 10:33 am
Γιωργο πως παει το γραψιμο?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power rangers: Zordons adventure  Empty Απ: Power rangers: Zordons adventure

Παρ Σεπ 08, 2017 3:41 pm
Ωραίος!  cheers
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης